לדלג לתוכן

פוקימון חרב ומגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פוקימון חרב
פוקימון מגן
Pokémon Sword
Pokémon Shield
כרזת המשחקים
כרזת המשחקים
כללי
תאריך הוצאה 15 בנובמבר 2019
סוגה משחק תפקידים ממוחשב
פיתוח Game Freak
הוצאה לאור נינטנדו, חברת פוקימון
ארץ מקור יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
סדרה פוקימון
דרישות תוכנה
מצבי משחק סינגל פלייר מולטיפלייר
פלטפורמות נינטנדו סוויץ'
המשחק הקודם פוקימון: בוא נלך, פיקאצ'ו! ובוא נלך, איבי!
המשחק הבא פוקימון יהלום מבריק ופנינה נוצצת
swordshield.pokemon.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פוקימון חרבאנגלית: Pokémon Sword) ופוקימון מגן (באנגלית: Pokémon Shield) הם שני משחקי תפקידים אשר פותחו על ידי Game Freak והופצו בלעדית על ידי נינטנדו לקונסולת הנינטנדו סוויץ'. שני המשחקים הללו הם הראשונים בדור השמיני של משחקי פוקימון. המשחקים יצאו ב-15 בנובמבר 2019. ב-17 ביוני 2020 יצאה ההרחבה הראשונה של המשחקים, The Isle of Armor (בתרגום חופשי: אי השריון); וב-22 באוקטובר 2020 יצאה ההרחבה השנייה של המשחקים, The Crown Tundra (בתרגום חופשי: טונדרת הכתר).

כמו במשחקים הקודמים בסדרה, עלילת המשחקים עוקבת אחר מסעו של מאמן פוקימונים צעיר במחוז השמיני.

המשחק מתרחש במחוז גאלאר המבוסס על בריטניה הגדולה. וברחבי מפת המשחק ניתן להגיע למקומות אייקונים כגון מגדל שעון המבוסס על שעון הביג בן וארמון המבוסס על ארמון וסטמינסטר.

המשחק מציג שלושה פוקימונים התחלתיים חדשים:

 • גרוקי, פוקימון העשב, המבוסס על קוף.
 • סקורבאני, פוקימון האש, המבוסס על ארנב.
 • סובל, פוקימון המים, המבוסס על זיקית.

מכוני הפוקימונים יחזרו לאחר שחסרו במשחקי "פוקימון שמש וירח". עם זאת, גיים פריק הכריזה כי לראשונה פוקימונים רבים מהדורות הקודמים לא יהיו זמינים במשחקי חרב ומגן, דבר שעורר ביקורת רבה מצד קהל השחקנים[1][2].

מטרת השחקן היא לתפוס את כל הפוקימונים, להשיג שמונה תגי מכון, ולנצח את ליגת הפוקימונים, וכך להפוך לאלוף המחוז החדש. במקביל, עליו להתמודד עם צוות יל שמנסים להאט אותו וכן לנצח את רוז, ראש תאגיד אנרגיה במחוז שרוצה להציל את המחוז ממשבר האנרגיה שהוא חווה, אבל בדרכים לא כשרות. במטרה לעשות זאת, לשחקן ניתנת האפשרות לתפוס 400 פוקימונים, אולם הוא יכול להחזיק באמתחתו רק שישה ואיתם להילחם. במהלך הסיפור השחקן יפגוש בדמויות רבות, חלקן חברותיות וחלקן אויבות וכן בפוקימונים חדשים שייחודיים למחוז ובפוקימונים אגדיים חדשים.

במשחק נוספו כמה חידושים לעומת המשחקים הקודמים בסדרה:

דיינאמקס וג'ייגאנטמקס

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי המחוז גאלאר קיימת אנרגיה מיוחדת שהאזרחים נעזרים בה בתור מקור כוח. אולם, גם פוקימונים נעזרים בה במטרה לגדול לשתי צורות עיקריות:

 • דיינאמקס - יכולת שבעזרתה הפוקימון גדל לממדי ענק ומקבל שיפור משמעותי בהתקפה, הגנה, בריאות וכן חיזוק למתקפות. כל הפוקימונים במשחק מסוגלים לגדול לצורה זו.
 • ג'ייגאנטמקס - בניגוד לדיינאמקס, פוקימון שמסוגל לגדול לצורת הג'ייגאנטמקס שלו משנה את צורתו ומקבל מתקפה חדשה וחזקה יותר. רק פוקימונים מסוימים מסוגלים לגדול לצורה הזאת.

