לדלג לתוכן

צ'ובאקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
צ'ובאקה
פיטר מייהו כצ'ובאקה
פיטר מייהו כצ'ובאקה
שם סרט מלחמת הכוכבים
הופעה ראשונה מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה (לפי סדר הפקה)
מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית' (כרונולוגית)
הופעה אחרונה מלחמת הכוכבים - פרק 9: עליית סקייווקר
יוצרים ג'ורג' לוקאס
גילום הדמות פיטר מייהו (פרקים 3–7), יונאס סואוטאמו (פרקים 7 כפיל גוף, 8-9 וסולו)
מידע
שם אמיתי צובאקה
כינויים צ'ואי
גיל 250
תאריך לידה BBY 200 בן 250
גזע ווּקי (Walking Carpet)
מין זכר
מקצוע חובל ראשון בספינת מילניום פלקון
שיוך הרפובליקה הגלקטית, ברית המורדים, הרפובליקה החדשה, משפחת סולו (חוב חיים), כפר העץ הבהיר
כוחות כוח פיזי עצום
כלי נשק רובה קשת אנרגיה
כלי רכב מילניום פלקון
דמויות קשורות
משפחה אטיצ'יטואקאל (אבא)
אלן (אמא)
מלאטוובוק (אישה)
לומפארוואמפ (בן)
לואובאקה (אחיין)
ג'ואודרל ודיראנטה (בני דודים)
חברים האן סולו, לוק סקייווקר, ליאה אורגנה, ריי
אויבים האימפריה הגלקטית, סית', קיילו רן

צ'ובאקה, הידוע גם כצ'ואיאנגלית: Chewbacca ו-Chewie; נולד בשנת BBY 200) הוא דמות בדיונית, המופיעה בכל הטרילוגיות של סרטי "מלחמת הכוכבים". בסרטים גולם על ידי פיטר מייהו ויונאס סואטמו. הדמות הופיעה בכל סרטי הטרילוגיה המקורית: מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה, מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית ובמלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי וכן בסרטים מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית' החותם את הפרי-לוגיה, ובסרטי טרילוגיית ההמשך מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר, מלחמת הכוכבים - פרק 8: אחרוני הג'דיי, מלחמת הכוכבים - פרק 9: עלייתו של סקייווקר ובסרט סולו: סיפור מלחמת הכוכבים.

הופעותיו בסרטים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ'ובאקה הופיע לראשונה בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 4: תקווה חדשה. שם, יחד עם חברו, האן סולו (לו הוא חייב חוב חיים, לאחר שסולו הציל את צ'ובאקה ממוות), נשכר על ידי אובי ואן קנובי להוביל אותו, את לוק סקייווקר, ושני הדרואידים R2D2 ו-C3PO לכוכב הלכת אולדריאן. עם זאת, כשהחבורה מוצאת כי כוכב המוות הרס את הכוכב, שני המבריחים מצטרפים לברית המורדים של ליאה. התפתחותם הגדולה של סולו וצ'ובאקה התרחשה בסרטים מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית ובמלחמת הכוכבים - פרק 6: שובו של הג'דיי. שם, וזאת לאחר שהאן סולו מוקפא בפחמן ומועבר לגנגסטר ג'אבה ההאט, צ'ובאקה נהיה לשותף ולתפקיד חשוב בהבסת האימפריה הגלקטית.

בסרט הפריקוול מלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית', צ'ובאקה נאבק בצבא הפולש לכוכב הבית שלו, "קאשיק". שם, הוא מקבל סיוע ממסדר אבירי הג'דיי בראשות מאסטר יודה לאחר שפלפטין מגיע למקום. שם, נחשף כי הנשק המסורתי של גזע הווּקים הוא ה"בואקסטאר", נשק הדומה ביותר לרובה קשת.

בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 7: הכוח מתעורר, צ'ובאקה עוזר למורדים למצוא את לוק סקייווקר ולהחזירו, לאחר שהאן סולו מת, צ'ובאקה טס עם ריי ו R2-D2 לאי ששם נמצא לוק סקיווקר.

לאחר מכן בסרט מלחמת הכוכבים - פרק 8: אחרוני הג'דיי צ'ובאקה נמצא על אי עם לוק סקייווקר וריי בשביל שלוק ילמד את ריי את דרכי הכוח.

בסרט "עלייתו של סקייווקר" נלכד על ידי המסדר הראשון וחולץ על ידי ריי, פין ופו. בהמשך, הוא ולאנדו נשלחים להביא כמה שיותר אנשים במלחמה נגד המשחתות של פלפטין והם מצליחים.

הופעות אחרות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרות אנימציה וטלוויזיה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית הטלוויזיה "ספיישל מלחמת הכוכבים לחג" משנת 1978, מוצגת משפחתו של צ'ובאקה, החיה בשלווה על כוכב קאשיק. תוכנית הטלוויזיה מורכבת, למעשה, מסיפור מסגרת בו האן סולו וצ'ובאקה מוכרחים לתקן כמה מנזקיו של דארת' ויידר, כשעל צ'ובאקה להגיע לארוחת החג המשפחתית. בפרק הסיום של העונה השלישית של הסדרה מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים, צ'ובאקה נתפס על ידי ציידי "טראנדושאן", אך מחולץ על ידי אסוקה טאנו. צ'ובאקה בונה חללית מרכיבים פגומים, המתפרקת, כשלאחר מכן הוא תוקף את מבצר "טראנדושאן", כשהוא נעזר בחבריו מגזע הווּקי.

ספרים, קומיקס

[עריכת קוד מקור | עריכה]

צ'ובאקה מופיע בטרילוגיית הספרים "הרפתקאות האן סולו" מאת בריאן דיילי שפורסמה במקור בין השנים 1979 ל־1980. משפחתו המורחבת של צ'ובאקה הופיעה בכמה מספרי מלחמת הכוכבים, ובספר "יורשי הכוח", חלק מסדרת "אבירי הג'דיי הצעירים" נחשף כי יש לו אחיין בשם לואובאקה, שהצטרף לאקדמיית הג'דיי. בספר "רומן אדון האופל: עלייתו של דארת' ויידר" מוסבר כי עזב את כוכב ביתו, קאשיק, מכיוון שדארת' סידיוס וויידר שיעבדו את תושבי הכוכב כדי לבנות את כוכב המוות.

הספר "האט גמביט" מסביר כיצד צ'באקה והאן סולו נפגשים לראשונה. האן, סגן בצי הקיסרי, מוצא את צ'ובאקה מחוסר הכרה על סיפון ספינת עבדים. המפקד של האן מורה לו לעזוב את צ'ובאקה, אך האן מסרב ומציל את האסיר חסר האונים. לאחר הכרתו, צ'וובאקה נשבע "חובות חיים" להאן, והשניים הופכים לשותפים עסקיים ולחברים.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא צ'ובאקה בוויקישיתוף