פורטל:משחקים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


P Games.svg

משחק הוא פעילות, הנעשית בדרך כלל לשם הנאה, בידור ולימוד. מרכיבי המפתח במשחקים הם המטרות, החוקים, האתגרים ושיתוף הפעולה ההדדי. משחקים דורשים בדרך כלל כוח פיזי, שכלי או מנטלי. למשחקים רבים יש יתרונות פרט להנאה, כגון למידה, חשיבה, שיפור המוטוריקה והקואורדינציה, שיפור הכושר הגופני ויצירת אינטראקציה חברתית.

לערך המלא


חוסה ראול קפבלנקהספרדית: José Raúl Capablanca y Graupera;‏ 19 בנובמבר 1888 - 8 במרץ 1942), גדול שחמטאי קובה, רב אמן ואלוף העולם השלישי בשחמט (1921 - 1927). קפבלנקה זכור במיוחד בשל זריזות השיפוט שלו, מיעוט טעויותיו וסגנון משחקו. לעתים קרובות מזכירים אותו כמועמד לתואר גדול שחקני השחמט בכל הזמנים. קפבלנקה היה גם דיפלומט וסופר שחמט מוערך. לשיא מד הכושר הגיע בשנת 1921 כאשר היה ממוקם ראשון בעולם, עם מד כושר (מוערך) של 2877‏. בתחרות בניו-יורק 1918 היו ביצועיו גבוהים במיוחד, עם ביצוע של 2833. קפבלנקה שמר על המקום הראשון בדירוג העולמי במשך 85 חודשים (לא רצופים) החל מחודש מאי 1914 וכלה בחודש יולי 1937.


KnightsTemplarPlayingChess1283.jpg


Article.gif

חוסה ראול קפבלנקה - חידות חיתוך והרכבה - סופרים קומנדר - קרייסיס - שחמטP SPORT.png
P Football.png
P basketball.png
P Chess.png
P computing.svg
P At sign.png
P technology.png
P videogame controller.svg
פורטל הספורט פורטל הכדורגל פורטל הכדורסל פורטל השחמט פורטל המחשבים פורטל האינטרנט פורטל הטכנולוגיה פורטל משחקי הוידאו והמחשב


Exquisite-kwrite.png

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:


מצאו ערכים לשיפור בנושא משחקים: לשכתובלעריכהלהשלמהקצרמריםחדשיםדורשי מקורלפישוטבלי תמונה (יש לגלול את המסך כלפי מטה)

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכים