פוקימון חרב ומגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פוקימון חרב
פוקימון מגן
Pokémon Sword
Pokémon Shield
כללי
תאריך הוצאה 15 בנובמבר 2019
סוגה משחק תפקידים
פיתוח Game Freak
הוצאה לאור נינטנדו, חברת פוקימון
ארץ מקור יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
סדרה פוקימון
דרישות תוכנה
מצבי משחק משחק וידאו למשתתף יחיד עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות נינטנדו סוויץ'
המשחק הקודם פוקימון בוא נלך פיקאצ'ו! ובוא נלך איבי!
swordshield.pokemon.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

פוקימון חרבאנגלית: Pokémon Sword) ופוקימון מגן (באנגלית: Pokémon Shield) הם שני משחקי תפקידים אשר פותחו על ידי Game Freak והופצו בלעדית על ידי נינטנדו לקונסולת הנינטנדו סוויץ'. שני המשחקים הללו הם הראשונים בדור השמיני של משחקי פוקימון. המשחקים יצאו ב-15 בנובמבר 2019. ב-17 ביוני 2020 יצאה ההרחבה הראשונה של המשחקים, The Isle of Armor (בתרגום חופשי: אי השריון); וב-22 באוקטובר 2020 יצאה ההרחבה השנייה של המשחקים, The Crown Tundra (בתרגום חופשי: טונדרת הכתר).

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו במשחקים הקודמים בסדרה, עלילת המשחקים עוקבת אחר מסעו של מאמן פוקימונים צעיר במחוז השמיני.

המשחק מתרחש במחוז "גאלאר" המבוסס על בריטניה הגדולה. וברחבי מפת המשחק ניתן להגיע למקומות אייקונים כגון מגדל שעון המבוסס על שעון הביג בן וארמון המבוסס על ארמון וסטמינסטר.

המשחק מציג שלושה פוקימונים התחלתיים חדשים:

 • גרוקי, פוקימון העשב, המבוסס על קוף.
 • סקורבאני, פוקימון האש, המבוסס על ארנב.
 • סובל, פוקימון המים, המבוסס על זיקית.

מכוני הפוקימונים יחזרו לאחר שחסרו במשחקי "פוקימון שמש וירח". עם זאת, Game Freak הכריזה כי לראשונה פוקימונים רבים מהדורות הקודמים לא יהיו זמינים במשחקי חרב ומגן, דבר שעורר ביקורת רבה מצד קהל השחקנים[1][2].

מטרת השחקן היא לתפוס את כל הפוקימונים, להשיג שמונה תגי מכון, ולנצח את ליגת הפוקימונים, וכך להפוך לאלוף המחוז החדש. במקביל, עליו להתמודד עם צוות Yell שמנסים להאט אותו וכן לנצח את רוז, ראש תאגיד אנרגיה במחוז שרוצה להציל את המחוז ממשבר האנרגיה שהוא חווה, אבל בדרכים לא כשרות. במטרה לעשות זאת, לשחקן ניתנת האפשרות לתפוס 400 פוקימונים, אולם הוא יכול להחזיק באמתחתו רק שישה ואיתם להילחם. במהלך הסיפור השחקן יפגוש בדמויות רבות, חלקן חברותיות וחלקן אויבות וכן בפוקימונים חדשים שייחודיים למחוז ובפוקימונים אגדיים חדשים.

חידושים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק נוספו כמה חידושים לעומת המשחקים הקודמים בסדרה:

Dynamax & Gigantamax[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי המחוז גאלאר קיימת אנרגיה מיוחדת שהאזרחים נעזרים בה בתור מקור כוח. אולם, גם פוקימונים נעזרים בה במטרה לגדול לשתי צורות עיקריות:

 • Dynamax - יכולת שבעזרתה הפוקימון גדל לממדי ענק ומקבל שיפור משמעותי בהתקפה, הגנה, בריאות וכן חיזוק למתקפות. מרבית הפוקימונים במשחק מסוגלים לגדול לצורה זו.
 • Gigantamax - בניגוד לדיינאמקס, פוקימון שמסוגל לגדול לצורת הג'ייגאנטמקס שלו משנה את צורתו ומקבל מתקפה חדשה וחזקה יותר. רק פוקימונים מסוימים מסוגלים לגדול לצורה הזאת.

