קופה ראשית - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קופה ראשית היא קומדיית מצבים סאטירית ישראלית מסוגת מוקומנטריה, המתרחשת בסניף יבנה של רשת המרכולים הפיקטיבית "שפע יששכר". במהלך עונות הסדרה משתתפות דמויות מגוונות המתארות את המתרחש בסופר, לצד הדמויות הראשיות של צוות העובדים ולקוחות קבועים.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עובדי "שפע יששכר"[עריכת קוד מקור | עריכה]

תפקיד שם הדמות השחקן עונה 1 עונה 2 עונה 3 עונה 4
מנהלי הסניף שירה

שטיינבוך

נועה קולר ראשי
חווה גליה ישי אורח
אווה בר-און לודמילה חן אורח
יעקב כרמונה חיים זנאתי אורח
עובד כללי בכיר ראמזי עבד ראמזי אמיר שורוש ראשי
קופאים כוכבה שביט קרן מור ראשי
אסתי צגאי אביבה נגוסה ראשי
דוד טל טירנגל משני
אבתסאם בהלול יסמין בכריה משני
כוכבה "היפה" יובל שרף אורח
קצבים ניסים שמעוני יניב סוויסה ראשי
אנטולי קירילנקו דניאל סטיופין ראשי
מאבטח הסניף מרדכי צ'יבוטרו יעקב בודו ראשי
מנהל הרשת אביחי גרציאן יגאל עדיקא ראשי
מנכ"ל הרשת יששכר שקדי (שקדיסלבסקי) רוני בליץ אורח אורח
ירקנים חזי כהן אושיק לוי משני
נעמי לוי מיה לנדסמן משני
סמנכ"ל כוח אדם של הרשת אפי רפפורט אופיר וייל אורח
עובדים כלליים דייזי נברסון מייקל קביה פורגוד אהרוני משני משני
אלעד פליישמן לישי זטלאוי משני
יעקב מלאסה דניאל טגאו משני
ישי פוטרוך דרור טייכנר אורח
סוהא עבד ראמזי לונא מנסור אורח
4 שחקני קבוצת "מכבי שעריים"[א] אורח
אלירן מוצפי אור בן מלך אורח
שליח גזר יובל שגב אורח
 1. ^ השתתפו בפרק אחד, "הדרבי הגדול", כדי לנצח את "אושר לוי" במשחק.

לקוחות "שפע יששכר"[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הדמות השחקן עונה 1 עונה 2 עונה 3 עונה 4
אמנון טיטינסקי דב נבון ראשי
שוני סטרטינר (וייס) דורית לב-ארי ראשי
נתן פרנקו רודי סעדה ראשי
סוף סטרטינר ירין אורון משני
מוש וייס סטרטינר קלוגהפט משה פרסטר אורח
שירלי פרנקו נעמה אמית אורח
גב' פפרני רות פרחי משני
חפצי אלוני דליה מזור אורח
בוליסה ארביב לבנה פינקלשטיין אורח
ישראל אהרוני אורח
חיה ביסמנובסקי ענת ברזילי משני
גברת יצחקי ענת פטלסקי משני
סוניה טיטינסקי רבקה גור משני
סימה יעל עמית אורח
ד"ר זיידל רמי שטרן אורח
ברכה נויפלד פלורנס בלוך אורח
נטע ברזילי אורח

צוות העובדים הראשי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שירה שטיינבוך[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולמת על ידי: נועה קולר.

מנהלת סניף הסופר "שפע יששכר" ביבנה. שירתה כקצינת שלישות בצה"ל. תמימה, עדינה וחסרת מודעות, ולעיתים העובדים מנצלים תכונות אלה. שירה מעריצה את סטיב ג'ובס, ותמונתו תלויה במשרדה. למדה מנטורינג ולימודי הגנה עצמית, נוהגת לפעול לחינוך צוות הסניף באמצעות הכשרותיה המקצועיות ואף מנסה לסייע על ידי שליחת הצוות להשתלמויות (אף אם אינן נחוצות או רצויות). רווקה בשנות השלושים לחייה.

על אף טוב ליבה, שירה בחורה מתנשאת וגזענית. היא רואה את עצמה נעלה על שאר עובדי הסופר המוחלשים לטענתה, ושחצנותה גורמת לה לראות עצמה כמלאך הגואל שתפקידו לעזור לעובדים לחלץ עצמם מהמעמד הסוציואקונומי הנמוך. למשל, באחד הפרקים היא מעניקה לאסתי הקופאית ממוצא אתיופי מלגה לצורך השלמת בגרויות. אלא שאותה קופאית היא סטודנטית לקראת סוף התואר. שירה רואה את עצמה ומשוכנעת שהיא מנהלת חזקה ואיכותית אך בפועל עובדי הסופר מנצלים אותה ודי שולטים בה.