מכניקות משחק כגון מהלכי Z (שהוצגו במשחקי "שמש וירח") וכן מגה התפתחויות (שהוצגו במשחקי X/Y) לא מופיעות במשחקים האלו.

בין חלק מהערים קיים אזור שנקרא "אזור הפרא", בו השחקן יכול להתחבר לשירות האונליין של הסוויץ' ולפגוש בשחקנים אחרים. השחקן יכול לפגוש באנשי צוות ליגת הפוקימונים שימכרו לשחקן מתקפות חדשות תמורת נקודות וואטס שהשחקן יכול להשיג מקרבות מקס רייד וכן באשפי המחנאות שיעניקו לשחקן צעצועים חדשים ואפשרויות חדשות למחנה ברגע שהשחקן בישל מספר מסוים של מתכוני קארי. במהלך הטיול באזור הפרא, אם השחקן מחובר לשירות האונליין, הוא יראה סביבו שחקנים נוספים מטיילים במפה בסמוך אליו. כאשר השחקן ינסה לדבר עם אחד מהם, יתחיל דיאלוג אוטומטי שבסופו אותו שחקן יעניק לשחקן חפץ במתנה (מרכיב לבישול, גרגר או חפץ ששווה כסף).

השחקן יכול להקים מחנה בכל מקום במפה (מלבד במכונים) בהם הוא יכול לשחק עם הפוקימונים שלו בעזרת צעצועים (מה שמעלה את רמת החברות שלהם כלפיו) ואפילו לבשל להם אוכל. אם השחקן מחובר לשירות האונליין של הקונסולה ומקים מחנה באזור הפראי, שחקנים אחרים יכולים להצטרף למחנה של השחקן ולבשל ביחד איתו.

קרבות מקס רייד

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי האזור הפראי יש קנים של פוקימונים וכאשר אלו זוהרים, השחקן יכול להיכנס אליהם ובעזרת שחקנים נוספים להילחם בפוקימון שגדל לצורת דיינאמקס או ג'ייגאנטמקס ואפילו לתפוס אותו לעצמו לאחר שניצח. קרבות אלו נקראים "קרבות מקס רייד" ולאחר שהשחקן מנצח הוא יכול ללכוד את הפוקימון נגדו הוא נלחם ואפילו לזכות בשלל דברים כגון מתקפות חדשות, פירות וחפצים מיוחדים שהוא יכול להעניק לפוקימונים שלו.

במהלך הסיפור השחקן מקבל לרשותו אופניים רגילים ובהמשך הן זוכות לשדרוג ויכולות לנסוע על המים, מה שמחליף את המתקפה Surf (גלישה) מהמשחקים הקודמים. האופניים עצמם ניתנים לשדרוג בין לבין בעזרת וואטס (אולם, השדרוג הוא רק למהירות הנסיעה ולא יותר) ובהרחבה אי השריון ניתן לעצב אותם מחדש.

מונית מעופפת

[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר הטקס בעיר מוטוסטוק, השחקן מקבל מרוז גישה למונית המעופפת: מין תא שבו השחקן יושב ופוקימון ציפור בשם קורבינייט מטיס אותו ממקום למקום בחינם. על מנת לטוס לערים, על השחקן קודם להגיע אל העיר רגלית ורק לאחר מכן ניתנת האפשרות לטוס אליה בחופשיות בעזרת המונית. השירות מחליף את המתקפה Fly (תעופה) מהמשחקים הקודמים.

המכונים השונים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו במשחקים הקודמים בסדרה, משחקי חרב ומגן מציגים 8 מכוני פוקימונים. אך בניגוד אליהם, 6 מהם זהים, אולם 2 מהם בלעדיים לכל משחק:

המכון הרביעי בחרב הוא מכון הלחימה, בעוד במגן הוא מכון הרוח.

המכון השישי בחרב הוא מכון האבן, בעוד במגן הוא מכון הקרח.

