פלוגת הפיקוח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פלוגת הפיקוח
Inquisitorial123.jpg
מימין לשמאל: קאסיוס וורינגטון (אשלי הול), ארגוס פילץ' (דייוויד בראדלי), גרהאם מונטגיו (טום נונס), דולורס אמברידג' (אימלדה סטאונטון), דראקו מאלפוי (טום פלטון), וינסנט קראב (ג'מי ויילט) ופנסי פריקינסון (קייטי לאונג).
סוג קבוצת גיבורי-על
הופעה ראשונה הארי פוטר ומסדר עוף החול
יוצרים ג'יי קיי רולינג
מידע
חברוּת בקבוצה דראקו מאלפוי, וינסנט קראב, גרגורי גויל, פנסי פרקינסון, מיליסנט בלסטרוד, גרהאם מונטגיו וקאסיוס וורינגטון.
חברוּּת לשעבר בקבוצה דראקו מאלפוי, וינסנט קראב, גרגורי גויל, פנסי פרקינסון, מיליסנט בלסטרוד, גרהאם מונטגיו וקאסיוס וורינגטון.

פלוגת הפיקוח הוא ארגון קוסמים בדיוני של תלמידים בהוגוורטס המופיע בספרי הארי פוטר שכתבה הסופרת ג'יי קיי רולינג. הארגון הופיע לראשונה בספר החמישי בסדרה - הארי פוטר ומסדר עוף החול, והוא הוקם על ידי דולורס אמברידג'.

היסטוריה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלוגת הפיקוח הוקמה על ידי דולורס אמברידג', והיא סייעה לה לפקח על הנעשה בהוגוורטס. תפקידה העיקרי היה לוודא שכל תלמידי הוגוורטס מצייתים לכללים החדשים שקבע משרד הקסמים, והיא פעלה כנגד צבא דמבלדור. הקבוצה הורכבה בעיקר מתלמידי סלית'רין, והיא התפרקה לאחר שאמברידג' נאלצה לעזוב את הוגוורטס.

חברי הפלוגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערכים מורחבים – דראקו מאלפוי
  • וינסנט קראב וגרגורי גויל לומדים באותה שכבה עם הארי פוטר, והם חבריו הטובים ביותר של דראקו מאלפוי. גויל וקראב מלווים את מאלפוי בקביעות, ומשמשים עבורו כמעין שומרי ראש. הם מתוארים כבריונים שמנים ושתקנים וכתלמידים לא מוצלחים. בספר השני הארי ורון מתחזים אליהם באמצעות שיקוי פולימיצי, על מנת לברר האם דראקו מאלפוי הוא היורש של סלית'רין. בספר השביעי הם מצטיינים בלימודי קסמים אפלים, המועברים על ידי אוכלי מוות שהשתלטו על הוגוורטס. האבות של שניהם היו אוכלי מוות. בסיום הספר קראב מנסה לרצוח את הארי, רון והרמיוני בחדר הנחיצות באמצעות "שלהבת שדים" (קסם אפל מסוכן), אך גויל ניצל ממוות הודות לרון ויזלי. קראב, לעומת זאת, לא מצליח להימלט ונהרג כתוצאה מהקסם שלו עצמו.
  • פנסי פרקינסון לומדת באותה שכבה עם הארי פוטר, והיא מחזיקה בדעות זהות לאלו של מאלפוי. היא מאוהבת בו בגלוי, אך מתוארת כ"בעלת פרצוף של בולדוג". לפנסי אין תפקיד משמעותי בספרים, אך היא מתוארת בעיקר כאשר היא לועגת לאחרים ומשמיצה אותם. בספר השביעי היא אף מנסה להסית את התלמידים להסגיר את הארי לוולדמורט, אך במקום זאת רוב התלמידים מאיימים עליה בשרביטיהם.
  • מיליסנט בלסטרוד לומדת באותה שכבה עם הארי פוטר, הרמיוני ניסתה להתחזות אליה בספר השני באמצעות שיקוי פולימיצי אך לקחה בטעות את שיערות החתול שלה והפכה לחצי חתול.
  • גרהאם מונטגיו הוא תלמיד המבוגר מהארי בשנתיים. הוא הרודף של קבוצת סלית'רין בקווידיץ'. בספר החמישי הוא נהיה הקפטן של הקבוצה. הוכנס בכוח על ידי פרד וג'ורג' לארונית המעלימה בסוף הספר החמישי.
  • קאסיוס וורינגטון הוא תלמיד המבוגר מהארי בשנתיים. הוא הרודף של קבוצת סלית'רין בקווידיץ' בספר החמישי.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]