פוקימון - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: ויקיזציה, ניסוחים בעייתיים, חסרה פסקת פתיחה.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.

פוקימוןיפנית: ポケットモンスター, באנגלית: Pokémon) היא סדרת אנימה יפנית לילדים ונוער מסוג פעולה/הרפתקאות מזיכיון פוקימון, והיא משודרת בטלוויזיה משנת 1997 ועד היום. הסדרה הופקה במקור ככלי שיווק לקידום סדרת משחקי הווידאו של "פוקימון" לגיימבוי. שם הסדרה, "פוקימון", הוא צירוף של שתי המילים הלועזיות Pocket (כיס) ו-Monsters (מפלצות), כלומר "מפלצות כיס".

עמוד זה כולל רשימת דמויות אנימציה שונות אשר הופיעו באנימה פוקימון.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אש קטצ'אם (ביפן: סאטושי) (מדבב בעברית: יהונתן מגון (עד 2002), דניאל מגון (החל מ-2002)): הדמות הראשית של האנימה. מאמן מהעיירה פאלט שבמחוז קנטו שמתחיל את המסע בגיל 10 במטרה להיות מאסטר פוקימון. ביחד עם חברים שהוא פוגש, הוא מטייל במחוזות בעולם עם הפוקימון הראשון והשותף שלו, פיקאצ'ו, כדי להשתתף בליגות פוקימונים. במטרה ללכוד פוקימונים, לאש חשוב מאוד להתיידד איתם ורואה בהם חברים שלו. אש הוא אלוף ליגת תפוז ואלוף ליגת אלולה.
 • פיקאצ'ו (מדבבת: איקואה אוטאני): הפוקימון הראשון של אש. התפתח מפיצ'ו ולאחר מכן הגיע אל פרופסור אוק, שנתן אותו לאש. השניים לא הסתדרו בהתחלה אך הפכו לחברים טובים ופיקאצ'ו הוא השותף של אש בכל המסעות שלו. פיקאצ'ו תמיד נמצא לצד אש מחוץ לפוכדור ומסרב להתפתח לראיצ'ו.
 • מיסטי (ביפן: קאסומי) (מדבבת בעברית: עדי בן ישראל (2000), נעמה אוזן (2000-2003, 2006-2007, 2018-2019), טליה ברקאי (2003-2006)): מנהיגת מכון העיר סירולין. יש לה שלוש אחיות שמנהיגות גם כן את המכון. הצטרפה לאש בקנטו, אחרי שפיקאצ'ו הרס את האופניים שלה, על מנת שיחזיר לה בסופו של דבר את האופניים המתוקנים. מיסטי מתמחה בפוקימונים מסוג מים ומפחדת מפוקימונים מסוג חרק. טיילה עם אש בקנטו, באיי תפוז ובג'וטו והופיעה שוב בסדרת רובי וספיר כשאש שב לקנטו ובסדרת שמש וירח בקנטו ובאלולה.
 • ברוק (ביפן: טאקשי) (מדבב בעברית: אלון גורן (2000-2001), מולי בכר (2001), גיא רושיניאק (2002-2010), אורי זלצמן (2018-2020)): מנהיג מכון העיר פיוטר. יש לו תשעה אחים, שאחד מהם, פורסט, ביחד עם הוריו, אחראים על המכון בהיעדרו של ברוק. הצטרף לאש בקנטו אחרי שהפסיד לו בקרב מכון, על מנת שיוכל להגשים את חלומו להיות מגדל פוקימונים. ברוק מתמחה בפוקימונים מסוג סלע והוא אוהב לבשל ולטפל בפוקימונים. ברוק נוהג להתאהב בנשים שהוא פוגש, אך זה מסתיים לרוב בכישלון כשהוא מורחק מהן על ידי מיסטי, מקס או קרוגאנק. באיי תפוז, עזב ברוק את אש ומיסטי ונשאר עם פרופסור אייבי. הוא הצטרף שוב אל אש ומיסטי במחוז ג'וטו. ברוק המשיך לטייל עם אש גם בסדרת רובי וספיר ובסדרת יהלום ופנינה, בסופה, החליט שרוצה להיות דוקטור פוקימונים ונשאר בפיוטר. ברוק הופיע שוב בסדרת שמש וירח בקנטו ובאלולה.
