פלוריסיינטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
פלוריסיינטה
פלורנסיה ברטוטי.
פתיח הסדרה עונה שנייה.
סוגה טלנובלה
חברת הפקה Cris Morena Group, yair dori international
יוצרים כריס מורנה
כותבים מרטין מריאני
שחקנים פלורנסיה ברטוטי
פאביו די תומאסו
חואן מנואל חיל נבארו
בנחמין רוחאס
איסבל מסדו
ארץ מקור ארגנטינה
שפות ספרדית
מספר עונות 2
מספר פרקים 361
סדרת המשך אין
הפקה
אורך פרק כ-45 דקות
שידור
רשת שידור Chanel13 (ארגנטינה)
רשת שידור בישראל פוקס קידס, ג'טיקס
תקופת שידור מקורית 15 במרץ 20042 בדצמבר 2005
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

פלוריסיינטה היא טלנובלה ארגנטינאית, שנוצרה על ידי כריס מורנה ושודרה בשנים 2004 - 2005. שודרה בישראל בין השנים 2005-2006 על ידי הערוץ פוקס קידס (2005) וג'טיקס (2006) ששידר את שתי עונותיה והסדרה הופיעה לאחר סיומה גם בכמה ערוצים מסחריים בישראל (22,10), בעקבות הצלחתה של הסדרה בארץ כוכבי הסדרה הגיעו לישראל לסיבובי הופעות.

הסדרה, מבית היוצר של כריס מורנה ויאיר דורי, מופקת על ידי אותו צוות הפקה של הסדרה "קטנטנות". הטלנובלה מופקת על ידי שותפים ישראלים וארגנטינאים. צילומי הסדרה החלו ב-15 במרץ 2004 בארגנטינה.

