פורטל:משחקי וידאו ומחשב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Gnome-colors-view-refresh.svg רענון הפורטל Netvibes.svg כיצד אוכל לעזור?    


P videogame controller.svg

משחק וידאו הוא משחק המיושם על-גבי מכשיר אלקטרוני בעל צג. המכשירים הנפוצים ביותר לצורך זה הם המחשב האישי וקונסולות המשחקים. משחק הווידאו משלים בכך את הפלטפורמות המסורתיות של משחקים, כגון לוח עץ, קוביות, קלפים, וכדומה.


Agar.io (מבוטא אָגַרִיאוֹ) הוא משחק רשת מרובה משתתפים מסוגת אסטרטגיה-פעולה שפותח על ידי מת'אוס וולדרס אשר שוחרר ב-28 באפריל 2015 לדפדפן וב-8 ביולי 2015 לאנדרואיד ול-iOS. השחקן שולט על תא שנמצא במפה המזכירה צלחת פטרי. מטרת המשחק היא לצבור את כמות המסה הגדולה ביותר על ידי אכילת תאים קטנים יותר ומניעת אכילת השחקן על ידי תאים גדולים יותר. שם המשחק, Agar.io, גזור מהמילה אגר, סוכר המשמש להתרבות חיידקים.

לאחר שיחרורו, המשחק זכה לביקורות חיוביות. מבקרים רבים שיבחו בעיקר את פשטותו, את התחרותיות ואת המכניקה של המשחק, בעוד שמבקרים אחרים ביקרו את המשחקיות החוזרת. המשחק במהרה הפך להצלחה מסחררת והפך לאחד ממשחקי הדפדפן ומשחקי המובייל הפופולרים ביותר בשנה הראשונה ליציאתו. גרסת המשחק לפלטפורמת ה-Steam הוצעה ב-Steam Greenlight ב-3 במאי 2015.


Klondike (solitare).png
תמונת מסך של משחק סוליטר ממוחשב
Exquisite-kwrite.png

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:

מצאו ערכים לשיפור בנושא משחקי וידאו: לשכתובלעריכהלהשלמהקצרמריםחדשיםדורשי מקורלפישוטבלי תמונה (יש לגלול את המסך כלפי מטה)

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכים: 1, 2