קול המשנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Crystal Clear app help index.svg
ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

קול המשנה הוא מפעל לעידוד ושינון המשנה באמצעות מערכת קולית בטלפון.

על המפעל[עריכת קוד מקור | עריכה]

המיזם תוכנן מתוך מטרה לעודד הספק וידע במשנה לילדים מהגיל בו הם מתחילים ללמוד משניות (גילאי 8-9) ועד לגילאי תלמידי ישיבה קטנה (גילאי 15-16). את העמותה הגה ויזם ראש ישיבת באר התורה הרב גבריאל יוסף לוי והיא מפוקחת על ידי ועדת רבנים ואנשי חינוך בנשיאות הרב ישראל גנס, מראשי ישיבת קול תורה.

על פי תורת הנסתר, לימוד ותפילה לעילוי נשמת נפטר מעלה את נשמתו ממדרגה למדרגה בעולם הבא. המפעל מאפשר הנצחה על ידי שינון אלפי משניות בפי תינוקות של בית רבן, ביום היארצייט. עבור אנשים עריריים או כאלו שאין צאצאים הלומדים עבורם, משובץ אברך שיאמר עליהם קדיש. בנוסף מוקדש הלימוד לזכר חללי פעולות איבה וחללי מערכות ישראל. מטרת המפעל הוא להשיג 6,000,000 שינוני משניות בשנה, להנצחת נספי השואה.

אופי הפעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המערכת הקולית מאפשרת למנויים שינון של עד 15 משניות ליום, תוך אפשרות האזנה להסברים רהוטים על ששת סדרי המשנה. בנוסף מופץ עלון חודשי גרפי ומושך המדרבן ילדים ללמוד 'משנה יומית', ובין היתר מתפרסמים בו סיפורים על גדולי ישראל, ומדור 'משנה ולקחה' – מוסר השכל שניתן להפיק מהמשנה החודשית.

נוסף על כך נהגתה תוכנית יומית ללימוד ושינון, שבמסגרתה נשלח לבית המנויים מדי חודש חוברת מהודרת, ובה 30 משניות המבוארות באופן צח וקולח לילדים, על מנת להעניק לימוד חווייתי. בחוברת מבחנים קצרים המסכמים את ביאורי המשנה, תוך אפשרות למנויים להשיב במערכת על התשובות הנכונות ולזכות בפרסים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]