צעצוע של סיפור - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

צעצוע של סיפוראנגלית: Toy Story) היא זיכיון של חברת וולט דיסני ופיקסאר, המבוסס על סדרת סרטי הנפשה ממוחשבת שהחלה בשנת 1995 עם הסרט "צעצוע של סיפור", שהופק על ידי פיקסאר והופץ על ידי דיסני. הזיכיון מבוסס על קונספט האנשה, על פיו לכל הצעצועים יש תודעה והם מנהלים חיים סודיים, ללא ידיעתם של בני האדם; הסרטים מתמקדים בקבוצה מגוונת של צעצועים, שבה חברים בין היתר הבוקר שריף וודי ומגן החלל באז שנות-אור. בכל אחד מסרטי הסדרה יוצאים הצעצועים באופן מפתיע להרפתקה חדשה, המאלצת אותם לעמוד בפני אתגרים שונים.

עמוד זה כולל רשימת דמויות אנימציה שונות אשר הופיעו בסרטים ובספיישלים של צעצוע של סיפור.

דמויות שהוצגו בצעצוע של סיפור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצעצועים של אנדי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצעצועים של אנדי נראו גם בשני הסרטים הבאים, בסוף הסרט השלישי הם נתרמו לבוני.

שריף וודי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – שריף וודי

שריף וודי הוא בובת בוקר משנות ה-50 של המאה ה-20, והצעצוע האהוב על אנדי. הוא הופיע בכל ארבעת סרטי צעצוע של סיפור, הוא המנהיג של כל הצעצועים של אנדי. היריבות שלו עם באז מהווה בסיס לסרט הראשון. בסרט צעצוע של סיפור 2, הוא נגנב במכירת חצר על ידי אספן צעצועים בשם אל, והצעצועים האחרים יצאו למבצע הצלה. בסרט זה, מתגלה שהוא היה כוכב בתוכנית טלוויזיה בשם וודי הכוכב. בסרט צעצוע של סיפור 3, הוא וכל שאר הצעצועים נתרמו לגן ילדים ומוכרחים לחזור הביתה לפני שאנדי יעזוב לקולג'. מאוחר יותר הוא תורם את עצמו ואת שאר הצעצועים לבוני. בסרט צעצוע של סיפור 4, הוא פוגש את בו פיפ בקרנבל, נפרד מחבריו הצעצועים ומצטרף אל בו פיפ עם משפחתם החדשה ויחד עזרו לצעצועים אבודים למצוא בעלים חדשים.

בסרט השני נרמז שוודי הוא צעצוע שעבר בירושה במשפחה.

באז שנות-אור[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – באז שנות-אור

באז שנות-אור הוא בובת "מגן חלל" מודרנית, אשר לובש חליפת חלל ירוקה ולבנה עם מגוון שכלולים כגון: כנפיים וקסדת אוויר, "רובה" לייזר, ומגוון אפקטים קוליים. בסרטים, הוא התנהג בתור המנהיג השני של וודי. בסרט צעצוע של סיפור, הוא חשב שהוא מגן חלל אמיתי והפך להיות היריב של וודי אשר הפסיד את כל תשומת הלב לטובת באז. משפט המחץ שלו הוא "אל האינסוף ומעבר לו!". במשך הסרט הוא מבין שהוא רק צעצוע, והוא וודי החלו להיות חברים טובים. הוא הכי נאמן לחברים שלו. בסרט צעצוע של סיפור 2, באז יחד עם מר ראש תפוד, האם, רקס וסלינקי יצא להציל את וודי מפני אל ולאחר ההצלה הוא החל להתיידד עם ג'סי הבוקרת, בסרט צעצוע של סיפור 3, הוא וג'סי החלו בקשר רציני. הוא אפילו רקד איתה סלסה בסוף הסרט בגרסה הספרדית שלו. בסרט צעצוע של סיפור 4 הוא עודד את וודי להיות עם בו פיפ וזכה להיפרד ממנו.

סדרת הטלוויזיה באז שנות אור ממפקדת הכוכב, ששודרה בשנים 2000–2001, מציגה את באז בתור מגן חלל אמיתי.