 • טרייסי סקצ'יט (ביפן: קנג'י):מדבב בעברית: רן לואל (2000-2004), דור סרוגו (2006-2007)
צופה פוקימונים. הוא מצייר וחוקר פוקימונים שהוא מגלה. הצטרף לאש ומיסטי במסעם באיי תפוז, לאחר שגילה שהם מכירים את פרופסור אוק שהוא מעריץ. טרייסי אוהב פוקימונים מסוג חרק. בסוף המסע באיי תפוז, טרייסי נשאר בפאלט כדי להיות העוזר של פרופסור אוק. טרייסי הופיע שוב בסדרת רובי וספיר לאחר ששב אש מהואן.
מאמנת פוקימונים בת 10 מהעיירה ליטלרוט בהואן. אבא שלה הוא נורמן, מנהיג מכון העיר פטלבורג ואמא בשם קרוליינה. ביחד עם אח שלה, מקס, היא טיילה ביחד עם אש וברוק בהואן ולאחר מכן בקנטו. הפוקימון המתחיל שלה הוא טורצ'יק. בתחילת המסע מיי התעניינה בתחרויות פוקימונים והפכה למתאמת והשתתפה בגרנד פסטיבל בהואן ובקנטו. בסוף סדרת רובי וספיר המשיכה לג'וטו. בסדרת יהלום ופנינה הגיעה לסינו על מנת להשתתף בתחרות גביע וואלאס.
ילד בן 7, אח של מיי והבן של נורמן, מנהיג מכון העיר פטלבורג. מקס הצטרף לאש, מיי וברוק בסדרת רובי וספיר בהואן ובקנטו. הוא רוצה להיות מאמן פוקימונים, אך עדיין צעיר מכדי לקבל פוקימון. הוא קורא המון ספרים ויודע הרבה על פוקימונים. בסוף סדרת רובי וספיר הוא חוזר להואן כדי לעזור לנורמן במכון.
 • דון (במקור: היקארי) (מדבבת בעברית - טליה ברקאי): מאמנת פוקימונים מתחילה מהעיירה טויינליף במחוז סינו. אמה הייתה אחת המתאמות הטובות ביותר, ודון מנסה ללכת בעקבותיה. היא בוחרת בפיפלאפ כפוקימון הראשון שלה. לאחר זמן מה היא פוגשת את אש וברוק. לדון חשוב המראה שלה ובמיוחד שערה. מעריצה את שירתו של פרופסור אוק ואף מאמינה שיכולת השירה של אוק עוברת בתורשה לצאצאיו (כמו במקרה כשהם פגשו את גרי). היא תופסת בדרך כלל פוקימונים חמודים וקומפקטיים עבור תחרויות הסרט שלה. דון מצליחה להתקבל לפסטיבל הגדול, תחרות המתאמים המחוזית - אך בגמר מפסידה לחברתה זואי.
 • אייריס: מאמנת פוקימונים החולמת להפוך למאסטרית דרקונים. היא אוהבת לטייל בג'ונגל ומסתובבת עם האקסיו שלה שנמצא כל הזמן בשערה, שבינתיים כבר התפתח להאקסורוס . היא נוהגת להטיף לאש לגבי החלטות שהוא מקבל, וקוראת לו "ילד". לאייריס יש פוביה מפוקימוני קרח. בסוף סאגת יונובה היא עוזבת את אש, ויוצאת למסע משלה בג'וטו. אייריס היא גם האלופה של מחוז יונובה והיורשת של מכון אופלוסיד.
