ערכים (ארגון)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ארגון ערכים הוא ארגון שתכליתו החזרה בתשובה, ובין הארגונים מסוגו הוא מהגדולים בעולם עם סניפים ב-22 מדינות.

הארגון הוקם בשנת 1979 על ידי הרבנים אברהם בקר ויחיאל פריד (שפרשו מהארגון בשנת 1984 לטובת ארגון קטן יותר בשם "אפיקים"), ר' אריה שכטר שפרש מארגון החזרה בתשובה ותיק יותר, "אל המקורות, הצטרף ב-1983 למערך גיוס הכספים של הארגון".

בראשית פעילותו קיים הארגון סמינרים לחילוניים המעוניינים לשמוע הרצאות ביהדות, במתכונת של שבוע בבית הארחה. במשך שבוע זה הושמעו הרצאות רבות במטרה להתמודד עם מגוון סוגיות שנויות במחלוקת בין חילוניות ומחשבה חופשית לבין עמדתה של היהדות החרדית.

הסמינר הראשון של ארגון ערכים נערך בבית ההארחה שערי אברהם, ולאחר מכן נערכו סמינרים במשך מספר שנים בפנימיית "אור חדש" שברכסים. כיום נערכים הסמינרים בבתי מלון במקומות רבים ברחבי הארץ והעולם, בעיקר במתכונת של סופי שבוע, מיום רביעי עד מוצאי שבת. בסמינרים של הארגון ישנה חלוקה בסיסית בין סמינרים לאקדמאים לסמינרים ללא אקדמאים. פרופיל המרצים משתנה בהתאם לאופי המשתתפים.

הארגון מתקיים מתרומות פרטיות. את הארגון מנהל כיום יוסף וליס, איש עסקים לשעבר, שחזר בתשובה באחד מהסמינרים הראשונים של הארגון. הארגון מפרסם דו"ח על פעילותו במגזין "השיבנו", היוצא מדי חודש.

חלק מפעילות ערכים הוא ניהול עמותת מנוף - המרכז למידע יהודי, המשמשת כמחלקת הסברה ותיעוד של הארגון.

התוכן של ההרצאות המועברות בסמינרים נבנה על ידי המרצים המרכזיים בארגון

מרצים בולטים בעבר ובהווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • משה גרילק, שיח שבים.
  • ד"ר בעז כספי (-שם ספרותי של ד"ר שלום סרברניק), הכמיהה אל המעמקים, הוצאת מודן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]