פורטל:אמריקה הלטינית/תמונה נבחרת/גלריה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


גלריית תמונות נבחרות של פורטל אמריקה הלטינית

לעריכת סדרות התמונות לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

1

Donde Estan.JPG
הפגנת מחאה בבית הקברות של סנטיאגו דה צ'ילה אל מול האנדרטה לזכר ה"נעלמים". דו"ח רטיג מיום 9 בפברואר 1991 של הוועדה הלאומית לאמת ולפיוס קבע כי במהלך שנות הדיקטטורה נרצחו 2,279 איש ואישה. 164 מתוכם מסיבות פוליטיות, ואילו 2,115 מהפרת זכויות אדם.

2

CapoeiraArmadaPulada ST 05.jpg
שחקן קפואירה מבצע תנועת פראפוז במעגל הקפואירה

3

Piles of Salt Salar de Uyuni Bolivia Luca Galuzzi 2006 a.jpg
סאלאר דה אויוני הוא מדבר מלח בדרום מערב בוליביה. הסאלאר הוא מדבר המלח הגדול בעולם ומשתרע על שטח של 10,582 קמ"ר.

4

Braunrückentukan.jpg
טוקניים הם משפחה של עופות טרופיים. לטוקניים מקור גדול וחד שיכול לעלות על אורך גופם. הטוקניים חיים ביערות הטרופיים של אמריקה הדרומית והתיכונה.

5

Dahlia x hybrida.jpg
דליה היא פרח רב שנתי בעל פקעות השייכת למשפחת המורכבים. מקורה במקסיקו, שם היא מוגדרת פרח לאומי.

6

Bufo periglenes1.jpg
קרפדה זהובה הייתה מין קטן של קרפדה שצבעו כתום-בהיר, אשר חי באזור קוסטה ריקה. הקרפדה הזהובה לא נצפתה מאז שנת 1989, ובעקבות כך ארגון ה-IUCN הכריז על מין זה כמין נכחד.

7

Rio de la Plata BA 2.JPG
שפך הנהר ריו דה לה פלטה לאוקיינוס האטלנטי. הריו דה לה פלטה מפריד בין ארגנטינה ואורוגוואי והוא שפך הנהר הרחב בעולם (רוחבו מגיע ל-220 ק"מ). ריו דה לה פלטה מהווה את הדלתה אליה נשפכים נהר אורוגוואי ונהר פרנה. המים חומים בשל הסחף הרב הנישא מנהרות אלו. העיר בואנוס איירס היא הכתם הבהיר בצורת חצי העיגול שמימין לשפך בתחתית התמונה, והעיר מונטווידאו נראית בחלקה העליון, בדיוק משמאל לחיבורו של השפך אל האוקיינוס האטלנטי.

8

Alpamayo.jpg
הר אלפמאיוקצ'ואה: "נהר הבוץ") הממוקם במרכז פרו, מתנשא לגובה של 5,947 מטרים מעל פני הים. ההר הוא חלק מרכס הרים בשם "קורדיירה בלאנקה" ("הרכס הלבן"), המהווה חלק מהרי האנדים, ונמצא בתחומי הפארק הלאומי וסקראן.

9

Lamas in the sunset San Pedro de Atacama Chile Luca Galuzzi 2006.jpg
עדר למות מצויות בצ'ילה. למה מצויה היא מין בסוג למה ממשפחת הגמליים שמוצאו מהרי האנדים. בתחילה חשבו הכובשים הספרדים שמיני הלמה הן כבשים כלשהן. מאוחר יותר התגלה דמיון מורפולוגי רב לגמלים של העולם הישן.

10

Death Road1.jpg
דרך היונגאס, המכונה "דרך המוות", היא דרך בין לה פאס ובין קורויקו בבוליביה. דרך זו ידועה כמסוכנת ביותר, וב-1995 הוכרזה כ"דרך המסוכנת ביותר בעולם". על פי הערכות, נהרגים בה כ-200–300 מטיילים מדי שנה.

11

Interior convento 3.jpg
ארקדה של קלויסטר במקסיקו המקורה בקמרון חבית. "ארקדה" או "מקמֶרֶת" היא מעבר המקורה ברצף של קשתות או קמרונות הנתמכים בעמודים.

