ענת ציפקין אביבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ענת ציפקין אביבי (נולדה ב-14 בינואר 1971) היא אשת ציבור ישראלית ועיתונאית לשעבר ב"כלכליסט", מכהנת כחברת מועצה אזורית חוף כרמל.[1] לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שובצה במקום ה-17 ברשימת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד,[2] אולם הרשימה לא עברה את אחוז החסימה. לקראת הבחירות לכנסת ה - 22, שובצה במקום 21 של ימינה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה כענת פלד וגדלה בקריית קריניצי, שברמת גן. בשנת 1984, לקראת סיום בית הספר יסודי, נסעה משפחתה לשליחות בניו יורק בעקבות עבודתו של האב שקיבל את ניהול כל סניפי בנק לאומי בניו יורק. ציפקין אביבי סיימה את תיכון בליך ברמת גן בשנת 1989, התגייסה לצבא והשתחררה כקצינה בדרגת סגן בשנת 1992 לאחר שירות קבע קצר. לציפקין אביבי שתי אחיות צעירות ממנה.

בין השנים 1992 עד 1994 למדה ציפקין אביבי לתואר ראשון (משולב דו חוגי) כלכלה ואנגלית באוניברסיטת בר-אילן. בשנת 1996 סיימה תואר שני במנהל עסקים בארצות הברית ב- Maryville University Saint Louis, MO, ובהמשך לימודי הסמכה בניהול ייצוא ושיווק בין לאומי ולימודי תעודת ביקורת פנימית. מיד לאחר שובה לארץ השתלבה בתפקידים שונים בחברות עסקיות שונות כדוגמת כתר פלסטיק ולוריאל. בשנת 2007 החלה לעבוד ככתבת שוק ההון ב"כלכליסט" במסגרת תפקיד זה סיקרה את שוק ההון המקומי והגלובאלי. בשנת 2013 לאחר שעזבה את "כלכליסט"החלה לעבוד בחטיבת ניהול סיכונים וביקורת פנים בדלויט. החל מ-2017 עובדת ציפקין אביבי כנציגה עצמאית בארץ של עמותה אמריקאית.

פעילות ציבורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוקטובר 2018 החלה לכהן כחברת מליאת מועצה אזורית חוף כרמל וכחברת הנהלת המועצה. לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שובצה במקום ה-17 ברשימת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד אולם הרשימה לא עברה את אחוז החסימה. לקראת הבחירות לכנסת ה - 22, שובצה במקום 21 של איחוד מפלגות הימין. במרץ 2019, הוגשה עתירה נגד ציפקין אביבי והימין החדש שהפעילה רשת תעמולה מטעם עצמה באמצעות רשת של כ-400 חשבונות מזויפים בטוויטר. העתירה בוטלה אך ציפקין אביבי לא הכחישה את פעילות החשבונות.[3]

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ציפקין אביבי היא אם לחמישה ונשואה לתא"ל (במיל') אמיר אביבי. מתגוררת בקיסריה.

היא מתנדבת במגן דוד אדום כחובשת רפואת חירום ונהגת אמבולנס.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]