עלילת המשחק

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר הרחוק, אירוע בשם "היום האפל ביותר" הכה את מחוז גאלאר ופוקימון בשם אטרנטוס השתולל במחוז והאנרגיה שהופצה ממנו גרמה לתופעה בשם דיינאמקס הגורמת לפוקימונים לגדול לגודלי ענק. אולם, שני גיבורים נלחמו בו בעזרת חרב ומגן, הצליחו להביסו ולהכניסו לשינה עמוקה וכך הצילו את המחוז. עם השנים, בני אדם למדו לרתום את האנרגיה מאותו לילה והשתמשו בה כמקור חשמל במחוז וכן גרמו לפוקימונים שלהם לגדול לממדי ענק על מנת להילחם אחד בשני והתופעה הפכה לנפוצה בקרב קרבות פוקימון בגאלאר.

במחוז גאלאר של ימינו, קרבות מכון וכן ליגת הפוקימונים עצמה הם אירוע ספורט של ממש שבו צופים אלפי אנשים באצטדיונים ובטלוויזיה (בדומה לאירועי ספורט כגון המונדיאל בעולם האמיתי). השחקן מתחיל בעיירה פוסטוויק ומתגורר בשכנות לילד בשם הופ. אחיו הגדול של הופ, ליאון, הוא אלוף המחוז הנוכחי שניצח בסבב הקודם של ליגת הפוקימונים ובעל מעמד של סלבריטאי בקרב תושבי המחוז. המחוז עצמו מקבל את האנרגיה החשמלית שלו מתחנת כוח אותה מנהל אדם בשם רוז, איש עסקים אמיד, בעל חברת אנרגיה גדולה בגאלאר והספונסר הראשי של ליגת הפוקימונים במחוז.

השחקן והופ מקבלים מכתב הסמכה מליאון על מנת שיוכלו להשתתף בליגת הפוקימונים וכן ניתנת להם האפשרות לבחור את הפוקימון הראשון שאיתו יצאו למסע:

 • גרוקי - פוקימון קוף העשב.
 • סקורבאני - פוקימון ארנב האש.
 • סובל - פוקימון זיקית המים.

לאחר שהשחקן בחר את ההתחלתי שלו, הופ יבחר את האחד שחלש לזה של השחקן (לדוגמה, אם השחקן יבחר בסובל שהוא פוקימון מים, הופ ייקח את סקורבאני שהוא פוקימון אש). לאחר שהשחקן בחר את הפוקימון הראשון שלו הוא נאלץ להיכנס יחד עם הופ ליערות הסמוכים לביתו במטרה לחלץ וולו שנלכד שם. בתוך היער, השחקן והופ נתקלים בפוקימון משונה (האגדי של המשחק), לא מצליחים לתקוף אותו, מתעלפים ומחולצים על ידי ליאון. לאחר מכן, השחקן מקבל את הפוקידע המחוזי מסוניה, הנכדה של פרופסור מגנוליה (סוניה בעצמה חוקרת אודות האגדה על היום האפל ביותר ומתלווה לשחקן ולהופ במסעם בנקודות שונות). הוא יוצא עם הופ, עובר את אזור הפרא ומגיע לעיר מוטוסטוק שם השחקן נרשם לליגת הפוקימונים ומקבל מדים שאיתם ישתתף בקרבות המכון ובליגה. לאחר ההרשמה, השחקן והופ הולכים לנוח במלון בעיר ומתמודדים לראשונה עם צוות יל (הצוות הרשע במשחק הנוכחי, מהווים אזכור לאוהדי כדורגל חוליגנים) שתפקידם הוא לעודד מתמודדת בשם מארני ולעזור לה להגיע לליגה, תוך עיכוב והצקה למאמנים אחרים. לאחר שהשחקן והופ ניצחו את צוות יל הם מכירים את מארני והולכים לישון.

בבוקר שלמחרת, השחקן, הופ ומארני ניגשים לטקס הפתיחה של ליגת הפוקימונים ומכירים את מאמני המכון של המחוז:

 • מיילו - מנהיג מכון העשב.
 • נסה - מנהיגת מכון המים.
 • קאבו - מנהיג מכון האש.
 • בי - מנהיגת מכון הלחימה (פוקימון חרב).
 • אליסטר - מנהיג מכון הרוח (פוקימון מגן).
 • אופל - מנהיגת מכון הפיה.
 • גורדי - מנהיג מכון האבן (פוקימון חרב).
 • מלוני - מנהיגת מכון הקרח (פוקימון מגן).
 • פיירס - מנהיג מכון האופל.
 • רייאן - מנהיג מכון הדרקון.

