פורטל:ספרות ילדים/סופר נבחר/גלריה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


גלריית סופרים נבחרים של פורטל ספרות ילדים

לעריכת סופר מסוים לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

1

ג'ף קיני בערב חתימות ספרים, נובמבר 2011

ג'פרי (ג'ף) פטריק קיניאנגלית: Jeffrey (Jeff) Patrick Kinney; נולד ב-19 בפברואר 1971 בפורט וושינגטון שבמרילנד) הוא סופר, מאייר, קריקטוריסט ומפתח משחקי מחשב אמריקאי. הוא ידוע בשל היותו הסופר של סדרת הספרים "יומנו של חנון".

בנובמבר 2016 ביקר קיני לראשונה בישראל ובמהלך ביקורו קיים מופע מיוחד בו השיק את הספר האחד-עשר בסדרה בעברית. בנוסף קיים שני אירועי החתמה על ספרים בתל אביב ובירושלים, בהם השתתפו מאות ילדים.

ביוגרפיה קיני נולד בפורט וושינגטון שבמרילנד הוא גדל בפורסטוויל ובהמשך עבר לניו אינגלנד, בשנות ה-90 למד באוניברסיטת מרילנד בקולג' פארק ופרסם בעיתון הקולג' את סדרת הקומיקס "איגדוף" (שזכתה להצלחה רבה). בשנת 1998 התחיל קיני לכתוב רעיונות לסדרת הספרים "יומנו של חנון" הסדרה הייתה מיועדת למבוגרים והעבודה על הספר נמשכה 6 שנים, בשנת 2004 פורסמו הספרים באתר אינטרנט. הקומיקס זכה להצלחה רבה, ובעקבותיה החליט קיני לחלק את הקומיקס לחמישה ספרים ולפרסמו בכתב.

יוֹמַנו של חנון הספר הראשון בסדרה, "יומנו של חנון", יצא ב-2007 וזכה להצלחה רבה. אחריו יצאו הספר השני, "יומנו של חנון - רודריק שולט" (2008); השלישי, "יומנו של חנון - הקש האחרון" (2009); ובאותה שנה הרביעי, "יומנו של חנון - קיץ קטלני". ובשנת 2010 הוציא עוד ספר בסדרה ששמו "יומנו של חנון - עובדות החיים" כמו כן, הוציא קיני לאור ספר נספח בשם "יומנו של חנון - עשה זאת בעצמך", שחלק ממנו מוקדש לפעילויות לקורא כגון חידונים, מבוכים וכו', וחלק אחר כולל בעיקר דפים ריקים בהם על הקורא לכתוב סיפור משלו. בשנת 2010 יצא סרט בשם "יומנו של חנון" וג'ף קיני כתב בעקבותיו את "יומנו של סרט" העוסק בתהליך הפקת הסרט, בנוסף כתב קיני ספר נוסף בסדרה, אשר יצא לאור בנובמבר 2011, "יומנו של חנון - מכת קור", וכן ספר נוסף בסגנון "יומנו של חנון - עשה זאת בעצמך" בשם "יומנו של חנון - עשה זאת בעצמך שוב". בשנת 2012 הוציא את "יומנו של חנון - הצלע השלישית", וב-2013 יצא הספר בעברית. באותה שנה יצא לאור הספר "יומנו של חנון - משחקי מזל", השמיני בסדרה, וב-2014 יצא הספר בעברית. באותה שנה יצא לאור הספר "יומנו של חנון - חופשה על גלגלים", ובשנת 2015 יצא בעברית (לו גם הופק סרט קולנוע שיצא לאקרנים בשנת 2017). בשנת 2015 יצא לאור באנגלית הספר העשירי בסדרה, "יומנו של חנון - קולות מהעבר", ובשנת 2016 יצא הספר בעברית. באותה שנה יצא לאור הספר האחד-עשר בסדרה, "יומנו של חנון - הכול או כלום". התרגום לעברית לספר יצא אף הוא באותה שנה, וזהו הספר הראשון אשר יצא לאור במקביל ליציאת הספר באנגלית. בשנת 2017 יצא הספר השנים-עשר בסדרה, "יומנו של חנון - יציאת חירום", ובשנת 2018 יצא הספר השלוש עשר, "יומנו של חנון - המלחמה הקרה".

חיים אישיים קיני מתגורר בדרום מסצ'וסטס עם אשתו ג'ולי ושני בניו, ויל וגרנט.