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלורנסיה פזארינו, בחורה בת 20 מלאת חיים ושמחה אשר חולמת למצוא יום אחד את האביר על הסוס הלבן שלה. פלור התייתמה מאימה בגיל צעיר, גדלה עם דודתה טיטינה והאמינה כי אביה ברח אל הים ביום שאימה נפטרה ומאז עקבותיו נעלמו, אך בהמשך הסדרה מתגלה שמי שחשבה שהוא אביה הוא לא והיא בעצם ביתו של אלברטו סנטיז'ן, אביהן של דלפינה וסופיה ובעלה של מללה. פלור וחבריה: קלרה, רנטה, פצ'ה ובטה הקימו להקת רחוב, ויחד הם יוצרים מוזיקה כשפלור היא סולנית הלהקה. בצד השני של הסיפור, פדריקו פריצנוולדן, איש ממורמר וקשה רוח, מחליט לחזור למשפחתו ולאחיו לאחר שנסע עם חברתו המרשעת דלפינה. אחיו של פדריקו; פרנקו, ניקולאס, מיה, מרטין ותומאס הם ילדים מופרעים וקשי התנהגות, לכן פדריקו מחליט להיעזר במטפלת, אך לא מצליח לבחור את המתאימה. הוא מכיר את פלור במסיבה שהאחים שלו מארגנים בבית (מבלי ידיעתו והסכמתו). פלור שרה בה ופדריקו מגיע ושוכח שם את הארנק שלו. באותו לילה מגיעה פלור כדי להחזיר לפדריקו את הארנק שלו ששכח במסיבה, ומכיוון שפדריקו אמר לגרטה האומנת, שמי שתתדפוק ראשונה בדלת היא תהיה העוזרת, פלור דופקת בדלת והוא מציע לה בית ועבודה והיא מסכימה. האחים של פדריקו מאשימים את הזמרת בכל המעשים שקרו בבית, לכן פלור מסתירה ממנו שהיא הזמרת. העלילה מסתבכת כאשר פדריקו ופלורנסיה מתאהבים, אך דלפינה, חברתו של פדריקו, לא רוצה להיפרד ממנו בגלל עושרו ולכן היא משקרת ואומרת לו שהיא בהריון. בפרקי הסיום של הסדרה, הוא מגלה את השקר, ומתחתן עם פלורנסיה בסתר. לפני שתהליך הגירושין מסתיים פדריקו נדרס על ידי רכב, בניסיון להציל את הרוזן מקסימו אוגוסטו קלדרון דה-לה הוז'ה וכשפלור שבורה בעונה השנייה משחק מקסימו את תפקידו של פדריקו ופלור מתאהבת בו.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פלורנסיה איבדה את אהבת חייה, בני משפחת פריצנוולדן האהובים עליה נמצאים תחת חסותן של דלפינה ומללה המרשעות אשר מנצלות את החוק שלצידן כדי להתעלל במתגוררי הבית ובמיוחד להשפיל את פלור. הכול שחור בחייה של פלורנסיה, אך הכול עומד להשתנות. מקסימו אוגוסטו קלדרון דה לה הוז'ה, רוזן של קריקורגן, לא זוכר דבר ממעשיו בשעתיים האחרונות שבהן פדריקו השתלט על גופו. הוא נופל, כאשר הוא מתעורר הוא רואה את פלור כששניהם לכודים בערמת קצף בסמטה. אף אחד מהשניים לא יודע מיהו השני, הרושם הראשוני הופך לקונפליקט ובין השניים נוצרת משיכה. מקסימו רק רוצה להמשיך את חייו הרגועים של רווק רודף נשים, אך הודעה בלתי צפויה משנה את תוכניתו : לא ידוע איך, מתי ולמה קיבל את סמכות על אפוטרופוס ילדי פריצנוולדן. החל מאותו הרגע, מקסימו מרגיש שעליו לקחת את האחריות שהוטלה עליו. אך הדו-קיום באחוזת פריצנוולדן לא יהיה קל לבן אדם כמו מקסימו. היחסים בין דלפינה לפלורנסיה מתוחים מיום ליום והמריבות בבית מתרבות. מקסימו מתחיל להרגיש משיכה לפלור, אך פעמים רבות הוא לא מסוגל להתעלם מנוכחותה של דלפינה האלגנטית והיפה. פלורנסיה בדרך להפוך לאשת עסקים, מיליונרית, והיא חשה כי סוף סוף תוכל לחיות לצד אהבתה הגדולה והאמיתית. פלורנסיה מתלבטת בין מקסימו ללורנסו- בעלה של דלפינה ומזכירו של מקסימו שהתאהב בפלורנסיה. היא מאוהבת במקסימו, אך לורנסו עושה הכול כדי שהיא תאהב אותו : הוא משקר לה ולכולם ועושה את עצמו נכה (ש"נרפא" בשלב מאוחר יותר). הודות לתוכניתה הזדונית של דלפינה, פלור חוששת כי מקסימו הוא השותף שלה(של דלפינה), עד שהיא רואה את קלטת וידאו שהשאיר פדריקו. היא מראה אותה לפרנקו, שלא יסכים להראות אותה למקס. דלפינה מגיעה לחדר בזמן שפלור ופרנקו רואים את הקלטת אך היא לא מצליחה לצפות בה. פלור נוסעת לקריקורגן לאחר שמקס נוסע גם הוא כדי לחפש את פלור, אך בקריקורגן פורצת מלחמה. משום כך, לא מתאפשרות טיסות, שניהם מתגנבים למטוס שנוסע לארץ שכנה, נפגשים על המטוס ועוצרים אותו. כשמקס ופלור חוזרים הביתה אהבתם פורחת. כשלורנסו, דלפינה, מללה ובוניז'ה מבחינים כי המצב הוא לרעתם, הם מתכננים תוכנית המורכבת מסדרה של תאונות אשר יגרמו למקס לחזור לדלפינה. התוכנית מצליחה, מקס ודלפינה מתחתנים, לצערה הרב של פלור. בפרקים האחרונים של הסדרה, הכל מסתדר לטובה: פרנקו מגלה שהוא בעצם מאומץ ויכול לחזור לאוליביה, שעד אותה העת חשב כי היא בת דודתו, דלפינה, מללה, לורנסו ובוניז'ה נשלחים לכלא על מעשיהם הרעים, דלפינה מתחרטת על הרשעות אשר הפגינה אחרי שחוטפת את מרגריטה ביתה של פלור, פלור נכנסת להיריון ממקסימו ויולדת שלישייה, ולאחר מכן שניהם מתחתנים ברוב פאר והדר.

ההצלחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה של פלוריסיינטה החלה את שידורה בארגנטינה ב-15 במרץ 2004. בחודשים הראשונים לשידורה, התוכנית נחשבה להצלחה בינונית ולעתים קרובות הצליחה להביס את מתחריה. למרות היותה סדרת נוער, היא הכילה גם הומור אשר התאים לכל המשפחה ולא רק לקהל הצעיר. בזכות תכונה זו, הצליחה התוכנית תוך פחות מחודשיים להרחיב את קהל הצופים שלה בעשרות אחוזים, עד הפיכתה לסדרת הנוער המצליחה ביותר בארגנטינה מזה עשור בערך. מדרוג הרייטינג שלה היה גבוה בצורה יוצאת דופן בהשוואה לסדרות נוער אחרות - פרקים רבים מתוך העונה הראשונה של פלוריסיינטה אף הגיעו אל מעל ל-20 אחוזי צפייה, נתון אשר מעט מאוד סדרות נוער בארגנטינה זכו לה לכל אורך ההיסטוריה. העונה הראשונה של התוכנית הכילה 175 פרקים וממוצע הרייטינג של העונה היה 17.4%, כשהפרק האחרון לעונה רשם את שיא הרייטינג של הסדרה כולה (27.6%). לעומת זאת, העונה השנייה של פלוריסיינטה לא הייתה מוצלחת כמו הקודמת, בין היתר מהסיבה שצופים כעוסים רבים עזבו את הסדרה, לאחר שהתגלה להם כי הגיבור הראשי חואן מנואל חיל נבארו ששיחק את פדריקו פריצנוולדן, לא ישתתף בעונה השנייה. מדרוג הרייטינג של העונה השנייה כמעט ולא השתנה לכל אורך העונה, בשונה לעונה הקודמת אשר מספר הצופים הלך וגדל ככל שהפרקים התקדמו. העונה השנייה הכילה 186 פרקים וממוצע הרייטינג שלה היה 14.3%. גם בישראל זכתה הסדרה "פלוריסיינטה" להצלחה בלתי מבוטלת ומלבד ביקור של כוכבי הסדרה בארץ לצורך קיום ההופעה, בה צפו עשרות אלפי ילדים ובני נוער, הופקה בארץ חוברת מדבקות של הסדרה בהוצאת PMI, שלל מוצרים נלווים שוחררו לחנויות וכן הוקם אתר אינטרנט מצליח לסדרה שנוהל על ידי תומר מלמד ודורון פנקס. בשיא ההצלחה של הסדרה בארץ סחף אחריו האתר 20,000 מעריצים ביום.

דמויות מרכזיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסדרה הופקו כמה מופעי תיאטרון שהצליחו בארגנטינה ויצאו לסיבוב הופעות עולמי שכלל גם את ישראל. מופע העונה השנייה הצליח גם בארגנטינה ויצא לסיבוב הופעות, אך לא הופיע בישראל. ב-2006 הועלה מופע שהכיל בתוכו את שירי שתי העונות של פלוריסיינטה והיה מוצלח כמו קודמיו. סיבוב ההופעות כלל את מדינות דרום אמריקה ומרכז אמריקה. בנוסף, בברזיל, פורטוגל וצ'ילה שודרה תוכנית בשם "פלוריבלה" המבוססת על הסדרה, וכן גם יצאו גרסאות לסדרה בקולומביה ומקסיקו.

בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיבוב הופעות של מופע העונה הראשונה בארץ נערך באפריל 2005 בהיכל הספורט יד אליהו בתל אביב. המופע נחל הצלחה רבה ולכל מופע הגיעו בין 8500-10000 צופים. המופע עלה בארץ לאחר סיום העונה הראשונה של הסדרה וסמוך לשידור העונה השנייה בארגנטינה. טרם עלייתו בארץ עלו תהיות רבות לגבי השתתפותו של חואן מנואל חיל נבארו שגילם את פדריקו בעונה הראשונה ועזב את הסדרה לאחר סכסוך עם יוצרת הסדרה. הועלו שמועות שבנחמין רוחאס ימלא את תפקידו במופע על אף שהוא כבר משתתף בתפקיד אחר במופע. לבסוף לאחר לחצים רבים, הצליחה ההפקה לצרף את נבארו לסיבוב ההופעות הישראלי על אף שהוא כבר לא חלק מצוות השחקנים הנוכחי לגלם את אותו התפקיד שמילא בהפקה הארגנטינאית של המופע. בשנת 2006 יצא אלבום מדבקות של העונה הראשונה של הסדרה בהוצאת PMI.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]