השחקן מסיים את הטקס ועושה דרכו לעיר טאריפלד כדי להילחם במיילו. בדרכו הוא פוגש את בידי, מאמן פוקימונים שחצן שמתמחה בסוג על חושי, אשר הוסמך להשתתפות בליגה על ידי רוז בעצמו ובין לבין עוזר לו להשיג אנרגיה נוספת במטרה לפתור את משבר האנרגיה במחוז. השחקן מנצח אותו, מגיע לטאריפלד ושם הוא שומע מסוניה את האגדה על "היום האפל ביותר". לאחר שהשחקן מנצח את מיילו הוא מקבל את תג העשב וממשיך למכון הבא. בהגיעו לעיר האלבארי השחקן מגלה שרוז יחד עם סגניתו אולינה נמצאים בעיר ומזמינים את השחקן לארוחת צהריים לאחר שיזכה בתג. השחקן מנצח את נסה, מקבל ממנה את תג המים ונפגש עם רוז, אולינה וסוניה לארוחת צהריים במסעדת הדגים שבה הם מסבירים לו על תחנת הכוח במחוז ועל האנרגיה שבתוכה. לאחר שהארוחה נגמרת, השחקן עושה את דרכו חזרה למוטוסטוק במטרה להילחם בקאבו, אך בדרכו לשם הוא נאלץ להילחם בבידי בשנית. לאחר שהגיע לעיר, השחקן מגיע למלון כדי לישון ונלחם במארני בפעם הראשונה. לאחר שניצח, השחקן מתעורר ובדרכו למכון מגלה שהופ כבר השיג את התג לפניו. השחקן נכנס למכון, מנצח את קאבו וזוכה בתג האש.

בהגיעם לאזור הפראי בשנית, בידי השחצן מאתגר את הופ לקרב נגדו והשחקן בינתיים עושה דרכו לעיר האמרלוק. בהגיעו לעיר, הוא פוגש ברוז בשנית ומקבל סיור קצר בכניסה לתחנת הכוח ולאחריו גם סיור בכספת שבעיר, בה יש פריטים היסטוריים שקשורים למחוז גאלאר ולאגדה על הלילה האפל ביותר. בהגיעו לכספת, השחקן פוגש ברייאן, מנהיג מכון הדרקון, לראשונה. רייאן מפציר בשחקן לנצח את מנהיגי המכון האחרים במטרה לזכות בקרב מולו. השחקן עושה דרכו לעיר סטוו־און־סייד כדי להילחם בבי (פוקימון חרב) /אליסטר (פוקימון מגן), אך ביציאתו מהעיר הוא נתקל בחברי צוות יל שחוסמים את הדרך במטרה שמארני תגיע ראשונה למכון. השחקן והופ מניסים אותם והופ מספר שהוא הפסיד לבידי וחושש שליאון יתאכזב ממנו. כאשר השחקן מגיע לעיר הוא נלחם פעם נוספת בהופ, שהפעם שינה את הצוות שלו במטרה לבדוק אסטרטגיות לחימה שונות. לאחר מכן השחקן נכנס למכון, מנצח ומקבל את תג הלחימה (פוקימון חרב) /תג הרוח (פוקימון מגן). ביציאתו מהמכון מתברר שבידי מנסה לרסק קיר היסטורי במטרה למצוא בתוכו אנרגיה עבור רוז. השחקן נלחם נגדו בשנית ורוז הזועם לוקח מבידי את ההסמכה שלו לליגת הפוקימונים ומתכחש אליו.

השחקן עושה דרכו לעיר באלונלי במטרה להילחם באופל. לאחר שהשחקן מנצח וזוכה בתג הפיה, הוא ואופל חוזרים ביחד להאמרלוק, שם אופל פוגשת את בידי, מתלהבת ממנו ומציעה לו לרשת את מקומה בתור מנהיג מכון הפיה. בידי מסכים. השחקן ממשיך לעיר קירצ'סטר במטרה להילחם בגורדי (פוקימון חרב) /מלוני (פוקימון מגן) ובהגיעו לשם הוא מגלה שהופ הפסיד בקרב המכון. השחקן מנצח את קרב המכון, זוכה בתג הסלע (חרב) /תג הקרח (מגן), ונלחם נגד הופ פעם נוספת במטרה לעזור לו להשתפר בתור מאמן. בזמן ארוחת צהריים ביחד עם סוניה, השחקן והופ מספרים לה אודות פגישתם עם הפוקימון המסתורי ביערות סמוך לביתם. השחקן ממשיך בדרכו לעיר ספייקמות' במטרה להילחם בפיירס, מנהיג מכון האופל, אך בהגיעו לשם מתברר שהעיר סגורה למבקרים בעקבות הופעה. מארני, שהיא אחותו הקטנה של פיירס, נלחמת בשחקן בשנית ולאחר מכן עוזרת לו להתגנב אל תוך העיר בדרך צדדית. השחקן נלחם נגד פיירס, מנצח ומקבל את תג האופל. פיירס מבקש ממארני להחליף אותו בתור מנהיגת מכון האופל, אך מארני מסרבת בגלל רצונה להיות אלופת הליגה.

כאשר השחקן חוזר לעיר האמרלוק, רעידות אדמה גדולות פורצות ויחד איתם גם פרצי אנרגיה (האנרגיה שגורמת לפוקימונים לבצע דיינאמקס) והשחקן פוגש בסוניה וליאון שמסבירים לו שהכל בשליטה ושיתמקד בלנצח את רייאן ולהשיג את התג השמיני. השחקן מנצח את רייאן, זוכה בתג הדרקון וכעת הוא בעל שמונה תגי מכון. רגע לפני הנסיעה לליגה, פרופסור מגנוליה מגיעה לעיר והופכת את סוניה לפרופסור החדשה של המחוז. הופ והשחקן עושים את דרכם לעיר ווינדון, היכן שליגת הפוקימונים ממוקמת.

בהגיעם לווינדון, הופ והשחקן נרשמים ורבע הגמר מתחיל ובמהלכו השחקן מנצח את מארני ומדיח אותה מהליגה, ולאחר מכן נלחם נגד הופ ומצליח לנצח גם אותו. רבע הגמר מסתיים והופ והשחקן קובעים ארוחת ערב עם ליאון כדי לחגוג את ניצחונו של השחקן ברבע הגמר. במהלך הערב ליאון לא מגיע והופ נעשה מודאג, אך אולינה אומרת להם שליאון בשיחה עם רוז במגדלים בעיר ושאסור להפריע להם. השחקן נעזר בהופ, מארני, פיירס וצוות יל במטרה לנצח את עובדי מאקרו קוסמוס (חברת האנרגיה של רוז) ולהגיע לראש המגדל, שם ליאון ורוז מתווכחים. השחקן מגיע לעזור לליאון, אך אולינה עוצרת אותו, ומאתגרת אותו לקרב. לאחר ניצחונו של השחקן, ליאון עוזב איתו ועם הופ. בבוקר שלמחרת, השחקן מבקש להילחם בחצי הגמר, אבל בידי מגיע, הפעם בתור מנהיג מכון הפיה החדש ומבקש להילחם בשחקן במטרה לראות כמה חזק הוא. השחקן מנצח אותו ונלחם בחצי הגמר נגד נסה, בי (חרב)/אליסטר (מגן) ורייאן, מצליח לנצח את כולם ומגיע לגמר.