2

Raina Telgemeier 2016.jpg

ריינה טלגמאייראנגלית:Raina Telgemeier; נולדה ב-26 במאי 1977) היא סופרת אמריקאית. עוסקת בעיקר בתחום הקומיקס. 3 מתוך 5 ספריה הפכו לרבי מכר דרוש מקור. טלגמאייר נולדה בסן פרנסיסקו שבארצות הברית. לאחר שהתחתנה עברה להתגורר בניו יורק שם פירסמה את ספריה. טלגמאייר זכתה בפרס ספרותי מטעם ה"ניו יורק טיימס" וספריה תורגמו לשפות רבות וביניהם גם לעברית.

3

J. K. Rowling 2010.jpg

ג'ואן "ג'ו" רולינגאנגלית: Joanne "Jo" Rowling; נולדה ב-31 ביולי 1965), הידועה בשם העט ג'יי קיי רולינג (J.K. Rowling) ובשם העט רוברט גלבריית' (Robert Galbraith), היא סופרת ותסריטאית בריטית, מחברת סדרת ספרי הפנטזיה העלילתית הנמכרת ביותר בעולם - "הארי פוטר".

הסדרה זכתה לתשומת לב רבה ברחבי העולם, היא תורגמה ל-75 שפות, זכתה בפרסים רבים, ומכרה מעל 500 מיליון עותקים. בנוסף, כל ספרי "הארי פוטר" אשר כתבה זכו לעיבוד קולנועי. סדרת הסרטים הייתה המצליחה ביותר בתולדות הקולנוע מבחינת הכנסות ממכירת כרטיסים, עד שהיקום הקולנועי של מארוול תפס את מקומה.

4

Rick riordan 2007.jpg

ריצ'רד ראסל "ריק" ריירדן ג'וניוראנגלית: Richard Russell "Rick" Riordan, Jr; מכונה על ידי המעריצים "דוד ריק" ו"ריק הטרול"; נולד ב-5 ביוני 1964) הוא סופר אמריקאי, מחבר סדרת הספרים לנוער "פרסי ג'קסון והאולימפיים", סדרת ההמשך שלה "גיבורי האולימפוס", סדרת ההמשך השלישית "גורלו של אפולו", ״משפחת קיין והאלים המצריים״, "מגנס צ'ייס והאלים של אוסגרד", וחלק מסדרת "39 רמזים": "מבוך העצמות", "הספר השחור של הסודות הקבורים" (ספר בונוס), "הווספרים באים", וסדרות נוספות לנוער ולמבוגרים.

5

GalilaRonFederAmit.jpg

גלילה רון־פדר-עמית היא סופרת ישראלית שפרסמה כארבע מאות ספרים, מרביתם לילדים ולבני נוער. גלילה רון־פדר-עמית נולדה בשנת 1949 בחיפה, וגדלה בשכונת אחוזה. היא למדה בבית הספר הריאלי ושירתה בנח"ל. היא בוגרת האוניברסיטה העברית בספרות עברית ובמקרא, נשואה ואם לשלושה. בשנת 1971 התפרסם ספרה הראשון "ילדי השכונה במחתרת". בין השנים 1972–1979 הייתה אם אומנת לעשרה ילדים. בשנת 1970 היא נישאה לאבי פדר, קצין משטרה, ושינתה שמה לגלילה רון־פדר. לזוג יש שלושה ילדים. לאחר גירושיהם, נישאה בשנית לניצב בדימוס משולם עמית, ושינתה שמה לגלילה רון-פדר-עמית.

הסדרה שהקנתה לה את מקומה כאחת היוצרות הפופולריות היא סדרת ילדים אלמונים שזכתה לתפוצה רחבה באמצעות מערכת ההפצה של ידיעות אחרונות. עיסוקה במחתרות הפורשות, אצ"ל ולח"י, הביא לקרבה רבה בינה לבין מנחם בגין. הוא עודד אותה בכתיבתה עד יומו האחרון.

בשנת 1974 פורסם בהמשכים בשבועון 'הארץ שלנו' הסיפור אל עצמי. גיבור הסיפור הוא ציון כהן מבית שאן, ילד מבית הרוס שאביו עבריין ואמו מכורה לסמים, הנשלח למשפחה אומנת בחיפה. בראיונות שנתנה גלילה לד"ר שי רודין חוקר ספריה ומחבר המונוגרפיה "אל עצמה: עיונים ביצירתה של גלילה רון־פדר-עמית", היא מגלה שציון כהן, גיבור הספר, נולד בגלל היחס המתנשא של החברה האשכנזית בורגנית, חברה ממנה היא עצמה באה, אל ילד האומנה הראשון שלה. באמצעות ציון היא הצביעה על הליקויים והצביעות של הקבוצה האליטיסטית הזו. ציון היה מבחינתה מעין חלום, חלום על ילד מרקע קשה, שלמרות כל המיכשולים מגיע לפסגתו של מגדל השן של הבורגנות האשכנזית ובסופו של דבר נהיה טייס.

