פדרו לופס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Crystal Clear app help index.svg
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

פדרו אלונסו לופסספרדית: Pedro Alonso López; נולד ב-8 באוקטובר 1948 בסנטה איסבל, קולומביה) הוא רוצח סדרתי קולומביאני, שהורשע ברצח של 80 ילדות ברחבי דרום אמריקה.

לופס קיבל את הכינוי "המפלצת מהאנדים" לאחר שהוביל את המשטרה בשנת 1980 לקבריהן של 53 מקורבנותיו באקוודור, כולן ילדות בין הגילאים 9 עד 12. בשנת 1983 הואשם ברציחתן של 110 ילדות באקוודור לבדה, והודה ב-240 רציחות נוספות של ילדות שנחשבו לנעדרות בפרו השכנה ובקולומביה. הוא שוחרר מהכלא בשנת 1998.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לדבריו של לופס, אמו שהייתה פרוצה עם 13 ילדים, תפסה אותו מלטף את אחותו הקטנה בשנת 1957 כשהיה בן 8 והעיפה אותו מהבית. הוא נלקח על ידי אדם זר לבית נטוש ועבר שוב ושוב מעשי סדום. בגיל 12 הוא אומץ על ידי משפחה אמריקאית והיה רשום בבית ספר ליתומים. הוא ברח ממשפחתו המאמצת מפני שמורהו בבית הספר הטרידו מינית. בגיל 18 הוא גנב רכבים למחייתו ומכר אותם למוסכים אזוריים. פעולות אלו הובילו לכך שהרשויות תפסו אותו בשלב מאוחר בחייו. בזמן מעצרו טען שעבר אונס קבוצתי בכלא ושהוא צד את התוקפים והרג אותם עוד כשהיה במאסר.

הוא סיפר שלאחר תקופת המאסר שלו החל לתקוף ילדות צעירות בפרו. לדבריו, עד לשנת 1978 רצח מעל 100 ילדות ונתפס על ידי שבט מקומי שרצה להוציאו להורג. מיסיונר אמריקאי שהיה באזור התערב ושכנע את אנשי השבט להסגירו למשטרה המקומית. המשטרה שחררה אותו לאחר זמן קצר. הוא עבר לקולומביה ולאחר מכן לאקוודור בהן הרג כשלוש ילדות בכל שבוע. בריאיון עמו אמר "אני אוהב את הילדות באקוודור, הן הרבה יותר עדינות וסומכות, יותר תמימות".

לופס נעצר כשניסה לחטוף ילדה ונפל במלכודת שטמנו לו סוחרים בשוק. הוא הודה ביותר מ-300 רציחות שביצע. המשטרה האמינה לו רק לאחר ששיטפון בזק חשף את קבריהן של עשרות מקורבנותיו. על פי הבי.בי.סי: "הוא נעצר בשנת 1980 אך שוחרר מהכלא על ידי ממשלת אקוודור בסוף שנת 1998 וגורש לקולומביה. בראיון מתאו בכלא, לופס תיאר את עצמו כאיש המאה ואמר שהוא משתחרר על התנהגות טובה".

דווחו שהוא שוחרר מהכלא באקוודור ב-31 באוגוסט 1994, נעצר כשעה לאחר מכן כמהגר לא חוקי ונמסר לרשויות קולומביה, שהרשיעו אותו בפרשת רצח מלפני 20 שנה. הוא אובחן כחולה נפש ואושפז במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים בבוגוטה. בשנת 1998 הוצהר שהוא שפוי והוא שוחרר בערבות של 50 דולר. כמו כן, ישנם דיווחים שאומרים שהאינטרפול יעץ לרשויות בקולומביה לעצור אותו באשמת רצח משנת 2002.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]