פרח לרנר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-dialog-question.svg
אנו דנים כעת בשאלה האם ערך זה עומד בקריטריונים להיכלל בוויקיפדיה. אתם מוזמנים לשפר ולהרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, וכן להשתתף בדיון בדף השיחה של הערך
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי עורכת או עורך בעלי זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה בתאריך 13.10.2019).
פרח לרנר יחד עם אבי דיכטר ואחרים במזנון הכנסת (2008).

פרח לרנר (נולדה ב-13 ביוני 1977) היא יועצת ישראלית בענייני ממשל. שימשה יועצת לראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני חקיקה וכנסת.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לרנר (במקור אלימלך) נולדה באשדוד לאב עובד נמל אשדוד ולאם תופרת. בצעירותה למדה באולפנה בעיר והדריכה בתנועת בני עקיבא[1]. לאחר סיום השירות הלאומי, כמדריכת טיולים, השלימה תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה ותואר שני בממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת בר-אילן.

בשנים 20012002 שימשה כעוזרת פרלמנטרית לחבר הכנסת זבולון אורלב מהמפד"ל, בעת שכיהן כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת. עם הקמת הכנסת ה-16, כאשר מונה אורלב לשר הרווחה בממשלתו של אריאל שרון, מונתה לרנר לעמוד בראש לשכתו. בתקופת הכנסת ה-17 שימשה כיועצת מקצועית לשר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, וכמקשרת בין המשרד לביטחון הפנים לבין יתר משרדי הממשלה והכנסת.

במרץ 2009, עם השבעת הממשלה ה-32 בראשות בנימין נתניהו, מונתה לרנר ליועצת ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת. במסגרת תפקידה זה, אחראית לרנר על קידום החלטות הממשלה ואישורן במליאת הכנסת. בכלל זה, אחראית על קידום אישור תקציב המדינה בוועדות הכנסת ובמליאה, קידום הצעות חוק ממשלתיות ופרטיות בתמיכת הקואליציה, וקישור בין עבודת הממשלה, הכנסת, היחידות המקצועיות ועוד.

בשנת 2012 נבחרה על ידי "מגזין G" של העיתון "גלובס" לאחת מ-40 הצעירים המבטיחים של עולם העסקים הישראלי[2].

בספטמבר 2015 נחקרה, לצד בעלה, בחשד שניצלה את תפקידה לקידום עסקיו הפרטיים, בתחום יחסי הציבור[3]. בעקבות החשדות, הורתה נציבות שירות המדינה להשעות את לרנר מתפקידה למשך ארבעה חודשים[4]. בפברואר 2017, הגיעה לרנר להסדר מותנה עם פרקליטות המדינה, לפיו תודה בעבירה של מרמה והפרת אמונים, ייסגר התיק הפלילי נגדה וייפתח במקומו הליך משמעתי, היא תפוטר משירות המדינה, תורחק משירות המדינה ל-5 שנים ותשלם קנס של 20,000 ש"ח[5].

ביוני 2017 פורסם[6] כי לרנר תמונה לסמנכ"לית רגולציה בדיסקונט השקעות.

בפברואר 2019 הועלה שמה כמועמדת לאייש את המקום השלישי ברשימת הבית היהודי לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת.

לרנר נשואה לאבי לרנר, הבעלים של חברת יחסי הציבור "לרנר קום". הם הורים לחמישה ילדים. מתגוררים בשכונת גבעת מרדכי שבירושלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]