בהמשך אותו ראיון לד"ר שי רודין, חשפה גלילה רון פדר עמית את מקורות ההשפעה שלה: 'טום סוייר' של מארק טוויין, 'הבלתי מנוצחים' של ויליאם פוקנר שממנו שאבה את ההשראה לסבתא הנחושה לקדם את נכדה, ויעקב אשמן עורך 'הארץ שלנו' שליווה את הכתיבה, העיר הערות ונתן עצות. הספר שזכה להצלחה רבה והיה מעין רוח גבית לילדים שבאו משכבות חלשות, הוקדש לזכרו של יעקב אשמן. בעקבות מכתבים רבים שהתקבלו מקוראי 'הארץ שלנו' שביקשו להמשיך ללוות את ציון, נוספו עוד תשעה ספרים ונוצרה הסדרה 'סיפורו של נער עזוב', שלא שיחזרה את הצלחתו של הספר הראשון שתורגם לתשע שפות. אל עצמי הופק כסרט קולנוע אל עצמי באורך מלא כמו גם להצגה בתיאטרון לילדים ולנוער, ושודר בהמשכים ברדיו.

גם בסדרת "עירית ששודרה ברדיו וזכתה להצלחה, יש לגלילה רון פדר עמית אמירה: כדי שילד שבא מרקע קשה יצליח בחייו הבוגרים, לא נדרש להוציא אותו מהבית. תמיכה של מדריכים או מורים או בוגרים קרובים וחיוביים, יכולה להביא לאותן תוצאות. במקביל לשתי הסדרות האלה התחילו לראות אור ספרים שעל פי ד"ר רודין, שייכים לסוגת "ספרות בעיה" המאפיינת את כתיבתה של גלילה רון פדר עמית: 'מסטול' - על הידרדרות נער לסמים, 'מקפיצים טקילה' על אלימות בעקבות אלכוהול, 'למרות כל האכזבות' - על התאבדות בני נוער, סדרת 'להתבגר' ועוד. הספרים האלה היו לרבי מכר וזכו למקומות ראשונים במצעדי הספרים בבתי הספר.

בהמשך כתבה על אישים בהיסטוריה הציונית כמו זאב ז'בוטינסקי - 'באור ובסתר', מנחם בגין 'בעוז ובהדר' וביאליק - 'אומרים אהבה יש'. סיפור חייו של א"ד גורדון, 'העורג' נכתב למבוגרים. נושא נוסף העולה בספריה של גלילה נוגע ליחסים בין יהודים וערבים שעומדים במרכזם של הספרים 'נאדיה' ו'ילדי קו התפר' שגם הם תורגמו לשפות אחרות. הסרט 'נאדיה' הופק בעקבות הספר. אולם הסדרות הפופולריות ביותר שלה הן דווקא ג'ינג'י, מנהרת הזמן ומשימה עולמית שנהיו לרבות מכר.

בהמשך דרכה החלה לכתוב גם למבוגרים, ופרסמה ספרים כגון: "יש אישה אחרת", "רצח בצמרת המשטרה" ו"אמא של תרמילאי". בשנת 2006 כתבה את ספרה "חיפושים" על גיבורה של סדרת טלוויזיה פופולרית בשם רננה המחליטה בגיל חמישים לעזוב משפחה, מאהב וקריירה ולנסוע למרכז מדיטציה בבורמה כדי לנסות ולהבין מדוע חרף כל הישגיה אין לה שום תחושת סיפוק.

בעבר הייתה העורכת הראשונה של הירחון 'פשוש' ועורכת השבועון 'ראש צעיר'.

אחדים מספריה עובדו לסדרות טלוויזיה, סרטים והצגות. סרטי הקולנוע "בחינת בגרות", "נאדיה" ו"אל עצמי" מבוססים על ספרים שכתבה. כתבה גם את התסריטים לסדרות הטלוויזיה "ג'ינג'י", "הסודות של כנרת" ו"משפחה וחצי", שהתבססה גם היא על ניסיונה כאם אומנת. היא זכתה בפרסים רבים, ביניהם באות מסך קסם "על תרומתה לילדי ישראל לדורותיהם בתחום הספרות, הקולנוע והטלוויזיה".

