פארמוויל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Incomplete-document-purple.svg
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
פארמוויל
FarmVille
FarmVille1831.jpg
תאריך הוצאה 11 באוקטובר 2009 עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סימולציות ניהול ממוחשבות, משחק תפקידים ממוחשב עריכת הנתון בוויקינתונים
פיתוח זינגה עריכת הנתון בוויקינתונים
הוצאה לאור זינגה עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק משחק מרובה משתתפים עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות אדובי פלאש, iOS עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
צילום מסך

פארמווילאנגלית: FarmVille) הוא משחק תפקידים ממוחשב המאפשר למנויי פייסבוק ובעזרת הורדה לסמארטפון לעסוק בחקלאות וירטואלית, ובין היתר לזרוע, לגדל ולקצור גידולים חקלאיים, ולגדל חיות משק בית. המשחק הושק ב-19 ביוני 2009 על ידי חברת זינגה ועד מהרה זכה לפופולריות רבה. נכון לאפריל 2010 יותר מ-83 מיליון חשבונות פייסבוק משחקים במשחק מדי חודש.[1] במשך שנתיים היה זה המשחק הפופולרי ביותר בפייסבוק, אך בשנים שלאחר מכן ירד באופן עקבי בדירוג זה. במאי 2012 דורג במקום השביעי ברשימת המשחקים הפופולריים וב-2016 דורג במקום ה-110.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם הרישום למשחק מקבל השחקן חלקות חקלאיות. השחקן יכול לזרוע גידולים נוספים, לקצור את תוצרתם וכן הלאה. הגידולים החקלאיים מוכנים לניצול בתוך שעתיים עד ארבעה ימים, דבר הקובע גם את ערכם הכספי, ואם פרק זמן זה חלף, הם יקמלו ויהיה צורך לעבד את החלקה החקלאית מחדש.

עם התקדמותו של השחקן הוא צובר כסף, עמו הוא יכול לרכוש בשוק הווירטואלי של המשחק זרעים, עצים, בעלי חיים (שגם מהתוצרים שלהם אפשר להרוויח), מבנים, אדמה נוספת, כלי רכב חקלאיים ועוד. כמו כן, ניתן למכור את התוצרת החקלאית עבור כסף נוסף. חלק מהטובין הווירטואליים במשחק ניתנים לרכישה גם על ידי תשלום בכסף אמיתי, וכך מונע המנגנון הכלכלי שמאחורי המשחק - תשלומי מיקרו. ההתקדמות במשחק ומעבר השלבים בו מתאפשרים כאשר השחקן מגיע למספר נקודות שנקבע כתנאי למעבר שלב. הנקודות ניתנות כאשר מעבדים את החלקות, כאשר שותלים גידולים וכאשר מבצעים משימות בחוות השכנות.

המשחק כולל יסוד חברתי המתאים לפלטפורמה של פייסבוק, שכן לדמות הווירטואלית בפארמוויל מעגל חברים, וניתן לבצע משימות שונות תוך שיתוף פעולה ולסייע לחברים בחוותם. ניתן לשלוח במשחק מתנות ייחודיות לאנשים שאין לקנות בשוק כגון: עץ זית, סוס, ארנב, פרה, או עץ אבוקדו.

במסגרת שיווק האלבום Born This Way, של הזמרת ליידי גאגא, נפתחה חווה מיוחדת בשם "גאגאוויל", שבה יכלו משתמשים לשמוע שירים נבחרים מהאלבום טרם יציאתם הרשמית.

תרומות ועזרה לזולת[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפופולריות של המשחק, הובילה לשימוש בו למטרות צדקה למיניהן. לעיתים המשחק מציע צמח מסוים ומיוחד שניתן לקנות רק בכסף אמיתי, ושההכנסות מקנייתו, כולן או חלקן, ייתרמו למען מטרה זו או אחרת. לדוגמה, בתחילת שנת 2010, מספר ימים לאחר רעידת האדמה הגדולה שהתרחשה בהאיטי באותה השנה, הוצע למכירה דגן מיוחד תמורת כסף אמיתי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]