מכניקות משחק כגון מהלכי ה-Z (שהוצגו במשחקי "שמש וירח") וכן התפתחויות מגה (שהוצגו במשחקי X/Y) לא מופיעות במשחקים האלו.

האזור הפראי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין חלק מהערים קיים אזור שנקרא "האזור הפראי" בו השחקן יכול להתחבר לשירות האונליין של הסוויץ' ולפגוש בשחקנים אחרים. השחקן יכול לפגוש באנשי צוות ליגת הפוקימונים שימכרו לשחקן מתקפות חדשות תמורת נקודות Watts שהשחקן יכול להשיג מקרבות Max Raids וכן באשפי המחנאות שיעניקו לשחקן צעצועים חדשים ואפשרויות חדשות למחנה ברגע שהשחקן בישל מספר מסוים של מתכוני קארי. במהלך הטיול באזור הפראי, אם השחקן מחובר לשירות האונליין, הוא יראה סביבו שחקנים נוספים מטיילים במפה בסמוך אליו. כאשר השחקן ינסה לדבר עם אחד מהם, יתחיל דיאלוג אוטומטי שבסופו אותו שחקן יעניק לשחקן חפץ במתנה (מרכיב לבישול, פרי או חפץ ששווה כסף).

מחנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן יכול להקים מחנה בכל מקום במפה (מלבד במכונים) בהם הוא יכול לשחק עם הפוקימונים שלו בעזרת צעצועים, מה שמעלה את רמת החברות שלהם כלפיו ואפילו לבשל להם אוכל. אם השחקן מחובר לשירות האונליין של הקונסולה ומקים מחנה באזור הפראי, שחקנים אחרים יכולים להצטרף למחנה של השחקן ולבשל ביחד איתו.

Max Raid Battles[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברחבי האזור הפראי יש קנים של פוקימונים וכאשר אלו זוהרים, השחקן יכול להיכנס אליהם ובעזרת שחקנים נוספים להילחם בפוקימון שגדל לצורת דיינאמקס או ג'ייגנטמקס ואפילו לתפוס אותו לעצמו לאחר שניצח. קרבות אלו נקראים "Max Raid Battles" ולאחר שהשחקן מנצח הוא יכול ללכוד את הפוקימון נגדו הוא נלחם ואפילו לזכות בשלל דברים כגון מתקפות חדשות, פירות וחפצים מיוחדים שהוא יכול להעניק לפוקימונים שלו.

האופניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך הסיפור השחקן מקבל לרשותו אופניים רגילות ובהמשך הן זוכות לשדרוג ויכולות לנסוע על המים, מה שמחליף את המתקפה Surf (גלישה) מהמשחקים הקודמים. האופניים עצמן ניתנות לשדרוג בין לבין בעזרת Watts (אולם, השדרוג הוא רק למהירות הנסיעה ולא יותר) ובהרחבה "אי השריון" ניתן לעצב אותן מחדש.

מונית אווירית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר הטקס בעיר Motostock, השחקן מקבל מרוז גישה למונית המעופפת: מין תא שבו השחקן יושב ופוקימון ציפור בשם קורבינייט מטיס אותו ממקום למקום בחינם. על מנת לטוס לערים, על השחקן קודם להגיע אל העיר רגלית ורק לאחר מכן ניתנת האפשרות לטוס אליה בחופשיות בעזרת המונית. השירות מחליף את המתקפה Fly (תעופה) מהמשחקים הקודמים.

מכונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו במשחקים הקודמים בסדרה, משחקי "חרב ומגן" מציגים 8 מכוני פוקימונים. אך בניגוד אליהם, 6 מהם זהים, אולם 2 מהם בלעדיים לכל משחק:

המכון הרביעי בחרב הוא מכון הלחימה, בעוד במגן הוא מכון הרוח.

המכון השישי בחרב הוא מכון האבן, בעוד במגן הוא מכון הקרח.

