פורטל לקוחות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פורטל לקוחות הוא שער אלקטרוני לאוסף של קבצים דיגיטליים, שירותים ומידע, נגיש דרך האינטרנט באמצעות דפדפן אינטרנט.

המונח מוחל לרוב על מנגנון שיתוף מידע בין ארגון לבין לקוחותיו.[1] הארגון מספק נקודת כניסה מאובטחת, בדרך כלל באמצעות אתר אינטרנט, המאפשרת ללקוחותיו כניסה לאזור שבו הם יכולים להציג, להוריד ולהעלות מידע פרטי.

פורטלי הלקוחות נפוצים עבור חילוף מאובטח של מידע פיננסי, בדרך כלל כאשר צוותים עובדים מרחוק. חוקי פרטיות כגון Gramm-Leach-Bliley Act דורשים מארגונים להצפין את המידע האישי של הלקוחות שלהם, שנשלח באופן מקוון. שיתוף מידע זה באמצעות אי-מייל אינו תואם את חוק Gramm-Leach-Bliley וחוקי פרטיות פדרליים אחרים.[2] פורטלי לקוחות מאפשרים למשתמשים לרכז ולנהל את הארגון שלהם בצורה וירטואלית, בדרך כלל כדי להגביר את היעילות ואת התקשורת של הארגון עם לקוחותיו.

יתרונות נוספים של שימוש בפורטל לקוחות, בשונה משימוש באי-מייל, כוללים אפשרות לעבוד עם קבצים גדולים ללא מגבלה, וגישה עצמאית למאגרי מסמכים פרטיים.

פורטלי לקוחות משמשים לעיתים קרובות יחד עם אוטומציה של תהליכי עבודה וניהול מסמכים כדי למקסם את יעילות סביבת העבודה.[3]

תעשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פורטלי הלקוחות נפוצים בתעשיות רבות, ובכלל זה ארגונים מסחריים שונים, והם בדרך כלל אינם ספציפיים לתעשייה מסוימת. משרדי עורכי דין עושים שימוש נרחב בפורטלי לקוחות. הסיבה לכך היא כי בעבודתם המשותפת עם לקוחותיהם מעורבת כמות גדולה של מסמכים. במקרים אלה פונקציונליות שיתוף הקבצים היא הכרחית.[4] באפשרותו של פורטל לקוחות לתת מענה גם לטיפול בחשבוניות, רישום זמן ומעקב הוצאות. יתרונות אלה מובילים לכך שארגונים קטנים ובינוניים משתמשים בפורטלי לקוחות כדי לנהל את הפעילות העסקית שלהם.[5]

נושאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • אבטחת מידע - פורטלי לקוחות רבים משתמשים בתכונה של SSL 256 bit, בדומה לזה של בנקאות מקוונת, אבל עסקים בעלי מידע רגיש, כגון נתונים רפואיים, חוששים לגבי אחסון הנתונים שלהם בענן. עסקים המעוניינים להשתמש בפורטלי לקוחות בדרך כלל מאמצים פתרונות ענן פרטיים ומארחים את התוכנה on-premises.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ American Institute of CPAs. "The Rage Surrounding Client Portals (July 2008)".
  2. ^ Journal of Accountancy. "Client Portals: A Secure Alternative to E-Mail (February 2010)".
  3. ^ "Building Strategy: How Workflow, Document Management and Portals Work Together (June 2010)". אורכב מ-המקור ב-2010-12-12. נבדק ב-2019-02-10.
  4. ^ Seyle, Donna. "Expand Your Solo or Small Firm Practice Using Client Portals" (PDF). Law Practise Today. אורכב מ-המקור (PDF) ב-2016-04-18. נבדק ב-29 בינואר 2014. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ Cohn, Michael (28 בינואר 2014). "Zoho Revamps Online Accounting Software". Accounting Today. נבדק ב-29 בינואר 2014. {{cite news}}: (עזרה)