צ'ובאקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

צ'ובאקה

Chewbacca-2-.jpg
פיטר מייהו כצ'ובאקה
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה
הופעה אחרונה מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית'
יוצר/ת ג'ורג' לוקאס
שחקן/ית פיטר מייהו
מידע
כינויים צ'ואי
תאריך לידה BBY 200
גזע ווּקי
מין זכר
מקצוע חובל ראשון בספינת מילניום פלקון
שיוך הרפובליקה הגלקטית, ברית המורדים, הרפובליקה החדשה, משפחת סולו (חוב חיים), כפר העץ הבהיר
תאריך פטירה ABY 25
סיבת/גורם המוות הגנה על ילדיו של האן סולו
דמויות קשורות
משפחה אטיצ'יטואקאל (אבא)
אלן (אמא)
מלאטוובוק (אישה)
לומפארוואמפ (בן)
לואובאקה (אחיין)
ג'ואודררל ודיראנטה (בני דודים)
חברים האן סולו, לוק סקייווקר, ליאה אורגנה
אויבים האימפריה הגלקטית, סית'

צ'ובאקה, הידוע גם כצ'ואיאנגלית: Chewbacca ו-Chewie; נולד בשנת BBY 200 ונפטר בשנת ABY 25) הנו דמות בדיונית המככבת בטרילוגיה הישנה של סרטי "מלחמת הכוכבים". בסרטים גולם על ידי פיטר מייהו. הדמות הופיעה בכל סרטי הטרילוגיה המקורית: מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה, מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית ובמלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי. צ'ובאקה הופיע בכלל משחקי זיכיון מלחמת הכוכבים, וברוב שאר המוצרים הנלווים. במשחק הפופולרי Angry Birds Star Wars ובהמשכו משנת 2013, הציפור האדומה "טרנס" מהווה פארודיה על צ'ובאקה. צ'ובאקה, בגילומו של פיטר מייהו, צפוי להופיע בסרט מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר.

הופעותיו בסרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הופעתו הראשונה של צ'ובאקה בוצעה בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה. שם, צ'ובאקה וחברו, האן סולו (לו הוא חייב חוב חיים, לאחר שסולו הציל את צ'ובאקה ממוות), קיבלו עבודה בשכר על ידי גורם מסתורי להוביל את לוק סקייווקר, אובי ואן קנובי ושני הדרואידים R2D2 ו-C3PO לכוכב אולדריאן. עם זאת, כשהחבורה מוצאת כי כוכב המוות הרס את הכוכב, שני המבריחים מצטרפים לברית המורדים של ליאה. התפתחותם הגדולה של סולו וצ'ובאקה התרחשה בסרטים מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית ובמלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי. שם, וזאת לאחר שהאן סולו מוקפא בפחמן ומועבר לגנגסטר ג'אבה ההאט, צ'ובאקה נהיה לשותף ולתפקיד חשוב בהבסת האימפריה הגלקטית.

בסרט הפריקוול מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית', צ'ובאקה נאבק בצבא הפולש לכוכב הבית שלו, "קאשיק". שם, הוא מקבל סיוע ממסדר אבירי הג'דיי בראשות מאסטר יודה לאחר שפלפטין מגיע למקום. שם, נחשף כי הנשק המסורתי של גזע הווּקים הוא ה"בואקסטאר", נשק הדומה ביותר לרובה קשת.

הופעות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות אנימציה וטלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית הטלוויזיה "ספיישל מלחמת הכוכבים לחג" משנת 1987, מוצגת משפחתו של צ'ובאקה, החיה בשלווה על כוכב קאשיק. תוכנית הטלוויזיה מורכבת, למעשה, מסיפור מסגרת בו האן סולו וצ'ובאקה מוכרחים לתקן כמה מנזקיו של דארת' ויידר, כשעל צ'ובאקה להגיע לארוחת החג המשפחתית. בפרק הסיום של העונה השלישית של הסדרה מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים, צ'ובאקה נתפס על ידי ציידי "טראנדושאן", אך מחולץ על ידי אסוקה טאנו. צ'ובאקה בונה חללית מרכיבים פגומים, המתפרקת, כשלאחר מכן הוא תוקף את מבצר "טראנדושאן", כשהוא נעזר בחבריו מגזע הווּקי.

ספרים, קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחתו המורחבת של צ'ובאקה הופיעה בכמה מספרי מלחמת הכוכבים, ובספר "אבירי הג'דיי הצעירים" נחשף כי יש לו אחיין בשם לואובאקה, שהצטרף לאקדמיית הג'דיי. בספר "רומן אדון האופל: עלייתו של דארת' ויידר" מוסבר כי עזב את כוכב ביתו, קאשיק, מכיוון שדארת' סידיוס ו-ויידר שיעבדו את תושבי הכוכב. צ'ובאקה מת בתוך הרומן "וקטור פריים", כשהקריב את חייו למען בנו של האן סולו, אנקין סולו, כשחלק מתוך הירח צונח על הכוכב בו האן מקים את משפחתו. כתוצאה מכך, האן שוקע בדיכאון קשה, וחלה הידרדרות בחייו. אולפני סרטי לוקאס הוציא סדרת קומיקס מוגבלת בשם Star Wars: Chewbacca, שארכה ארבע חוברות בלבד, שם מסופר על C3PO ועל R2D2 שחוקרים את מקורותיו של צ'ובאקה. למרות שמת, צ'ובאקה צפוי להופיע בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 7: שחר חדש.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]