עלילת המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר הרחוק, אירוע בשם "היום האפל ביותר" הכה את מחוז גאלאר ופוקימון בשם אטרנטוס השתולל במחוז והאנרגיה שהופצה ממנו גרמה לתופעה בשם דיינאמקס הגורמת לפוקימונים לגדול לגודלי ענק. אולם, שני גיבורים נלחמו בו בעזרת חרב ומגן, הצליחו להביסו ולהכניסו לשינה עמוקה וכך הצילו את המחוז. עם השנים, בני אדם למדו לרתום את האנרגיה מאותו לילה והשתמשו בה כמקור חשמל במחוז וכן גרמו לפוקימונים שלהם לגדול לממדי ענק על מנת להילחם אחד בשני והתופעה הפכה לנפוצה בקרב קרבות פוקימון בגאלאר.

במחוז "גאלאר" של ימינו, קרבות מכון וכן ליגת הפוקימונים עצמה הם אירוע ספורט של ממש שבו צופים אלפי אנשים באצטדיונים ובטלוויזיה (בדומה לאירועי ספורט כגון המונדיאל בעולם האמיתי). השחקן מתחיל בעיירה בשם Postwick ומתגורר בשכנות לילד בשם הופ. אחיו הגדול של הופ, לאון הוא אלוף המחוז הנוכחי שניצח בסבב הקודם של ליגת הפוקימונים ובעל מעמד של סלבריטאי בקרב תושבי המחוז. המחוז עצמו מקבל את האנרגיה החשמלית שלו מתחנת כוח אותה מנהל אדם בשם רוז, איש עסקים אמיד ובעל חברת אנרגיה גדולה בגאלאר והספונסר הראשי של ליגת הפוקימונים במחוז.

השחקן והופ מקבלים מכתב "הסמכה" מלאון על מנת שיוכלו להשתתף בליגת הפוקימונים וכן ניתנת להם האפשרות לבחור את הפוקימון הראשון שאיתו יצאו למסע:

 • סקורבאני - פוקימון ארנב האש.
 • גרוקי - פוקימון קוף העשב.
 • סובל - פוקימון זיקית המים.

לאחר שהשחקן בחר את הפוקימון הראשון שלו הוא נאלץ להיכנס יחד עם הופ ליערות סמוך לביתו במטרה לחלץ פוקימון שנלכד שם. בתוך היער, השחקן והופ נתקלים בפוקימון משונה (האגדי של המשחק), לא מצליחים לתקוף אותו, מתעלפים ומחולצים על ידי לאון. לאחר מכן, השחקן מקבל את הפוקידע המחוזית מפרופסור מגנוליה ונכדתה סוניה (שבעצמה חוקרת אודות האגדה על היום האפל ביותר ומתלווה לשחקן ולהופ במסעם בנקודות שונות) הוא יוצא עם הופ, עובר את האזור הפראי ומגיע לעיר Motostock שם השחקן נרשם לליגת הפוקימונים ומקבל מדים שאיתם ישתתף בקרבות המכון ובליגה. לאחר ההרשמה, השחקן והופ הולכים לנוח במלון בעיר ומתמודדים לראשונה עם צוות Yell (הצוות הרשע במשחק הנוכחי. מהווים אזכור לאוהדי כדורגל חוליגנים) שתפקידם הוא לעודד מתמודדת בשם מארני ולעזור לה להגיע לליגה, תוך עיכוב והצקה למאמנים אחרים. לאחר שהשחקן והופ ניצחו את צוות Yell הם מכירים את מארני והולכים לישון.

בבוקר שלמחרת, השחקן, הופ ומארני ניגשים לטקס הפתיחה של ליגת הפוקימונים ומכירים את מאמני המכון של המחוז:

 • מיילו - מנהיג מכון העשב.
 • נסה - מנהיגת מכון המים.
 • קאבו - מנהיג מכון האש.
 • בי - מנהיגת מכון הלחימה (פוקימון חרב).
 • אליסטר - מנהיג מכון הרוח (פוקימון מגן).
 • אופל - מנהיגת מכון הפיה.
 • גורדי - מנהיג מכון האבן (פוקימון חרב).
 • מלוני - מנהיגת מכון הקרח (פוקימון מגן).
 • פירס - מנהיג מכון האופל.
 • ריהאן - מנהיג מכון הדרקון.

