פורטל:נצרות/תמונה נבחרת/גלריה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


גלריית תמונות נבחרות של פורטל הנצרות

לעריכת סדרות התמונות לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

1

Baptistery.Arians06.jpg
פסיפס הכיפה בבית הטבילה האריאני ברוונה מתאר את טבילת ישו בידי יוחנן המטביל. רוונה ידועה בפסיפסים הביזנטיים שהשתמרו במספר מבני דת בעיר.

2

Details of crosses cut in original building stones. 1934-1939.jpg
צלבים שחרטו צליינים על קירות כנסיית הקבר בירושלים. הכנסייה שוכנת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה, בסופה של הוויה דולורוזה, ששש תחנותיה האחרונות שוכנות בתחומה.

3

Temppeliaukio Kirkko (Rock Church), Helsinki.jpg
כנסיית טמפליאוקיו ("כנסיית הכיכר") היא כנסייה לותרנית השוכנת בהלסינקי שבפינלנד. היא נחצבה בשנת 1969 בתוך סלע גרניט, ומעליה הונחה כיפת נחושת שגובהה המרבי הוא 13 מטרים מעל חלל האולם. לכנסייה אין מגדל פעמונים, וצלצול פעמוניה מושמע על ידי הקלטה המשודרת באמצעות רמקולים מחוץ למבנה.

4

Bilbao - Santos Juanes - Retablo de la Vera Cruz (detail).jpg
האגודל, האצבע והאמה הזקופות בידו הימנית של ישו הצלוב מסמלות את השילוש הקדוש, סמל איקונוגרפי נפוץ בכנסייה הקתולית (פרט מתוך פסל בכנסית "יוחנן הקדוש" בבילבאו).

5

Notre dame de Paris vue de la tour montparnasse.JPG
קתדרלת נוטרדאם שבפריז היא קתדרלה גותית ומקום מושבו של הארכיבישוף של פריז. בניית המבנה הנוכחי החלה ב-1163, והסתיימה ב-1345.

6

Natal-Reis-Magos.jpg
פסל מודרני של שלושת האמגושים בברזיל. לפי הברית החדשה והמסורת הנוצרית הגיעו שלושה אמגושים (שלושת המגים, שלושת המלכים, או שלושת חכמי הקדם) לבית לחם, לסגוד לישו, "מלך היהודים", לאחר לידתו.

7

(1453) Marsaba Klosteret.jpg
מנזר מר סבא הבנוי על צוק בדופן נחל קדרון שבצפון מדבר יהודה, נקרא על שם מייסדו, הנזיר סבאס. המנזר פעיל כמעט ברציפות משך כ-1,500 שנה.

8

Svetitskhoveli1.jpg
קתדרלת סווטיצחובלי ("העמוד נותן החיים") במצחתה שבגאורגיה, היא מקום מושבו של הארכיבישוף של מצחתה ושל טביליסי, שהוא הפטריארך הקתולי של גאורגיה.

9

Bete Giyorgis Lalibela Ethiopia.jpg
"כנסיית ביתה גיורגיס" החצובה בסלע בעיר לליבלה שבאתיופיה, היא הידועה והמאוחרת מבין כל כנסיות העיר. לליבלה היא מרכז נוצרי של הכנסייה האתיופית האורתודוקסית והיא ידועה בזכות כנסיותיה החצובות בסלע.

10

Saint Peter's Square from the dome.jpg
כיכר פטרוס הקדוש בכניסה הראשית אל קריית הוותיקן. הכיכר עוצבה על ידי ג'ובאני לורנצו ברניני בין השנים 1656 ו־1667. במרכזה ניצב מאז 1585 אובליסק בגובה 25 מטרים, שהובא ממצרים בשנת 37 לספירה בפקודת הקיסר קליגולה.

11

Goerlitz-St.-Peter-und-Paul-07.IV.07-138.jpg
אגן לטבילה, בכנסייה בגרמניה. הטבילה היא טקס קבלת המאמינים אל שורות הכנסייה, והיא אחד משבעה סקרמנטים מרכזיים בנצרות.

12

Luther-verbrennt-Bulle.jpg
מרטין לותר היה כומר גרמני שחולל את הרפורמציה הפרוטסטנטית. הוא פרסם את "95 התזות" וכתוצאה מכך הטיל עליו האפיפיור חרם. לאחר ששרף לותר את הבולה האפיפיורית בפומבי (בתמונה) הוטל עליו גם חרם קיסרי.

