ערוץ הילדים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערוץ הילדים
סמליל הערוץ
סמליל הערוץ מאז נובמבר 2016
פרטי הערוץ
מדינה ישראלישראל  ישראל
קטגוריה ילדים, נוער, אנימציה, קומי, דרמה
סוג ערוץ טלוויזיה
תאריך השקה 8 בנובמבר 1989
בעלות נגה תקשורת מקבוצת התקשורת RGE
שפה עברית
משרד ראשי הרצליה
אזור קליטה ישראל
שיטת שידור PAL, DVB, OTT
הצפנה וידאוגרד
זמינות
חבילה בעבר:
"HOT": ‏8 בנובמבר 19891 בינואר 2018
"yes": ‏2000 – 1 בינואר 2017
כיום:
"פרטנר TV": יוני 2017 – הווה
"סלקום tv"
סלקום tv ערוץ הילדים
פרטנר tv אפיק 66

ערוץ הילדים (נקרא בעבר "ערוץ 6") הוא ערוץ טלוויזיה ישראלי לילדים ונוער, המשודר בפרטנר TV ובסלקום tv.

הערוץ היה אחד מערוצי הכבלים הראשונים בישראל, יחד עם ערוץ המשפחה, ערוץ הספורט וערוץ הסרטים. עד ספטמבר 1996 הערוץ היה בבעלות חברות הכבלים, וכיום הוא בבעלות "נגה תקשורת" שהיא חלק מקבוצת התקשורת RGE. בשנת 2000, הוא החל את שידוריו גם ב-yes. ב-2016 החל מאבק משפטי בין חברת הלווין לבעלת השליטה בערוץ הילדים (ובערוץ לוגי) - קבוצת RGE, אשר הובילה לסיום שידוריו במסגרתה ב-1 בינואר 2017. לאחר שנה גם חברת HOT הפסיקה את שידורי הערוץ וכך למעשה, הופסקו שידוריו במסגרת הכבלים לאחר 28 שנים. בתחילת יוני 2017 עלה בפרטנר TV ומספטמבר 2017 עלה גם בסלקום tv. החל מ-1 בינואר 2018 הערוץ משודר במסגרתן בלבד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערוץ החל לפעול ב-8 בנובמבר 1989 ושידר במתכונת מצומצמת של כשעתיים בכל יום, ובשנתיים הראשונות התבסס בעיקר על שידורי תוכניות רכש שונות לכל אזור שידור בארץ. החל מקיץ 1991 הוכנסו בין התוכניות קטעי הגשה עם מנחים, שהראשונים מהם היו נתן ברנד, גיליה שטרן ושי אביבי אשר גילם דמויות שונות. בנובמבר 1991 קטעי המעבר הורחבו וחולקו לרצועות: רצועת הבוקר "להתלבש עם שש" ששודרה בין השעות 6:30 - 7:30 והונחתה לסירוגין על ידי עודד מנשה וגיליה שטרן אשר כעבור שנה הוחלפה על ידי אורית ירון; "נפגשים בשש" - רצועה שיועדה לילדים בוגרים יותר ושודרה בין השעות 12:30 - 14:30 על ידי אביגיל אריאלי וליאור, שידור חוזר למחרת ב-15:30; "תיבת ההפתעות" - רצועת סדרות לגיל הרך אשר הונחתה על ידי מיכל ינאי ושודרה בין השעות 14:30 - 15:30, שידור חוזר למחרת ב-17:30; "שש בפיג'מה" - רצועת ערב ששודרה בין השעות 18:30 - 20:00 והונחתה על ידי מנחי התוכנית "להתלבש עם שש".

ב-1992 עלה בערוץ מגזין הנוער "יציאת חירום" בהנחיית שרון קנטור, דן תורן ואחרים, אשר שודר בשעות הערב וכן במקביל בערוץ 3. כמו כן, פותחה רצועה ששודרה פעמיים בשבוע על ידי נתן ברנד בשם "האוניברסיטה הקטנה" ושידרה תוכניות לימודיות. בקיץ 1992 הורחבה התוכנית "תיבת ההפתעות" שם הצופים התוודעו לראשונה לדמותו של הפיל "אפילו". תוכנית זו שודרה עד 1993, אז עזבה מיכל ינאי את "תיבת ההפתעות" לטובת "גינת ההפתעות". במהלך שביתת המורים הגדולה במאי 1993, הוחלט בערוץ להעלות שידורי אולפן מורחבים תחת מסגרת הרצועה "האוניברסיטה הקטנה" (מספר שנים אחר כך ניתן שם זהה לסדרה מוקלטת בכיכובם של אסף אשתר ומשה פרסטר) שיכללו פינות העשרה לימודיות, הקרנות פרקים מסדרות חינוכיות כגון "החיים", העלאת צופים לשידור ועוד. באותם ימים, האלטרנטיבה היחידה לילדים הייתה הערוץ הראשון, ולכן זכו שידורים אלה להצלחה עצומה והמנחים החלו לצבור פופולריות בקרב הילדים. בעקבות כך, הוחלט להמשיך במתכונת זו גם במהלך החופש הגדול.

בקיץ 1993 עלתה לראשונה התוכנית "כדור פורח" שהייתה רצף שידורים חיים מן האולפן שמטרתם להעסיק ולבדר את הילדים במהלך החופש. השידורים נמשכו מהבוקר עד הצהריים וביניהם שובצו תוכניות הרכש המוכרות. תוכנית זו שודרה עד קיץ 2005. לאור הצלחת "כדור פורח" המשיכה מתכונת זו גם במהלך שנת הלימודים בשם "הכיתה המעופפת". במסגרת שידורים אלה נוצר השעשועון "ששטוס", שפותח על ידי גיורא חמיצר, בו מתחרות כיתות שונות מבתי ספר ברחבי הארץ במטרה לזכות בפרס הגדול – טיסה ליעד בחו"ל עם מנחי הערוץ. שעשועון זה שודר עד קיץ 2014, והוא נחשב לאחת מתוכניות הדגל של ערוץ הילדים. באותו הקיץ עלתה גם התוכנית "המחסן של כאילו" בהשתתפות אריה מוסקונה עם הבובה "אפילו", אשר בהמשך הוחלף על ידי הבובה "כמוני". תוכנית זו שודרה עד שנת 1997. בעקבות הצלחת "כדור פורח" ו"הכיתה המעופפת", בהמשך עלתה רצועת שידור יומית במתכונת דומה במהלך חופשת הפסח, אשר נקראה "שש באביב".