השחקן מסיים את הטקס ועושה דרכו לעיירה Turffield כדי להילחם במיילו. בדרכו הוא פוגש את בייד, מאמן פוקימונים על חושיים שחצן שהוסמך להשתתפות בליגה על ידי רוז בעצמו ובין לבין עוזר לו להשיג אנרגיה נוספת במטרה לפתור את משבר האנרגיה במחוז. השחקן מנצח אותו, מגיע לעיירה ושם הוא שומע מסוניה אודות האגדה על "היום האפל ביותר". לאחר שהשחקן מנצח את מיילו הוא מקבל את תג העשב וממשיך למכון הבא. בהגיעו לעיר Hulbury השחקן מגלה שרוז יחד עם סגניתו אוליאנה נמצאים בעיר ומזמינים את השחקן לארוחת צהריים לאחר שיזכה בתג. השחקן מנצח את נסה, מקבל ממנה את תג המים ונפגש עם רוז, אוליאנה וסוניה לארוחת צהריים שבה הם מסבירים לו על תחנת הכוח במחוז ועל האנרגיה שבתוכה. לאחר שהארוחה נגמרת, השחקן עושה את דרכו חזרה לעיר Motostock במטרה להילחם בקאבו, אך בדרכו לשם הוא נאלץ להילחם בבייד פעם נוספת. לאחר שהגיע לעיר, השחקן מגיע למלון כדי לישון ונלחם במארני בפעם הראשונה. לאחר שניצח, השחקן מתעורר ובדרכו למכון מגלה שהופ כבר השיג את התג לפניו. השחקן נכנס למכון, מנצח את קאבו וזוכה בתג האש.

בהגיעם לאזור הפראי בשנית, בייד השחצן מאתגר את הופ לקרב נגדו והשחקן בינתיים עושה דרכו לעיר Hammerlock. בהגיעו לעיר, הוא פוגש ברוז בשנית ומקבל סיור קצר בכניסה לתחנת הכוח ולאחריו גם סיור בכספת שבעיר, בה יש פריטים היסטוריים שקשורים למחוז גאלאר ולאגדה על הלילה האפל ביותר. בהגיעו לכספת, השחקן פוגש בריהאן, מנהיג מכון הדרקון לראשונה, המפציר בו לנצח את מנהיגי המכון האחרים במטרה לזכות לקרב מולו. השחקן עושה דרכו לעיירה Stow-on-Side כדי להילחם בבי (פוקימון חרב) / אליסטר (פוקימון מגן), אך ביציאתו מהעיר הוא נתקל בחברי צוות Yell שחוסמים את הדרך במטרה שמארני תגיע ראשונה למכון. השחקן והופ מניסים אותם והופ מספר שהוא הפסיד לבייד וחושש שלאון יתאכזב ממנו. כאשר השחקן מגיע לעיירה הוא נלחם פעם נוספת בהופ, שהפעם שינה את הצוות שלו במטרה לבדוק אסטרטגיות לחימה שונות. לאחר מכן השחקן נכנס למכון, מנצח ומקבל את תג הלחימה (פוקימון חרב) / תג הרוח (פוקימון מגן). ביציאתו מהמכון מתברר שבייד מנסה לרסק קיר היסטורי במטרה למצוא בתוכו אנרגיה עבור רוז. השחקן נלחם נגדו בשנית ורוז הזועם לוקח מבייד את ההסמכה שלו לליגת הפוקימונים ומתכחש אליו.

השחקן עושה דרכו לעיירה Ballonlea במטרה להילחם באופל ולזכות בתג הפיה. לאחר שהשחקן מנצח הוא ואופל חוזרים ביחד לעיר Hammerlock, שם אופל פוגשת את בייד, מתלהבת ממנו ומציעה לו לרשת את מקומה בתור מנהיג מכון הפיה ובייד מסכים. השחקן ממשיך לעיר Circhester במטרה להילחם בגורדי (פוקימון חרב) / מלוני (פוקימון מגן) ובהגיעו לשם הוא מגלה שהופ הפסיד בקרב המכון. השחקן מנצח את קרב המכון, זוכה בתג ונלחם נגד הופ פעם נוספת במטרה לעזור לו להשתפר בתור מאמן. בזמן ארוחת צהריים ביחד עם סוניה, השחקן והופ מספרים לה אודות פגישתם עם הפוקימון המסתורי ביערות סמוך לביתם. השחקן ממשיך בדרכו לעיר Spikemuth במטרה להילחם בפירס, מנהיג מכון האופל, אך בהגיעו לשם מתברר שהעיר סגורה למבקרים בעקבות הופעה. מארני, שהיא אחותו הקטנה של פירס, נלחמת בשחקן בשנית ולאחר מכן עוזרת לו להתגנב אל תוך העיר בדרך צדדית. השחקן נלחם נגד פירס ומנצח. פירס מבקש ממארני להחליף אותו בתור מנהיגת מכון האופל, אך מארני מסרבת בגלל רצונה להיות אלופת הליגה.