סרט אנימציה שעתיד לצאת בשם "שנות אור" ייספר על הרפתקאותיו של באז שנות אור האמיתי (לא הצעצוע). נרמז מהמפיקים שהסרט מתרחש בייקום של "צעצוע של סיפור" והוא הסרט שדרבן את אנדי לבקש בובת באז שנות אור ליום ההולדת שלו.

בו פיפ[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – בו פיפ (צעצוע של סיפור)

בו פיפ היא בובת פורצלן ומושא אהבתו של וודי. היא מבוססת על הסיפור "בו פיפ הקטנה" ולידה נמצאות שלוש כבשים. בסרט הראשון, היא והכבשים נמצאות במנורה בחדר של מולי. במשחקי הדמיון של אנדי, היא בתפקיד העלמה במצוקה בסיפורים, והיא עדינה וטובת לב. למרות שהיא לא מופיעה בסרט השלישי בגלל שתרמו אותה לפני, היא מופיעה בסרט הרביעי בתפקיד מרכזי, שם היא מתאחדת עם וודי מחדש. בסרט הרביעי קיבלה תפקיד אקטיבי והרפתקני יותר לעומת דמותה הקודמת כעלמה במצוקה.

מר ראש תפוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דון ריקלס (דיבוב מקורי)
 • שמעון כהן (דיבוב עברי, סרטים 1,2,3, צעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי)
 • דב רייזר (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור בקיצור: חיית מסיבות, ספיישלים, צעצוע של סיפור 4)

בובה בצורת תפוח-אדמה שיש להרכיבה. בדרך כלל הוא זעפן וציני. החל מהסרט השני, יש לו אישה ושמה גברת ראש תפוד והם נשואים באושר. מבוסס על הצעצוע בעל אותו שם. לפני הוצאת הסרט צעצוע של סיפור 4, ריקלס נפטר ולכן השתמשו בקולות שלא נעשו מהסרטי הזיכיון הקודמים.

סלינקי הכלב[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת כלב קפיצית. ידידו ויד ימינו הנאמן של וודי, מתחנף אליו בצורה קיצונית.

רקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת טירנוזאורוס-רקס מפלסטיק בצבע ירוק גדול וגבוהה, אך ביחס למראהו הוא דמות המבוהלת מהעולם בצורה קיצונית ומגושם. אינו מצליח להיות מבהיל. חושש לעיתים קרובות שאנדי יחליף אותו בבובת דינוזאור מרשימה יותר. הופיע בסרט מפלצות בע"מ בתפקיד אורח. כמו כן הוא הופיע בסרטונים של צעצוע של סיפור ובספיישלים.

האם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קופת חיסכון בצורת חזיר בצבע ורוד. דמות סרקסטית לרוב וחבר טוב של מר ראש תפוד, במשחקים עם אנדי הוא מתואר בתור הנבל "ד"ר צלע חזיר הנורא". בסרט מכוניות ישנו הומאז' לדמות.

סמל ודלי פלוגת החיילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

צעצוע של חייל פלסטיק שמפקד על פלוגת חיילי פלסטיק. הפלוגה מבצעת הרבה מבצעים חשובים בעולם הצעצועים. בסרט השלישי, לאחר שאמו של אנדי זרקה את רוב החיילים, האחרונים שנשארו (כולל הסמל) עוזבים את הבית של אנדי ועוברים לגן סאניסייד.

RC[עריכת קוד מקור | עריכה]

RC הוא מכונית המרוץ של אנדי אשר פועלת דרך שלט רחוק. מצליח לדבר באמצעות חריקת צמיגים, אך הצעצועים מבינים מה הוא אומר. לא מופיע בסרט השלישי כיוון שנמכר או נמסר.

