פיטר היל-ווד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פיטר דניס היל-ווד (אנגלית: Peter Denis Hill-Wood; נולד ב-25 בפברואר 1936) הוא איש עסקים בריטי ולשעבר יושב-ראש מועדון הכדורגל ארסנל.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היל-ווד נולד בקנסינגטון שבלונדון. אביו, שלושת דודיו וסבו היו שחקני קריקט מקצועניים במועדון הקריקט דרבישייר. היל-ווד למד באיטון קולג' ביחד עם סר רוג'ר גיבס שהיה דירקטור בהנהלת ארסנל. לאחר שסיים את איטון הוא שירת בצבא הבריטי, ולאחר שחרורו החל לעבוד בתחום הבנקאות כאשר בסופו של דבר הוא מגיע למשרת סגן היושב-ראש של בנק המברוז.

לאחר שפרש מהמברוז הוא החל לעבוד כדירקטור בחברת קאוונהאם בע"מ ובקרן הלניק אנד ג'נרל.

היל-ווד נישא ב-1971, ולו ולאשתו יש שלושה ילדים.

הבעלות על ארסנל[עריכת קוד מקור | עריכה]

היל-ווד הוא דור שלישי במשפחתו המשמש בתפקיד יושב ראש ארסנל, לאחר אביו דניס (19621982) וסבו סמואל (19291936, 19461949). הוא החליף את אביו שהלך לעולמו ב-1982, אך כיושב ראש הוא לא אחראי על הפעילויות העסקיות הקבועות של ארסנל; בדרך כלל המועדון מנוהל על קן פריאר כאשר המאמן ארסן ונגר אחראי על תחום הכדורגל והנושאים הנוגעים לסגל השחקנים הבכיר.

היל-ווד הביא לארסנל את צ'יפס קסוויק שעבד עמו בהמברוז על מנת לנצל את קשריו לתועלת המועדון שהיה זקוק למימון לצורך בניית האצטדיון החדש.

היל-ווד מכר את רוב האחזקות של משפחתו בארסנל לדייוויד דין (לשעבר סגן יושב-ראש ארסנל) בשנות ה-80 ובשנות ה-90. נכון ל-27 במרץ 2007 הוא מחזיק ברשותו 500 מניות של ארסנל המהוות 0.8% מכלל מניות המועדון ושוות כ-3.4 מיליון לירות שטרלינג.