ערן יעקב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערן יעקב הוא מנהל רשות המיסים בישראל.

נולד בשנת 1967 להורים יוצאי עיראק: אלברט, כלכלן ואקטואר שעבד כעובד מדינה ולאחר מכן פתח משרד לייעוץ כלכלי; ודליה, מנהלת חשבונות. אביו היה פעיל ב"הגנה" בעיראק, נשפט לתלייה, הצליח לברוח ולעלות לישראל. אחותו, איה אבידור, היא משנה למנכ"ל נשר מפעלי מלט ישראליים.
למד בתיכון אהל שם. שירת בצה"ל בגרעין התיישבות במסגרת הנח"ל. בוגר תואר ראשון בניהול וכלכלה ותואר ראשון במשפטים (בהצטיינות), ותואר שני במשפטים לכלכלנים ורואי חשבון.

קריירה מקצועית[עריכת קוד מקור | עריכה]

החל את דרכו בשירות הממשלתי במסגרת היחידה המיוחדת של המכס בנמל התעופה בן-גוריון. בהמשך, שימש כמנהל תחום תכנון ותקצוב של אגף המכס והמע"מ, וכסגן הממונה על המחלקה לתכנון וכלכלה. ובמסגרת זו הוביל, בין היתר, את בחינת היבטי המיסוי בהתייעלות האנרגטית.

לאחר מכן, עמד בראש החטיבה לתכנון ולכלכלה. אחר כך כיהן כמשנה למנהל רשות המיסים (במקביל להמשך תפקידו כראש החטיבה לתכנון וכלכלה) והיה אחראי על קידום תהליכים אסטרטגיים ופרויקטים מרכזיים ברשות, ניהול ועדות וקידום רפורמות:

מונה לממונה על השכר במשרד האוצר בפברואר 2017 ושימש בתפקיד במשך כשנה. במסגרת זו חתם על הסכמים קיבוציים לשיפור שכר עובדי המגזר הציבורי ולחידוד הדגש על הגדלת הפיריון וצמצום הפערים. יעקב קידם הטמעת טכנולוגיות במגזר הציבורי באמצעות חתימת הסכם קיבוצי מיוחד עם ההסתדרות, וחתם ועל הסתדרות המורים, שהעלה את שכר הבסיס של מורים מתחילים. הוא קידם את הרפורמה בחברת החשמל בהיבטי יחסי העבודה וקידם תוכנית אסטרטגית לשיפור השירות בבתי המשפט.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בת זוגו של יעקב היא מיה. הם הורים לשתי בנות- מיקה ועלמה, ומתגוררים ברמת השרון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]