פורטל:אירופה/תמונה נבחרת/גלריה2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


1-50
(100%)
51-100
(100%)
101-150
(0%)

גלריית תמונות נבחרות של פורטל אירופה

לעריכת סדרות התמונות לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

51

"אני מאשים", מאמרו המפורסם של אמיל זולא בעיתון הצרפתי "ל'אורור" ב-13 בינואר 1898, הכתוב כמכתב פומבי הממוען אל נשיא צרפת דאז פליקס פור, והמאשים את המעורבים בפרשת דרייפוס בזיופי מסמכים, בחקירה מוטה ובעיוות דין.

"אני מאשים...!", מאמרו המפורסם של אמיל זולא בעיתון הצרפתי "ל'אורור" ב-13 בינואר 1898, הכתוב כמכתב פומבי הממוען אל נשיא צרפת דאז פליקס פור, והמאשים את המעורבים בפרשת דרייפוס בזיופי מסמכים, בחקירה מוטה ובעיוות דין.

52

"מצלמת חור-הכפתור": מצלמת ריגול זעירה ששימשה את השטאזי, המשטרה החשאית של גרמניה המזרחית.

מצלמת חור-הכפתור: מצלמת ריגול זעירה ששימשה את השטאזי, המשטרה החשאית של גרמניה המזרחית. המצלמה הוסתרה בביגוד, ולשם הסוואתה הורכב על העדשה כפתור מתאים.

53

שער ברנדנבורג - שער ניצחון אשר מהווה כיום את אחד מסמליה החשובים ביותר של ברלין בירת גרמניה.

שער ברנדנבורג הוא שער ניצחון אשר מהווה כיום את אחד מסמליה החשובים ביותר של ברלין בירת גרמניה. במשך השנים, מאז הקמתו ב-1788, שימש משטרים רבים כסמל לשלטונם, תוך מהפכים רבים בתפקודו ובסמליו החיצוניים.

54

אסירים במחנה הריכוז בוכנוואלד לאחר שחרורו בידי הצבא האמריקאי. האסיר השביעי משמאל בשורה השנייה הוא אלי ויזל.

עובדי כפייה יהודים במחנה הריכוז בּוּכֶנוָואלד שבגרמניה לאחר שחרורו בידי הצבא האמריקאי, 16 באפריל 1945. רבים מהאסירים מתו מתת-תזונה לאחר כניסת הכוחות האמריקאיים. האסיר השביעי משמאל בשורה השנייה הוא אלי ויזל בן ה-16, שלימים היה לסופר, אינטלקטואל ופעיל למען זכויות אדם.


55

טירת שנונסו בעמק הלואר שבצרפת, הידוע בטירותיו המרובות.

טירת שנונסו בעמק הלואר שבצרפת, הידוע בטירותיו המרובות.

56

ציור של ז'אק-לואי דויד המתאר את טקס הכתרת נפוליאון לקיסר צרפת, שהתקיים ב-2 בדצמבר 1804 בקתדרלת נוטרדאם דה פארי

ציור של ז'אק-לואי דויד המתאר את טקס הכתרת נפוליאון בונפרטה לקיסר צרפת, שהתקיים ב-2 בדצמבר 1804 בקתדרלת נוטרדאם דה פארי. בטקס נכח האפיפיור, אך נפוליאון הקפיד להניח את הכתר בעצמו על ראשו ועל ראש אשתו ז'וזפין (כמתואר בציור) כדי לא ליצור מראית עין של כפיפות לאפיפיור.

57

תצלום לוויין של מצר הבוספורוס המחבר בין הים השחור (למעלה) וים השיש (למטה), ומפריד בין אירופה (משמאל) לאסיה (מימין). המיצר נמצא בטורקיה ועל גדותיו שוכנת איסטנבול.

תצלום לוויין של מצר הבוספורוס המחבר בין הים השחור (למעלה) וים השיש (למטה), ומפריד בין אירופה (משמאל) לאסיה (מימין). המיצר נמצא בטורקיה ועל גדותיו שוכנת איסטנבול. איי הנסיכים נראים למטה מימין, ומשמאל למטה נראה נמל התעופה הבינלאומי איסטנבול אטאטורק. גוף המים הצר המתחבר אל הבוספורוס בצידו השמאלי התחתון הוא קרן הזהב, ולרוחב הבוספורוס עצמו נראים שני הגשרים המגשרים בין שני צדדיו - גשר הבוספורוס וגשר פתיה סולטאן מהמט.