בחזרתו לעיר Hammerlock, רעידות אדמה גדולות פורצות ויחד איתם גם פרצי אנרגיה (האנרגיה שגורמת לפוקימונים לבצע דיינמקס) והשחקן פוגש בסוניה ולאון שמסבירים לו שהכל בשליטה ושיתמקד בלנצח את ריהאן ולהשיג את התג השמיני. השחקן מנצח את קרב המכון וכעת הוא בעל שמונה תגי מכון. רגע לפני הנסיעה לליגה, פרופסור מגנוליה מגיעה לעיר והופכת את סוניה לפרופסור החדשה של המחוז. הופ והשחקן עושים את דרכם לעיר Wyndon, היכן שליגת הפוקימונים ממוקמת.

בהגיעם לעיר Wyndon, הופ והשחקן נרשמים ורבע הגמר מתחיל ובמהלכו השחקן מנצח את מארני ומדיח אותה מהליגה. בקרב שלאחר מכן, מגיע בייד, הפעם בתור מנהיג מכון הפיה החדש ומבקש להילחם בשחקן במטרה לראות כמה חזק הוא. השחקן מנצח אותו ולאחר מכן נלחם נגד הופ ומצליח לנצח אותו. רבע הגמר מסתיים והופ והשחקן קובעים ארוחת ערב עם לאון כדי לחגוג את ניצחונו של השחקן ברבע הגמר. במהלך הערב לאון לא מגיע והופ נעשה מודאג, אך אוליאנה אומרת להם שלאון בשיחה עם רוז במגדלים בעיר ושאסור להפריע להם. השחקן נעזר בהופ, מארני, פירס וצוות Yell במטרה לנצח את עובדי "תאגיד רוז" (חברת האנרגיה של רוז) ולהגיע לראש המגדל, שם לאון ורוז מתווכחים ולאון עוזב עם הופ והשחקן. בבוקר שלמחרת, השחקן נלחם בחצי הגמר נגד מנהיגי המכון השונים, מצליח לנצח את כולם ומגיע לגמר.

רגע לפני שהשחקן נלחם בגמר נגד לאון, רוז יוצא בהודעה דרמטית שהוא הצליח לשחזר את אירועי "הלילה האפל ביותר" ולהעיר את אטרנטוס משנתו במטרה לפתור את משבר האנרגיה במחוז. השחקן, לאון והופ עושים דרכם במהירות לתחנת הכוח בעיר Hammerlock והשחקן נלחם נגד רוז במטרה לעצור אותו. לאחר הקרב, רוז מספר שהפוקימון האגדי אטרנטוס נמצא בגג המבנה. השחקן והופ נזכרים במפגש עם הפוקימון המסתורי ביערות ועושים דרכם לשם ובהגיעם מוצאים חרב ומגן עשויים אבן. השחקן לוקח את החרב או המגן (בהתאם לגרסת המשחק) והופ לוקח את החפץ השני והשניים עושים דרכם לתחנת הכוח כדי להילחם באטרנטוס. בהגיעם לגג, השחקן מגלה שלאון ניסה ללכוד את אטרנטוס ונכשל. השחקן והופ מנסים להילחם באטרנטוס בעצמם ובעזרת כוחם של החרב והמגן מצליחים לזמן את הכלבים האגדיים זקיאן וזמזנטה לעזרתם. בסוף הקרב לאון מפציר בשחקן לתפוס את אטרנטוס ולהחזיר את השקט למחוז והשחקן לוכד את אטרנטוס.

בחזרה בליגת הפוקימון, השחקן נלחם נגד לאון בגמר ומצליח לנצח אותו, מוכתר כאלוף ליגת הפוקימונים של מחוז גאלאר.

