פוקרסטארס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פוקרסטארס
PokerStars logo.svg
סוג: חברה פרטית
חברת אם: Amaya Gaming Group
מיקום המטה: האי מאן
בעלות: ישי שיינברג
ענפי תעשייה: פוקר מקוון
www.pokerstars.com

פוקרסטארס (PokerStars) הוא חדר פוקר מקוון, הגדול בעולם. החברה, ששוויה נאמד ב-3–4 מיליארד דולרים, נמצאת בבעלות משפחת שיינברג הישראלית, אשר מתגוררת בקנדה. פוקרסטארס רשומה באי מאן, המשמש כמקלט מס.

לאחר החקיקה נגד הימורים מקוונים בארצות הברית, החליטו ראשי פוקרסטארס להמשיך ולקבל הפקדות משחקנים אמריקניים, בטענה כי פוקר הוא משחק מיומנות, ולא משחק מזל. פוקרסטארס, שעוד קודם לכן היה חדר הפוקר השני בגודלו בעולם, נכנסה לוואקום שהשאירו אחריהם חברות ההימורים הציבוריות (בעיקר פארטיגיימינג), שהפסיקו לקבל הפקדות משחקנים אמריקניים. המהלך הניב לחברה רווחים המוערכים במאות מיליוני דולרים, והפך אותה לחדר הפוקר המקוון הגדול ביותר בעולם. פוקרסטארס מציעה מגוון משחקי פוקר, כגון טקסס הולדם ואומהה הולדם.

כמו כל חדרי הפוקר באינטרנט, פוקרסטארס מרוויחה את כספה משני מקורות עיקריים: גביית עמלה ("רייק") בכל סיבוב משחק, ודמי רישום לטורנירים נושאי פרסים. פוקרסטארס הוא אתר הבית של אליפות העולם בפוקר מקוון, טורניר שהשחקנים המסיימים במקומות הראשונים בו, זוכים במאות אלפי דולרים כל אחד.

על פוקרסטארס נמתחה ביקורת מאחר שדירקטוריון החברה קיבל החלטה מודעת לעבור על חוקי ארצות הברית. החברה מאפשרת ללקוחותיה האמריקניים (והישראלים) להפקיד כספים בדרכים העוקפות את החוק במקומות אלו, וניתן אף לקבל הדרכה מפורטת בעניין מצוות העזרה של פוקרסטארס. בני משפחת שיינברג, וכמוהם בעלי המניות האחרים בחברה ומנהליה הבכירים, מנועים למעשה מלהיכנס לארצות הברית, מאחר שאם יעשו זאת יעצרו בידי השלטונות האמריקניים.

ביוני 2014, הסכימה אמאיה (Amaya Gaming Group) לקנות את חברת האם של פוקרסטארס בסכום של 4.9 מיליארד דולר במזומן. עסקה זו אמורה להפוך את אמאיה לחברת ההימורים הגדולה בעולם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]