58

אליזבת השנייה היא מלכת הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד ו-15 מדינות נוספות.

אליזבת השנייה היא מלכת הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד ו-15 מדינות נוספות. מלבד היותה ראש הממלכה המאוחדת וחבר העמים הבריטי, משמשת אליזבת כמפקדת העליונה של הצבא הבריטי וראש הכנסייה האנגליקנית. במקומות מסוימים היא נושאת תארים שונים, בין היתר: דוכסית נורמנדי, דוכסית לנקסטר, הצ'יף הראשי של פיג'י ולורד האי מאן.

59

ויטראז' בקתדרלת קלן שבגרמניה, המתאר את סקילתו של סטפנוס הקדוש

ויטראז' בקתדרלת קלן שבגרמניה, המתאר את סקילתו של סטפנוס הקדוש, קדוש נוצרי וראשון המרטירים הנוצרים, שנסקל, לפי האמונה, ליד שער שכם בירושלים. לסטפנוס הקדוש מוקדשים מנזר סנט אטיין בירושלים וכנסייה בבית ג'מאל שליד בית שמש, ויום חגו חל ב-26 בדצמבר.

60

כדור פורח מעוצב בדמות הקתדרלה של מנזר סנט גלן שבשווייץ, אחד המנזרים הבנדיקטים החשובים באירופה.

כדור פורח מעוצב בדמות הקתדרלה של מנזר סנט גלן שבשווייץ, אחד המנזרים הבנדיקטים החשובים באירופה.

61

שרידים של מבנים ומכונית בכפר הצרפתי אורדור סור גלאן.

שרידים של מבנים ומכונית בכפר הצרפתי אורדור-סור-גלאן. ב-10 ביוני 1944, כתגובה לפעילות המחתרת הצרפתית באזור, פרצו כוחות נאציים לכפר, טבחו בכל תושביו, בזזו והחריבו את בנייניו. לאחר תום המלחמה הוקם הכפר מחדש הרחק מהריסות הכפר המקורי, שמשמשות כיום כאתר הנצחה.

62

הארמון החדש - ארמון בארוק השוכן בחלק המערבי של פארק סנסוסי בפוטסדאם.

הארמון החדש הוא ארמון בארוק השוכן בחלק המערבי של פארק סנסוסי בפוטסדאם. הארמון נבנה בתקופת שלטונו של המלך מבית הוהנצולרן פרידריך הגדול, על מנת לחגוג את ניצחון פרוסיה במלחמה השלזית השלישית ולהפגין את עוצמתה.

63

האצטדיון האולימפי של ברלין - נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין.

האצטדיון האולימפי של ברלין נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין. לקראת משחקי מונדיאל 2006 נערכו באצטדיון שיפוצים בעלות כוללת של 242 מיליון אירו, והוא נפתח מחדש ביולי 2004. האצטדיון אירח את גמר מונדיאל 2006. כעת משמש האצטדיון את קבוצת הכדורגל הרטה ברלין.

64

תאונת רכבת שארעה בתחנת הרכבת של מונפרנאס בפריז ב-22 באוקטובר 1895.

תאונת רכבת ארעה בתחנת הרכבת של מונפרנאס בפריז ב-22 באוקטובר 1895, כאשר רכבת ובה 131 נוסעים בשמונה קרונות, וכן ארבעה קרונות מטען ודואר, המשיכה בנסיעתה גם לאחר סוף המסילה ועברה דרך אולם המבואה של התחנה. הקטר במשקל 450 טון פרץ פתח בקיר החזית של הבניין, ונפל מגובה של עשרה מטרים על דוכן עיתונים שניצב ברחוב. ההרוגה היחידה בתאונה הייתה מוכרת העיתונים.

65

תצלום פורטרט של אוסקר ויילד משנת 1882, שצולם על ידי נפוליאון סרוני.

