פורטל:משחקי וידאו ומחשב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Gnome-colors-view-refresh.svg רענון הפורטל Netvibes.svg כיצד אוכל לעזור?    


P videogame controller.svg

משחק וידאו הוא משחק המיושם על-גבי מכשיר אלקטרוני בעל צג. המכשירים הנפוצים ביותר לצורך זה הם המחשב האישי וקונסולות המשחקים. משחק הווידאו משלים בכך את הפלטפורמות המסורתיות של משחקים, כגון לוח עץ, קוביות, קלפים, וכדומה.


Rise of the Tomb Raiderתרגום חופשי לעברית: עלייתה של שודדת הקברים) הוא משחק פעולה והרפתקאות ממוחשב מגוף שלישי והמשחק השני בעידן השלישי של סדרת המשחקים ומהווה המשך למשחק טומב ריידר. המשחק פותח על ידי Crystal Dynamics ומופץ על ידי Microsoft Studios ו-Square Enix והוא המשחק הראשון בסדרה שמופץ על ידי סטודיו של מיקרוסופט. כמו כן הוא המשחק הראשון שמופץ אקסקלוסיבית לאקס בוקס לפני הפצתו ליתר הפלטפורמות. המשחק יצא ב-10 בנובמבר 2015 לקונסולות ה-Xbox 360 וה-Xbox One, ב-28 בינואר 2016 למחשב האישי ומתוכנן לצאת לפלייסטיישן 4 בסוף שנת 2016.

לאחר יציאתו, Rise of the Tomb Raider זכה לביקורות חיוביות, עם שיבוחים על הגרפיקה, המשחקיות ואיפיון הדמויות. המשחק היה הנמכר ביותר בפלטפורמת ה-Xbox One במהלך שבוע חג המולד ונמכרו בסך הכל כמיליון עותקים של המשחק בסוף 2015. כמו כן, תוכן נוסף שוחרר, אשר כולל בין השאר קמפיין חדש, מצב משחק חדש, תלבושות חדשות וכלי נשק חדשים ללארה.


Getxo cosplay Link.jpg

אנשים מחופשים לדמויות מתוך סדרת המשחקים זלדה
Exquisite-kwrite.png

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:

מצאו ערכים לשיפור בנושא משחקי וידאו: לשכתובלעריכהלהשלמהקצרמריםחדשיםדורשי מקורלפישוטבלי תמונה (יש לגלול את המסך כלפי מטה)

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכים: 1, 2