 • סיילן (במקור: דנטו): אחד משלושת מנהיגי המכון בעיר סטריאטון, וממנהלי המסעדה המשפחתית. הוא הצטרף לאש לאחר שניצח אותו בקרב המכון. הוא גם משדך פוקימונים בדרגה A, ויכול לראות את התיאום בין הפוקימון למאמן שלו. סיילן חובב בישול ובלשות, ומבשל לאש, לאייריס ולפוקימונים. בסוף סאגת יונובה הוא עוזב את אש, ויוצא למסע משלו בג'וטו.
 • קלמונט (במקור: סיטרון): מדבב בעברית יובל בינדר מנהיג מכון העיר לומיוס. כשעזב את המכון עם אחותו בוני, השאיר את הרובוט שלו לנהל את המכון. קלמונט בעל ידע טכנולוגי ובונה מכשירים מכניים שלעיתים נכשלים בתפקודם. קלמונט ובוני פוגשים את אש כשהוא מגיע לעיר לומיוס, ומיד קלמונט ואש עושים קרב פוקימונים, אך הוא הופסק באמצע; לאחר מכן קלמונט ובוני מצטרפים למסעו של אש. מדי פעם כשהחבורה נתקלת בבעיה, קלמונט יוצר מכונה שאמורה לעזור, אך לרוב היא נכשלת במשימה ומתפוצצת. בוני נוהגת להביך אותו בכל פעם שהחבורה נתקלת במישהי יפה.
 • בוני (במקור: אוריקה): מדבבת בעברית - מיה קדוש אחותו הקטנה של קלמונט. קלמונט תופס עבורה את הפוקימון דדנה, ובוני מטפלת בו והוא נמצא בתיק הגב שלה רוב הזמן. נוהגת להביך את אחיה: בכל פעם שהחבורה רואה בחורה יפה, בוני מיד מציעה לה את ידו של אחיה, בתקווה לשדך אותו; לרוב היא לא מצליחה, וקלמונט מזיז אותה משם במבוכה.
 • סרינה (במקור: סרנה): מדבבת בעברית - טליה ברקאי מאמנת מתחילה מאזור קאלוס. היא בוחרת בפנקין כפוקימון הראשון שלה. סרינה זוכרת את אש מילדותה, כאשר בילתה במחנה הקיץ של פרופסור אוק במחוז קאנטו ונפצעה, ואש הגיע ועזר לה. היא היחידה שהחליפה תסרוקת ולבוש באמצע העונה, בשל הפסדה הראשון במופע פוקימונים, והחלטתה להתחיל מחדש. סרינה מומחית ברכיבה על פוקימונים, וחלומה הוא להפוך לכוכבת מופעי פוקימון. היא יצירתית, ובכל הופעה ואירוע לובשת בגדים שעיצבה. בסוף סאגת XY היא עוזבת למחוז הואן כדי להמשיך בתחרויות, אבל לא לפני שהיא מנשקת את אש.
 • לילי: מדבבת בעברית - טליה ברקאי. ילדה מבית ספרו של אש במחוז אלולה. מציינת שהיא נורא מחבבת פוקימונים ויש לה ידע רב בהם. בעונה הראשונה שהופיעה בה לא יכלה לגעת בפוקימונים, ובהדרגה התחילה לגעת בוולפיקס האלולנית סנואי, בפיקאצ'ו של אש ובסטאוטלנד רכיבה. בעונה השנייה שהופיעה בה התגלה שהיא לא מצליחה לגעת בפוקימונים בגלל טראומה שעברה כשהייתה קטנה, כאשר אולטרה-ביסט (קבוצה של סוגי פוקימונים שונים שחיים בסוג של מימד אחר שאפשר להגיע אליו רק בזכות
 • שערים מיוחדים שניקראים: חורי-תולעת-אולטרה) תקף אותה. היא מתגברת על כך ומצליחה לגעת בכל הפוקימונים. חברה בצוות שומרי האולטרה.
 • קיאווה (במקור: קאקי): מדבב בעברית - אגם שצברג תלמיד בכיתתו של אש. הוא מתמחה בפוקימונים מסוג אש. . הוא דרמטי ומקושר למנהגים עתיקים של האי אקאלה, חולם להפוך לקהונא של האי כמו שהיה פעם סבא שלו. חבר בצוות שומרי האולטרה.