תצלום פורטרט של אוסקר ויילד משנת 1882, שצולם על ידי נפוליאון סרוני. ויילד ידוע בזכות כתיבת מחזות ורומנים, בהם "תמונתו של דוריאן גריי" ו"מניפתה של ליידי וינדרמיר".

66

כנסיית השלום בסנסוסי שבפוטסדאם. הכנסייה נבנתה על ידי לודוויג פרזיוס וממשיכו פרידריך אוגוסט שטילר, ובה ממוקם מאוזוליאום שבו קבורים אחדים מבני ובנות בית הוהנצולרן.

כנסיית השלום היא כנסייה פרוטסטנטית השוכנת בפארק סנסוסי שבפוטסדאם. הכנסייה נבנתה על ידי לודוויג פרזיוס וממשיכו פרידריך אוגוסט שטילר. הכנסייה היא בזיליקת עמודים עם שלוש ספינות, ובין היתר יש בה מאוזוליאום שבו קבורים אחדים מבני ובנות בית הוהנצולרן.

67

המרחצאות הרומיים של באת' הם מתחם היסטורי בעיר באת' שבאנגליה, ושמה של העיר נובע מהם. ברקע מצד שמאל ניתן לראות את מנזר באת'.

המרחצאות הרומיים של באת' הם מתחם היסטורי בעיר באת' שבאנגליה, ושמה של העיר נובע מהם. המרחצאות, הפעילים מאז התקופה הרומית, היו אתר תיירות פופולרי במהלך ימי הביניים. פופולריות האתר הגיעה לשיאה במהלך המאה ה-18 וה-19. ברקע מצד שמאל ניתן לראות את מנזר באת'.

68

קלן, העיר הרביעית בגודלה בגרמניה לעת ערב. בתמונה נראים הקתדרלה של קלן, סמלה של העיר ואחד מהמבנים הידועים ביותר בגרמניה, וגשר הוהנצולרן, אחד מגשרי הרכבות העמוסים באירופה.

קלן, העיר הרביעית בגודלה בגרמניה לעת ערב. בתמונה נראים הקתדרלה של קלן, סמלה של העיר ואחד מהמבנים הידועים ביותר בגרמניה, וגשר הוהנצולרן, אחד מגשרי הרכבות העמוסים באירופה.

69

מזרקת טרווי היא הגדולה שבמזרקות מתקופת הבארוק ברומא, ומאתרי התיירות הפופולריים שבעיר.

מזרקת טרוויאיטלקית - "פונטנה די טרווי") היא הגדולה שבמזרקות מתקופת הבארוק ברומא, ומאתרי התיירות הפופולריים שבעיר.

70

חייל משמר צ'כי בכניסה לארמון הנשיאות בפראג.

חייל משמר צ'כי בכניסה לארמון הנשיאות בפראג. צ'כיה היא מדינה במרכז אירופה, הגובלת בצפונה בפולין, במערבה בגרמניה, בדרומה באוסטריה ובמזרח עם סלובקיה. היא מורכבת משני האזורים העתיקים בוהמיה ומורביה וחלקים מאזור שלזיה. פראג, עיר הבירה, בעלת היסטוריה ארוכה ונוכחות יהודית עתיקה. ב-1 במאי 2004 הצטרפה צ'כיה לאיחוד האירופי.

71

תמיכות דואות בנות שלוש קומות במנזר וסטמינסטר, לונדון, אנגליה. כנסיית המנזר, שנבנה בסגנון גותי אנגלי ובהשפעת סגנון גותי קורן מצרפת, היא מהכנסיות החשובות באנגליה.

תמיכות דואות בנות שלוש קומות במנזר וסטמינסטר, לונדון, אנגליה. כנסיית המנזר, שנבנה בסגנון גותי אנגלי ובהשפעת סגנון גותי קורן מצרפת, היא מהכנסיות החשובות באנגליה. במנזר וסטמינסטר הוכתרו ונקברו מלכי אנגליה. התמיכות הדואות נועדו לתמוך בקמרונות המבנה, המתנשאים לגובה 31 מטר.

72

משפחה של בני סאמי("לאפים") בצפון נורווגיה, בשנת 1900 לערך.

משפחה של בני סאמי ("לאפים") בצפון נורווגיה, בשנת 1900 לערך.