13

Pilgrim Passport1.jpg
חותמות המציינות ביקור באתרי צלינות בדרך סנטיאגו. הדרך היא שם קיבוצי לנתיבי העלייה לרגל הרבים המובילים לקברו של השליח הנוצרי יעקב בן זַבדַי. הקבר נמצא, לפי המסורת הקתולית, בקתדרלת סנטיאגו דה קומפוסטלה.

14

MotherTeresa 094.jpg
האם תרזה הייתה נזירה אלבנית-קתולית, מיסיונרית, פעילה הומניטרית ומקימת מסדר המיסיונרים של הצדקה. עבודתה, הסיוע ההומנטרי שהגישה ותמיכתה בעניי כלכותה שבהודו, הקנו לה פרסום עולמי, והיא מייצגת צדיקות ויושר עבור רבים. הוכרזה כקדושה על ידי האפיפיור פרנציסקוס ב-4 בספטמבר 2016.

15

Munk.sinai.jpg
נזיר יווני-אורתודוקסי בפתח "מנזר ההשתנות", הידוע יותר כמנזר סנטה קתרינה. המנזר שוכן בסמוך להר המזוהה באמונה הנוצרית עם הר סיני, והוא נחשב לאתר הנזירות העתיק ביותר הפועל ברציפות.

16

LednicaBramaRyba.jpg
שער האלף השלישי ליד פוזנן שבפולין, מעוצב בצורת דג, סמלו של ישו. מאז שנת 1997 נערך במקום בכל יום ראשון הראשון בחודש יוני, מפגש של נוער פולני קתולי, המכונה "לדניצה 2000", על-שמו של האגם הסמוך.

17

9station.jpg
כנסיית המלכה הלנה בירושלים, היא כנסייה קופטית, השוכנת בסמוך לתחנה התשיעית בויה דולורוזה. לפי המסורת, במקום זה מעד ישו בפעם השלישית, אם כי הדבר אינו מוזכר בברית החדשה.

18

כיפות הבצל לאחר ייצורן
כיפות בצל לאחר ייצורן בלאוורת קייב-פצ'רסק, מתחם מנזרים וכנסיות בקייב, בירת אוקראינה, שהוקם בשנת 1051 על הגדה הימנית והגבוהה של נהר הדנייפר.

19

Benedetto XVI dalla finestra.jpg
האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר בחלון ארמון האפיפיור בקריית הוותיקן. הארמון ניצב מצפון לכיכר פטרוס הקדוש וצופה אליה. הוא הוקם בין השנים 1508-1519 והוא כולל מספר מבנים, ובין היתר, את דירת האפיפיור, חלק ממשרדי ממשלת קריית הוותיקן, מספר קפלות, חלק ממוזיאון הוותיקן כולל הקפלה הסיסטינית, ואת ספריית הוותיקן. בארמון ישנם בסך הכל כ-1,400 חדרים בשטח כולל של כ-55,000 מ"ר, והוא אחד המבנים הגדולים בעולם.

20

GardenTomb22.jpg
גן הקבר בצפון מזרחה של ירושלים, הוא המקום המזוהה על ידי הפרוטסטנטים כמקום קבורתו של ישו. בניגוד לפרוטסטנטים, מזהים רוב הזרמים הנוצרים את מקום קברו של ישו בכנסיית הקבר.

21

Lightmatter Sistine Chapel ceiling.jpg
הפרסקו שעל תקרת הקפלה הסיסטינית צויר על ידי מיכלאנג'לו בואונרוטי בין השנים 1508-1512. הפרסקו הוא אחת מיצירות האמנות הידועות ביותר מתקופת הרנסאנס.

22

Mother of God -Znameniye.jpg
איקונין רוסי מהרבע הראשון של המאה ה-18 המציג את מרים, אם ישו. האיקונין נמצא בכנסיית ההִשתנוּת של ישו במתחם קיז'י, השוכן על אי בימת אונגה שבצפון-מערב רוסיה.

23

Baptism Site.jpg
שרידי אתר הטבילה העתיק בבית עברה שבירדן. לפי המסורת, במקום זה הטביל יוחנן המטביל את ישו. בקדמת התמונה נראים שרידי הקפלה ואגן הטבילה.