12

SantaCruz-CuevaManos-P2210651b.jpg
מערת הידיים היא מערה בחבל פטגוניה שבארגנטינה אשר קיבלה את שמה מציור ידיים שציירו תושבים מקומיים קדמונים, שהיו ככל הנראה אבותיהם של בני הטהואלצ'ה, לפני כ-9,000 שנים. המערה נמצאת בתוך הפארק הלאומי פרנסיסקו פ' מורנו, הכולל בתוכו אתרים רבים בעלי חשיבות ארכאולוגית ופליאונטולוגית. בשנת 1999 העניק אונסק"ו למקום מעמד של אתר מורשת עולמית.

13

La Cordillère des Andes-2.jpg
הרי האנדים הם רכס ההרים היבשתי הארוך בעולם. הרכס משתרע לאורך 8,000 קילומטרים של חופה המערבי של אמריקה הדרומית. מקור השם הוא בשפת הקצ'ואה ופירושו "פסגה גבוהה".

14

CheHigh.jpg
ארנסטו צ'ה גווארה, רופא ומהפכן ארגנטינאי שהיה מראשי המהפכה הקובנית בסוף שנות ה-50. תמונתו המפורסמת של צ'ה גווארה צולמה בידי הצלם הקובני אלברטו קורדה ב-5 במרץ 1960, במהלך עצרת שנערכה בהוואנה בטקס זיכרון לזכר קורבנות פיצוץ. הצילום התפרסם ברחבי העולם רק ב-1967, בסמוך למותו של גווארה, כששימש לקידום מכירות של ספר שהתפרסם באיטליה ועסק בגווארה. לאורך השנים עברה התמונה עיבודים שונים, הפכה לאייקון תרבותי ולסמל פופ, וסייעה בהעצמת דמותו.

15

La Gran Sabana.jpg
לוס יאנוס היא ערבה רחבת-ממדים בצפונה של דרום אמריקה, ממזרח להרי האנדים ובשטחן של ונצואלה וקולומביה. בערבה זו צמחייה טרופית, ובחודשי הקיץ היא מוצפת במים, המגיעים באזורים מסוימים עד לגובה של כמטר, והופכת לביצה, המשמשת בית גידול ייחודי לחיות בר רבות, חלקן נדירות.

16

80 - Machu Picchu - Juin 2009 - edit.jpg
שקיעה במאצ'ו פיצ'ו. מאצ'וּ‏ פיצ'‏וּ הייתה מיושבת בתקופה שבה הייתה תרבות האינקה בשיא פריחתה. העיר נמצאת על רכס הרים מעל עמק אורובמבה בפרו, במרחק של כ-70 ק"מ מהעיר קוסקו. כאשר אימפריית האינקה קרסה בעקבות הכיבוש הספרדי, ולמרות קרבתה לקוסקו, עיר הבירה של האינקה, העיר לא נהרסה על ידי הספרדים. במהלך השנים גדל הג'ונגל שמסביב לעיר והסתיר אותה, ומעטים ידעו על קיומה.

17

Catrinas 2.jpg
פסלי יום המתים. יום המתים הינו חג מקסיקני המוקדש לזכרם של אבות המשפחה שהלכו לעולמם. החג נחוג ביום הראשון והשני של חודש נובמבר, באותו מועד בו חלים יום כל הקדושים ויום הזיכרון למתים של הכנסייה הנוצרית קתולית. בחג זה נהוג לבקר בבתי הקברות ובכנסיות, ולהביא נרות ופרחים לקברי אבות המשפחה. על אף נושא החג, אין זה חג עגום והוא נחוג באווירה של קרנבל, בדומה לליל כל הקדושים האמריקאי.

18

Condor02 ST 98.jpg
נקבת קונדור האנדים בפרו. קונדור האנדים הוא עוף גדול ממדים ממשפחת הקונדוריים. הוא נקרא על שם הרי האנדים שבאמריקה הדרומית, שם הוא חי.