משפחת דייוויס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדי דייוויס[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ון מוריס (דיבוב מקורי)
 • צ'רלי ברייט (דיבוב מקורי, אנדי הצעיר בצעצוע של סיפור 3)
 • ג'ק מקגרו (דיבוב מקורי, אנדי הצעיר בצעצוע של סיפור 4)
 • גיל סגל (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור)
 • דניאל מגון (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 2 ו-3)
 • גבריאל כהן (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 4)

אנדי הוא ילד קטן שאוהב לשחק בצעצועים והילד של וודי, באז ושאר הצעצועים בשלושת הסרטים הראשונים. בסרט השלישי, הוא בן 17 ורגע לפני שהוא עוזב לקולג' הוא תרם את כל צעצועיו לבוני.

גברת דייוויס[עריכת קוד מקור | עריכה]

גברת דייוויס היא אמם של אנדי ומולי. שמה הפרטי לעולם לא נחשף בסרטים, וכן לא ידוע מה עלה בגורל בעלה (אביהם של אנדי ומולי).

מולי דייוויס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחותו הקטנה של אנדי, אשר נראתה כתינוקת בסרט הראשון, כפעוטה בסרט השני וכילדה בוגרת בסרט השלישי. בסרט הראשון היא גרה עם אנדי באותו חדר ואחרי שעברו דירה, הם קיבלו חדרים נפרדים. בין הצעצועים שהיו לה היו בו פיפ, גברת ראש תפוד (אותו קיבלה בסוף הסרט הראשון) וברבי, אותה היא מוסרת לתמונה לגן סאניסייד. תרמה את בו פיפ בתחילת הסרט הרביעי.

משפחת פיליפס[עריכת קוד מקור | עריכה]

סיד פיליפס[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנבל של הסרט הראשון והשכן הסאדיסט של אנדי אשר נוהג להתעלל בצעצועים ולפרק אותם, במיוחד של אחותו. כאשר מצא את וודי ובאז והתעלל בהם, הם הענישו אותו והקימו מרד נגדו עם כל הצעצועים שהרס. בסרט השלישי הוא הופיע בהופעת אורח בפועל זבל מתבגר (ניתן להבין שזה הוא בעזרת חולצת הגולגולת שלו). סיד הוא האדם היחידי בסדרת הסרטים שיודע שצעצועים חיים.

חנה פיליפס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחותו הקטנה של סיד, שונאת שאחיה מפרק את צעצועיה. אחרי שסיד חזה בצעצועים שלו קמים לחיים והפך לטראומתי, היא החלה להתעלל בו בעזרת הבובה שלה.

סקאד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכלב הגדול והנוראי של סיד, שונא צעצועים בדיוק כמוהו.

חייזרים / אנשים קטנים ירוקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חייזרים קטנים בעלי שלוש עיניים, הופיעו לראשונה בסרט הראשון כשבאז נכנס למנוף במחשבה שזה ספינת חלל הם סיפרו על המפקד שלהם "הצבת". בסרט השני בזמן נהיגה לשדה התעופה נתקלו באז וחבריו בשלושה חייזרים קטנים ובאחד הסיבובים הם ניצלו בידי מר ראש תפוד ובסוף הסרט גברת ראש תפוד החליטה לאמץ אותם. בסרט השלישי הם הצילו את וודי, באז וכל החברים משריפה באמצעות מנוף וזכו להוקרה ממר ראש תפוד וגברת ראש תפוד. בסרט "באז שנות אור ממפקדת הכוכב: ההרפתקאה מתחילה" הם בעלי תפקיד יותר משמעותי.

דמויות שהוצגו בצעצוע של סיפור 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבורת וודי הכוכב[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'סי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשיNuvola apps kpdf2.svg
ראו גם – ג'סי (צעצוע של סיפור)

ג'סי היא בובת בוקרת, היא חלק מחבורת וודי הכוכב. בצעצוע של סיפור 2, לאחר שכנוע של וודי, ג'סי הפכה להיות הצעצוע של אנדי ואפילו זכתה להתיידד עם באז. בצעצוע של סיפור 3, היא חשבה שאנדי זרק אותה ואת שאר הצעצועים, אף על פי שהוא התכוון להביא אותם לעליית הגג. מאוחר יותר בסרט היא ובאז פיתחו קשר רומנטי. בסוף הם רקדו לצלילי השיר "You've Got a Friend in Me" בספרדית. בצעצוע של סיפור 4, היא קיבלה את סיכת השריף של וודי והפכה למנהיגת הצעצועים. בספיישל צעצוע של סיפור: ההסתבכות, היא הפכה להיות הדמות הראשית והצילה את הצעצועים מגנב צעצועים מרושע במלון. נרמז שג'סי הייתה שייכת לאמו של אנדי כשהייתה צעירה.