לאחר שהשחקן הופך לאלוף הליגה, הוא נפגש עם הופ ביערות במטרה להחזיר את החרב/מגן חזרה למקומו הטבעי. אולם, שני אחים בשם סורדוורד ושילברט מגיעים וטוענים שהם צאצאים של הגיבורים שעצרו את הלילה האפל ביותר ודורשים את החרב והמגן במטרה לזמן את הכלבים האגדיים. לאחר קרב נגדם, השחקן מגלה שברחבי המחוז עדיין קיימת אנרגיה הרסנית שרוז שחרר קודם וכעת הוא, פירס והופ עוברים במכוני המחוז השונים ועוזרים למנהיגי המכון לעצור ולהרגיע פוקימונים שגדלו לגודלי ענק והשתוללו. לאחר שהצליחו, השחקן והופ מגלים שהאחים סורדוורד ושילברט הצליחו לזמן את אחד הכלבים האגדיים (זמזנטה בחרב וזקיאן במגן), אולם הם לא הצליחו להשתלט עליו והוא החל להשתולל. השחקן נלחם נגד הכלב האגדי ומצליח להרגיעו. אולם, הכלב האגדי השני מגיע, נלחם נגד השחקן והשחקן מצליח לזכות באמונו ולתפוס אותו. בינתיים, הופ עוקב אחרי הכלב האגדי הראשון אל תוך היערות, שם השחקן פוגש בו ולאחר חילופי הדברים הכלב האגדי מסכים להצטרף להופ בתור הפוקימון שלו והשחקן נלחם בו בפעם האחרונה, הפעם עם פוקימון אגדי בצוותו. בסופו של דבר, הופ מחליט להפוך לפרופסור מחוזי בדיוק כמו סוניה ומקבל ממנה הצעה להיות העוזר שלה והוא מסכים.

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זהו גם המשחק הראשון בזיכיון בו יצאו חבילות הרחבה במקום עוד משחק "משלים" (לדוגמה פוקימון ברקת או פלטינום) וזה בעזרת היכולת לעדכן את המשחקים דרך רשת האינטרנט (מה שלא התאפשר בקונסולות קודמות). למשחק יצאו שתי חבילות הרחבה:

אי השריון[עריכת קוד מקור | עריכה]

אי שנמצא בסמוך למחוז עצמו. נמצאים בו עוד 100 פוקמונים שלא היה ניתן לתפוס אותם במשחק הרגיל. השחקן יכול להגיע לשם לאחר שפגש דמות בשם אייברי (פוקימון מגן) / קלארה (פוקימון חרב) ולאחר קרב קצר השחקן מגיע לדוג'ו באי השריון, שם הוא עובר אתגרים שונים במטרה לזכות "בשריון של הדוג'ו" שמתברר להיות פוקימון ייחודי בשם קובפו. בהמשך, לאחר שהשחקן מתחבר לקובפו, מאסטר הדוג'ו שולח אותו למגדל המים או מגדל האופל במטרה לנצח את האתגר ולפתח את קובפו לאורשיפו (בחירה במגדל המים תפתח את קובפו לאורשיפו מסוג לחימה ומים, בחירה במגדל האופל תפתח את קובפו לאורשיפו מסוג לחימה ואופל). בסוף ההרחבה, השחקן נלחם נגד המאסטר של הדוג'ו, מנצח והופך לאלוף הדוג'ו.

טונדרת הכתר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בהרחבה מתרחשת באזור טונדרה שבהרי גאלאר המושלגים. במשחק ישולב גם הפוקימון האגדי קליירקס וגם שני רג'ים חדשים. יינתנו בו צורות חדשות לציפורים האגדיות מקאנטו. תהיה אפשרות לעשות קרבות פשיטה נגד פוקמונים אגדיים מתחת לאדמה. יהיו בו עוד 100 פוקימונים חדשים שלא היה ניתן לתפוס אותם במשחק הראשי ובהרחבה הקודמת.

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק הוכרז לראשונה בפרזנטציית "נינטנדו דירקט" ב-27 בפברואר 2019, והציג את האזור ואת שלושת ההתחלתיים של המשחק. הפרזנטציה התרחשה ביום שבו משחקי פוקימון הראשונים, פוקימון אדום וכחול, יצאו לאור ביפן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא פוקימון חרב ומגן בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]