73

על פי הנוהג, מזרקת טרווי שברומא היא "באר משאלות". על המבקר במזרקה להשליך שני מטבעות לבריכה מעבר לכתפו כשגבו מופנה אל הבריכה. מטבע אחד אמור להבטיח כי יחזור לרומא ביום מן הימים, והמטבע השני נועד לקיים את משאלת לבו.

על פי הנוהג, מזרקת טרווי שברומא היא "באר משאלות". על המבקר במזרקה להשליך שני מטבעות לבריכה מעבר לכתפו כשגבו מופנה אל הבריכה. מטבע אחד אמור להבטיח כי יחזור לרומא ביום מן הימים, והמטבע השני נועד לקיים את משאלת לבו.

74

מונה ליזה, ציורו המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י אותו צייר בשנת 1507.

מונה ליזה, ציורו המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י אותו צייר בשנת 1507. הציור, שבמרכזו דמות דיוקנה של אישה, הפך במאה ה-19 לאחת מיצירות האמנות הנודעות בעולם ובמאה ה-20 שימש השראה להערצה, מחאה, לעג וחיקוי באמנות הפופולרית, במוזיקה ובספרות.

75

הפנתאון של פריז הוא מבנה בסגנון נאו-קלאסי שנבנה על גבעת זֶ'נֶביֶיב הקדושה ברובע החמישי של פריז, בלב הרובע הלטיני.

הפנתאון של פריז הוא מבנה בסגנון נאו-קלאסי שנבנה על גבעת זֶ'נֶביֶיב הקדושה‏‏‏ ברובע החמישי של פריז, בלב הרובע הלטיני. הוא נבנה במקור ככנסייה שיועדה לסנט-זֶ‏'נֶ‏ביֶ‏יב, הקדושה הפטרונית של פריז, אך לאחר המהפכה הצרפתית הוסב מכנסייה קתולית לאנדרטה רפובליקנית המוקדשת לזכרם של גדולי בניה של האומה.

76

אסכולת אתונה - אחד הציורים הידועים ביותר של אמן הרנסאנס האיטלקי רפאל שצויר בשנים 1509 - 1510.

אסכולת אתונה הוא אחד הציורים הידועים ביותר של אמן הרנסאנס האיטלקי רפאל שצויר בשנים 1509-1510. הציור הוא פרסקו (ציור קיר), המצוי בארמון האפוסטולי שליד כיכר סן פייטרו בקריית הוותיקן. הציור מציג את כל גדולי הפילוסופים וגדולי הספרות מתקופת יוון העתיקה כפי שנתפשו בתקופת הרנסאנס.

77

מנגנון גלגלי השיניים של מכונת ההצפנה הגרמנית, האניגמה.

מנגנון גלגלי השיניים של מכונת ההצפנה הגרמנית, האניגמה. בזכות התקשורת המוצפנת שאפשרה האניגמה, הצליח הקריגסמרינה (צי גרמניה הנאצית), ובמיוחד צי הצוללות, להטיל מצור אפקטיבי על בריטניה בתקופת מלחמת העולם השנייה. בעלות הברית הצליחו לפצח את ההצפנה, ובמשך רוב המלחמה פענחו הודעות מוצפנות רבות.

78

הקפלה של ארמון ורסאי, ארמונם העיקרי של מלכי צרפתי בשלהי המאה ה-17 ובמאה ה-18. הקפלה נבנתה בשנת 1678.

הקפלה של ארמון ורסאי, ארמונם העיקרי של מלכי צרפת בשלהי המאה ה-17 ובמאה ה-18. הקפלה נבנתה בשנת 1678.

79

טירת סנטאנג'לו היא מבנה מעגלי גבוה הנמצא ברומא שבאיטליה. במקור היה המבנה מאוזולאום שנבנה על ידי הקיסר הרומי אדריאנוס עבור עצמו. המבנה ממוקם בקרבת הוותיקן ושימש במשך מאות שנים כמצודה וטירה. כיום המבנה הוא מוזיאון.

טירת סנטאנג'לו היא מבנה מעגלי גבוה הנמצא ברומא שבאיטליה. במקור היה המבנה מאוזולאום שנבנה על ידי הקיסר הרומי אדריאנוס עבור עצמו. המבנה ממוקם בקרבת הותיקן ושימש במשך מאות שנים כמצודה וטירה. כיום המבנה הוא מוזיאון.