24

Salt Lake Temple, Utah - Sept 2004-2.jpg
"כנסיית ישו המשיח של קדושי אחרית הימים", הידועה ככנסיית המורמונים, היא הכנסייה הגדולה ביותר בתנועת "קדושי אחרית הימים". בית התפילה המורמוני מכונה "מקדש", וזה שבסולט לייק סיטי ביוטה (בתמונה) הוא הגדול והידוע ביותר.

25

07Athos St Gregorius02.jpg
מנזר גרגוריוס שבהר אתוס בצפון יוון. הר אתוס היא מדינה אוטונומית שבה עשרים מנזרים והיא הישות הנזירית העתיקה ביותר הקיימת כיום.

26

Milan cathedral candles.jpg
נרות בקתדרלת מילאנו. לנרות תפקיד חשוב בטקסים נוצרים, והם מסמלים את אורו של האל האב, ובמיוחד של הצלוב. נהוג להדליקם על מזבח מיוחד המיועד לכך, או לפני איקונות של קדושים נוצרים, והם נישאים פעמים רבות גם בתהלוכות דתיות.

27

Kursi0016.JPG
פסיפס במנזר הביזנטי בכורסי. המנזר התגלה בשנת 1970, והוא הגדול במנזרי ארץ ישראל. אורכו 145 מטר ורוחבו 123 מטר.

28

Rio de Janeiro Helicoptero 47 Feb 2006.jpg
פסל ישו הגואל המשקיף על ריו דה ז'ניירו מראשו של הר קורקובדו, ברום של כ-710 מטרים מעל פני הים. גובהו של הפסל הוא 38 מטרים והוא היה לאחד מסמליה של העיר ושל ברזיל כולה.

29

Rock Cashel fall.jpg
אחד המגדלים, הקתדרלה וצלבים קלטיים בסלע קאשל באירלנד. המבנים על הסלע הם מהמאות ה-12 וה-13, והמקום נחשב לאתר שבו שכנע פטריק הקדוש את המלך הקלטי הפגני להתנצר במאה ה-5.

30

Ethiopian Religious.jpg
איש דת אתיופי בשעת טקס בלליבלה באתיופיה. הכנסייה האתיופית האורתודוקסית היא אחת הכנסיות הבודדות שהתקיימו באפריקה בתקופה שלפני הקולוניאליזם האירופי והיא הגדולה שבכנסיות הנצרות האוריינטלית.

31

Interior da Catedral de Brasilia 1.JPG
מראה החלל הפנימי ב"קתדרלה המטרופוליטנית נוסה סניורה אפארסידה", הידועה יותר כקתדרלת ברזיליה. קוטר המבנה בבסיסו הוא 70 מטרים, ומשקלו של כל אחד מעמודי הבטון הנושאים את גגו הוא 90 טון.

32

PikiWiki Israel 28220 St. George sculpture in Acre.JPG
פסל גאורגיוס הקדוש בהורגו את הדרקון הנמצא בעכו. במוסקבה נמצאים פסלים רבים בנושא זה. גאורגיוס הקדוש הוא הקדוש הנוצרי החשוב ביותר בנצרות האורותודוקסית, והוא הקדוש המגן של העיר מוסקבה.

33

Meteora 1 evlahos.jpg
מטאורה הוא אזור במחוז תסליה במרכז יוון, שנופו עשוי מכשישים עמודי סלע תלולים. בשל בידודו של האזור והנגישות המוגבלת לראשי הצוקים, קמו בו בימי הביניים מנזרים אורתודוקסים. תופעות הטבע והתרבות הייחודיות בהן מצטיין מטאורה, הביאו להכרזתו בשנת 1988 כאתר מורשת עולמית.

34

SiegeOfAcre1291.jpg
בשנת 1291, עם תום מצור בן חודש וחצי, כבשו הממלוכים את עכו, בירתה של ממלכת ירושלים, וסיימו בכך 200 שנות נוכחות צלבנית בארץ ישראל.

35

HabemuspapmLuigiMacchi.jpg
הכרזת הבמוס פאפאם ("יש לנו אפיפיור") היא ההכרזה המסורתית על בחירתו של אפיפיור חדש. בתמונה נראה קהל שנאסף מול בזיליקת פטרוס הקדוש, לרגל ההכרזה על בחירתו של האפיפיור פיוס העשירי ב-1903.

36

Greek Church.jpg
כיפתה הכחולה של כנסייה יוונית אורתודוקסית באי סנטוריני בולטת מעל קירותיה המסויידים למשעי. לידה מגדל הפעמונים אופייני לסגנון המקומי.