19

Antigua Guatemala Arch.jpg
אנטיגואה גואטמלה הייתה עיר הבירה של גואטמלה מ-1543 עד 1776, לאחר שחרבה ברעידת אדמה בשנת 1773 וננטשה. העיר שוכנת בגובה של 1,530 מטרים מעל פני הים ומוקפת בשלושה הרי געש שאחד מהם עדיין פעיל. היא בנויה בצורת גריד של רחובות שתי וערב, ואכיפת חוקי העזר העירוניים הביאה לשימור סגנון האדריכלות הקולוניאלי המאפיין אותה. ב-1979 הוכרה העיר כאתר מורשת עולמית.

20

Columbus Taking Possession.jpg
כריסטופר קולומבוס תובע בעלות על העולם החדש, בהגיעו לאדמת אמריקה, הדפס משנת 1893. קולומבוס לא היה האדם הראשון שהגיע לאמריקה, גם לא האירופאי הראשון שהגיע ליבשת זו. למעשה, קולומבוס מעולם לא ידע כי הגיע ליבשת אמריקה וסבר עד מותו כי מצא את הנתיב הימי להודו. הראשון שהבין שמדובר ביבשת חדשה היה אמריגו וספוצ'י. יחד עם זאת, האדמה אשר גילה קולומבוס בעת הפלגתו הראשונה מערבה ונחישותו להפליג אל הלא נודע גילתה לאירופה בעת ההיא את ה"עולם החדש", ובכך פתחה פרק חדש בהיסטוריה של העולם וחוללה שינויים מרחיקי לכת בשתי היבשות.

21

Perito Moreno Glacier Patagonia Argentina Luca Galuzzi 2005.JPG
קרחון פריטו מורנו הוא אחד הקרחונים הגדולים המרכיבים את הפארק הלאומי לוס גלסיירס בחלקה הדרום-מזרחי של פרובינציית סנטה קרוס בחבל פטגוניה שבארגנטינה, ואחד מאתרי התיירות המרכזיים במדינה. שטחו של הקרחון 250 קמ"ר, אורכו כ-30 ק"מ, עומקו מגיע עד לכ-700 מטר, והוא מתקדם במהירות של כ-700 מטרים בשנה.

22

Watching Sunset Salar de Uyuni Bolivia Luca Galuzzi 2006.jpg
סאלאר דה אויוני הוא מדבר מלח בדרום מערב בוליביה. הסאלאר הוא מדבר המלח הגדול בעולם ומשתרע על שטח של 10,582 קמ"ר.

23

MC Drei-Finger-Faultier.jpg
עצלן חום-גרון בפארק הלאומי קאוויטה בקוסטה ריקה. העצלנאים הם תת-סדרה של יונקים בינוניים בגודלם המשתייכים לעל-סדרת הדלשינאים. העצלנאים, הנפוצים בשטחים נרחבים ביערות אמריקה הדרומית, הם שוכני עצים מובהקים ומבלים עליהם את מרבית חייהם. הם מאופיינים במראה מיוחד, בטפריהם הארוכים ובתנועתם האיטית (ומכאן מקור שמם).

24

02.Trinidad (59).JPG
טרינידד היא עיר במחוז סנקטי ספיריטוס במרכז קובה. היא נוסדה ב-1517 ובמשך שנים רבות שימשה, יחד עם ואיה דה לוס אינחניוס הסמוך, כמרכז לתעשיית סוכר. בעיר מבנים קולוניאליים רבים, וב-1988 הוכרזה כאתר מורשת עולמית.

25

Chichen Itza 3.jpg
פירמידת אל קסטיליו היא פירמידה מסואמריקנית ומרכז האתר הארכאולוגי צ'יצ'ן איצה בחצי האי יוקטן שבמקסיקו. הפירמידה נבנתה בידי בני המאיה בין המאה ה-11 למאה ה-13, כמקדש לאל קוקולקן. בשנת 2007 נבחרה הפירמידה כאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

26

02.AutobusGranada.jpg
אוטובוס בעיר גרנדה שבניקרגואה.

27

KunaWomanSellingMolas.jpg
מולה היא אמנות טקסטיל האופיינית לאינדיאנים בני קונה החיים בעיקר באיי סן בלאס שבפנמה, ומאופיינת באריגים צבעוניים ועליהן צורות גאומטריות.