 • סופוקליס (במקור: מאמיין): תלמיד בכיתתו של אש. הוא מתמחה בפוקימונים מסוג חשמל. חולם להיות אסטרונאוט כמו דוד שלו. הוא אוהב להמציא דברים ולאכול בזמנו הפנוי. חבר בצוות שומרי האולטרה.
 • לאנה (במקור: סיירן): תלמידה בכיתתו של אש. מתמחה בפוקימונים מסוג מים. אוהבת לדוג. חולמת לתפוס את הפוקימון האגדי קיוגר. לרוב היא מספרת בדיחות על פוקימונים אגדיים. יש לה עוד חלום שהוא ליצלול לתוך הים בתוך בועה ענקית וליהיות במקומות בים שאף אחד עוד לא ראה. חברה בצוות שומרי האולטרה.
 • מאלוו (במקור: מאו): תלמידה בכיתתו של אש. מתמחה בפוקימונים מסוג עשב. אוהבת לבשל, ועוזרת לאביה במסעדה המשפחתית. חולמת להפוך את המסעדה שלהם למסעדה המצליחה ביותר באלולה. בעונה השלישית מגלים שאמא של מאלוו נפטרה כשהייתה קטנה ושאמא שלה היא בעצם זאת שתפסה בישבילה את באונסוויט. חברה בצוות שומרי האולטרה.
 • גלאדיון (במקור: גלאזיו): אחיה הגדול של לילי. אינו דמות ראשית באופן רשמי. הוא דרמטי ואפל.
 • גו: מדבבת בעברית - נעמה שטרית .מאמן מקנטו. פגש את אש כשהם היו על גבו של הפוקימון האגדי לוגיה. חולם לתפוס כל זן של פוקימון כולל את הפוקימון המיתי מיו, לאחר שהוא ראה אותו במחנה הפוקימונים. במקור היה אמור להחליף את אש כדמות הראשית של הסדרה ב"פוקימון מסעות", אבל לאחר שחברת ההפקה קיבלה תלונות רבות ממעריצים זועמים הוא נהפך לדמות ראשית לצד אש. ייתכן כי גו שייך לקהילה הלהט"ביתהומוסקסואל, ביסקסואל או פאנסקסואל), כיוון שלא פעם במהלך הסדרה הראה סימנים של התאהבות באש.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גרי אוק (במקור: שיגרו אוקידו): יריבו של אש, ונכדו של פרופסור אוק. בליגת ג'וטו גרי מפסיד לאש, ולכן מחליט להיות חוקר פוקימונים. ב"פוקימון: דברי הימים" נחשף שהוא הצליח במשימתו ואף הצליח להחיות את הפוקימון המאובן הנכחד אירודקטייל. הפוקימון הראשון בו הוא בוחר הוא סקווירטל.
 • דיליה קטצ'אם (במקור: האנאקו): אמו של אש, מסורה ודאגנית. לעיתים קרובות היא מגיעה לביתו של פרופסור אוק. הפוקימון שלה, מיסטר מיים, עוזר לה גם בניקיון הבית, בעונות המבוססות על מגן וחרב היא נתנה אותו לאש.
 • ריצ'י (במקור: הירושי): מאמן פוקימונים וחברו של אש. הם נפגשו בליגת אינדיגו, ונאלצו להילחם; בקרב ניצח ריצ'י. ריצ'י ואש נוהגים ללכוד את אותם פוקימונים.
 • הארלי (במקור: הארלי): יריבה השני של מיי. הוא מציק לה כדי שתפסיד בתחרויות הפוקימונים. הפוקימון האהוב עליו הוא קקטורן.