37

Notre dame de la paix yamoussoukro by felix krohn.jpg
בזיליקת גבירתנו של השלום ביאמוסוקרו היא בזיליקה רומית-קתולית ביאמוסוקרו, הבירה המנהלתית של חוף השנהב. עלות הקמתה שהגיעה ל-300 מיליון דולר, הכפילה את החוב הלאומי של חוף השנהב וגררה ביקורת רבה.

38

DirJaris02 ST 06.jpg
מנזר סנט ג'ורג' הוא מנזר יווני-אורתודוקסי בנחל פרת. הנזירים מאמינים כי בתחום המנזר נמצאת המערה בה התגורר אליהו הנביא בהגיעו לנחל כרית, ובה ניזון מלחם וממים שהביאו לו העורבים.

39

Holy Sepulchre cross.JPG
צלבי עץ בכניסה לכנסיית הקבר, הממוקמת במקום צליבתו וקבורתו של ישו. הכנסייה שוכנת ברובע הנוצרי של העיר העתיקה בירושלים, במקום המזוהה כגבעת הגולגולתא הנזכרת בברית החדשה.

40

Ruins of a church in Shivta in the Negev.jpg
שרידי הכנסייה הצפונית בשבטה. שבטה הוא אתר ארכאולוגי שבו השתמרו שרידיו של יישוב נבטי שהתקיים בין המאה ה-1 למאה ה-8. המקום שוכן בנגב הצפוני, בין ניצנה לשדה בוקר, והוא ומוכר כאתר מורשת עולמית.

41

Geghard entrance-IMG 2525.JPG
מראה מכיוון הכניסה למנזר גרארד בארמניה. משמאל נראה הגאוויט (נרתקס) ומאחוריו כיפת הקתוליקון. ברקע חלק מהסלעים המקיפים את המתחם משלושת צדדיו.

42

Giambattista Tiepolo - The Crucifixion.jpg
צליבת ישו מאת ג'נבטיסטה טייפולו (ציור שמן על בד, 1745-1750). צליבת ישו, על שלביה השונים, היא נושא בעל חשיבות מרכזית בתולדות האומנות הנוצרית והאומנות האירופית והמערבית בכלל.

43

Vatican flags east jerusalem.JPG
דגלי הוותיקן ברחובות הרובע הנוצרי בירושלים, בעת ביקור האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר בישראל בשנת 2009.

44

Nazaret Verkuendigungsbasilika BW 9.JPG
מיסה במערת הבשורה שבבזיליקת הבשורה בנצרת. הבזיליקה שוכנת באתר בו על פי המסורת הנוצרית ניצב ביתה של הבתולה, אמו של ישו, ובו בישר לה המלאך גבריאל את הבשורה.

45

Vedutaloreto.jpg
בזיליקת הבית הקדוש היא בזיליקה קתולית בעיר לורטו בנפת אנקונה שבאיטליה, הידועה בשל בית מגורים השמור בה, והנחשב לפי המסורת לביתם של הבתולה ויוסף הקדוש בנצרת, אשר בו נתנה הבשורה למרים. הבזיליקה המבוצרת ניצבת על גבעה בגובה של כ-120 מטרים מעל פני הים, והיא יעד פופולרי לעלייה לרגל מאז המאה ה-14.

46

Jerusalem, Dome Of The Rock.jpg
כנסיית דומינוס פלוויט היא כנסייה קתולית, השוכנת על הר הזיתים בירושלים, וצורתה כדמעה. הכנסייה נבנתה בשנת 1955 על ידי האדריכל האיטלקי אנטוניו ברלוצי, על חורבותיה של כנסייה ביזנטית מן המאה השביעית. ברלוצי עיצב את הכנסייה בצורתה זו, מפני שישו בכה על הר הזיתים עת ניבא את חורבן ירושלים.

47

Stabkirche Urnes 18.07.2008 8.jpg
כנסיית אורנס היא כנסיית קורות עץ השוכנת באורנס שבמערב מרכז נורווגיה. הכנסייה הוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1979 ועדיין נערכות בה מיסות מעת לעת, אם כי היא פועלת רק בחודשי הקיץ.