עין-השור[עריכת קוד מקור | עריכה]

עין-השור הוא בובת סוס אשר הופיע בתור אחד מכוכבי הסדרה "וודי הכוכב". בסדרה הבדיונית הוא הסוס של וודי. בצעצוע של סיפור 2, הוא היה מאושר לראות את וודי לאחר זמן רב באחסון. לאחר אירועי הסרט הוא הפך להיות אחד מהצעצועים של אנדי. בניגוד להאם, רקס או סלינקי, שהם צעצועים שמבוססים על חיות, עין השור לא מדבר.

פיט המסריח כורה הפחם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנבל של צעצוע של סיפור 2 וחלק מסדרת "וודי הכוכב", בניגוד לשאר צעצועי הסדרה, הוא מעולם לא נפתח והתלונן שבזמן שכל הצעצועים נקנו הוא ישב על המדף. הוא שונא צעצועי חלל עקב ביטול הסדרה לאחר ששגרו את הספוטניק 1 דבר אשר גרם לילדים לשחק בצעצועי חלל במקום. לאחר שהובס בידי וודי וחבריו, הועבר פיט לתיק של ילדה עם בובת ברבי צבועת פנים. בראיון פיקטיבי שקיימו עם הדמויות לאחר עלילת הסרט השני, נאמר שפיט מאושר מאוד בבית שהוא הגיע אליו[1].

חנות הצעצועים של אל[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות אלו הוצגו ב"חנות הצעצועים של אל"

באז המתחזה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת באז שנות-אור בעל חגורת כוח משיכה. הוא אינו יודע שאינו אלא צעצוע. לוכד את באז המקורי בקופסה בחנות הצעצועים של אל, בעוון "בגידה" ויציאה מהקופסה בטרם הזמן. המתחזה מוביל את החבורה לשחרר את וודי, עד שבאז המקורי משתחרר. בהמשך הוא נחשף בתור בנו של קיסר הרשע זורג והחליט להישאר עם אביו. לא ידוע מה עלה בגורלו ובגורל זורג לאחר הסרט השני.

קיסר הרשע זורג[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת נבל חלל ואויבו המקורי של באז שנות-אור. בצעצוע של סיפור 2 הוא נחשף בתור אביו של באז המתחזה כהומאז' לסרט "מלחמת הכוכבים - פרק 5: האימפריה מכה שנית" והחליט להישאר עם בנו. בצעצוע של סיפור 3, הופיע זורג בסצנת הקרדיטים בתור אחד מהצעצועים החדשים בגן סאניסייד. זורג הופיע גם בסרט הווידאו באז שנות אור ממפקדת הכוכב: ההרפתקה מתחילה ובסדרה באז שנות אור ממפקדת הכוכב בתור הנבל הראשי.

ברבי מדריכת הטיולים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת ברבי אשר עשתה סיור לצעצועים של אנדי בחנות הצעצועים של אל, דמותה הופיעה שנית ברשימת הקרדיטים כשהיא מחייכת ומנפנפת לשלום לצופים.

אל מקוויגין[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעל חנות צעצועים גדולה. הייתה לו פרסומת על באז שנות-אור בסרט הראשון, הוא מופיע בפרסומת לחנותו בתור תרנגולת. הוא גם אספן צעצועים ומשלים בעזרת וודי את הסדרה של הצעצועים הנדירים מהסדרה משנות ה-50 (ג'סי, עין-השור ופיט) והולך למכור את הרביעייה למוזיאון "קונישי" בטוקיו שביפן ולהרוויח כסף רב. וודי נלחם כדי לברוח ממנו וגורר אחריו את ג'סי ועין-השור. גנב את וודי לאחר שאימו של אנדי הודיעה לו שוודי אינו למכירה (אף על פי שאל הציע לה סכום נאה עבור וודי).