בשנת 1994 החלה בערוץ רצועת השידור "6+", אשר שודרה בשעות הערב וכללה בעיקר סדרות מיובאות מארצות הברית שהיו מזוהות עם הערוץ בתקופה זו כגון: "אריזה משפחתית", "אבא חורג, אמא חורגת", "הצלצול הגואל" ו"נשואים פלוס"; סדרות ששודרו לפני כן בערוצים אחרים, כגון: "משפחת סימפסון", "צער גידול בנות", "קרובים רחוקים מאוד", "מי הבוס?", "על טעם ועל ריח", "שלושה בדירה אחת", "משפחת קוסבי", "רוזאן", "הנסיך המדליק מבל אייר" ועוד. כמו כן החל הערוץ לשדר סדרות פעולה לילדים ונוער כגון: "פאוור ריינג'רס", "ביטלבורגס", "עולמה הסודי של אלכס מאק" ו"גולשים בזמן"; וגם דרמות לנוער כגון "בוורלי הילס 90210" ו"שולחן לחמישה". רצועת השידור "6+" שודרה עד אפריל 2001.

ב-1994 עלה לאוויר משחק טלוויזיה אינטראקטיבי בשם "הוגו", שהפך ללהיט והוליד לימים תוכנית מורחבת בבקרי שבת בשם "עולמו של הוגו". בין המנחים היו גיל ססובר, נועה ירון-דיין, טל ברמן, ארז בן הרוש, נמרוד רשף ודידי דוקסין.

בקיץ 1995 החלו להתקיים מופע "עיר ערוץ הילדים", אשר נדדו בכל שבוע לעיר אחרת והועברו בשידור ישיר, בדרך כלל בימי חמישי בשעות אחר הצהריים. המופעים כללו בימות ענק שעליהן הופיעו המנחים (שבשלב זה כבר הפכו לכוכבי ילדים), רחבות משחקים, והפעלות אחרות בסימן תוכניות שונות של הערוץ.

שנות ה-90 המאוחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחודש אוגוסט 1996 הועברה השליטה על תוכני הערוץ מחברת הכבלים (ICP) לידי נגה תקשורת, ובעקבות כך נעשה ניסיון לעדכן את גישת הערוץ ולפתח פורמט אינטראקטיבי יותר. שידורי "הכיתה המעופפת" הורדו מהמסך, ובמקומם עלו שידורים בשם "מרכז העניינים" אשר ניסו להתאים עצמם לתופעת האינטרנט שהחלה לתפוס תאוצה באותו זמן. במקביל, שולבו תוכניות אישיות של כוכבי הערוץ כגון: תוכנית מוזיקלית בשם "קצפת" עם מיכל ינאי (19971998); "ססובר 007 וחצי" עם גיל ססובר; "איתי ורבותיי" עם איתי שגב ועוד. הפורמט "מרכזעניינים" לא צלח כמצופה, וב-1997 חזרה "הכיתה המעופפת" לעונה נוספת ואחרונה. באותה שנה שודרה בערוץ גם תוכנית המערכונים "פרה פרה", מעין תוכנית המשך של "הקומדי סטור", אשר ירדה מהמסך לאחר עונה אחת.

בשנת 1998 עבר הערוץ מיתוג מחדש תחת הסלוגן "המקום האמיתי". כמו כן, באותה שנה שונתה בשנית מתכונת האולפן החי ונקראה "המגנט". שידורים אלה דמו במובנים רבים לשידורי "מרכזעניינים", ומטרתם הייתה ליצור קשר קרוב יותר אל הצופים. במקביל, הפיק הערוץ תוכניות וסדרות מקור רבות ובהן "בעקבות הסיפורים הקסומים" (בהשתתפות איתי שגב ואברהם מור), "בנדנה ג'ונס" (בכיכובה של דנה דבורין) ,"על הדרך" בהנחיית מיכל ינאי, "מוטרף" עם גיל ססובר, "7 בול" ו"גבולות בר זוהר" בהנחיית יעל בר זוהר ו"בלבלב" עם אפרת רייטן.

2000-2009[עריכת קוד מקור | עריכה]

שער "עיתון ערוץ הילדים" עם המנחים, 2001

שנת 2000 סימנה את תחילתו של שינוי תפיסתי רחב בשידורי הערוץ. החל משנה זו הושם דגש מרכזי על סדרות אנימה (כגון "דרגון בול Z", "פוקימון", "יו-גי-הו!", "סאקורה לוכדת הקלפים" ועוד) וטלנובלות לנוער ("קטנטנות", "פינת אור", "פטיטו", "כמעט מלאכים" ו"מפונקים"). הפקות המקור התרבו החל משנה זו ועם השנים נוצרו סדרות דרמה וקומדיה מצליחות כמו "כל העולם במה", "כל שבת שנייה", "אדומות", "החבר'ה הטובים", "אין חיה כזאת", "הילדים מגבעת נפוליאון" ו"הפיג'מות", "השמיניה" ועוד. וכולן הפכו ללהיטים.

החל משנת 2000 התרבו הפקות מקוריות לחגי ישראל ומועדים לאומיים. שלוש הבולטות שבהן: "ארבעה בעקבות החג" (2001), "לחיי הערבה" (2002) ו"בית משותף" (2002).

במאי 2002 ירד משידור פורמט "המגנט" ובמקומו שידורי האולפן החלו להיקרא בפשטות "אולפן ערוץ הילדים". שידורים אלה המשיכו להוות רצף בין התוכניות, עד שבחודש מאי 2006 הפכו לתוכנית רציפה בת 25 דקות, כשבין תוכניות הרכש שודרו פריצות קצרות מן האולפן (החל מקיץ 2007 קיבלו את השם "האולפן בקטנות").

בקיץ 2003 עלתה מהדורת חדשות לילדים שנקראה "חמש וחצי", אשר שודרה מדי יום והונחתה על ידי מגיש מבוגר שלצידו מגיש ילד. בין המגישים במשך השנים ניתן למנות את ירון לונדון, אלכס אנסקי, אלי אילדיס ואברי גלעד והילדים עמליה דואק ולירון זייד. בתחילת 2006 הופקדה הפקת התוכנית בידי חדשות 10, ששינתה את שם התוכנית ל-"חמש וחצי – השבוע שהיה". את התוכנית הגיש גיא זהר, מגיש "היום שהיה" בערוץ 10.

הפסלון המוענק לזוכים בטקס נבחרי הילדים

בסוף 2003 החלו בערוץ לקיים את "טקס נבחרי הילדים" המציג את בחירות ילדי ישראל בתחומים שונים.