6

Chris Colfer 2013.jpg

כריסטופר פול "כריס" קולפראנגלית: Christopher Paul "Chris" Colfer; נולד ב-27 במאי 1990) הוא שחקן טלוויזיה, זמר, סופר ותסריטאי אמריקאי, זוכה פרס גלובוס הזהב לשנת 2010 על תפקידו בסדרה "Glee" בתור קורט האמל. קולפר נכנס לרשימת מאה האנשים המשפיעים ביותר של מגזין טיים באפריל 2011. קורות חיים קולפר נולד בקלוביס, קליפורניה ולמד ב"תיכון מזרח קלוביס". בשעות הפנאי נהג קולפר לכתוב ולביים מחזות. כשקולפר היה בתיכון המורים מנעו ממנו את האפשרות לשיר את השיר "Defying Gravity" מהמחזמר "מרשעת" כיוון שהשיר מבוצע בדרך כלל בידי נשים. חוויה זו הפכה אחר כך לעלילת משנה לדמות קורט האמל אותו הוא משחק בסדרה "Glee".

קולפר הוא הומוסקסואל, ופועל למען זכויות להט"ב. בראיון ל-"Access Hollywood" סיפר שהוריו קיבלו אותו, אך לעיתים קרובות היה קורבן להתעללויות בבית הספר, אשר בעקבותן נאלץ לעבור לחינוך ביתי בכיתות ז' ו-ח'. כשלמד בתיכון, היה חבר במועדונים רבים, בהם מועדון הדיבייט, מועדון הדרמה ומועדון הספרות.

7

ק.ס. לואיס.JPG

קלייב סטייפלס לואיסאנגלית: Clive Staples "Jack" Lewis;‏ 29 בנובמבר 189822 בנובמבר 1963), המוכר יותר בשם סי אס לואיס (C. S. Lewis, ובעברית ק"ס לואיס), היה סופר בריטי, פילוסוף, פרופסור לספרות ימי הביניים ותאורטיקן נוצרי. לואיס התפרסם בעיקר בזכות ספריו בכלל וסדרת "דברי ימי נרניה" ("האריה, המכשפה וארון הבגדים") בפרט. חייו לואיס נולד בבלפסט, אירלנד בשנת 1898. החל ללמוד באוניברסיטת אוקספורד. אביו אלברט ג'יימס היה בנו של מהגר מוויילס ואמו פלורנס אוגוסטה הייתה נצר למשפחות המילטון וסטייפלס הסקוטיות האריסטוקרטיות שהתיישבו באי עוד במאה ה-17. לואיס, שלמרות רקעו הפרוטסטנטי המובהק נמשך גם למיתולוגיה קלטית, ראה עצמו קרוב יותר מכל לוולשים והתלבט כל חייו לגבי זיקתו לאִירִיוּת. זמן קצר לאחר מכן התנדב לצבא הבריטי ונשלח, יחד עם רבים מבני דורו, להילחם על אדמת צרפת במלחמת העולם הראשונה. לאחר המלחמה, בשנת 1918, חזר לואיס ללמוד באוניברסיטת אוקספורד והשלים את התואר השני שלו בשנת 1925. במשך השנים הבאות, עד פרישתו, הוא כיהן כפרופסור לספרות ימי הביניים באוניברסיטה.

כבר בתחילת דרכו באוניברסיטה, פגש לואיס את ג'ון רונלד רעואל טולקין והתיידד עמו. השניים הקימו מועדון ספרותי בשם "האינקלינגס", והעשירו איש את יצירותיו של רעהו. במסגרת התערבות עם טולקין, חיבר לואיס ספר על מסע בחלל בשם "Out of the Silent Planet", שזכה להצלחה רבה ולעוד שני המשכים.

בעקבות השפעתו של טולקין, לואיס חזר לנצרות והפך לאידאולוג נוצרי והצטרף לכנסייה האנגליקנית (לעומת טולקין הקתולי). האידאולוגיה הנוצרית שלו באה לידי ביטוי במאמרים ובספרים רבים המשמשים עד היום את תומכי הנצרות בעולם.