גברת ראש תפוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אסטל האריס (דיבוב מקורי)
 • אתי שילוני (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 2 ו-3, צעצוע של סיפור בקיצור: פעמיים באז בבקשה, צעצוע של סיפור בקיצור: חיית מסיבות)
 • ציפי מור (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי)
 • חגית דסברג (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 4)

אשתו של מר ראש תפוד. הם חברים והיא גורמת לו להתאהב בה כל פעם מחדש. היא גם כמו מר תפוד בובה בצורת פרצוף תפוח אדמה היא לעומת אדון תפוד רגשנית ואוהבת. היא תמיד מסודרת ומפונקת. היא הופיעה גם בסרטים הנוספים וגם בסרטונים של צעצוע של סיפור. ביניהם בצעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי היא גילמה מדריכת טיולים להרפתקה בהוואי של קן וברבי.

ויזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

פינגווין צפצפה אשר וודי הכיר שהיה במדף עקב ידו השבורה, לאחר מכן הועמד ויזי למכירה על ידי אימו של אנדי אך וודי מציל אותו, בסוף הסרט הוא קיבל צפצפה חדשה במקום הצפצפה שהתקלקלה.

המשפץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקן צעצועים מבוגר. תיקן את וודי לאחר שזרועו נקרעה. הופיע במקור בסרט הקצר של פיקסאר "המשחק של גרי".

באסטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכלב הקטן של אנדי, ידיד טוב של וודי.

דמויות שהוצגו בצעצוע של סיפור 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

צעצועי סאניסייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאצו הדוב המחבק[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוב ורוד פרוותי עם ריח של תותים. אף על פי שבתחילה הוא מציג עצמו כנחמד, בהמשך הוא מתגלה כאנטגוניסט המרכזי בסרט. וודי מגלה למה הוא נהפך לרשע כל כך. שליטת הטרור שלו נגמרה שתינוק גדול זרק אותו לפח האשפה על כעונש על ששיקר לו. בסוף הסרט, במזבלה, לאצו נלקח בידי פועל אשפה אשר קשר אותו במשאית.

תינוק גדול[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת תינוק גדולה, המתגלה כשותפה למזימותיו של לאצו. מפסיק לשתף איתו פעולה בסוף הסרט, לאחר שגילה כי לאצו שיקר לו.

קן[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת קן, בן זוגה של ברבי, המוחה על כך שהוא נחשב צעצוע של בנות. משתתף במזימותיו של לאצו, אך בסוף עוזר לוודי וחבורתו. גר עם ברבי בבית הבובות ומשנה את הגן. קן מופיע בשנית עם ברבי בסרטון צעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי.

צעצועי סאנסייד נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת ברבי אשר שייכת במקור למולי, אחותו של אנדי, עד שהיא החליטה לתרום אותה, בגן סאניסייד היא פוגשת את קן. היא מבוססת על בובת ברבי משנת 1983. ברבי הופיעה בשנית עם קן בסרטון צעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי.

המשפחה של בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמילי האן (דיבוב מקורי, צעצוע של סיפור 3, סרטונים וספיישלים)
 • מדלן מקגרו (דיבוב מקורי, צעצוע של סיפור 4)
 • בר סביר (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 3, סרטונים וספיישלים)
 • עמרי שני (דיבוב עברי, צעצוע של סיפור 4)

בוני היא אחת מהילדים שלמדו בגן סאניסייד, שם אמא שלה עובדת. היא נהייתה הבעלים של וודי, באז וכל הצעצועים שאנדי תרם לה בסוף הסרט השלישי. בסרטון צעצוע של סיפור בקיצור: חופשה בהוואי, היא ומשפחתה נסעו להוואי והשאירו את ברבי וקן בחדרה. בוני מופיעה שוב בספיישלים ובסרט צעצוע של סיפור 4 שם היא יצרה את מזלגוני.