החל משנת 2005 החלו לחלק את הפקות המקור של הערוץ בין חברת הלוויין Yes וחברת הכבלים HOT. במהלך השנים שודרו ב-yes ההפקות "גבעת הירח", "עולם מושלם", "זומזום", "ראש גדול", "הנפילים", "אליפים", "דאוס", "שוברי גלים" ,"משפחה שולטת", "מריו", "סופשלי", ו"Oboy". ב-HOT שודרו ההפקות "הצלצול הוא בשבילי", "24/7 - תום אבני", "חיי כלב", "השמיניה", "האי", "מנדלבאום בלש פרטי", "אלכס בעד ונגד", "חסמבה דור 3", "מה בכריש?", "החולמים", "לה לה לנד", "גאליס" ו"פלאשבק".

במאי 2005 עזב את הערוץ עודד מנשה, המנחה הוותיק ביותר באותה עת, לאחר 14 שנים. בערוץ הופק ספיישל פרידה ממנשה בשם "לעודד באהבה", בו השתתפו רבים ממנחי הערוץ בעבר.

בשנת 2006 עלתה בערוץ התוכנית "היכל התהילה", אשר דירגה קטעי ארכיון מכל שנות הערוץ לפי נושאים שונים.

ביולי 2008 החל מחדש שידור התוכנית "מסע קיץ" בפורמט מעט שונה.

בשנת 2009 הכריז הערוץ על חגיגות 20 שנה להקמתו, ויצאו בפרויקט בחירת מנחה. בפרויקט זה הקהל עוקב אחרי מספר מתמודדים, ובוחר אחד מהם להיות המנחה החדש של הערוץ. בפרויקט זה זכה אור מאיר, שפרש לאחר חצי שנה מהערוץ. פרויקט דומה נעשה ב-2001 בו נבחרו מיקי גבע ודנה מרמור. כמו כן, במסגרת 20 שנה לערוץ, שודרו קליפים וקטעים חינוכיים שצולמו מאז תחילת פעילותו של הערוץ, וכוכבי "כמעט מלאכים" ביצעו את המנון ערוץ הילדים בעברית. עוד במסגרת 20 שנה לערוץ, עלתה באותה שנה עונה נוספת של התוכנית "היכל התהילה".

2010 -2019[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחודש אפריל 2010, לאחר סדרת פרישות של רוב מנחי הערוץ בטווח זמן קצר יחסית, חלו שינויים בצוות ההנחיה. דון לני-גבאי ועדי הימלבלוי קיבלו תוכנית בשם "המלאכיות של צ'ובה". רצועת השידור המרכזית שינתה את שמה ל"המקום האמיתי" ונוספו לה דמויות חדשות: שולמית היועצת החינוכית (שמגלם מושיק גלאמין), ירדן הבלוגרית (רז שפירא) ושראל המנחה המתלמד (שראל פיטרמן). כמו כן, שובצה ברצועת השידור פינה קומית חדשה בשם "סבבבנט", בכיכובם של אודי ואביעד. בהמשך "סבבבנט" הפכה לתוכנית בת 25 דקות ונמשכה שתי עונות עד לירידתה שהייתה לקראת סוף דצמבר 2011. עם תחילת החופש הגדול באותה שנה, ירדה התוכנית "המלאכיות של צ'ובה" עקב פרישתה של עדי הימלבלוי מערוץ הילדים. כמו כן, באותו החודש הצטרפה רוני דואני לצוות המנחים. מדי חנוכה משודר "ניפגש בסיבוב".

בתחילת 2011 הצטרפו עודד פז ודנה פרידר לצוות מנחי הערוץ. באותה שנה שונה פורמט "חמש וחצי" וחזר להיות בפורמט הישן של תחילת שנות ה-2000 רק כתוכנית שבועית והפעם בהנחייתו של קובי מחט. התוכנית ירדה בסוף 2011. מחט גם פרש מהנחיה בערוץ זמן קצר לאחר מכן, לאחר כ-11 שנים. גם עבור מחט הופק ספיישל פרידה, בו התארחו רבים משאר מנחי הערוץ באותה עת ומהעבר.

בראשית 2012 עלתה רצועת שידור חדשה "3 בערוץ הילדים" שהחליפה את רצועת "המקום האמיתי", ובזאת למעשה, לאחר 19 שנים, הסתיים עידן השידורים החיים היומיים בערוץ הילדים. הרצועה כוללת בין היתר את השעשועון "ניפגש בסיבוב" שבתחילת דרכו שודר כשעשועון רק בימי חג החנוכה, וגם את התוכניות "'ממצחיק", "הקול נשאר במשפחה" ו"בית ספר למוסיקה - עולים כיתה". באותה עת פרשו מהערוץ דון לני גבאי, קובי מחט ואודי ואביעד.

ב-2012 החל שידורן של הסדרה הקנדית "קטעים איתכם" ושל עונה שנייה ל"אליפים". תוכניות נוספות ששידורן החל הן סדרת-בת חדשה לסדרה "החולמים" ששמה "גאליס" ו"סתאאאם!", תוכנית ספין-אוף של "פספוסים" בהנחיית עודד פז ובהשתתפותם של דנה פרידר וטל מוסרי.

במרץ 2013 עלתה לשידור תוכנית המציאות "פרויקט הלהקה". באפריל 2013 החל שידורה של התוכנית "קסם רחוב" בכיכובו של הקוסם חזי דין. בקיץ אותה השנה עלה שעשועון חדש "הבנים והבנות", אשר החליף את פורמט "מסע קיץ". בספטמבר 2013 עלתה תוכנית אולפן חדשה בשם "הפרעת קשב", בהנחיית שחר חסון, וכמו כן, "המהדורה הצעירה" של חדשות ערוץ 2 בהנחיית גדעון אוקו - תוכנית ששודרה במקור בערוץ 2, באותו החודש גם חזר הערוץ לשדר את הסדרה "השמיניה" לאחר הפסקה של שבע שנים.

ב-2014 עלו שלל סדרות חדשות וביניהן, "שוברי גלים" לצופי יס, "Me אני" שמציגה את חייהם הפרטים של כוכבי נוער שונים, בנוסף עם תחילתו של מבצע צוק איתן, החל שידורה של התוכנית "תנו לגדול בשקט", אשר עד מהרה הוחלפה ב"באים בטוב". את התוכניות הנחו דנה פרידר, אילן רוזנפלד, טל מוסרי ועודד פז.

ב-2015 עלתה התוכנית היומית "נדחפים". ב-29 במאי 2015 עזב את הערוץ המנחה הוותיק ביותר, טל מוסרי, לאחר 18 שנות הנחיה והשתתפות בסדרות הערוץ, ולצמד המנחים דנה פרידר ועודד פז הצטרף טום באום.