48

Eglise de Notre Dame de lArche dAlliance-aaa.jpg
ציפורים ניצבות על פסל המדונה והילד שעל גג כנסיית גבירתנו של ארון הברית באבו גוש, והצופה לעבר ירושלים. בבסיסו של הפסל נראים שתי דמויות מלאכים מכונפים.

49

Convento de Cristo 54b.jpg
גרגויל במנזר הצלוב בטומאר בפורטוגל. המנזר מהמאה ה-12 שהיה בעברו מבצר טמפלרי, הוא אחד המונומנטים האמנותיים וההיסטוריים החשובים במדינה.

50

Aya Sofya.jpg
איה סופיה הנמצאת באיסטנבול שבטורקיה, הייתה כנסייה יוונית אורתודכסית והיא נחשבת לאחת הדוגמאות הבולטות של האמנות והאדריכלות של האימפריה הביזנטית ולאחד הבניינים המפורסמים בעולם. לאחר התפרקות האימפריה הפכה למסגד, וכיום היא משמשת כמוזיאון.

51

Göreme OpenAir Museum Dunkle Kirche 1 11 2004.jpg
גרמה היא עיירה קטנה במרכזה של קפדוקיה, אשר העניקה את שמה לפארק הלאומי ההיסטורי המקיף את האזור. בסמוך לעיירה שוכן המוזיאון הפתוח של גרמה ובו, כמו בעיירה עצמה, מקבץ של כנסיות, מנזרים וקפלות החצובים בסלע הטוף הרך, והידועים בציורי הקיר העשירים שבהם.

52

P1060633.JPG
כנסיית פטרוס הקדוש ביפו היא כנסייה פרנציסקנית השוכנת בכיכר קדומים, בפינה הצפון-מערבית של יפו העתיקה. לפי המסורת הקתולית ניצבת הכנסייה במקום בו שכן בית שמעון הבורסקאי, שאצלו התארח פטרוס הקדוש בזמן ששישהה בעיר, ובו נגלה לו נס החלום. המבנה ומגדל הפעמונים שלו שולבו בקצה הימני של סמל העיר תל אביב-יפו.

53

Nuremberg chronicles - Veronica (XCVIIr).jpg
ורוניקה הקדושה הייתה אישה אדוקה מירושלים, אשר נתנה לישו את רעלתה, כך שיוכל לנגב את מצחו בעת שצעד בנתיב הייסורים. ישו מחה בה את זיעתו, וכשהשיבה לה, הופיעו עליה תווי פניו. ורוניקה הקדושה מתוארת באופן מסורתי כשהיא אוחזת ברעלה ועליה פניו של ישו.

54

Interior of the Church of the Multiplication in Tabgha by David Shankbone.jpg
כנסיית הלחם והדגים בעין שבע שבצפון-מערב הכנרת, מציינת את נס הלחם והדגים, שהתחולל כאשר ישו הזין 5,000 איש בחמש כיכרות לחם ושני דגים.

55

Francisco rizi-auto de fe.jpg
אוטו דה פה (מעשה האמונה) היה טקס דתי חגיגי ופומבי, שערכה האינקוויזיציה בהוציאה לפועל את גזרי הדין של קורבנותיה. מטרתו העיקרית של הטקס הייתה לזרוע אימה מפני כפירה בנצרות ולחזק את אמונתם של אלה הנאמנים לה.

56

Nazaret Synagogenkirche BW 3.JPG
כנסיית בית הכנסת היא כנסייה יוונית-קתולית בשוק בנצרת. לפי המסורת, במקום זה נהג ישו ללמוד ולהתפלל, ובו הכריז בפני המתפללים כי הוא המשיח. אירוע זה מונצח בתמונה התלויה מעל המזבח בכנסייה.

57

Pyhän Vasilin katedraali.jpg
כנסיית ואסילי הקדוש היא כנסייה מהמאה ה-16, הנצבת בצידה הדרומי של הכיכר האדומה במוסקבה. בניית הכנסייה הוזמנה בידי איוואן האיום כדי להנציח את כיבוש קאזאן, וכיום היא מסמליה הבולטים של העיר.

58

Cripta de la Colònia Güell 2.jpg
חלונות בכנסיית קולוניה גואל בקולוניה גואל שליד ברצלונה. הכנסייה היא יצירתו הבלתי גמורה של אנטוני גאודי, שבנייתה נפסקה בשנת 1915 בשל קשיים תקציביים. רק הקריפטה של הכנסייה הושלמה, וחלק זה משמש כיום ככנסייה פעילה.