ננדו: מאמן פוקימונים שלרוב מנגן בנבל. לאחר 2 קרבות נגד אש ודון החליט שישתתף גם בקרבות מכון וגן בתחרויות פוקימון. חובב היסטוריה

 • טוד (במקור: טורו): מאמן מתחיל מאזור קאנטו. הוא חובב צילום פוקימונים נדירים בסביבתם הטבעית, ומתעד בעזרת המצלמה את אורח חייהם של הפוקימונים השונים. בסדרה פוגש טוד בחבורה בפרקי ספיישל שונים, בהם שלושת פרקי הספיישל בעונה הרביעית שבה טוד והחבורה מגלים את מאורתו של ארטיקונו, פוקימון הציפור האגדתי, מנסים להציל אותו מידי צוות רוקט. טוד היה באזור המדבריות בעונה הראשונה, והצליח לצלם את אש ברגע שנחטף בידי איירודקטייל, פוקימון האבן/מעופף הנכחד.
 • קייסי (במקור: נאנאקו): מאמנת מתחילה מהעיר ניו-בארק. קיבלה כפוקימון התחלתי את צ'יקוריטה. אוהדת את קבוצת הבייסבול "אלקטרובאזים". הפוקימונים שלה הם: מגניום (שהתפתח מהצ'יקוריטה ההתחלתי של קייסי), פידג'י, רטטה, בידריל (שקיבלה מאש) ואלקיד.
 • דרו (במקור: שו): יריב של מיי. מתחרה בתחרויות פוקימונים עם הרוזליה שלו ופוקימונים נוספים. לאחר הפסטיבל הגדול בהוון ובקנטו, מחליטים מיי ודרו לצאת למסע ביחד כדי להתחרות בתחרויות של מחוז ג'וטו.
 • זואי (במקור: נוזומי): היריבה של דון החל מעונה 10. היא נוהגת לתת לדון עצות כשהיא לא מצליחה בתחרויות או באימונים. אחד הפוקימונים החביבים עליה הוא גליימיאו. בנוסף, היא המנצחת בפסטיבל הגדול של סינו.
 • פול (במקור: שינג'י): יריבו של אש במחוז סינו. הוא בא מהעיר ויילסטון לעיירה טווינליף כדי לקבל פוקימון התחלתי. הוא קיבל את טרטוויג, ביחד עם האליקיד שלו. הוא מחפש פוקימונים חזקים בלבד. הצליח לנצח את אש פעמים רבות.
 • בארי (במקור: ג'וּן): יריב שאש נתקל בו במהלך שהותו במחוז סינו. בארי לחוץ וממהר כל הזמן, ומעריץ את פול. במהלך הסדרה בארי ואש נהפכים לחברים טובים. הוא תמיד נופל כשהוא פוגש באש. אביו פלמר הוא מוח החזית של סינו. הפוקימון ההתחלתי של בארי היה פיפלאפ, שהתפתח לפרינפלאפ ואז לאמפוליאון.
 • האחות ג'וי (במקור: ג'וי): כינוי לכל האחיות במרכזי הטיפול לפוקימונים המצויים בכל הערים. כולן בנות משפחה אחת, ודומות זו לזו. ברוק נוהג להתחיל כמעט עם כל אחות בערים שהחבורה מבקרת בהן.
 • השוטרת ג'ני (במקור: ג'ונסאר): כינוי לכל מפקדות יחידות המשטרה הקיימות בכל עיר. כולן בנות משפחה אחת ודומות זו לזו. ברוק נוהג להתחיל כמעט עם כל שוטרת בערים שהחבורה מבקרת בהן. בסאגת XY הפוקימון מלאמר משתלט על אחת מהן, אך החבורה מצליחה להחזיר אותה למצבה הרגיל.
 • טריפ (במקור: שוטי): יריבו של אש במחוז יונובה, וצלם פוקימונים. הפוקימון ההתחלתי שבחר היה סנייבי. הוא לועג לאש כי הגיע ממחוז קאנטו. אף על פי שטריפ רק התחיל את מסעו, הוא מאמן את הפוקימונים שלו ברצינות, ולוכד פוקימונים חזקים, שבעזרתם הוא מנצח את אש בכל הקרבות ביניהם.