80

"אל תוך מלתעות המוות" - תצלום שצולם במהלך הפלישה לנורמנדי במלחמת העולם השנייה.

"אל תוך מלתעות המוות" - תצלום שצולם במהלך הפלישה לנורמנדי (מבצע אוברלורד) במלחמת העולם השנייה - הפלישה הימית של בעלות הברית לנורמנדי שבצרפת, הכבושה על ידי גרמניה הנאצית, ב-6 ביוני 1944. בפלישה נטלו חלק 156,000 חיילים, 12,000 כלי טיס ו-6,900 כלי שיט, והיא נחשבת לפלישה הימית הגדולה ביותר בהיסטוריה.


81

"על שפת הנחל", ציור מעשה ידי הצייר הצרפתי ויליאם אדולף בוגרו משנת 1875.

"על שפת הנחל", ציור מעשה ידי הצייר הצרפתי ויליאם אדולף בוגרו משנת 1875.

82

האצטדיון האולימפי של ברלין נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין. לקראת משחקי מונדיאל 2006 נערכו באצטדיון שיפוצים בעלות כוללת של 242 מיליון אירו, והוא נפתח מחדש ביולי 2004. האצטדיון אירח את גמר מונדיאל 2006, ואת תחרויות אליפות העולם באתלטיקה 2009.

האצטדיון האולימפי של ברלין נבנה בשנת 1936 לכבוד אולימפיאדת ברלין. לקראת משחקי מונדיאל 2006 נערכו באצטדיון שיפוצים בעלות כוללת של 242 מיליון אירו, והוא נפתח מחדש ביולי 2004. האצטדיון אירח את גמר מונדיאל 2006, ואת תחרויות אליפות העולם באתלטיקה 2009.

83

סנטוריני או תירה הוא האי הגדול בקבוצת איים שצורתם כשל מעגל, השייכים לארכיפלג האיים הקיקלאדיים בים האגאי שביוון. איי הקבוצה הם שרידיו של הר געש קדום שנהרס בהתפרצות אדירה לפני כ-3,600 שנים. הם מקיפים לגונה מרכזית שעומקה כ-400 מטר, שהיא למעשה קלדרה – לוע געשי שנפער בעקבות אותה התפרצות, וחלק מהכפרים בנויים על המדרונות הגעשיים המקיפים את הלגונה. בתמונה נראה הכפר אויה שבקצה הצפוני של הלגונה, בעת שקיעה.

סנטוריני או תירה הוא האי הגדול בקבוצת איים שצורתם כשל מעגל, השייכים לארכיפלג האיים הקיקלאדיים בים האגאי שביוון. איי הקבוצה הם שרידיו של הר געש קדום שנהרס בהתפרצות אדירה לפני כ-3,600 שנים. הם מקיפים לגונה מרכזית שעומקה כ-400 מטר, שהיא למעשה קלדרהלוע געשי שנפער בעקבות אותה התפרצות, וחלק מהכפרים בנויים על המדרונות הגעשיים המקיפים את הלגונה. בתמונה נראה הכפר אויה שבקצה הצפוני של הלגונה, בעת שקיעה.

84

מבנה הקולנוע התלת-ממדי "חצי הכדור" בעיר ולנסיה.

מבנה הקולנוע התלת-ממדי בתוך עיר האמנויות והמדעים בעיר ולנסיה שבספרד.

85

דיוקנה של סימונטה קטאנו דה וספוצ'י שנחשבה לאשה היפה ביותר בפירנצה בתקופת הרנסאנס. היא הייתה המוזה של סנדרו בוטיצ'לי, שצייר מספר דיוקנאות שלה.

דיוקנה של סימונטה קטאנו דה וספוצ'י שנחשבה לאשה היפה ביותר בפירנצה בתקופת הרנסאנס. היא הייתה המוזה של סנדרו בוטיצ'לי, שצייר מספר דיוקנאות שלה, בין היתר כוונוס. היא הייתה גם פילגשו של ג'וליאנו דה מדיצ'י (אחיו של לורנצו המפואר, נסיך פירנצה) ובת משפחה של מגלה הארצות אמריגו וספוצ'י שעל שמו קרויה יבשת אמריקה.