59

Simon of Trent.jpg
עלילות דם הן שקרים שהפיצו שונאי יהודים על היהודים, אשר שימשו כתירוצים להצדקת פרעות הדמים, הרציחות, הגירושים והרדיפות, שהיו מנת חלקו של העם היהודי בתקופת הגלות, בעולם הנוצרי ובמקומות אחרים. בתמונה נראית עלילת הדם בטרנטו שהתחוללה ב-1475.

60

Amish - You looking at me by Gadjoboy.jpg
האיימיש היא כת נוצרית אנבפטיסטית שחבריה פזורים במספר מדינות בארצות הברית ובאונטריו שבקנדה. חברי האיימיש דוגלים באורח חיים צנוע ונמנעים משימוש בטכנולוגיה מודרנית. הם עושים שימוש בסוס ועגלה במקום מכוניות, וצעיריהם עוסקים בספורט כבילוי חברתי מרכזי.

61

Yardenit.JPG
ירדנית הוא אתר טבילה בנהר הירדן, המיועד לצליינים נוצרים. האתר שוכן דרומית למוצא הנהר מהכנרת, בסמוך לקבוצת כנרת, ונמצא בבעלותה.

62

Se cathedral goa (edit).jpg
הקתדרלה בגואה העתיקה היא אחת משישים כנסיות שהקימו הפורטוגזים בעיר, אך כיום רק שבע מהן נותרו במצב טוב. בנייתה החלה ב-1562 והסתיימה ב-1619, והיא מוקדשת לקתרינה מאלכסנדריה, שביום חגה, 25 בנובמבר ב-1510, כבשו הפורטוגזים את העיר.

63

Bethlehem BW 4.JPG
כוכב כסף שלו 14 קודקודים, מסמל, לפי האמונה, את מקום לידתו המדויק של ישו במערת הלידה שבכנסיית המולד בבית לחם.

64

IVANOV YAV HRISTA MARI1.jpg
חג הפסחא הוא החג הנוצרי הקדוש ביותר, והוא מציין את תחייתו של ישו על-פי האמונה הנוצרית, ביום השלישי לאחר שנצלב ונקבר בירושלים. לפי האמונה הנוצרית, צליבתו של ישו ותחייתו הן שלב הכרחי בדרך לגאולת בני האדם. לאחר התחייה זיהתה מרים המגדלית את ישו, אך הוא ביקשה: "ויאמר אליה ישוע אל תגעי בי כי עוד לא עליתי אל אבי אך לכי נא אל אחי ואמרי אליהם אני עלה אל אבי ואביכם ואל אלהי ואלהיכם." (הבשורה על-פי יוחנן, 20, 17. המשפט הלטיני "NOLI ME TANGERE" (אל תגעי בי) הוא כינויו המסורתי של האירוע.

65

Merazhofen Pfarrkirche Chorfenster Auferstehung.jpg
חג הפסחא הוא החג הנוצרי הקדוש ביותר, והוא מציין את תחייתו של ישו על-פי האמונה הנוצרית, ביום השלישי לאחר שנצלב ונקבר בירושלים. לפי האמונה הנוצרית, צליבתו של ישו ותחייתו הן שלב הכרחי בדרך לגאולת בני האדם.

66

Rubens, Peter Paul - St Francis of Assisi Receiving the Stigmata - c. 1630.PNG
פרנציסקוס מאסיזי מקבל את הסטיגמטה - ציור שמן מעשה ידי הצייר הפלמי פטר פאול רובנס מתקופת הבארוק, המוצג בעיר גנט. הציור מתאר את הקדוש הנוצרי פרנציסקוס מאסיזי, מייסד מסדר הפרנציסקנים עם פצעי הסטיגמטה על גופו- פצעים שדומים לחלק מפצעיו של ישו הצלוב.

67

שרידי בית הכנסת בכפר נחום, שבצפון הכנרת, בנויים מאבן גיר לבנה, בין שרידי כפר נחום עצמו, שהיה בנוי מאבן בזלת שחורה. כפר נחום הוא אתר חשוב לנצרות, משום שישו פעל ממנו.
שרידי בית הכנסת בכפר נחום, שבצפון הכנרת, בנויים מאבן גיר לבנה, בין שרידי כפר נחום עצמו, שהיה בנוי מאבן בזלת שחורה. כפר נחום הוא אתר חשוב לנצרות, משום שישו פעל ממנו.