צ'ק-אין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נוסעים בנמל התעופה הבינלאומי של ונקובר מבצעים צ'ק-אין לפני טיסה

ביצוע צ'ק-אין הוא תהליך בו אנשים מבצעים רישום של הגעתם לבית מלון, נמל תעופה, נמל ימי או אירוע.

בנמלי תעופה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – רישום לטיסה

בנמל התעופה תהליך הצ'ק-אין מבוצע בדרך כלל על ידי חברות התעופה או על ידי סוכן העובד מטעם חברת תעופה מסוימת. במסגרת תהליך הצ'ק אין, הנוסעים בדרך כלל מוסרים לחברת התעופה את כל התיקים שהולכים לתא המטען של המטוס ומקבלים את כרטיסי העלייה למטוס לפני שהם רשאים להמשיך לעלות לטיסה שלהם.

כל הנוסעים שמגיעים לנמל התעופה נדרשים לעבור את תהליך הצ'ק-אין בזמנים מסוימים לפני המראת הטיסה. במהלך תהליך הצ'ק אין הנוסעים נדרשים לרוב לבחור את המושב בו הם ישבו במהלך הטיסה מבין המושבים הפנויים, ורשאים גם לשלם על שדרוגים מסוימים אם האפשרות זמינה.

תהליך הצ'ק-אין משתנה מחברת תעופה לחברת תעופה.

בבתי מלון[עריכת קוד מקור | עריכה]

דלפק צ'ק-אין במלון בהונג קונג

אורחים שמגיעים לבתי מלון נדרשים לעבור תהליך צ'ק-אין על מנת לקבל את המפתח לחדר ולעיתים רבות, במסגרת תהליך הצ'ק אין נדרשים לספק את פרטי כרטיס האשראי על מנת לכסות עלויות אפשריות במשך השהייה בבית המלון.

צ'ק-אין ברשתות חברתיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנם רשתות חברתיות שונות, כגון Foursquare, Google Latitude, Google+, Facebook, Jiepang, VK, Gowalla, GetGlue ו- Brightkite, שמאפשרים למשתמשים לבצע פעולה המכונה "דיווח עצמי" (Self-reported positioning), או מכונה גם "צ'ק אין", למקום פיזי בו הם נמצאים כעת, על מנת ליידע באופן זה את חבריהם ברשת החברתית על מיקומם.[1]

ביישומים רבים בטלפונים החכמים ישנו כפתור בו המשתמש יכול לראות רשימה של מקומות שנמצאים בקרבת מקום בהם המשתמש יכול לבצע "צ'ק-אין" ברשת החברתית. לעיתים רבות, אם המיקום אינו מופיע ברשימת המקומות הסמוכים, המשתמש יכול להוסיף את המיקום ישירות מהטלפון החכם. לאחר שהמשתמשים מבצעים "צ'ק-אין" ברשת החברתית לעיתים רבות הם מסוגלים לשתף את המיקום שלהם עם חברים בשירותים כגון Twitter או Facebook.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Richmond, Riva (10 בספטמבר 2010). "Three Best Ways to Use Location-Based Social Media". The Wall Street Journal. Dow Jones & Company, Inc.. בדיקה אחרונה ב-30 בספטמבר 2010.