בקיץ 2015 החל שידורה של התוכנית "אם רק תיתן" בהנחיית רוני דלומי, ותוכנית הראיונות, "הכל טום". בסתיו 2015 עלתה מיני סדרה בשם "הנה אני בא" בה משתתפים עודד פז ואילן רוזנפלד. באוקטובר באותה שנה עלו הקומדיות החדשות "מריו" לצופי yes בלבד ו"אלישע".

ב-19 בנובמבר 2015 עלתה סדרת דוקו הראשונה בערוץ "המתבגרים" שעוסקת בגיל ההתבגרות בכיכובם של בוגרי ה"בנים והבנות". ב-15 בדצמבר 2015 עלתה העונה החדשה והשישית של גאליס לצופי HOT. ב-20 בדצמבר 2015 החל שידור הפרקים חדשים ואחרונים בסדרה "שוברי גלים" לצופי yes. ב-8 בדצמבר 2015 עלתה העונה השנייה של "Me אני" בה משתתפים רוני דלומי, דניאל גד, מור פולנוהר, טום באום וכוכבי הסדרה "אלישע" ו"נדחפים".

בפברואר 2016 החל שידורה של העונה השנייה של "אלישע". באפריל אותה שנה הושק אתר אינטרנט נוסטלגי בחסות הערוץ. באתר זה משודרות מבחר תוכניות וסדרות ששודרו בעבר בערוץ הילדים.[2] כחודש לאחר מכן, החלה לירון ויצמן להגיש תוכנית בישול בשם "מנה מנה", בה היא מארחת ידוענים שונים.

ב-3 באפריל 2016 עלתה העונה השלישית של "משפחה שולטת" ב-yes, ב-13 באפריל 2016 עלתה הסדרה "הרפתקאות החתול במגפיים", ב-16 במאי 2016 עלתה תוכנית כיתות חדשה בשם "הצלצול האמיתי", ב-30 במאי 2016 עלתה העונה השביעית והאחרונה של סדרת הנוער "גאליס" ב-HOT, ב-5 ביוני 2016 עלתה "גרעינים", סדרה קומית לנוער בכיכובם של דנה פרידר ומיכאל מושונוב.

ב-3 ביולי 2016 עלו: סדרת נוער חדשה "סופשלי" שיצר שחר חסון עבור yes, סדרת האנימציה החדשה "המופע של מר פיבודי ושרמן", האנימה "אינאזומה 11", עונות חדשות ל"הבנים והבנות" ו"הכל טום".

באוגוסט 2016 עלתה העונה הרביעית והאחרונה של סדרת הסיטקום של yes, "משפחה שולטת", עונה חדשה לתוכנית "סרטים מהחיים" ב-yes, עונה חדשה ל"ילדים יוצרים סרטים" ב-HOT, סרט של הכיתה הזוכה בטיול בחו"ל בתוכנית "הצלצול האמיתי" והגמר הגדול של התוכנית "הבנים והבנות" 2016. באותו חודש נפתחה ההצבעה לטקס נבחרי הילדים 2016.

בספטמבר 2016 החל שידורה של העונה החדשה לסדרת האנימה המצליחה "פוקימון" וגם שודר טקס נבחרי הילדים 2016, בו הופיעו בהופעת בכורה כוכבי הסדרות "או-בוי ו"פלאשבק". בנוסף, עודד פז הופיע יחד עם קטריקס ודורון ביטון בשיר "שחרר" שכתב איתם במיוחד.

ב-20 בנובמבר 2016, עלתה סדרת הדרמה "פלאשבק", המתמקדת בחייהם של ניר, דידי וחבריהם לספסל הלימודים בבית הספר "קציר" ומחוצה לו, וכל זאת בשילוב שירים מקוריים שישתלבו בעלילה. בכיכובם של אביב פנקס, שירה לוי, לירון רביבו, גלית גוטמן ועוד. הסדרה משודרת ב-HOT.

ב-26 בנובמבר 2016, יצא קליפ ערוץ הילדים 2016 לשירה של עדן בן זקן "'תזיזו", לראשונה בתולדות ערוץ הילדים - הקליפ אינטראקטיבי בו הצופה מחליט מה יראה בקליפ. הקליפ יצא בפרימיירה חגיגית שנערכה יום קודם לכן אליה הגיעו שלל כוכבי הסדרות שעומדות לצאת בשנת 2017. הפרימיירה פורסמה בשידור חי ברחבי הרשתות החברתיות של הערוץ, בסנאפצ'אט, באינסטגרם ובפייסבוק של הערוץ.

ב-4 בדצמבר 2016 עלתה סדרת הדרמה המוזיקלית "או-בוי", העוסקת בסוד גדול שאף אחד לא יודע. בכיכובם של לי בירן, אליאנה תדהר, דניאל גד, טום באום ועוד. הסדרה משודרת ב-yes.

ב-11 בדצמבר 2016 הודיע ערוץ הילדים כי שידורי הערוץ יסתיימו ב-yes ב-1 בינואר 2017, וכן ספריית ערוץ הילדים צפויה לרדת משירות yesVOD. אולם יוקם ערוץ ילדים חדש ב-yes בשם Yes Kidz.

במאי 2017 פורסם כי חברת פרטנר תשדר את ערוץ הילדים בשירות הטלוויזיה העתידי שלה; "פרטנר TV".

עם הורדת ערוץ הילדים ב-yes, החלו הפקות ייחודיות לצופי חברת HOT בלבד (שהייתה היחידה, עד להכרזת חברת פרטנר על שילוב ערוץ הילדים בערוצי השירות "פרטנר TV", אשר שידרה את תוכני הערוץ בטלוויזיה).

ב-25 בדצמבר 2016 עלו "מצווש", תוכנית דוקו ריאליטי חדשה בהנחיית אשלי וקסמן בקשי, "האקדמיה לכדורגל" בהגשת תובל שפיר ופרקי סיום העונה הראשונה של "פלאשבק" ב-HOT.

בסוף שנת 2016 יצא הקמפיין "רוצה. שווה. יכולה". את שיר הנושא של הקמפיין, "תאמיני לי" אשר נכתב על ידי נועם חורב, ביצעה הזמרת שירי מימון בשיתוף השחקן עוז זהבי אשר גם הוא השתתף בקליפ.

בחודש ינואר 2017 עלו לשידור העונה השלישית של הסדרה "אלישע" (אשר בעונה זו הפכה לסדרה בלעדית למנויי HOT), הסדרה "אונליין", בהשתתפות כוכבי "הבנים והבנות" מעונת 2015 וסדרת ההמשך לבנות הפאוור פאף. סדרת האנימציה "סופר נובים" צפויה לעלות באותה השנה.

