פורטל:קולנוע ישראלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רענון הפורטל כיצד אוכל לעזור?    

מתחילת שנות ה-50 של המאה ה-20, התפתחה בישראל תעשיית קולנוע עירנית, איכותית ומשגשגת. תעשיית הקולנוע ייצרה במהלך שנותיה מאות סרטים במגוון סגנונות ובמגוון ז'אנרים ביניהם סרטי דרמה, סרטי איכות, קומדיות, סרטים תיעודיים וסרטים קצרים באיכות מוכרת ומוערכת בעולם. התעשייה עצמה ידעה עליות וירידות, אך במשך שנים רבות, ובמיוחד כיום, ידע הקולנוע הישראלי למשוך מאות אלפי צופים לבתי הקולנוע ולייצג את ישראל בכבוד בתחרויות ובפסטיבלים ברחבי העולם.

מי מפחד מהזאב הרע הוא סרט מותחן-אימה ישראלי שיצא לאקרנים בשנת 2013. את הסרט כתבו וביימו אהרון קשלס ונבות פפושדו. זהו סרט האימה הישראלי השני אחרי כלבת משנת 2010 שהיה גם הוא שלהם. הסרט נחשב מצליח מאד.

הסרט מספר על חוקרים שמנסים למצוא ילדה חטופה, שנעלמה לאחר משחק מחבואים. החוקר הוא מיקי (ליאור אשכנזי) שנעזר בדמות בשם רמי (מנשה נוי) ועוד שני בלשים נוספים (גיא אלדר וארתור פרי). החשוד העיקרי של החטיפה הוא מורה לתנ"ך העונה לשם דרור (רותם קינן). זמן לאחר מכן מתגלה הגופה ביער שרופה עם סימנים לאונס. מיקי מודח מתפקידו מאחר שהממונה עליו (דביר בנדק) טוען כי הפעלת האלימות על דרור לפני מציאת הילדה הניעה אותו לרצוח. גידי (צחי גראד) הוא אביה של הילדה המרגיש רגשות אשם בעקבות הרצח, ולכן יוצא להתנקם ברוצח. בסוף הסרט מתגלה כי דרור הוא אכן הרוצח.

זאב רווח יהודה ברקן ומשה איש כסית במהלך צילומי הסרט (צילם יוני המנחם)
זאב רווח יהודה ברקן ומשה איש כסית במהלך צילומי הסרט (צילם יוני המנחם)

מסיבות טכניות, בהרבה סרטי קולנוע מוצג דיאלוג, שלמעשה לא צולם כדיאלוג, אלא כשני מונולוגים. הם אוחדו לדיאלוג בעת העריכה. זאת ועוד, הרבה פעמים אחד מהמונולוגים, שעתידים להתאחד לדיאלוג, מצולם בהפרש זמן משמעותי מבן זוגו. בסרט הישראלי, צ'רלי וחצי, יש דיאלוג, שמורכב משני מונולוגים, שהראשון בהם צולם לפני מלחמת יום הכיפורים, והשני מספר חודשים אחרי סיומה. בין סיום המלחמה לבין החזרה לצילומים, היה צורך לקבץ מחדש את צוות ההפקה, שהתפזר במלחמה, ולהקים מחדש את מערך ההפקה.

יוסף שילוח מוני מושונוב ליאור אשכנזי אלון אבוטבול

גילה אלמגור ניצה שאול חנה אזולאי-הספרי לוסי דובינצ'ק

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:
  • ישנם ערכים שאי אפשר שיישארו במצבם הנוכחי וצריך לעבור עליהם ולתקן אותם בהקדם, ראו "רשימת הערכים הדורשים שיפור".