בשנת 1950 התפרסם לואיס בעקבות כתיבת הספר הראשון בסדרה שנודעה לימים בשם "דברי ימי נרניה". שבעת הספרים בסדרה זכו לפופולריות רבה בעולם וחלקם עובדו גם לטלוויזיה ולקולנוע.

ב-1956 נישא למשוררת האמריקאית-יהודייה הגרושה ג'וי דייווידמן שהתנצרה לפני נישואיהם. ב-1960 התאלמן ממנה והמשיך לגדל את שני ילדיה. סרט הקולנוע "ארץ הצללים" (1993) עוסק ביחסים בין לואיס ודייווידמן.

8

ShayCharka.jpg

שי צַ'רקָה (נולד ב-23 בינואר 1967) הוא קומיקסאי, קריקטוריסט ומאייר ישראלי. ביוגרפיה שי צ'רקה נולד בפתח תקווה. למד בישיבת נחלים ולאחר מכן בישיבת ההסדר קריית שמונה.

יצירתו הראשונה הופיעה במגזין הילדים "פילון" כשהיה בן ארבע עשרה. לאחר מכן פרסם סיפורי קומיקס רבים בעיתון הילדים הדתי "אותיות", אשר רובם נוגעים בענייני מסורת והיסטוריה יהודית. בין הסיפורים - "יוני המכבי הקטן", "מבית לבית", ויצירתו הידועה ביותר - סדרת "בבא", המספרת בצורה הומוריסטית את קורותיו של יהודי קטן ולא-יוצלח בתקופת המשנה. מרבית הסיפורים מסבירים וממחישים בצורה ויזואלית ומשעשעת משניות ומאוחר יותר גם מדרשים על פרשיות השבוע. בעקבות הסיפורים, פרסם צ'רקה גם מספר ספרי קומיקס שזכו להצלחה רבה, ובמרכזם דמותו של בבא.

צ'רקה היה מיוצרי תוכניות הטלוויזיה החרצופים, הביגבגים ושקע ותקע. בנוסף לכך יצר אנימציות לתוכנית הטלוויזיה פספוסים, לקלטת לילדים של אריק איינשטיין וקריקטורות, איורים וקומיקס לעיתונים שונים בישראל. מאייר ספרים לסופרים שונים כתמר אדר, אורי אורבך, אביב אור, שלמה אבס וגלילה רון פדר.

מצייר קריקטורות ואיורים לעיתון מקור ראשון מדי סוף-שבוע. צייר קריקטורה שבועית בתוכנית "המהדורה" בערוץ 1. בעבר צייר בבשבע, במעריב, ובידיעות אחרונות.

צ'רקה מרצה בבמות שונות על טכניקות של איור, ועל אמצעי השפעה על תפיסות ויזואליות. זאת אף שמעולם לא למד גרפיקה או איור במוסד כל שהוא. צ'רקה סיפר כמה פעמים שאת ההשראה לצייר קומיקס קיבל מהסדרה אסטריקס. בשנות האלפיים סגר מעגל כשהתחיל להשתתף בעריכת הספרים החדשים בסדרה זו.

יקיר אנימיקס - הפסטיבל הבינלאומי לקריקטורה, קומיקס ואנימציה לשנת 2019.

נשוי למוריה ואב לארבעה, ומתגורר כיום בצופים שבשומרון. אחיו שלומי קומיקסאי ומאייר אף הוא.

9

Peter Lerangis 01.jpg

פיטר לרנג'יסאנגלית: Peter Lerangis; נולד בברוקלין, ניו יורק ב-1955) הוא סופר אמריקני, שנוהג לעיתים להיות סופר צללים. קריירה עבודתו של לרנג'יס כוללת את Smiler's Bones, את הספר Somebody, Please Tell Me Who I Am (יחד עם הארי מזר), את הספר Drama Club, את סדרת Spy X, סדרת Watchers, סדרת Abracadabra, ואת שני ספרי Antartica. הוא כתב 43 ספרים בסדרת Baby-Sitters Club וספרי הספין אוף שלה.

לרנג'יס היה גם כותב צללים של חלקים מן הסדרות שלושת הבלשים, בני הרדי ו-Sweet Valley Twin. הוא גם כתב מספר ספרים המבוססים על סרטים - סליפי הולו, החוש השישי וכן כתב גרסה של היפה והחיה. הוא כתב גם שלושה ספרים ועוד גרסה אחת לילדים, מתוך סדרת Worlds of Power (הכוללת 8 ספרים ושתי גרסאות לילדים), המבוססת על משחק הווידאו בעל אותו שם. את שלושת הספרים הללו כתב תחת שם עט - A. L. Singer.