28

Gaucho1868b.jpg
גאוצ'ו הוא בוקר באזור מישורי הפמפס, המשתרעים מצפון לפטגוניה, ממזרח להרי האנדים ואשר מגיעים עד למדינת ריו גראנדי דו סול שבדרום ברזיל. הגאוצ'ו הפך לאחד הסמלים הלאומיים של ארגנטינה ואורוגוואי, מושא למנהגים עממיים ולפולקלור, וכן, בהגייה הברזילאית גאושו, משמש ככינוי לכלל בני מדינת ריו גראנדי דו סול.

29

Colors of Altiplano Boliviano 4340m Bolivia Luca Galuzzi 2006.jpg
האלטיפלאנו היא רמה בהרי האנדים, המשתרעת על פני חלק ניכר משטחה של בוליביה, וכן דרום פרו, צפון צ'ילה וצפון-מערב ארגנטינה, ברובה בגובה של למעלה מ-3,500 מטר מעל פני הים. ממערב לאלטיפלאנו שרשרת של הרי געש פעילים (חלקם בגובה של למעלה מ-6,000 מטר), מדרום מדבר אטקמה, ומצפון וממזרח יער האמזונאס הטרופי.

30

Fishermen - Tamandaré - Brasil pan.jpg
דייגים במדינת פרנמבוקו בברזיל

31

Vicuna near Arequipa.jpg
ויקוניה מצויה היא מין ממשפחת הגמליים המצוי בדרום אמריקה. בעבר ניצודה הוויקוניה בשל הצמר שלה והייתה בסכנת הכחדה, אך צעדים שונים שננקטו נגד הציד הביאו להצלתה.

32

Graveyard visit.jpg
בית קברות בעיר לאון במקסיקו, בזמן חגיגות יום המתים

33

Colibri-thalassinus-001-edit.jpg
קוליברי ירוק בפנמה. הקוליבריים הם משפחת עופות הנפוצה ביבשת אמריקה. הם מאופיינים בגודלם הזעיר, צבעיהם הססגוניים, ומקורם הארוך, וכן בשל יכולתם לרחף במקום במשך זמן רב באמצעות רפרוף מהיר בכנפיהם. הקוליברי היה קדוש לאצטקים, והיה להם אל בדמותו.

34

Laguna Espejo Aconcagua.jpg
אקונקגווה הוא הר בהרי האנדים, מערבית לעיר מנדוסה שבארגנטינה, בסמוך לגבול צ'ילה. גובהו של ההר 6,962 מ' מעל פני הים והוא ההר הגבוה ביותר ביבשת אמריקה

35

Luiz Inácio Lula da Silva.jpg
לואיז אינסיו דה סילבה (מכונה לולה) נשיא ברזיל בין 2003 ל-2011. לולה גדל במשפחה ענייה במדינת פרנמבוקו, עבד כפועל במפעל פולקסווגן, והיה ליושב ראש איגוד עובדי הפלדה. הוא נמנה עם מקימי מפלגת הפועלים הברזילאית, ובשנת 2002 נבחר מטעמה לנשיא המדינה

36

Grape worker.jpg
פועל בכרם בעמק גואדלופה בבאחה קליפורניה, בו מיוצר כ-95% מהיין במקסיקו

37

Coragyps-atratus-001.jpg
אורובו שחור, עוף דורס הנפוץ ביבשת אמריקה

38

Igreja do Rosário e São Benedito7 (Cuiabá).jpg
כנסיית נוסה סניורה דה רוזאריו בעיר קויאבה שבמדינת מאטו גרוסו בברזיל

39

Ruta 60 Vicunas.jpg
ויקוניות מצויות בפרובינציית קטמרקה בארגנטינה

40

Catedral Metropolitana de Sao Paulo 3 Brasil.jpg
הקתדרלה של סאו פאולו

41

Prickly pears.jpg
צבר מצוי הוא מין קקטוס שמקורו ביבשת אמריקה, ככל הנראה במקסיקו. פרי הצבר מתוק ועסיסי, והוא עשיר בוויטמין C

42

Plumedbasiliskcele4 edit.jpg
בסיליסק ירוק (שם מדעי: Basiliscus plumifrons) הוא מין של לטאות החי בעיקר באמריקה הלטינית ובייחוד בין מקסיקו בצפון לאקוודור בדרום.