86

אלטש הוא קרחון יבשתי בהרי האלפים, הממוקם על גבולו הצפוני של קנטון ואלה עם קנטון ברן בשווייץ.

אלטש הוא קרחון יבשתי בהרי האלפים, הממוקם על גבולו הצפוני של קנטון ואלה עם קנטון ברן בשווייץ. שטחו כ-120 קילומטר רבוע ובשיאו מגיע הקרח בקונקורדיאפלאץ לעומק של 900 מטר. בשנת 2001 הוכרז אזור הקרחון כאתר מורשת עולמית ביחד עם הר יונגפראו והר ביטשהורן.

87

ציור שמן משנת 1670 לערך המתאר את הלדגייט עולה בלהבות במהלך השריפה הגדולה של לונדון, שברקע הציור מתוארת קתדרלת סנט פול הישנה המתחילה להישרף.

ציור שמן משנת 1670 לערך המתאר את הלדגייט עולה בלהבות במהלך השריפה הגדולה של לונדון, ברקע הציור מתוארת קתדרלת סנט פול הישנה המתחילה להישרף. השריפה פרצה ב-2 בספטמבר ונמשכה עד 5 בספטמבר 1666.

88

חצי הסהר המלכותי הוא רחוב מגורים ג'ורג'יאני בעיר באת' שבדרום-מערב אנגליה.

הסהר המלכותי הוא רחוב מגורים ג'ורג'יאני בעיר באת' שבדרום-מערב אנגליה. הרחוב מורכב מ-30 בתי מגורים, שמאפייניו הבולטים של כל אחד מהם הם עמודים איוניים ואנטבלטורה בעומק מטר וחצי בחזית, ומנגד תערובת סגנונית בחלק של הבתים שמאחורי החזית. ב-1987 הכריז אונסק"ו על חלק מבאת', כולל הסהר המלכותי, כאתר מורשת עולמית.

89

אייאפיאלאייקול הוא קרחון שבמרכזו הר געש פעיל בדרום איסלנד, המתפרץ באופן תדיר יחסית מאז סוף עידן הקרח. ההתפרצות האחרונה של הר הגעש אירעה באמצע אפריל 2010, וענן אפר געשי שהעלתה לאטמוספירה גרם להפרעות קשות בתנועה האווירית מעל צפון-מערב אירופה.

אֶיְיַאפְיָאלָאיֶיקוּל הוא קרחון שבמרכזו הר געש פעיל בדרום איסלנד, המתפרץ באופן תדיר יחסית מאז סוף עידן הקרח. פסגת ההר מגיעה לגובה של כ-1,666 מטר, והקרחון שבמרכז ההר מכסה שטח של כ-100 קמ"ר. ההתפרצות האחרונה של הר הגעש אירעה באמצע אפריל 2010, וענן אפר געשי שהעלתה לאטמוספירה גרם להפרעות קשות בתנועה האווירית מעל צפון-מערב אירופה.

90

המקוקים הברבריים של גיברלטר נחשבים לאטרקציה תיירותית.

אוכלוסיית המקוקים הברבריים של גיברלטר היא אוכלוסיית המקוקים הברבריים המשמעותית האחרונה באירופה. אוכלוסייה זו מונה כ-230 פריטים הנחלקים לשש קבוצות המתגוררות בצוק גיברלטר. המקוקים נחשבים לאטרקציה תיירותית בגיברלטר. האינטראקציה הגבוהה של הקופים עם בני אדם גרמה לערעור המבנה החברתי שלהם, כיוון שהם פיתחו יחסי תלות עם האדם. אחד הביטויים לכך היה נטייה גוברת להיכנס לתוך יישובים, וגרימת נזקים לרכוש. כתוצאה מכך הוחלט על ידי הממשל המקומי לאסור על האכלתם.

91

חבל הסודטים בצ'כוסלובקיה סופח לגרמניה הנאצית בעקבות הסכמה שהושגה בהסכם מינכן, שנחתם ב־29 בספטמבר 1938, שבו נכנעו בריטניה וצרפת לדרישותיו של אדולף היטלר. בתמונה שלוש נשים מצדיעות במועל יד לצבא הגרמני הפולש; כל אחת מהן מבטאת הלך רוח שונה בתכלית.

