קווידיץ' מוגלגים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קווידיץ' מוגלגים

קווידיץ' מוגלגיםאנגלית: Muggle Quidditch) הוא משחק ספורט אמריקאי המבוסס על משחק הקווידיץ' הבדיוני מספרי "הארי פוטר".

היסטוריה של המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק שוחק לראשונה בשנת 2005 על ידי מספר תלמידים בקולג' מידלברי (Middlebury) בורמונט שבארצות הברית. התלמידים ביססו את המשחק על החוקים של המשחק המקורי שבספרי "הארי פוטר", ששונו במקצת כדי לאפשר לשחק בו בעולם האמיתי (כלשון ספרי הארי פוטר, בקרב המוגלגים). במקום לעוף על מטאטאים כמו במשחק המקורי, רצים השחקנים עם מטאטא בין רגליהם, והסניץ', שבמשחק המקורי הוא כדור זהוב קטן ומעופף, הפך להיות בן אדם שמטרתו היא לרוץ ולהתחמק משאר השחקנים.

בסתיו 2007 נערך במידלברי גביע העולם הראשון בקווידיץ' בין מכללת מידלברי לבין מכללת ואסר. לאחר התחרות התפשט המשחק בקולג'ים שונים בארצות הברית, ומאות קבוצות קווידיץ' חדשות קמו. עשרות קבוצות קווידיץ' חדשות קמו בבוסטון והפכו את העיר למוקד קווידיץ' חדש.

ב-23 באוקטובר 2008 נאספו 12 קבוצות קווידיץ' במידלברי לגביע העולם השני בקווידיץ'. ב-25 באוקטובר 2009 נאספו 21 קבוצות לגביע העולם השלישי, מול קהל של 2000 צופים.

ב-10 במרץ 2010 הוקם איגוד הקווידיץ' הבינלאומי, וב-13 בנובמבר עד ה-14 בנובמבר 2010 נאספו 43 מכללות ושלושה בתי ספר תיכוניים לגביע העולם הרביעי בקווידיץ', מול קהל של 15,000 צופים.

הקווידיץ' כיום[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיום קיימות קבוצות קווידיץ' בכל רחבי העולם וטורנירים שונים מתרחשים בארצות שונות. באירופה יש כיום יותר מ-50 קבוצות (מספר הקבוצות הגדול ביותר הוא בבריטניה) ובאסיה יש עשרות קבוצות. בארצות הברית, מולדת המשחק, יש 747 קבוצות (נכון ל-7 בספטמבר 2012) ונערכו עד כה חמישה טורנירים עולמיים. הקווידיץ' הגיע גם להודו, לפיליפינים ולאוסטרליה (בה יש 30 קבוצות), וכן לאפריקה.

הסמל של קבוצת הקווידיץ' Toms River Hydras

בישראל יש קבוצות בודדות לקווידיץ', ביניהן "רעמי תל אביב" (הקבוצה הראשונה בישראל), ו"סופת תל אביב".

ב-14 באפריל 2013 התקיים טורניר גביע העולם השישי של איגוד הקווידיץ' הבינלאומי ובו השתתפו קבוצות מצרפת, אוסטרליה, קנדה, מקסיקו וארצות הברית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]