 • ביאנקה (במקור: בל): מאמנת פוקימונים מיונובה, חברה של פרופסור ג'וניפר.
 • סוייר (במקור: שוטה): מאמן פוקימונים מקאלוס ויריבו של אש בקאלוס החל מעונה 18. מעריץ את אש. כותב כל פרט חשוב על פוקימונים במחברת שלו. הפסיד לאש בחצי הגמר בליגת קאלוס.
 • ספטייל: השותף של סוייר. בעל מגה התפתחות.
 • אלאן: יריבו השני של אש בקאלוס החל מעונה 19. העוזר של פרופסור סיקאמור. קיבל את אבן המפתח ואת אבן המגה שלו מלייסאנדר. בהתחלה הוא יצא למסע כדי להביס את כל התפתחויות המגה אבל לאחר שצ'ספי נרדם הוא יצא שוב למסע כדי לאסוף אנרגיית מגה כדי להעיר אותו (מה שבסוף התברר כנשק לשליטה על זיגארד). הוא ניצח את אש בגמר של ליגת קאלוס. בסוף עונה 19 הוא החליט לוותר על אבן המגה ואבן המפתח שלו ולחזור להיות העוזר של פרופסור סיקאמור.
 • צ'ריזארד: השותף של אלאן. בעל מגה התפתחות X.
 • מאירין: מאמנת פוקימונים שלומיאלית שהצטרפה לאלאן במסעו. היא בחרה בצ'ספין כפוקימון ההתחלתי שלה. הפוקימונים שלה הם צ'ספי ופלבבה.
 • צ'ספי (במקור: הארי (סון)): הצ'ספין ההתחלתי של מאירין והשותף שלה. בפרק הרביעי של הספיישל "התפתחות המגה" הוא עזר לסקווישי לברוח מהמעבדה של צוות פלייר אבל בזמן הזה הוא ספג את האנרגיה מהמכשיר שנועד לשליטה על זיגארד ונפל לתרדמת. לאחר השמדתו של זיגארד האבן הוא מתעורר.
 • אלכסה (במקור: פנסי): עיתונאית ממחוז קאלוס. היא הצטרפה לאש בסוף סאגת יונובה, ועזבה בתחילת סאגת קאלוס כדי לעזור לאחותה ויולה להנהיג את מכון החרקים במחוז קאלוס.

פרופסורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פרופסור אוק (סמואל אוק) (במקור: פרופסור אוקידו): הפרופסור הראשי של אזור קאנטו, סבו של גרי ודודנו של המנהל סמסון. הוא מתגורר בפאלט ורוב הזמן נמצא במעבדה שלו. הוא זה שנתן לאש את פיקאצ'ו. כל הפוקימונים שאש לוכד במסעותיו נמצאים אצלו במעבדה. בסרט הרביעי מתגלה שאוק בצעירותו עזר לסלבי הנדיר. בנוסף הזאת הוא גם משורר. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: בלבזאור, צ'רמנדר וסקווירטל. הפוקימונים הפרטיים של אוק: צ'רמיליון, סיקינג, פידג'י, דרגונייט, רוטום.
 • פרופסור אלם (במקור: פרופ' אוטסוגי): הפרופסור הראשי של אזור ג'וטו. היה בעבר המתלמד של פרופסור אוק. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: צ'יקוריטה, סינדקוויל וטוטודייל. הפוקימון הפרטי של אלם: קורסולה.
 • פרופסור בירץ' (במקור: פרופ' אודאמאקי): הפרופסור הראשי של אזור הואן. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: טריקו, טורצ'יק ומדקיפ. הפוקימון הפרטי של בירץ': פוצ'יינה.
 • פרופסור רואן (במקור: פרופ' נאנאקאמאדו): הפרופסור הראשי של אזור סינו. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: טרטוויג, צ'ימצ'אר ופיפלאפ. הפוקימונים הפרטיים של רואן: סטארלי, סטאראפטור.
