פרח בר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף פרחי בר)
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: ניסוח לא ברור.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
פרחי בר של אוסטרליה המערבית

פרח בר הוא פרח הגדל בטבע, כלומר לא נזרע ולא ננטע בכוונה. פרחי בר מכמה מינים מעורבים נמכרים באריזות זרעים. המונח מרמז שכנראה הצמח אינו היברידי וגם לא זן נבחר השונה באופן כלשהו מהאופן בו הוא נראה בטבע כצמח מקומי, גם אם הוא גדל במקום שלא היה באופן טבעי. המונח יכול להתייחס לצמח הפורח בכללותו, גם כאשר אינו פורח, ולא רק לפרח.[1]

"פרח בר" אינו מונח מדויק. מונחים כמו "מינים מקומיים" (המופיעים באופן טבעי באזור, ראו: צמחייה), "מינים" "אקזוטיים" או introduced species (אנ') (אינם מופיעים באופן טבעי באזור), חלקם מתויגים "כמינים פולשים" (שמתחרים על צמחים אחרים - בין אם הם ילידים ובין אם לא), "מיובאים" (שהוצגו לאזור בין אם בכוונה ובין אם בטעות) ו"התאזרחו" (הוצגו לאזור, אך כיום נחשבים בציבור כמוצא יליד) הם הרבה יותר מדויקים.

בבריטניה, הארגון "Plantlife International" הקים את "תוכנית הפרחים של המחוז" בשנת 2002, שבגינה חברי הציבור הצביעו והצביעו לסמל פרח הבר עבור מחוזם. המטרה הייתה להפיץ את המודעות למורשתם של מינים מקומיים ולצורך בשימור, מכיוון שחלק ממינים אלה נמצאים בסכנת הכחדה. לדוגמה, סאמרסט אימצה את הציפורן, לונדון את הערבה, ודנבישייר בויילס בחרו את האשבל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא פרח בר בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Wild flowers can be found in deserts, forests, meadows, and fields. "wildflower". בדיקה אחרונה ב-5 בדצמבר 2014. Wildflower, noun. Any flowering plant that grows without intentional human aid.