רגע לפני שהשחקן נלחם בגמר נגד ליאון, רוז יוצא בהודעה דרמטית שהוא הצליח לשחזר את אירועי "הלילה האפל ביותר" ולהעיר את אטרנטוס משנתו במטרה לפתור את משבר האנרגיה במחוז. השחקן, ליאון והופ עושים דרכם במהירות לתחנת הכוח בהאמרלוק והשחקן נלחם נגד רוז במטרה לעצור אותו. לאחר הקרב, רוז מספר שהפוקימון האגדי אטרנטוס נמצא על גג המבנה. השחקן והופ נזכרים במפגש עם הפוקימון המסתורי ביערות ועושים דרכם לשם ובהגיעם מוצאים חרב ומגן עשויים אבן. השחקן לוקח את החרב או המגן (בהתאם לגרסת המשחק) והופ לוקח את החפץ השני והשניים עושים דרכם לתחנת הכוח כדי להילחם באטרנטוס. בהגיעם לגג, השחקן מגלה שליאון ניסה ללכוד את אטרנטוס ונכשל. השחקן והופ מנסים להילחם באטרנטוס בעצמם ובעזרת כוחם של החרב והמגן מצליחים לזמן את הכלבים האגדיים זשיאן וזאמאזנטה לעזרתם. בסוף הקרב ליאון מפציר בשחקן לתפוס את אטרנטוס ולהחזיר את השקט למחוז והשחקן לוכד את אטרנטוס.

בחזרה בליגת הפוקימון, השחקן נלחם נגד ליאון בגמר ומצליח לנצח אותו, מוכתר כאלוף ליגת הפוקימונים של מחוז גאלאר, העלילה הראשית מסתיימת ומתחילה עלילת אחרי המשחק.

לאחר שהשחקן הופך לאלוף הליגה, הוא נפגש עם הופ ביערות במטרה להחזיר את החרב/מגן חזרה למקומו הטבעי. אולם, שני אחים בשם סורדוורד ושילברט מגיעים וטוענים שהם צאצאים של הגיבורים שעצרו את הלילה האפל ביותר ודורשים את החרב והמגן במטרה לזמן את הכלבים האגדיים. לאחר קרב נגדם, השחקן מגלה שברחבי המחוז עדיין קיימת אנרגיה הרסנית שרוז שחרר קודם וכעת הוא, פיירס והופ עוברים במכוני המחוז השונים ועוזרים למנהיגי המכון לעצור ולהרגיע פוקימונים שגדלו לגודלי ענק והשתוללו. לאחר שהצליחו, השחקן והופ מגלים שהאחים סורדוורד ושילברט הצליחו לזמן את אחד הכלבים האגדיים (זאמאזנטה בחרב וזשיאן במגן), אולם הם לא הצליחו להשתלט עליו והוא החל להשתולל. השחקן נלחם נגד הכלב האגדי ומצליח להרגיעו. אולם, הכלב האגדי השני מגיע, נלחם נגד השחקן והשחקן מצליח לזכות באמונו ולתפוס אותו. בינתיים, הופ עוקב אחרי הכלב האגדי הראשון אל תוך היערות, שם השחקן פוגש בו ולאחר חילופי הדברים הכלב האגדי מסכים להצטרף להופ בתור הפוקימון שלו והשחקן נלחם בו בפעם האחרונה, הפעם עם שני פוקימונים אגדיים בצוותו (אטרנטוס וזשיאן/זאמאזנטה, בהתאם למשחק). בסופו של דבר, הופ מחליט להפוך לפרופסור מחוזי בדיוק כמו סוניה, מקבל ממנה הצעה להיות העוזר שלה והוא מסכים.

חבילות הרחבה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו גם המשחק הראשון בזיכיון בו יצאו חבילות הרחבה (DLC) במקום עוד משחק משלים (לדוגמה פוקימון ברקת או פלטינה) וזה בעזרת היכולת לעדכן את המשחקים דרך רשת האינטרנט (מה שלא התאפשר בקונסולות קודמות). למשחק יצאו שתי חבילות הרחבה:

אי שנמצא בסמוך למחוז עצמו. נמצאים בו עוד 100 פוקימונים שלא היה ניתן לתפוס אותם במשחק הבסיס.

השחקן יכול להגיע לשם לאחר שפגש דמות בשם אייברי (פוקימון מגן) /קלארה (פוקימון חרב) ולאחר קרב קצר השחקן מגיע לדוג'ו באי השריון, שם הוא עובר אתגרים שונים במטרה לזכות בשריון של הדוג'ו שמתברר להיות פוקימון ייחודי בשם קאבפו. בהמשך, לאחר שהשחקן מתחבר לקאבפו, מאסטר הדוג'ו, מאסטרד, שולח אותו למגדל המים או מגדל האופל במטרה לנצח את האתגר ולפתח את קאבפו לאורשיפו (בחירה במגדל המים תפתח את קאבפו לאורשיפו סגנון מכה מהירה מסוג לחימה ומים, בחירה במגדל האופל תפתח את קאבפו לאורשיפו סגנון תקיפה יחידה מסוג לחימה ואופל). בסוף ההרחבה, השחקן נלחם נגד מאסטרד, מנצח והופך לאלוף הדוג'ו.

