פרח השכונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פרח השכונות
בימוי ניר ארז
כתיבה קובי אוז
דמויות אוולין הגואל, גיא זוארץ / שי פלד, מאיר סוויסה, לירז צ'רכי, שלומי קוריאט, אמיר קריאף / אורי זגורי, עמי אנידג'ר, מירב שירום, מעיין תורג'מן ותלמידי ובוגרי גודמן - בית ספר למשחק בנגב: קרן אדרעי, נופר אילדיס, יקיר אליהו וקנין, לירון בן זקן, לי גורל, אלירן הרוש, אורי סברי, אדר סידליק, רעות פיש, עופר פרימן, כנרת קדוש קינן
מוזיקה קובי אוז
מקום ההתרחשות עיירה דרומית בנגב
תקופת ההתרחשות שנות האלפיים
מדינה ישראלישראל ישראל
סוגה מחזמר להיטים, קומדיה
הצגת בכורה באר שבע (נובמבר 2012)
משך ההצגה 130 דקות
שפה עברית

פרח השכונות הוא מחזמר להיטים שכתב קובי אוז וביים ניר ארז, המבוסס על שיריהם של קובי אוז ולהקת טיפקס, הועלה לראשונה בתיאטרון באר שבע בנובמבר 2012.

זהו המחזה הראשון שכתב קובי אוז. בשנת 2010 פנה תיאטרון באר שבע לקובי אוז בהצעה לכתיבת מחזה קומי, המבוסס על שיריו, המתמקד בעיר דרומית, הסופגת טילים ונתונה באווירה מסורתית. המחזה מדבר בצורה הומוריסטית ובשילוב שירים מוכרים, על היחס המזלזל והמנוכר של החברה הישראלית המתגוררת במרכז הארץ, אל העולים ממדינות ערב, שהתיישבו בפריפריה בדרום הארץ, אל המצב הכלכלי הקשה באזור, הקסאמים, ומתאר בהומור את החברה שרבנים שונים הפכו בה למפלט מקשיי היומיום.[1]

המחזה מספר את סיפורה המצחיק-עצוב של משפחת בוזגלו המתגוררת בעיירת פיתוח בדרום הארץ. רוב המערכות במחזה הן פלשבקים אל העבר, במהלך ימי השבעה, לאחר שאבי המשפחה, מסעוד בוזגלו, נהרג מפגיעה ישירה של קסאם; והמערכה האחרונה היא חתונתם של גיבורי המחזה.

שם המחזה לקוח מהשיר "פרח השכונות", בו מתואר בצורה אירונית סיפורה של נערה צעירה, שמפיק מנוסה מנסה לשכנעה לעבוד איתו כזמרת, ולאחר הצלחתה היא זורקת אותו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]