43

Turtle golfina escobilla oaxaca mexico claudio giovenzana 2010.jpg
נקבות צב ים מקננות בחוף מקסיקו. נקבות צבי הים יוצאות מן המים, לאחר ההזדווגות, כדי להטיל את ביציהן ביבשה. נקבת הצב עולה בחוף החולי עד שהיא מגיעה אל מעבר לקו הגאות (קצה גבול המים בזמן הגאות). היא חופרת בור, מטילה בתוכו את הביצים ומקפידה לכסותן היטב בחול. הביצים נדגרות בחום השמש, והצבים הצעירים, הבוקעים בחול, פונים היישר אל הים.

44

PeritoMoreno011.jpg
קרחון פריטו מורנו הוא אחד הקרחונים הגדולים המרכיבים את הפארק הלאומי לוס גלסיירס בחלקה הדרום-מזרחי של פרובינציית סנטה קרוס בחבל פטגוניה שבארגנטינה, ואחד מאתרי התיירות המרכזיים במדינה.

45

Laser Towards Milky Ways Centre.jpg
מצפה הכוכבים פאראנאל במדבר אטקמה שבצ'ילה צופה במרכז גלקסיית שביל החלב באמצעות לייזר המנחה את הטלסקופ.

46

LantanaFlowerLeaves-3.jpg
לנטנה ססגונית - שיח ירוק עד שמוצאו במרכז ודרום אמריקה הטרופית.

47

Rio de Janeiro - Pão de Açucar - Cablecar.jpg
רכבל העולה להר הסוכר. הר הסוכר, או חרוט הסוכר, הוא הר הממוקם בעיר ריו דה ז'ניירו בברזיל. נופם של חופי ריו הנשקף מפסגת הר הסוכר הפך אותה (יחד עם פסגת הקורקובדו) לאחת משתי הפסגות המפורסמות בעיר. הר הסוכר נקרא כך מכיוון שהוא מזכיר לבנה של סוכר מזוקק, בדומה לאלו שיוצרו בבתי החרושת לסוכר בברזיל בתקופה הקולוניאלית.

48

Brazilian National Congress.jpg
הקונגרס הלאומי של ברזיל הוא הרשות המחוקקת בברזיל והוא מורכב משני בתים - הסנאט הפדרלי של ברזיל, שהוא הבית העליון, ובית הנבחרים של ברזיל, שהוא הבית התחתון. מושבם של שני הבתים הוא במבנה שנבנה לכך במיוחד, "ארמון המחוקקים" במרכז ברזיליה בתכנונו של האדריכל אוסקר נימייר.

49

Feijoa sellowiana edit.jpg
פרח פיג'ואה. הפיג'ואה היא שיח ממשפחת ההדסיים הנפוץ הן כשיח נוי והן כשיח לפירות מאכל. מקורו כנראה בברזיל.

50

PeritoMoreno005.jpg
קרחון פריטו מורנו הוא אחד הקרחונים הגדולים המרכיבים את הפארק הלאומי לוס גלסיירס בחלקה הדרום-מזרחי של פרובינציית סנטה קרוס בחבל פטגוניה שבארגנטינה, ואחד מאתרי התיירות המרכזיים במדינה.

51

Brachypelma klaasi 2009 G01 cropped.jpg
טרנטולה מסוג טרנטולה ורודה מקסיקנית. עכבישי הטרנטולה מהווים משפחה טקסונומית הנקראת פרווניתיים. בני משפחת הפרווניתיים ניזונים מחרקים, עכברים קטנים, לטאות, צפרדעים ועופות קטנים. על אף גודלן ודמותן המאיימת, הפרווניות לרוב אינן מזיקות לאדם, אלא לכאלה הרגישים במיוחד לנשיכותיהן.

