עניינים שבלב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ויקיזציה, כתיבה על הספר ולא את הספר, תיאור ענייני של העלילה במקום פרומו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
עניינים שבלב
עניינים שבלב(1)-1-.jpg
מידע כללי
מאת ג'ודי פיקו
שפת המקור אנגלית
סוגה רומן
הוצאה
שנת הוצאה 2008
הוצאה בעברית הוצאת כנרת
שנת הוצאה בעברית 2010
תרגום לעברית דנה אלעזר-הלוי
מספר עמודים 459
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-0-7434-9674-2
OCLC 166373133
הספרייה הלאומית 002779367

עניינים שבלב (Change of Heart) הוא רומן שנכתב על- ידי הסופרת ג'ודי פיקו. זהו ספרה ה-17 של הסופרת אשר יצא לאור בשנת 2008. הספר תורגם לעברית על ידי דנה אלעזר הלוי ויצא לאור בהוצאת כנרת–שרף בשנת 2010.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הספר מתואר רצח אדם על ידי שיכור אשר משאיר מאחוריו את אשתו של הנהרג - ג'ון ואת ביתו אליזבת. בזירת המשטרה ג'ון פוגשת קצין משטרה בשם קורט נילון, אשר הופך להיות חבר קרוב ואף מתחתן עם ג'ון. שנים לאחר מכן ג'ון נכנסת להיריון והיא וקורט מתכננים לבנות תוספת לביתם. בחור צעיר בשם שיי בורן מציע לעזור בבניית התוספת ואת הרגע הזה מתארת ג'ון כתחילת הסוף.

שיי תויג כחשוד היחידי והעיקרי כאשר אליזבת וקורט נרצחים. המקרה והמשפט הפכו לסנסציה תקשורתית. המושבעים הרשיעו את שיי על שני סעיפים של רצח בכוונה ומתלבטים לגבי עונש מוות. כאשר מייקל ריט, המושבע האחרון שהתנגד למתן עונש מוות לשיי, מסכים בגלל לחצם של שאר המושבעים שיי בורן נידון למוות.

11 שנים מאוחר יותר שיי מועבר לכלא במדינת קונקרד. במהלך הלילה הראשון שלו בכלא אומר שיי לשכנו לתא, לושיוס דופרנס, שהוא מעוניין לתרום את ליבו לילדה קטנה שראה בטלוויזיה, שהיא אליזבת, ביתה של ג'ון.

ג'ון מסכימה לפגוש את שיי ושואלת אותו " למה עשית את זה", שיי עונה לה ש" יותר טוב שאליזבת מתה". ג'ון לא מסכימה לקחת את הלב של שיי. מגי עורכת דין צעירה, מתחילה לטפל בעניינים על מנת ששיי יוכל להיתלות וכך יוכל לתרום את ליבו בטענה שזו דתו. ליבו של שיי נמצא כהתאמה מושלמת לגופה של קלייר, ביתה של ג'ון . האם ג'ון תסכים לקחת את הלב?

הספר דן בעניינים אתיים כמו וויתור על נקמה במישהו שנוא למען האפשרות להציל אחר? האם להגשים את משאלתו האחרונה של אויב על מנת שהחלומות שלכם יתגשמו?

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ון נילון- אמא של אליזבת וקלייר, אלמנתם של ג'אק וקורט

אליזבת נילון- ביתה הראשונה של ג'ון מנישואיה לג'אק

קורט נילון- השוטר בזמן התאונה, שלבסוף היה לבעלה השני של ג'ון

קלייר נילון- ביתם של ג'ון וקורט, הזקוקה להשתלת לב

שיי בורן- הנאשם ברצח אליזבת וקורט

מייקל רייט- היה אחד מהמושבעים במשפטו של שיי, כיום כומר

מגי בלום- עו"ד מהאגודה לזכויות האזרח

לושיוס דופרנס- חברו למפלס של שיי בורן

גרייס בורן- אחותו של שיי בורן