אמא של בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמא של בוני עובדת בגן סאניסייד וחברה טובה של המשפחה של אנדי.

הצעצועים של בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות שהוצגו בצעצוע של סיפור 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות שקשורות לבוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבא של בוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבא של בוני נוהג ברכב RV בצעצוע של סיפור 4

מזלגוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-blue.svg ערך מורחב – מזלגוני

מזלגוני הוא צעצוע אותו בוני עשתה בשיעור מלאכה בבית הספר. מסרב להאמין שהוא צעצוע למרות תמיכתו של וודי.

קרן בוורלי[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרן בוורלי היא צעצוע נוסף אותו בוני עשתה בשיעור מלאכה לאחר סוף הסרט כשמזלגוני החל להתאהב בה.

צעצועים מהקרנבל[עריכת קוד מקור | עריכה]

גיגל מקדימפלס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת שוטרת מיניאטורית וחברתה הטובה של בו-פיפ. היא גרה בתוך קופסה קטנה.

באני[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת ארנב בצבעים כחול וירוק עם עיניים נוצצות, ופרס מקרנבל למנצח. מחובר יחד עם דאקי.

דאקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובת ברווזון בצבע צהוב עם עיניים נוצצות, ופרס מקרנבל למנצח. מחובר יחד עם באני.

דמויות מחנות העתיקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות אלו הופיעו בחנות העתיקות יד שנייה:

גאבי גאבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובה עם חוט משנות ה-50 עם תיבה קולית שבורה, אשר חיה בחנות העתיקות. היא הייתה הנבלית של הסרט הרביעי. במשך הזמן שהייתה בחנות היא הייתה הסנדקית, אשר מלווה בחבורה של בובות פיתום. וודי נתן לה את התיבה הקולית בתמורה למזלגוני, ומאוחר יותר לאחר שהרמיוני סרבה לה, וודי ובו-פיפ עזרו לגאבי למצוא ילדה אבודה בקרנבל אשר זכתה לאמץ אותה ולמצוא את הוריה.

הפיתומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בובות פיתום שאינן מדברות שעובדות עם גאבי גאבי, לאחד מהם קוראים "בנסון".

דיוק קאבום[עריכת קוד מקור | עריכה]

פעלולן צעצוע על אופנוע, היה לו ילד בשם ריז'אן אשר התאכזב ממנו. נוהג לעשות פוזות ופעלולים על האופנוע שלו. הוא מבוסס על בובתו של איוול קניוול משנת 1975.

מרגרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרגרט היא בעלת חנות העתיקות.

דרקון[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרקון הוא חתול אפור שחי בחנות העתיקות, הוא נוהג להרוס צעצועים.

פרויקטים נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

צעצוע של סיפור בקיצור: פעמיים באז בבקשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרטון זה הופיעה קבוצת תמיכה מלאה בצעצועים שנתנו כפרס בארוחות ילדים, ביניהם:

צעצוע של סיפור בקיצור: חיית מסיבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרטון זה ישנה חבורה של צעצועי אמבטיה איתם רקס מתיידד, ביניהם:

צעצוע של סיפור: ההסתבכות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות הבאות השתתפו בספיישל "צעצוע של סיפור: ההסתבכות":

 • רון המלונאי (סטפן טובולוסקי / דודו ניב) - המנהל החמדן והמרושע של המלון. יש לו תחביב לגנוב צעצועים מלקוחות על מנת למכור אותם דרך האינטרנט, בעזרתו של איגואנת המחמד שלו, מר ג'ונס, אשר חוטף את הצעצועים בלילות. כאשר בוני ואמה הגיעו למלון עקב נקר בגלגל, מר ג'ונס חטף מספר צעצועים ביניהם וודי ובאז וג'סי. רון אז מצלם תמונות של הצעצועים ושולח אותם למכירה פומבית דרך האינטרנט, כאשר מחכה, ג'סי קרעה את הוילון והתרמית של רון נחשפה. כשבוני גילתה איפה הצעצועים נמצאים, אמה ראתה זאת והתקשרה למשטרה על גנבה. מאוחר יותר, לאחר שבוני ואמה עזבו, הגיעו שני שוטרים ועמדו לעצור את רון, רון ניסה לברוח אך לא הצליח.

