פורטל:פופ/הידעת?/קטעי הידעת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
1 אדם למברט, זמר יהודי אמריקאי, השתתף בגמר העונה השמינית של התוכנית "אמריקן איידול" וסיים במקום השני. למברט הוביל לכל אורך הדרך בתחרות, הפגין יכולת גבוהה ונחשב כמועמד המוביל. המתחרה קריס אלן העפיל עמו לגמר,
Adam Lambert at the 2010 SAG Awards.jpg
והתחרות בין שני הזמרים הפכה למאבק בין זהויות שהסעיר את התקשורת האמריקאית: אלן, הנוצרי האדוק, הנשוי לאשה; מול למברט היהודי, המאופר ובעל המיניות המעורפלת, שבהמשך יצא מהארון. הימין הנוצרי אימץ את אלן, וקריאות לתמוך בו מול "האיום הליברלי" שבאדם למברט נשמעו בדרשות יום ראשון בכנסיות ובהטפות דתיות. זכייתו של כריס אלן בתוכנית התקבלה בהפתעה, ואף אלן עצמו נראה המום מזכייתו. המשפט הראשון שלו, אחרי הזכייה, היה: "זה הגיע לאדם, אני מצטער..."
עריכה | תבנית | שיחה
2
Dgahan.jpg

כשהגיעה להקת הסינת' פופ דפש מוד במהלך שנות התשעים לפסגת הקריירה החלה צרותיה: הסולן דייב גהאן התמכר לסמים קשים, דבר שניכר עליו במהלך סיבוב ההופעות "Devotional", מרטין גור הקלידן וכותב השירים של הלהקה, התמכר לאלכוהול וביוני 1995 עזב אלן ויילדר את הלהקה. באוגוסט 95 אף גהאן ניסה להתאבד על ידי חיתוך ורידיו, ובמאי 1996 נמצא במלון בלוס אנג'לס מחוסר הכרה בשל צריכת מנת יתר של סמים. עזיבתו של ויילדר ומצבו האנוש של גהאן גרמו לרבים לחשוב כי הגיע סופה של הלהקה. אך אז גהאן, לאחר ששמע את בנו מבקש ש"לא ימשיך להיות חולה", נכנס לגמילה. לאחר גמילת גהאן התכנסה הלהקה להקליט את אלבומם הבא "Ultra". גהאן התקשה לשיר ולא הצליח להשלים אפילו בית אחד, לכן שירי האלבום הורכבו מחיבורים של המשפטים הבודדים שגהאן הצליח לשיר. האלבום יצא בסופו של דבר באפריל 1997; ולמרות כל הקשיים שעברה הלהקה בהוצאתו, נחשב האלבום על ידי מעריצים ומבקרי מוזיקה רבים כאלבומה הטוב ביותר של הלהקה מאז ומעולם.

עריכה | תבנית | שיחה
3
סטינג בהופעה בשנת 2000

ב-2 באוקטובר 1980 הוציאו חברי הלהקה הבריטית הפוליס את אלבומם השלישי "Zenyattà Mondatta". באלבום נכלל קטע כליי "Behind My Camel" (מאחורי הגמל שלי) שהיה שנוי במחלוקת אף בתוך הלהקה עצמה: הזמר הבריטי סטינג, נגן הבס והסולן של הלהקה, שנא את הקטע, סירב להשתתף בהקלטה וקבר את הקלטת בחצר, אך למרות כל זאת זכה בפרס הגראמי על הקטע כחבר בלהקה.

עריכה | תבנית | שיחה
4
-
הוספה
5
-
הוספה
6
-
הוספה
7
-
הוספה
8
-
הוספה