באפריל 2017 פורסם באתר TheMarker,[3] כי בחברת HOT שוקלים להסיר גם משירותיהם את ערוץ הילדים ולהעביר את התכנים שלהם לערוץ חדש של סלוצקי,[4] ובכך להותיר את שירות "פרטנר TV" ו"סלקום tv" כשירותים היחידים אשר ישדרו את תוכני הערוץ.

ביוני 2017 עלתה עונה נוספת לסדרה "הרפתקאות החתול במגפיים" וביולי 2017 עלתה הסדרה "בית: הרפתקאות עם טיפ ואו".

ב-27 ביולי 2017, הודיעה HOT שלא תחדש את החוזה עם ערוץ הילדים,[5] ובעקבות כך הערוץ סיים את שידוריו במסגרת HOT ב-1 בינואר 2018.

ב-24 בספטמבר 2017 עלה הערוץ לשירות סלקום tv.[6]

ב-22 באוקטובר 2017 עלתה העונה הרביעית של "אלישע".

ב-12 בנובמבר 2017 עלתה סדרה חדשה בשם "המלון של פיני", ששודרה בHOT.

ב-3 בדצמבר 2017 פורסם שנית כי החל מה-1 בינואר 2018, חברת HOT מסירה את ערוץ הילדים משירותיה ומותירה את שירות "פרטנר TV" ו"סלקום tv" כשירותים היחידים אשר ישדרו את תוכני הערוץ.[7]

ב-30 בדצמבר 2017 שודר אירוע מיוחד בשם "השיר האמיתי" בו בוצעו מחדש כל השירים של הערוץ מכל הזמנים על ידי כוכבי הערוץ מההווה ומהעבר.

ב-17 בדצמבר 2017 עלתה העונה השנייה של "מצווש" בהנחיית אשלי וקסמן בקשי.

במהלך 2018 צפויה לעלות תוכנית חדשה בשם "הום סקול" בכיכובו של עידו מוסרי ועוד.

בקיץ 2018 הצטרפה לערוץ אגם בוחבוט בתור מנחה בתוכנית "הבנים והבנות" שהפעם שודרה בלעדית בפרטנר TV.

החל מ-2018 ערוץ הילדים החל לשדר מגוון סדרות ששודרו בעבר בהפקות משותפות יחד עם yes ו-HOT, בפרטנר TV ובסלקום TV, כמו: גאליס (HOT), מריו (yes), האי (HOT), ראש גדול (yes), סופשלי (yes), אלישע (yes + HOT), המלון של פיני (HOT), הפיג'מות (HOT), מנדלבאום בלש פרטי (HOT), חצוייה (HOT), דאוס (yes) ופלאשבק (HOT).

החל מ-17 במרץ 2018 חלק מתכני ערוץ הילדים שודרו בשבת בבוקר בערוץ עשר עד למיזוגו בינואר 2019 עם ערוץ 13, בכל פלטפורמות השידור (HOT, yes, פרטנר, סלקום ועידן פלוס).

ב-1 ביולי 2018 עלה לשידור ערוץ הירו מבית היוצר של ערוץ הילדים ללקוחות סלקום tv ופרטנר TV. הערוץ מעלה תוכניות אקשן, גיבורי על והרפתקאות.

ב-12 באוגוסט 2018 עלתה הסדרה "אילת" של יוצרי "גאליס", אשר שודרה ב-HOT בערוצים HOT 3 ובערוץ ספיד (החל מ-2 בספטמבר 2018) וכן בשירות Hot VOD Young.

ב-2 בספטמבר 2018 באופן בלעדי עד לתאריך 31 בדצמבר 2018 ללקוחות HOT שודר ערוץ הירו בשמו המחודש "ערוץ ספיד" ובו שודרה הסדרה "Oboy" עבור ילדי הוט.

ב-30 במאי 2019 חלק מתכני הערוץ ירדו משירות ה-VOD של HOT בניהם: אלישע (עונה 1), השמיניה (עונות: 1-3), גאליס, ילדים יוצרים סרטים, גרעינים (עונה 1), החולמים, הפיג'מות (עונות: 5-9), מה בכריש, האי, מנדלבאום בלש פרטי.

הסכסוך בין yes ו-RGE והסרת ערוץ הילדים ב-Yes וב-HOT[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערכים מורחבים – kidZ, ‏WiZ!

בדצמבר 2016 נודע כי yes תסיר את ערוץ הילדים, עקב מאבק בינה לבין חברת RGE, המנהלת את ערוץ הילדים וערוצי הספורט (ספורט 5), כאשר yes סירבה להעלות את התשלום בהתאם לעליית מחירי הזכויות על הערוצים. בכך הפך ערוץ הילדים לערוץ בלעדי ב-HOT.

ב-1 בינואר 2017 ערוץ הילדים חדל להיות משודר ב-yes. אך למרות זאת הוא המשיך את שידוריו באותו יום באפיק 88 למשך מספר שעות נוספות. במהלך פרק של הסדרה ארתור באותו היום היו שיבושים בשידור. לאחר שסודרו השיבושים רצה בזמן הפרק ההודעה "מהיום ערוץ הילדים בלעדי רק ל-HOT", ולאחר כמה דקות הופסק שידור הערוץ. בשעה 12:19 סיים הערוץ את שידוריו באופן סופי ב-yes ואפיק 88 הוחשך.

מנגד, yes הודיעה כי תעלה לאוויר ערוץ חדש, שמו "yes kidz", אשר מהווה תחליף לערוץ הילדים ומשודר במקומו באפיק 90, וניתן לה האישור להחליף את ערוץ הילדים בתנאי שיעמוד במספר דרישות של המועצה לשידורי כבלים ולוויין.[8] הסדרות המשודרות הן בחלקן סדרות מקור (כגון "סופשלי", "ראש גדול", "מריו"), סדרות רכש (כגון "אוגי והמקקים", "שמש", "הכל הולך"), ושידורים חוזרים (של הסדרות "אליפים", "הנפילים" ו"שוברי גלים").

כמו כן, עלה ערוץ נוסף, ששמו WIZ! (מקבוצת הופ!), ומהווה תחליף לערוץ לוגי, אשר הפסיק גם הוא את שידוריו ב-yes.

בעקבות השינוי, דיווחה חברת HOT על עלייה משמעותית במספר המצטרפים אליה.[9]

בינואר 2018 הופסקו שידורי הערוץ גם ב-HOT, שהחליפה אותו אף היא בערוץ kidZ.