52

Vicuña - Chimborazo, Ecuador.jpg
ויקוניה מצויה, מין במשפחת הגמליים הגדל בדרום אמריקה, על רקע הר צ'ימבורסו, אשר באקוודור. הוויקוניה הייתה בסכנת הכחדה, משום שבמשך מאות שנים ירו בוויקוניות ציידים, שחשקו בצמר הוויקוניה ובעורה. הוויקוניה נחשבה לחיה מקודשת באימפריה של האינקה עד שנת 1532, כשהספרדים פלשו אליה, כבשו אותה והחריבוה. מאוכלוסייה של מאות אלפי ויקוניות בהרי האנדים, מאקוודור עד ארגנטינה, פחת מספרן והלך, עד שבשנת 1964 הגיע ל-12 אלף פרטים בסך הכול, הנחשב לסף הכחדה. בשנה זו הוקמה בפרו שמורה לאומית לשימור אוכלוסיית הוויקוניה, סמוך ללימה, וכיום הוויקוניה אינה עוד בסכנת הכחדה.

53

Ara ararauna Luc Viatour.jpg
תוכאים הינה סדרה במחלקת העופות בעלת צורה מיוחדת וססגונית. מבנה גופו של התוכי בנוי כך שהוא עוזר לו לתפוס מזון ולפרקו. אצל התוכי כמעט שאין הבדלים בין הזכר לנקבה. מספר מיני התוכאים בעולם הוא כ-330.

54

Tamarin portrait.JPG
טמרין קיסרי הוא סוג של טמרין הנפוץ בחלקים מסוימים באזור דרום אמריקה. שמו, שהתחיל כבדיחה, רומז לווילהלם השני, קיסר גרמניה, בשל הדמיון בין השפם שלו לשפמו של הקיסר.

55

Chichen Itza 3.jpg
פירמידת אל קסטיליו - פירמידה מסואמריקנית ומרכז האתר הארכאולוגי צ'יצ'ן איצה בחצי האי יוקטן שבמקסיקו. הפירמידה נבנתה בידי בני המאיה בין המאה ה-11 למאה ה-13, כמקדש לאל קוקולקן. בשנת 2007 נבחרה הפירמידה כאחד משבעת פלאי תבל החדשים.

56

Cougar closeup.jpg
פומת ההרים - מין במשפחת החתוליים, הנפוץ ביבשת אמריקה, החל מרכסי האפלצ'ים, והרוקי סיירה נבדה שבצפון אמריקה, ועד יער האמזונאס, הרי האנדים וערבות הפמפס שבדרום אמריקה. זהו החתול הגדול ביותר אחרי היגואר, האריה, הטיגריס והנמר. אורך גופו בין 2.2 ל-2.6 מ' (כולל הזנב שאורכו 70 ס"מ), משקלו נע בין 50 ל-90 ק"ג ומהירותו המרבית עשויה להגיע ל-50 קמ"ש.

57

Olmec mask at Met.jpg
מסכה בסגנון אולמקי עשויה מג'יידיט, המאה העשירית-המאה השישית לפנה"ס, גובה 17 ס"מ, מוזיאון המטרופוליטן לאמנות. ג'יידיט הוא מינרל הנחשב כסוג של ירקן וחבר בקבוצת הקלינופירוקסן - קבוצה של מינרלים אינוסיליקטים (סיליקטים במבנה דמוי שרשרות). באבן הירקן נעשה שימוש במשך תקופות ארוכות לגילוף חפצי חן וחפצי קודש בסין ובאמריקה המרכזית. בג'יידיט מעמק מוטאגואה בגואטמלה נעשה שימוש על ידי האולמקים, בני המאיה והילידים של קוסטה ריקה.

58

Ramphastos dicolorus3.jpg
טוקן צהוב-חזה - מין של עוף טרופי דרום-אמריקאי במשפחת הטוקניים. הוא חי בדרום-מזרח פרגוואי, מזרח ברזיל וצפון-מזרח ארגנטינה. הוא מעדיף לחפש את המזון בדרך כלל בחופה, ולפעמים יורד לקרקע כדי לחפש פירות שנשרו מהעץ.

59

Lençóis Maranhenses 834a.jpg
הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. הפארק משתרע על פני 1,550 קמ"ר, ומרבית שטחו מכוסה בדיונות, המפריעות להתפתחות צמחייה ברוב השטח. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.