טונדרת הכתר

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההרחבה מתרחשת באזור הטונדרה שבהרי גאלאר המושלגים. במשחק משולב גם הפוקימון האגדי קאלירקס וגם שני רג'ים חדשים. יש בו צורות גאלאר לציפורים האגדיות מקאנטו. יש אפשרות לעשות קרבות פשיטה נגד פוקמונים אגדיים מתחת לאדמה. קיימים בו עוד 100 פוקימונים חדשים שלא היה ניתן לתפוס אותם במשחק הבסיס ובהרחבה הקודמת.

עלילת ההרחבה עוקבת אחר השחקן שנסע להרי הטונדרה בגאלאר. בהגיעו להרים, הוא פוגש מאמן בשם פאוני ואת בתו פוניה. פאוני רוצה לקחת את פוניה לסיור ביחד איתו בהרים, אבל פוניה מעדיפה ללכת למקום בשם מקס לר (מקום בו שחקנים יכולים להילחם ביחד ולתפוס פוקימונים אגדיים). פוניה מבקשת מהשחקן להילחם באביה, המתברר להיות מנהיג מכון הפלדה במחוז. אך מתגלה שפוניה נעזרה בקרב כהסחת דעת במטרה לברוח מאביה ולאחר מכן פאוני רודף אחריה אל תוך המקס קן. השחקן רודף אחרי השניים אל המקס קן שם הוא נלחם ביחד עם מאמנים נוספים. לאחר שהקרב בקן נגמר, פוניה מבקשת מהשחקן להתלוות לאביה בסיור במקומה. פאוני עצמו נפגע מהבקשה, אך מסכים. פאוני והשחקן מקימים את בסיסם בעיירה פריזינגטון ופאוני שולח את השחקן לקרבות נוספים במקס לר בזמן שהוא שומר על הבסיס.

לאחר שהשחקן סיים שלוש שליחויות מחקר, פוניה מגיעה לבסיס ומצהירה שהיא מוכנה לצאת להרפתקה ביחד עם אביה. בעקבות פעולות השחקן, לפאוני לא נשארו רעיונות להרפתקאות נוספות והוא מסביר לפוניה שהוא יחשוב על הרפתקה חדשה עבורה. פוניה המתוסכלת חוזרת למקס לר ביחד עם אביה ועלילת ההרחבה מסתיימת.

לאחר השליחות השלישית, השחקן יכול למצוא תיאור כתוב על חור תולעת אולטרה, אותו פאוני לא זוכר שהוא כתב. לאחר שהשחקן מראה את התיאור לפאוני, השחקן יכול למצוא את נקרוזמה (הפוקימון האגדי ממשחקי אולטרה שמש ואולטרה ירח) ולתפוס אותו במקס לר. לאחר שהשחקן תפס והראה את נקרוזמה לפאוני, המדענית שחוקרת את המקס לר תגיע ותבהיר שהיא זאת שכתבה את התיאור והמשחק מסתיים.

לאחר שהשחקן סיים את עלילות שתי ההרחבות, ליאון יוצר קשר עם השחקן ומספר לו על טורניר חדש שמתקיים באצטדיון ווינדון: הטורניר מקיים קרבות כפולים (2 נגד 2) כאשר השחקן מצתוות להופ או למארני ונלחם בסוף הטורניר נגד ליאון ורייאן (אם השחקן מצתוות להופ) או ליאון ופיירס (אם השחקן מצתוות למארני). לאחר שהטורניר מסתיים, ליאון מכריז שהטורניר יתחיל להתקיים במתכונת קבועה באצטדיון והמשחק נגמר.

המשחק הוכרז לראשונה בפרזנטציית "נינטנדו דירקט" ב-27 בפברואר 2019, והציג את האזור ואת שלושת ההתחלתיים של המשחק. הפרזנטציה התרחשה ביום שבו משחקי פוקימון הראשונים, פוקימון אדום וכחול, יצאו לאור ביפן.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]