 • פרופסור ג'וניפר (במקור: פרופ' אראראגי): הפרופסורית הראשית של אזור יונובה. הפוקימונים ההתחלתיים שהיא נותנת למאמנים חדשים הם: סנייבי, טפיג ואושאוואט. הפוקימון הפרטי של ג'וניפר: אקסלגור.
 • פרופסור סיקאמור (במקור: פרופ' פלאטאנה): הפרופסור הראשי של אזור קאלוס. היה בעבר המתלמד של פרופסור רואן. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: צ'ספין, פנקין ופרואקי. הפוקימון הפרטי של סיקאמור: גארצ'ומפ (מגה).
 • פרופסור קוקואי (במקור: פרופ' קוקוי): הפרופסור הראשי של אזור אלולה. יש לו סגנון אופנתי שונה בלבושו, והוא לובש חלוק לבן על פני גופו החשוף. הפוקימונים ההתחלתיים שהוא נותן למאמנים חדשים הם: ראולט, ליטן ופופליו. הפוקימונים הפרטיים של קוקואי הם ברייויארי, קורסולה, אמפוליאון, ווינאזור, לוקאריו, אינסינרור ולאבדיסק. מנהל אשיות כפולה בכך שמופיע בקרבות רויאל (קרבות שבהם 4 מאמנים נלחמים בזירה אחת) עם השם: מאסק רויאל. בן זוגה של פרופ' בורנט
 • פרופסור צ'ריס (במקור: פרופסור סקורגי): המנהל והמייסד של מעבדות צ'ריס. היה בעבר התלמיד של פרופסור אוק. מתגורר בעיר ורמיליון שבקנטו. אביה של קלואי.

דמויות הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • צוות רוקט הוא ארגון שבסיסו בקנטו אבל פועל בכל המחוזות. המטרה של הארגון הוא לתפוס פוקימונים נדירים ולנצל אותם לשליטה בעולם.
  • ג'סי, ג'יימס ומיאו: ג'סי וג'יימס הם הנבלים הראשיים בסדרה, ומופיעים ברוב הפרקים. מטרתם היא לתפוס את פיקאצ'ו ועוד כמה פוקימונים נדירים ולהביא אותם לבוס שלהם, ג'יאובני, כדי לזכות בקידום ובהערכה. לעיתים קרובות צוות רוקט מתפוצץ ועף מעבר לאופק לאחר שנכשל. הם נקראים על שם הפושע המפורסם "ג'סי ג'יימס". כאשר הגיעו למחוז יונובה, הם קודמו בדרגה, והחלו לבצע משימות באופן רציני יותר: הם לא עפים יותר, אלא מסתלקים עם סילוני אוויר, ובנוסף הם מבצעים את המשימות בחשאיות, ולעיתים מצליחים. אך לאחר עימות עם צוות פלזמה הם חוזרים לדרכם הישנה. כשהם התחילו לפעול באלולה הם לא התפוצצו יותר אלא הם הסתלקו על בוור שרצה אל המפקדה שלהם. ב"פוקימון מסעות" הם קיבלו מהמפקדה מאגר של פוקימונים משלהם שבו הם יכלו לשלוף כל פעם פוקימונים אקראיים, יש להם מפקדה חדשה משלהם. בנוסף, יש להם גם פוקידע רוטום משלהם.
   • ג'סי נולדה למשפחה ענייה. אימה הייתה חברה בצוות רוקט כשהייתה ילדה, אך נעלמה במסתוריות כשנשלחה למשימה לתפיסת הפוקימון הנדיר מיו. ג'סי הייתה בבית יתומים, ולמדה בבית ספר לאחיות פוקימונים ובטכניון הפוקימונים, שם הכירה את ג'יימס. שניהם ברחו והצטרפו לכנופיית אופניים ולאחר מכן הצטרפו לצוות רוקט.ג'סי היא הדומיננטית והשטלטנית מבין השלושה ומניעה את רוב הפעולות, ובמחוזות הואן וסינו היא גם השתתפה בתחרויות פוקימונים.