הצעצועים הבאים הופיעו במלון:

 • קארל הקרבי (קארל ווית'רס / עודד מנסטר) - חייל צעצוע אשר מופיע בספיישל בגרסה אפרו-אמריקאית, בניגוד לסרט הראשון בו מופיע בגרסה אחרת. הוא עודד את ג'סי להציל את חבריה הצעצועים ועזר לה לגבור על הפחד שלה. היה לו ילד בשם בילי לשם הוא רצה לחזור.
 • כיס גיבור (קן מרינו / שרון כהן) - חלק מחבורת בובות בשם "ארבעת האביזרים", לכיס גיבור עצמו יש מלא כיסים שם הוא יכול לשים דברים קטנים ושימושיים. כל חבריו לצוות נמכרו לפני שרון תפס את הצעצועים של בוני.
 • חתולת פז (קייט מקינון / עדי ארד) - צעצוע פז עם ראש של חתולה לבושת משקפיים.
 • טרנזיטרון (פיטר סון / שרון כהן) - צעצוע רובוט דמוי רובוטריק. כשג'סי פתחה את הקופסה בה הוא נמצא, היא בקשה ממנו לשים אותה פנימה על מנת להציל את וודי, מאוחר יותר הוא מצטרף אל שאר הצעצועים הגנובים והם בורחים יחד מהמלון.

צעצוע של סיפור: הזמן שנשכח[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות הבאות השתתפו בספיישל "צעצוע של סיפור: הזמן שנשכח":

 • מייסון (אר.סי. קופ / נעם פרנק) - חבר טוב של בוני, מייסון קיבל באטלזאורים לחג המולד אולם הוא התעניין יותר במשחק הווידאו שלו. אולם לאחר מה שקרה בין טריקסי ורפטילוס, החליט מייסון לעזוב את משחק הווידאו ולהתחיל לשחק בצעצועיו החדשים.
 • באטלזאורים - קבוצה של צעצועים דמויי דינוזאורים אנושיים, הם חשבו שהם אמיתיים (כמו באז בסרט הראשון) ושלטו בחדר, אולם לאחר שבוני ומייסון שיחקו בהם, הם שינו את התנהגותם.
  • רפטילוס מקסימוס (קווין מק'קיד / אסף פריינטא) - אלוף הבאטלזאורים, אשר התאהב בטריקסי כאשר פגש אותה, רפטילוס עמיד בפני הרעיון של זמן משחק. אולם טריקסי סיפרה לו שלהיות בשביל מייסון זה דבר נהדר, והוא עזר לה לפנות את תשומת לבו של מייסון לצעצועים החדשים.
  • הכומר (סטיב פורסל / אמנון וולף) - המנהיג הרוחני של הבאטלזאורים, הכומר הוא הראשון שנזהר ממעמדו כצעצוע, ושולט בכל הבאטלזאורים. אולם תוכניתיו נכשלו כאשר רפטילוס היה מול טריקסי. מאוחר יותר הוא נהנה מזמן המשחק עם מייסון.
  • רייגון (ג'ונתן קיד / ארז שפריר) - מכין שריונות קרב בשביל הבאטלזאורים, הוא הכין שריונות קרב לטריקסי ורקס.
 • המלאכית קיטי (אמה הודאק / עלמה כהן) - מלאכית קישוט קטנה לחג המולד, בוני משתמשת בה לזמן המשחק שלה, בתור דינוזאור. לקיטי יש הילה על הראש וחצוצרה. היא נוהגת לתת עצות בקשר לחג המולד לשאר הצעצועים (ובעיקר לטריקסי), בסוף הסרט, היא אמרה מוסר השכל לצעצועים של בוני ונעלמה.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Stinky Pete, Disney Wiki (באנגלית)