חבל הַסוּדֶטִים בצ'כוסלובקיה סופח לגרמניה הנאצית בעקבות הסכמה שהושגה ב־29 בספטמבר 1938 בהסכם מינכן, שבו נכנעו בריטניה וצרפת לדרישותיו של היטלר. בצילום תעמולה גרמני זה (פורסם במקור בביטאון "פֶלקישֶר בֶּאוֹבַּכטר") נראות שלוש נשים גרמניות-אתניות הלומות רגש בעיירה אֶגֶר שבסודטים (כיום חֶבּ, בצ'כיה) המצדיעות במועל יד בעת ביקור היטלר בעירן ב-3 באוקטובר 1938.

92

תמונה של הפסל

הפסל "ספרים מודרניים בדפוס", שהוצב במסגרת תערוכת "Walk of Ideas", בברלין בשנת 2006. הפסל הוצב בכיכר בבל, בה התקיימה בשנת 1933 שריפת הספרים בהוראת ממשלת גרמניה הנאצית. גובהו היה 12 מטר ומשקלו 35 טון, והוצגו בו שמות אנשי הגות בתולדותיה של גרמניה, כדוגמת חנה ארנדט, היינריך היינה, תומאס מאן, עמנואל קאנט, קרל מרקס, ואחרים.

93

משמר כבוד של הצבא האדום בקבר החייל האלמוני הממוקם בגן אלכסנדר שבמוסקבה, לרגלי חומת הקרמלין - אנדרטה המוקדשת לחיילי הצבא האדום שנפלו במלחמת העולם השנייה שכונה בברית המועצות "המלחמה הפטריוטית הגדולה".

משמר כבוד של הצבא האדום בקבר החייל האלמוני הממוקם בגן אלכסנדר שבמוסקבה, לרגלי חומת הקרמלין - אנדרטה המוקדשת לחיילי הצבא האדום שנפלו במלחמת העולם השנייה שכונתה בברית המועצות "המלחמה הפטריוטית הגדולה".

94

רוטרדם, עיר נמל במערב הולנד. ב-14 במאי 1940, בעקבות הפצצה קשה של הלופטוואפה על רוטרדם ואיום להפציץ ערים הולנדיות אחרות, נכנעה הולנד לגרמניה הנאצית. בהפצצה נהרס מרכז העיר בשטח של 2.6 קמ"ר כמעט לחלוטין, 900 מתושביה נהרגו ו-85,000 איש נותרו ללא קורת גג. בכל שנה, ביום ההפצצה, מוארים שמי העיר בזרקורים לזכר האירוע.

רוטרדם היא עיר נמל במערב הולנד. בעיר מתגוררים כ-600,000 תושבים, ומבחינת מספר תושביה היא העיר השנייה בגודלה במדינה, אחרי אמסטרדם. ב-14 במאי 1940, בעקבות הפצצה קשה של הלופטוואפה על רוטרדם ואיום להפציץ ערים הולנדיות אחרות, נכנעה הולנד לגרמניה הנאצית. בהפצצה נהרס מרכז העיר בשטח של 2.6 קמ"ר כמעט לחלוטין, 900 מתושביה נהרגו ו-85,000 איש נותרו ללא קורת גג. בכל שנה, ביום ההפצצה, מוארים שמי העיר בזרקורים לזכר האירוע.

95

האנדרטה לזכר הנסיך אלברט היא אנדרטה הממוקמת בגני קנזינגטון בלונדון שבאנגליה. האנדרטה נבנתה לבקשת המלכה ויקטוריה לזכרו של בעלה, הנסיך אלברט סקס קובורג גות'ה, לאחר מותו בשנת 1861. את האנדרטה תכנן האדריכל סר ג'ורג' גילברט סקוט בסגנון גותי.

האנדרטה לזכר הנסיך אלברט היא אנדרטה הממוקמת בגני קנזינגטון בלונדון שבאנגליה. האנדרטה נבנתה לבקשת המלכה ויקטוריה לזכרו של בעלה, הנסיך אלברט סקס קובורג גות'ה, לאחר מותו בשנת 1861. את האנדרטה תכנן האדריכל סר ג'ורג' גילברט סקוט בסגנון גותי. במרכזה נמצא פיסלו של הנסיך אלברט, הצופה דרומה לעבר האלברט הול, וכן פסלים המייצגים את יבשות אירופה, אסיה, אפריקה, והאמריקות. מסביב לפסל תגליף שעליו 169 דמויות.