   • ג'יימס נולד למשפחה עשירה ולא אהב את אורח החיים העשיר. אחרי שברח מהבית כדי לא להתחתן, הוא הצטרף לטכניון הפוקימונים, לאחר מכן לכנופיית אופניים ואז הצטרף לצוות רוקט. ג'יימס הוא הרגיש שבצוות ובעל אוסף פקקי בקבוקים ופוכדורים. לרוב מכנה את מיאו "חבר וותיק".
   • מיאו הוא פוקימון מדבר שנולד במחנה קיץ ללא משפחה. הוא פגש חתולה בשם מיאוזי והתאהב בה. כדי להוכיח לה את אהבתו ולהרשים אותה, הוא למד ללכת ולדבר בשפת בני האדם, אך היא דחתה אותו. מאז מיאו הצטרף לצוות רוקט ונשאר עם ג'סי וג'יימס שהיוו משפחה בשבילו. מיאו משמש עבורם כמתרגם של שפת הפוקימונים.
  • ג'יאובני (במקור: סאקאקי): הבוס של צוות רוקט. הוא מסתורי ובעל פוקימונים רבים וחזקים. נמצא תמיד עם הפוקימון החתול פרסיאן. הוא הנהיג בעבר את מכון הפוקימונים של העיר וירידיאן. לאחר העימות עם צוות פלאזמה, ג'יאובני עזב את צוות רוקט, וברח. לאחר מכן, בסאגת XY, הוא חוזר לצוות רוקט. שונא את ג'סי, ג'יימס ומייאו ואף ניסה כמה פעמים להרוג אותם. כששלח אותם להואן וליונובה הוא בעצם רק רצה לבדוק איך הצוותים של המחוזות מתנהגים.
  • קסידי ובוץ' (במקור: יאמטו וקוסבורו): קרויים בגרסה האמריקאית על שם הפושע המפורסם בוץ' קסידי. הם צוות מקביל לג'יימס, ג'סי ומייאו בצוות רוקט; אף על פי שהם עובדים באותו צוות גדול, יש ביניהם יריבות. בניגוד לג'סי וג'יימס, הם נשלחים לעיתים קרובות לכלא, וג'יאובני משחרר אותם בערבות; לרוב תופסים פוקימונים לפי ההוראות של פרופסור נאמבה. ב"פוקימון מסעות" נראה שהם פרשו מצוות רוקט וכל אחד הלך לדרכו ופתח בית קפה משלו.
 • "צוות אקווה": מטרתו ללכוד את הפוקימון קיוגר כדי לשנות את מפלס מי הים. הצוות פועל בהואן, מנהיגו הוא ארצ'י, והוא מתחרה בצוות מגמה.
 • "צוות מגמה": מטרתו ללכוד את הפוקימון גראודון כדי להרחיב את האדמה על פני הים. הצוות פועל בהואן, מנהיגו הוא מאקסי, והוא מתחרה בצוות אקווה.
 • "צוות גלקטיק": מטרתו ליצור יקום חדש וללכוד את הפוקימונים פאלקיה ודיאלגה. הצוות פועל באזור סינו, מנהיגו הוא סיירוס, והמדען הראשי הוא קארון.
 • "צוות פלאזמה": מטרתו ללכוד את הפוקימון רשיראם. הצוות פועל ביונובה, מנהיגו הוא ג'טסיס, והמדען הראשי הוא קולרסס.
 • "צוות פלייר": מטרתו ליצור "עולם יפה" וללכוד את זייגארד. הצוות פועל בקאלוס, מנהיגו הוא לייסאנדר, והמדען הראשי הוא זירוסיק.
 • "צוות סקאל": לא ידוע הרבה על הצוות בינתיים. הצוות פועל באלולה ומנהיגם הוא גוזמה.
 • הציידת J: שכירת חרב שתופסת פוקימונים על פי הזמנה. היא לא מושפעת מעקרונות מוסר ולא מהססת לפעול בכל דרך למען מטרתה. פועלת בסינו.