פרסי יד ושם למפעלים חינוכיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פרסי יד ושם למפעלים חינוכיים
מדינה ישראל עריכת הנתון בוויקינתונים
הגוף המעניק יד ושם עריכת הנתון בוויקינתונים
האתר הרשמי
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

פרסי יד ושם למפעלים חינוכיים הם פרסים המוענקים על ידי בית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם. הפרסים ניתנים למפעלים חינוכיים מצטיינים שבמרכזם לימוד השואה בתחומים: תוכנית חינוכית, מפעל חיים חינוכי, עבודת גמר, וספר לילדים ולנוער. מטרתם לעודד לומדים ומלמדים לעסוק בחקר השואה והוראתה.

פירוט הפרסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לתוכניות חינוכיות בהוראת השואה מוענקים שלושה פרסים, שניים למוסדות חינוך פורמלי ופרס נוסף שהוא יוזמת מורים שהשתתפו בהשתלמויות יש ושם. נבדקת ייחודיות התוכנית ומקוריותה, מהימנותה ההיסטורית שיתוף הקהילה ועוד. כל אחת מהתוכניות זוכות בפרס של 6,000 ש"ח, המוענק מהקרן על שם חונו ובלימה ניימן ז"ל.

מפעל חיים חינוכי מוענק לדמות שפעלה לקידום הוראת השואה ושימור זכרה, את מקבלי הפרס מאתרת ועדת איתור, ומקבלה זוכה בפרס של 5,000 ש"ח מהקרן על שם חונו ובלימה ניימן ז"ל.

לספר לילדים ונוער מוענק הפרס עבור ספר המקרב את הקוראים הצעירים לנושא השואה. הוא ניתן לספר שפורסם בשנים שקרובות לשנת הענקת הפרס. הפרס של 4,000 ש"ח מוענק מתרומתה של סנדרה ברנד לזכר בנה היחיד ברונו שנספה בשואה.

כמו כן, מוענקים פרסים לחמש עבודות גמר של תלמידי התיכונים המוקדשות לשואה, גובה כל פרס 500 ש"ח והוא מוענק על ידי הקרן על שם מארק ולובה יובילר ז"ל.

מענק ופרס ניתנים לתוכנית חינוכית המתמקדת בתולדות יהודי צרפת ויהודי צפון אפריקה בשואה. מענק ניתן לבית ספר שאת כתיבת עבודות החקר בחטיבת הביניים ניתב להיבטים של שואת יהודי צרפת, ופרס ניתן לעבודת גמר מצטיינת העוסקת בתולדות יהודי צרפת. הפרס מוענק מהקרן לזיכרון השואה בצרפת ואגודת עלומים.

זוכי פרס לספרות לילדים ונוער ופרס מפעל חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה פרס לספר לילדים ונוער הסופר/ת פרס מפעל חיים חינוכי
תשס"ט להחביא את אדית קאת'י קייסר אניטה טרסי
תש"ע למדוד את התהום פועה הרשלג ד"ר פליציה קראי
תשע"א אלוף הילדים – הסיפור של יאנוש קורצ'אק טומק בוגצקי מיכאל ירון
תשע"ב יוסי לוי
תשע"ג צעדים בערפל פנינה פלדמן יעקב (קובה) ואירנה וודיסלבסקי
תשע"ד סיפו – סיפור לא גמור יובל אלבשן חיים רוט
תשע"ה המחבוא לואיק דווילייה אשר אוד
תשע"ו הדובי של פרד איריס ארגמן חנה גפרית

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]