96

רשת המסילות של הרכבת הרטית עוברת בהרי האלפים של דרום-מזרח שווייץ וידועה בנופיה עוצרי הנשימה, ובמנהרות והגשרים שלאורכה.

הרכבת הרטית היא חברת הרכבת הפרטית הגדולה ביותר בשווייץ, והיא פועלת ברחבי קנטון גראובינדן בדרום-מזרח המדינה, שם היא מפעילה את רוב שירותי הרכבת. אורכן הכולל של מסילות הרכבת של החברה מגיע ל-384 ק"מ, ואלה צרות ורוחבן עומד על 1,000 מ"מ. מסיבה זו רשת הרכבות איננה מחוברת אל רשתות מסילות הרכבת הלאומיות של שווייץ ושל איטליה, ובנקודות ההשקה בין הרשתות, נדרשת החלפת רכבות. רשת המסילות של הרכבת הרטית עוברת בהרי האלפים של דרום-מזרח שווייץ וידועה בנופיה עוצרי הנשימה, ובמנהרות והגשרים שלאורכה. שניים מקווי הרכבת הידועים כמסילות אלבולה וברנינה הוכרזו בשנת 2008 כאתר מורשת עולמית המשותף לשווייץ ולאיטליה.

97

רפאל נדאל, טניסאי ספרדי, המדורג במקום השלישי בעולם נכון ליולי 2012. נדאל זכה בתשעה תוארי גראנד סלאם בקריירה שלו ובמדליית זהב באולימפיאדת בייג'ינג (2008).

רפאל נדאל, טניסאי ספרדי, המדורג במקום השלישי בעולם נכון ליולי 2012. נדאל זכה ב-11 תוארי גראנד סלאם בקריירה שלו ובמדליית זהב באולימפיאדת בייג'ינג (2008). נדאל הוא אחד משני טניסאים בלבד בהיסטוריה של ה-ATP שהשלים במהלך הקריירה "גולדן סלאם" - זכייה בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם ובמדליית זהב אולימפית. היריבות בינו לבין רוג'ר פדרר נחשבת לאחת היריבויות הגדולות בהיסטוריה של הטניס.

98

ברק פוגע במגדל אייפל ב-3 ביוני 1902 בשעה 21:20.

ברק פוגע במגדל אייפל ב-3 ביוני 1902 בשעה 21:20. מגדל אייפל הוא מגדל ברזל בפריז, בירת צרפת, המתנשא לגובה של 324 מטר. המגדל נבנה בשנת 1889 בשאן דה מארס, ליד נהר הסן, והוא אחד מהאתרים המפורסמים ביותר בעולם.

99

הפצצת ברצלונה על -ידי הכוח האווירי של איטליה בעת מלחמת האזרחים בספרד בשנת 1938. בתמונה נראים הנמל והים התיכון משמאל, שדרות לה רמבלה לרוחב חלקה העליון של התמונה והרובע הגותי במרכזה. הפגיעה עצמה היא ברובע אישמפלה שתופס את חלקה התחתון והימני של התמונה.

הפצצת ברצלונה על -ידי הכוח האווירי של איטליה בעת מלחמת האזרחים בספרד בשנת 1938. מלחמת האזרחים בספרד, שהתרחשה בשנים 1936 עד 1939, הייתה תוצאה של הבדלים פוליטיים ותרבותיים בין ה"רפובליקנים", אשר תמכו בממשלה החוקית של הרפובליקה הספרדית השנייה לבין ה"לאומנים", אשר מרדו בממשלה. בתמונה נראים הנמל והים התיכון משמאל, שדרות לה רמבלה לרוחב חלקה העליון של התמונה והרובע הגותי במרכזה. הפגיעה עצמה היא ברובע אישמפלה שתופס את חלקה התחתון והימני של התמונה.

100

SalzburgerAltstadt02.JPG
העיר העתיקה של זלצבורג, אוסטריה