ב-2003 הוזמן לרנג'יס על ידי הגברת הראשונה של ארצות הברית דאז, לורה בוש, להתלווה אליה לפסטיבל הספר הרוסי הראשון שאורח על ידי הגברת הראשונה של רוסיה, ליודמילה פוטינה, אשתו של ולדימיר פוטין, במוסקבה.

עוד ב-2003 הוזמן לרנג'יס על ידי חברה בריטית להוצאה לאור, Scholastic Corporation שמה, לכתוב את הספר X-Isle, שיצטרף לסדרת Point Horror, שבה היו כבר שני ספרים של לרנג'יס שיצאו ב-1994 - Driver's Dead ו-The Yearbook. ב-2004 הוזמן לכתוב את ספר ההמשך לX-Isle, שנקרא Return to X-Isle.

לרנג'יס כתב גם את הספרים גנב החרבות ומאורת הנחש, שניהם מסדרת 39 רמזים. הוא היה גם אחד מכותבי הספר-בעל-ארבעת-הכותבים הווספרים באים שחתם את הסדרה המדוברת. הוא גם כתב את הספר השלישי בסדרת ההמשך הקרויה קהילים נגד ווספרים (במקור: Cahills vs. Vespers), באמצע הלילה. ב-2014 הוציא את הספר הראשון בסדרת "שבעת הפלאים" - "הקולוסוס מתעורר", ובשנים שלאחר מכן הוציא את ארבעת הספרים הבאים בסדרה - אבודים בבבל, קבר הצללים, קללת המלך וב-2016 את הספר האחרון בסדרה, סדק בזמן.

10

DBaldacci.jpg

דייוויד באלדאצ'יאנגלית: David Baldacci; נולד ב-5 באוגוסט 1960 בריצ'מונד, וירג'יניה) הוא סופר ועורך דין אמריקאי ממוצא איטלקי שכתב 37 ספרים רבי-מכר (נכון ל-2019) ועוד 7 ספרים לבני נוער. ספריו תורגמו ל-45 שפות לפחות ונמכרים בכ-80 מדינות. בין ספריו המוכרים ניתן למנות את סדרת ספרי "מועדון הגמל", "משחק השעות", "האחרון הוא העומד", "נשיא מעל החוק" ועוד. ספריו בעברית ראו אור בהוצאת מודן. קורות חיים באלדאצ'י נולד ב-1960 בריצ'מונד, בירת וירג'יניה, לג'ויס רוז ורודולף באלדאצ'י.

סיים לימודי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת וירג'יניה, במהלכם נהג לכתוב סיפורים קצרים בזמנו הפנוי. בתשע השנים שלאחר מכן עסק בעריכת דין בוושינגטון הבירה. לאחר מכן עבר להתגורר באלכסנדריה (וירג'יניה), שם כתב סיפורים קצרים ותסריטים שלא נחלו הצלחה ואז עבר לכתיבה ספרותית. לאחר 3 שנים של כתיבה הוציא לאור את רומן הביכורים שלו "נשיא מעל החוק" שאף עובד לגרסה קולנועית בכיכובו שלו, ובהפקתו ובבימויו של קלינט איסטווד. הסרט, בניגוד לספר שהפך לרב-מכר בינלאומי עם צאתו, לא זכה להצלחה.

בהמשך פרסם למעלה מ-36 רומנים וששה ספרים לבני הנעורים. עבודותיו התפרסמו מעת לעת בעיתונים, מגזינים וכתבי עת רבים אחרים ברחבי העולם.

ספריו תורגמו ל-45 שפות שנמכרו בלמעלה מ-80 מדינות העולם וכן הודפסו לכ-110 מיליון עותקים עד כה, מה שהופך אותו לאחד מהסופרים המצליחים ביותר בהיסטוריה.

כל ספריו היו לרבי מכר ורובם עמדו בראש טבלאות המכירות.

באלדאצ'י מתגורר בריצ'מונד שבווירג'יניה עם אשתו, מישל קולין, ושני ילדיהם.

באלדאצ'י משרת כשגרירו הלאומי של ארגון ללא מטרות רווח למען טרשת נפוצה. הוא נוטל חלק בארגוני צדקה רבים, וייסד יחד עם אשתו קרן לקידום האוריינות בארצות הברית. ב-1997 נכלל ברשימת 51 האנשים היפים בעולם של המגזין פיפל.