פרש משטרה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Disambig RTL.svg המונח "משטרה רכובה" מפנה לכאן. לערך העוסק בכוחות משטרה ספציפיים, ראו המשטרה הרכובה.
פרשות משטרה ליד הקרמלין, מוסקבה

פרש משטרה הוא שוטר רכוב על סוס או גמל. פרשי משטרה משרתים עדיין באזורים נידחים, אך יש להם תפקיד גם באזורים עירוניים: בפעילות טקסית וכן בתוך המון אדם. במצב זה יש להם יתרון על שוטרים רגליים, מכיוון שיש להם מסה גדולה יותר והם נראים למרחוק, ובכך מפחיתים התפרעויות ומקלים על אזרחים הזקוקים להם למצוא אותם. גם הראות שלהם עצמם משופרת בגלל עמדתם הגבוהה. פרשים מועסקים גם בסיורים בפארקים ובטבע, מקומות בהם ניידות משטרה עשויות להיות רועשות מדי או בלתי מעשיות. פרשים משרתים גם כחלק מיחידות חיפוש והצלה.

פרשי משטרת ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרשי משטרת ישראל

במשטרת ישראל ובשירות בתי הסוהר קיימות יחידות של פרשים.

פרשי המשטרה יוצאים לפעילות בעיקר באזורים כפריים, קיבוצים ובחופי הים. יחידות הפרשים פועלות באירועי הפגנות, ריסון ופיזור קהל רב. לסוסים אשר בשירות המשטרה יש מראה גדול ומאיים אשר מרתיע מפגינים מלנסות ולהתחכך בשוטרים. לסוסים אשר בחיל הפרשים של משטרת ישראל יש הגנה בחוק אשר תקיפתם שוות ערך לתקיפת שוטר מן המניין. הפרשים מצוידים באלה משטרתית, בסרבלים שחורים חסיני אש, קסדת ראש עם ריפוד עור בצוואר להגנה מפני תקיפות מאחור, מגיני גוף, תיק גב לציוד אישי ומתקן מים עם צינור לפה אשר מקל על הפרש בשתייה כאשר שתי ידיו על המושכות.

כאמור, פרשי המשטרה מסייעים ליס"מ בבקרת קהל ופיזור הפגנות. באירועי עמונה השתמשו השוטרים בחיל הפרשים, ואלו עזרו להם בריסון הקהל ובפיזורו. כנגד השוטרים נטען שהם השתמשו בסוסים לרמוס מפגינים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא פרש משטרה בוויקישיתוף