60

Castillo del Morro by Glogg 4.jpg
מבצר סן פדרו דה לה רוקה שוכן 10 ק"מ דרומית-מערבית לסנטיאגו דה קובה, בפתח המפרץ שלחופו שוכנת העיר. חלקו הראשון של המבצר הוקם בין 1590 ל-1610, והורחב במהלך המאה ה-17 והמאה ה-18 כדי להגן מפני התקפות של שודדי ים ומעצמות זרות. לאחר עצמאות קובה ננטש המבצר וסבל מהזנחה, אך שוקם בשנות ה-60 של המאה ה-20. ב-1997 הכריז אונסק"ו על המבצר כאתר מורשת עולמית, והגדיר אותו כמבצר שמור באופן הטוב ביותר מבין המבצרים הספרדיים ביבשת אמריקה.

61

Fernando de Noronha Conceicao Beach.jpg
פרננדו די נורוניה היא קבוצת איים הממוקמת באוקיינוס האטלנטי במרחק 360 ק"מ מחופי ברזיל ו-375 קילומטר צפונית מערבית לעיר נאטאל. האיים מהווים מחוז מיוחד במדינה הברזילאית פרנמבוקו. פרננדו די נורוניה הוכרז בשנת 2001 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו. בתמונה, צוק בגובה של 321 מטר באחד מאיי פרננדו די נורוניה.

62

Gr. Ameisenbär auf Futtersuche.JPG
דוב נמלים ענק, מין של דוב נמלים. זהו דוב הנמלים הגדול ביותר בעולם והמוכר ביותר. דוב הנמלים חי בדרום אמריקה. אורכו הכולל של דוב הנמלים הוא בממוצע 2.1 מטר, ראשו ופלג גופו העליון באורך של 1.2 מטר וזנבו באורך של כ-0.91 מטר. גופו של דוב הנמלים מכוסה שיער, ובאזור הזנב השיער יכול להגיע לאורך של עד כ-40 ס"מ.

63

Brazil 839a.jpg
הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. הפארק משתרע על פני 1,550 קמ"ר, ומרבית שטחו מכוסה בדיונות, מה שמונע התפתחות צמחייה ברוב השטח. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.

64

Alexis Copello Daegu 2011.jpg
אלקסי קופיו הוא אתלט קובני יליד 1985, המתחרה בקפיצה משולשת. קופיו זכה במדליית ארד באליפות העולם באתלטיקה שנערכה בברלין ב-2009 ובמדליית זהב במשחקים הפאן-אמריקאיים שנערכו בגוודלחרה ב-2011

65

Marine-Iguana-Espanola.jpg
איגואנה ימית צבעונית על סלע. איגואנה ימית היא מין לטאה יחיד המשתייך למשפחת האיגואניים. האיגואנה הימית אנדמית לאיי הגלאפגוס; בשל בידודם של איים אלה, האיגואנה הימית סיגלה לעצמה יכולות פיזיות והתנהגותיות שונות משאר האיגואנות, ואלה מאפשרות לה להתנהל בסביבה ימית משך זמן רב, לצלול במים ולמצוא בהם ובקרבתם את מזונה. האיגואנה הימית היא היחידה ממשפחת האיגואניים המסוגלת לצלול ולשחות בדרך קבע.

66

Brigadeiro.jpg
בריגדיירו - כדור שוקולד ברזילאי ומעדן פופולרי בברזיל שהומצא בשנות ה-40 של המאה ה-20. את הבריגדיירו מכינים מחלב מרוכז, אבקת קקאו ומרגרינה בלבד. הברגידיירו נקרא על שמו של איש הצבא והפוליטיקאי אדוארדו גומס שהיה קצין בדרגת "בריגדיר" (בפורטוגזית: בריגדיירו) בחיל האוויר הברזילאי.

67

פורטל:אמריקה הלטינית/תמונה נבחרת/67

68

פורטל:אמריקה הלטינית/תמונה נבחרת/68

69

פורטל:אמריקה הלטינית/תמונה נבחרת/69