בתקופה שלאחר ירידת ערוץ הילדים מ-HOT החל הערוץ לפרסם בערוצים המסחריים, פרסומים שכללו את פרסום הערוץ והפלטפורמות בהם נגיש, תוכניות בערוץ וקמפיינים שהערוץ מקדם (אתנה).

פרשת "Oboy"[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר סיום שידורי ערוץ הילדים ב-yes, החל קרב בין ערוץ הילדים ל-yes על זכויות השידור של הסדרה "Oboy". בעקבות הסכסוך שידור הסדרה הופסק. הסכסוך המשפטי המתנהל בין RGE ל-yes על הסדרה נגמר והסדרה תעלה לשידור בכל פלטפורמות הטלוויזיה ב-2 ביולי, והיכן. בינואר 2017 קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי RGE אינה חייבת להעביר ל-yes את הפרקים שנותרו אך מנגד, אין באפשרותה גם לשדר אותם לצופי HOT.[10] לקראת סוף ינואר 2017, המועצה לשידורי כבלים ולוויין העלתה אפשרות כי הפרקים שלא שודרו יועברו לידי גוף שידור נייטרלי שאינו צד בקרב שבין RGE ל-yes, בין ההצעות נמנית גם החינוכית.[11]

ב-20 במרץ 2017, חברת yes וחברת RGE הגיעו לפשרה והוחלט לשדר את פרקי הסדרה מההתחלה, אך הפעם גם לצופי yes וגם לצופי HOT.

ב-6 במרץ 2018 הוחלט בערוץ לשדר את כל פרקי הסדרה מהתחלה ללקוחות סלקום tv ופרטנר TV. לאחר החלטה זו, yes הודיעה כי תתבע את ערוץ הילדים ותבטל את מועד שידור הסדרה עוד לפני תחילת שידורה בפלטפורמות האלו.

ב-29 באפריל 2018 נודע כי בית המשפט המחוזי ביטל את התביעה ואישר לערוץ הילדים לשדר את הסדרה.[12][13] ב-8 באוגוסט 2018 הסתיים הסכסוך בין yes ו-RGE ונחתם הסכם לשידור הסדרה "Oboy" בכל הפלטפורמות (yes, HOT, פרטנר tv וסלקום tv).[14][15]

הפקות מקור של הערוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת הפקות מקור

תוכני רכש של הערוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

רשימת תוכני רכש
* The Annoying Orange
מפונקים  *
משפחת סילוני

סינדיקציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוץ עשר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-16 במרץ 2018 פרסם ערוץ הילדים בדף הפייסבוק[16] ובאינסטגרם[17] כי החל מ-17 במרץ ישודרו תוכניות הערוץ בשידורי ערוץ עשר מדי שבת בבוקר. יחד עם שידורי תוכניות ערוץ הילדים, היו משודרות גם מספר תוכניות של ערוץ לוגי. בין התוכניות ששודרו במסגרת זאת ניתן למנות את "פוקימון", "אלישע", "ג'וליאן המלך" ו"ארתור". שידורים אלו הסתיימו לאחר המיזוג בין רשת וערוץ עשר.

רשת 13[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-14 בספטמבר 2019 ערוץ הילדים החל לשדר בערוץ רשת 13 בימי שבת בבוקר. בין התוכניות שמשודרות ניתן למנות את "ארתור" ו"פוקימון".

שידורי קשת[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים היו מספר שיתופי פעולה עם "קשת" במסגרת תוכניות פריים טיים, בעיקרן ריאליטי ושעשועונים, שבהם שודרה תוכנית נלווית בערוץ הילדים ונכלל שיתוף פעולה במהלך התוכנית. בין התוכניות, "אל תפיל את המיליון" ו"נינג'ה ישראל".

טלעד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2000 שידר ערוץ הילדים את העונה הרביעית של תכנית הכישרונות "בראבו". העונה שודרה כרצועת שידורים של חג החנוכה באותה שנה, כשאת תכנית הגמר שידרו ב"טלעד".

חברת החדשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת החדשות הפיקה את תוכנית האקטואליה לילדים "המהדורה הצעירה" עבור ערוץ הילדים, ששודרה בערוץ ובשידורים חוזרים במסגרת ערוץ 2, עד מעבר התוכנית לערוץ KidZ.

yes[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשך תקופה קצרה לאחר סגירת ערוץ הילדים ב-yes שודרו מספר מתוך הפקות המקור של הערוץ עבור yes במסגרת ערוץ yes Oh ו-yes5 ברצועת שידור שהוקדשה להפקות ערוץ הילדים ונשאה את סמל "ערוץ הילדים" בנוסף לסמל הערוץ.

HOT[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – ערוץ ספיד

ב-2 בספטמבר 2018 עלה עבור לקוחות HOT ערוץ בשם "ספיד", ערוץ טלוויזיה לילדים ונוער מבית ערוץ הילדים. הערוץ משדר בכל ימות השבוע סדרות אקשן, גיבורי על, והרפתקאות שרובן סדרות רכש בין השעות 05:00-23:00 באיכות HD. הערוץ משדר גם בשמו הקודם ״ערוץ הירו״ ללקוחות סלקום tv ופרטנר tv מאז ה-1 ביולי 2018. בנוסף, משדר לראשונה את הפקת המקור "אילת" ואת דרמת הנוער המצליחה "Oboy", לראשונה בהוט. הערוץ שודר ללקוחות HOT עד 31 בדצמבר 2018.

מנחי הערוץ לאורך השנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנחים בעבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

{{טבלה מוסתרת|כותרת=רשימת מנחים בעבר|תוכן=

}

מנחים בהווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם שנת הצטרפות תוכניות
עודד פז 2011 המקום האמיתי, מסע קיץ, טקס נבחרי הילדים, מוכשרים בטירוף, ממצחיק, סתאאאם, הפסקה פעילה, הכלב של המדינה, ששטוס, באים בטוב, הבנים והבנות, הפרעת קשב, הנה אני בא, הצלצול האמיתי, השיר האמיתי, נינג'ה ישראל
קווין רובין 2019 נינג'ה ישראל
אליאנה תדהר 2019 נינג'ה ישראל

מיזמים חינוכיים ופרויקטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוגו "חכם בשמש" 1995

במהלך השנים, הערוץ ביקש להעביר מסרים חינוכים לצופים באמצעות ספיישלים ארוכי טווח שכללו לרוב הקלטת שירי נושא, תוכניות מיוחדות, תחרויות והפקות מקור לקידום הנושא. להלן רשימת הפרויקטים הבולטים:

 • "קסדה בראש טוב" (1993, 2011): עידוד הילדים לחבוש קסדות.
 • "חכם בשמש" (1995, 2010, 2011, 2016): נגד מכות השמש.
 • "כולנו שונים כולנו שווים" (1995): קבלת השונה.
 • "קסדה, מגנים ולא בכבישים, כדי שלא תחליקו על השכל" (1996): פרויקט נוסף לעידוד חבישת קסדה ואמצעי הגנה נוספים לרכיבה על אופניים וגלגליות. ובנוסף הקמפיין היה נגד רכיבה בכבישים.
 • "להתנדב מכל הלב" (1997): התנדבות.
 • "שווה לקחת אחריות" (1998): לקיחת אחריות.
 • "אל תלכלך את העולם כי זה החדר של כולם" (1998): איכות הסביבה.
 • "דווקא אני לא מלכלך" (1998): איכות הסביבה.
 • "חושבים פעמיים חוסכים במים" (1998): חיסכון במים.
 • "סימן שאנחנו מגזימים" (1999): מלחמה באלימות.
 • "להקשיב זה להרוויח" (2001): הקשבה לזולת.
 • "סיגריות - אין מצב!" (2002): קמפיין נגד שימוש בסיגריות בהשתתפות קמילה בורדונבה ופליפה קולומבו (בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן).
 • "מקליקים ת'עניינים" (2004): עידוד הילדים לחגור חגורות בטיחות ברכב.
 • "יש בי אהבה והיא תנצח" (2004): עידוד אימוץ כלבים. בשיתוף עם אגודת "צער בעלי חיים" ועם אמנים כמו חני נחמיאס וזהבה בן (שהקליטה את השיר בדואט עם ליאת אחירון).
 • "תקרא תצליח" (2007): פרויקט המעודד ילדים לקרוא ספרים. בשיתוף עם בנק הפועלים.
 • "מדינה קטנה-הישגים גדולים" (2008): פרויקט מיוחד לכבוד 60 שנות מדינת ישראל שהציג את ההתפתחויות של מדינת ישראל כגון: השפה העברית, שקדי מרק, דוד שמש ועוד.
 • "קסדה שומרת ראש צמודה" (2008): פרויקט שני לעידוד חבישת קסדה בעת רכיבה על אופניים.
 • "שומרים על נקי, זאת הכנרת שלי" (2009): פרויקט נוסף לאיכות הסביבה בכלל, ולניקיון הכנרת בפרט.
 • "אל תיגרר" (2010): פרויקט נוסף למלחמה באלימות. בשיתוף הקרן לידידות והמשרד לביטחון הפנים.
 • "גלישה בטוחה: אל תיפלו ברשת" (2011): פרויקט לגלישה בטוחה ברשת. בשיתוף איגוד האינטרנט הישראלי ISOC-IL.
 • "בים רוחצים חכם" (2011): פרויקט למען רחיצה בטוחה בים.
 • "כשאת עושה ספורט, את תמיד מנצחת" (2011, 2015): פרויקט בשיתוף ארגון "אתנה" לקידום הספורט הנשי בישראל.
 • "בחורף - עוצרים את השפעת" (2011) פרויקט לעידוד המלחמה נגד השפעת.
 • "בשבילי רק ישראלי" (2012): פרויקט בשיתוף משרד התמ"ת לקידום מוצרים תוצרת כחול-לבן.
 • "תעביר את זה הלאה" (2012): פרויקט של עזרה לזולת.
 • "להיות מוגן בכל זמן" (2012): פרויקט בשיתוף פיקוד העורף למניעת אסונות במקרה של רעידות אדמה.
 • "הבקבוקים רק למחזורית" (2012): פרויקט נוסף לאיכות הסביבה, בעיקר בנושא המחזור.
 • "פרייר מי שמבזבז" (2012): פרויקט בשיתוף המועצה הישראלית לצרכנות למניעת בזבזנות של כסף.
 • "שומרים על אנרגיה חיובית" (2013): פרויקט המעודד לחסוך בחשמל.
 • "חגורת בטיחות" (2013): פרויקט המעודד חגירת חגורות בטיחות כשנוסעים בכביש.
 • "מעשנים? זה לא בשבילי" (2014): פרויקט נוסף נגד עישון, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן.
 • "לילה בטבע, זה בא לי טבעי" (2014): פרויקט לעידוד טיולי מחנאות בחיק הטבע.
 • "סבתא ברשת" (2015): פרויקט לעידוד הכנסת סבא וסבתא לרשתות האינטרנט.
 • "חושבים לפני שזורקים" (2015): פרויקט להעלאת המודעות של זריקת מוצרים שמצבם תקין ושעדיין ניתן לעשות בהם שימוש. הפרויקט הועלה במסגרת פסטיבל אביב בחירייה בהשתתפות טל מוסרי ושירן סנדל.
 • " אל תפספס חבר" (2015): פרויקט בשיתוף תנועות הנוער להכרת השונה והחריג.
 • "יחד משנים את התנועה" (2015): פרויקט בשיתוף עמותת אנשים באדום לבטיחות בדרכים.
 • "הפסקה של מים, תן בשלוק" (2015): פרויקט לעידוד שתיית מים מרובה.
 • "בחירה בריאה, בחירה מנצחת" (2015): פרויקט בשיתוף "האגודה למלחמה בסרטן" לעידוד אורח חיים בריא.
 • "ג'ודו בונה אותי חזק לחיים" (2015): פרויקט לקידום ענף הג'ודו בארץ.
 • "שמור על האצבע שלך" (2015): פרויקט להעלות המודעות של העברת התוכן המיני ברשת.
 • "אריזות זורקים לפח הכתום" (2016): פרויקט לקידום המיחזור, בו בכל קטע שניים מהמשתתפים מותחים את אחד המשתתפים או בודקים אם הוא ממחזר בכל מיני שיטות. בהשתתפות שירן סנדל, עודד פז, נווה צור ודניאל גד.
 • "כנסו לביט של הטניס" (2016): פרויקט לקידום ענף הטניס בארץ.
 • "תעשו לייק לעולם" (2016): פרויקט לעידוד ההפחתה בשימוש במכשירים ניידים. המיזם בא מתוך שיר מהפסטיגל.
 • "רוצה, שווה, יכולה." (2016): קמפיין לעידוד שוויון מגדרי. בהשתתפות ידוענים רבים, ביניהם שירי מימון, לירון ויצמן, עוז זהבי ומנחי ערוץ הילדים.
 • "פשוט תתנהגו רגיל" (2017): פרויקט לעידוד שוויון בין אנשים עם מגבלות לאנשים ללא מגבלות. בהשתתפות עודד פז.
 • "מעשנים זה לא מתאים" (2017): פרויקט נוסף של ערוץ הילדים נגד עישון.

מותגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "עיר ערוץ הילדים" - אירוע שטח נודד המתקיים מדי קיץ ברחבי הארץ. בתחילת דרכו היה אירוע גדול ואף התקיימו ממנו שידורים חיים מדי שבוע, אך עם השנים הפעילות צומצמה. "עיר ערוץ הילדים" הראשונה התקיימה בקיץ 1995 בחולון, והיא התקיימה עד שנת 2011. האירוע הופק על ידי חברת "טבת סרטים".
 • עיתון ערוץ הילדים - ירחון ילדים שיצא תחת המותג של ערוץ הילדים. יצא לאור לראשונה ביולי 1997, בשם "עיתון כדור פורח". לפני עיתון זה היו מפורסמים בתקופת הקיץ דפי כדור פורח (באורך של 2 עמודים) בעיתוני סוף השבוע כשעשוע לילדים שעסק בתוכניות השבוע הקרוב של הערוץ. פעילות העיתון הסתיימה בדצמבר 2006.
 • "ספריית ערוץ הילדים" - שיתוף פעולה בין ערוץ הילדים ל"הוצאת מודן". החל בשבוע הספר בשנת 1998, במסגרתו יצאו לאור מספר ספרים, ביניהם: שני ספרי קומיקס של "הוגו" באיורו של קורן שדמי, "עם הזנב לים", "המדריך לעיתונאי הצעיר", "הקוואים", "החלום הקסום של דומבי", "גדולים מהחיים", ועוד. פעילות הספרייה הסתיימה בשנת 1999.
 • מועדון ערוץ הילדים - החל את פעילותו באוגוסט 1998. החברים במועדון קיבלו כרטיס חבר, במסגרתו נהנו מהטבות והנחות באתרי בילוי לילדים. כמו כן, הערוץ קיים במסגרת שידוריו שני משחקים, בהם השתתפו חברי המועדון: "פליק-פלאק" ו-"אני מת להתמגנט". פעילותו הסתיימה בסוף שנת 2000.
 • "פארק ערוץ הילדים" - חסות שנתן ערוץ הילדים לפארק המשחקים "בא-לגן" בקיבוץ יגור. במסגרת החסות, מתקנים בפארק מותגו תחת המותג "ערוץ הילדים". כמו כן, התקיימו מספר שידורים מהפארק, ביניהם הגמר של "ליגת ערוץ הילדים", חסות שנתן ערוץ הילדים לליגת הקטרגל של החברה למתנ"סים בשנת 2000. פעילות "פארק ערוץ הילדים" החלה בפסח 2000 והסתיימה בסוף אותה שנה.
לוגו bME
 • "B-ME" - רשת חברתית מקוונת בה מנחי ערוץ הילדים וערוץ לוגי מתקשרים עם צופיהם, והילדים מוזמנים לפתוח לעצמם דפי גולשים. הפרויקט החל באוקטובר 2008, עם עליית האתר החדש של הערוץ הסתיים הפרויקט בסוף יוני 2012.
 • "ערוץ הילדים פלוס" - החל לפעול ביולי 2005. השירות ניתן למנויים ולמנויי HOT בלבד, וכלל משחקים והפעלות של ערוץ הילדים. השירות נסגר בתחילת 2013, עם הסרת הערוצים האינטראקטיביים של חברת הכבלים, לאחר הפעלה שלהן במשך כשמונה שנים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ערוץ הילדים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ [1]
 2. ^ לי-אור אברבך, ‏מיכל ינאי חוזרת: ערוץ הילדים יעלה ערוץ דיגיטלי נוסטלגי, באתר גלובס, 14 באפריל 2016
 3. ^ נתי טוקר, אחרי yes: גם ב-HOT שוקלים לבטל את ערוץ הילדים, באתר TheMarker
 4. ^ נתי טוקר, העסקה המתבשלת: ערוץ הילדים יירד מ-HOT – התכנים יעברו לסלוצקי, באתר TheMarker
 5. ^ שירות כלכליסט, לאחר 28 שנים של שידור - HOT הורידה את ערוץ הילדים; הוחלף בערוץ בהפקת של חיים סלוצקי, באתר כלכליסט, 27 ביולי 2017
 6. ^ אביב גוטר, ערוץ הילדים וערוץ לוגי יעלו לשידור בסלקום TV, באתר כלכליסט, 24 בספטמבר 2017
 7. ^ אביב גוטר, רשמית: החל מינואר ערוץ הילדים ייפרד מ-HOT, באתר כלכליסט, 3 בדצמבר 2017
 8. ^ שירות כלכליסט, עכשיו זה רשמי: yes תחליף את ערוץ הילדים של RGE בערוץ הילדים של חיים סלוצקי, באתר כלכליסט, 28 בדצמבר 2016
 9. ^ נתי טוקר, בעקבות ירידת ערוץ הילדים -HOT מדווחת על זינוק במספר המצטרפים, באתר TheMarker‏, 4 בינואר 2017
 10. ^ בן בירון, ‏אוי בוי: "Oboy" והקרב בין yes לערוץ הילדים, באתר ‏mako‏‏, ‏5 בינואר 2017‏
 11. ^ יונתן כיתאין, שירות גלובס, ‏מסתמן: 4 הפרקים האחרונים של "Oboy" ישודרו בחינוכית, באתר ‏mako‏‏, ‏19 בינואר 2017‏
 12. ^ עומר כביר, המחוזי הכריע: yes לא תוכל למנוע את המשך שידורי הסדרה 'או בוי' בסלקום ופרטנר, באתר כלכליסט, 29 באפריל 2018
 13. ^ יונתן כיתאין, ‏ניצחון ל-RGE: ביהמ"ש אישר שידור "Oboy" בסלקום ובפרטנר, באתר גלובס, 29 באפריל 2018
 14. ^ יואב סטולר, הסכם שלום בין RGE ו-yes: תשדר את ערוץ הספורט, באתר כלכליסט, 8 באוגוסט 2018
 15. ^ ענת ביין-לבוביץ, ‏תם סכסוך yes ו-RGE: הודיעו על הארכת הסכם לשידור ספורט 5, באתר גלובס, 8 באוגוסט 2018
 16. ^ "המקום האמיתי מתחבר לערוץ עשר", בעמוד הפייסבוק של ערוץ הילדים
 17. ^ "העמוד הרשמי של ערוץ הילדים" באינסטגרם