שירה מתגוררת עם החתול שלה ואינה נוחלת הצלחה רבה בתחום זוגיות, במהלך הסדרה יצאה עם נוכל אף על פי שידעה שהוא עבריין מבוקש. כמו כן, נוטה לנסות לפלרטט ללא הצלחה עם צלם הסדרה, ואף עם לקוחות שונים בסופר.

בעונה 2 נהגה להתעמת עם אורן קושתאי, מנהל הסופר השכן של הרשת המתחרה "אושר לוי".

ראמזי עבד ראמזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: אמיר שורוש

עובד כללי בכיר בסופר, ערבי-ישראלי המתגורר בג'סר א-זרקא. למד בבית ספר מעורב בחיפה והתחיל לעבוד בסניף בגיל 13, ומאז הוא מקדיש לסופר את כל חייו ואף מגיל מוקדם יותר למד לשנן בעל פה תוויות של שמפו.[1] מדבר לרוב במשלב של לשון תקנית ובשפה גבוהה. מכנה את שירה "בוס גדול", או בקיצור "בוסגה", אוהב מאוד את שאר העובדים ונאמן לצמרת המנהלים של הרשת. מאוד קשור גם ללקוחות, מסביר פנים אליהם, ונוהג להיות בקיא בפרטים שהם חושפים בפניו. עוזר לעיתים קרובות ללקוחה גברת פפרני, שמנצלת אותו. אחותו, סוהא עבדה בסופר באחד מפרקי העונה השנייה.

למרות המרחק מביתו לסופרמרקט שביבנה, ראמזי נוסע בארבע בבוקר לעבודה באוטובוס בקו 958, והוא אינו לוקח ימי חופש בגלל אהבתו לעבודה.[2]

כוכבה שביט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולמת על ידי: קרן מור

קופאית עצלנית, שחצנית, נקמנית, צעקנית וסוציופתית ולעיתים צינית הנוטה לריב עם לקוחות, ובמיוחד עם הלקוח אמנון טיטינסקי. חברה טובה של ניסים ואנטולי ואוהבת למתוח יחד איתם את צוות העובדים בסופר. נוטה לנצל לעיתים תכופות את תמימותה של שירה אותה היא מכנה "פצלוחה". לעיתים מוזכרת בבחירתה לחמצן את שיערה.

כוכבה היא גרושה ואם לארבעה, שניים מהם ילדה עוד במהלך לימודי התיכון. במהלך הסדרה, נחשפו שמותיהם של שלושה מילדיה: ג'סיקה, קו-סיטל ואוצר. במהלך העונה השלישית הפגינה הומופוביה כנגד בנה אוצר שיצא מהארון, אולם לבסוף קיבלה בלית ברירה את בחירתו להינשא לגבר.

עברה לסופר המתחרה "אושר לוי" בפרק הלפני אחרון של העונה השנייה וחזרה אל "שפע יששכר" בפרק הסיום של העונה השנייה. מתגוררת ביבנה.

שביט היא מעין אנטיתזה לדמותה של לובה הקופאית (טל פרידמן) מ"ארץ נהדרת".[3]

ניסים שמעוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: יניב סוויסה

עובד כקצב בקצבייה של הסניף יחד עם חברו הטוב אנטולי. שירת כחובש קרבי בגולני. מזרחי ודתי, היה גם דתי בצעירותו,[4] בתקופת שירותו הצבאי היה חילוני[5] ולאחר מכן חזר בתשובה. נשוי למלי. אוהב למתוח את עובדי הסופר ביחד עם כוכבה ואנטולי. מזכיר את סבתו כנעם במספר הזדמנויות וטוען שהיא עולה לו בחלומות ומגלה לו עתידות.

בעברו היה שחקן כדורגל קיצוני שמאלי במכבי נתניה, ואף כצעיר נבחן בקבוצת ארסנל האנגלית.[4]

אנטולי קירילנקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: דניאל סטיופין

אנטולי הוא עולה חדש ממולדובה. עובד כקצב בקצבייה של הסופר ביחד עם חברו הטוב ניסים, יחדיו הם מבצעים מעשי קונדס ונוהגים לבזבז את זמן העבודה. אנטולי חמום מוח שנוטה להתעצבן בקלות ולהתערב בענייניהם של אנשים אחרים. נשוי למאשה, אך יחסיהם רעועים עקב כך שהוא מרבה להסתכל על נשים אחרות, ובשל כך מאשה מעיפה אותו מביתם פעמים רבות. מתגורר ביבנה. ייצג את מולדובה באירוויזיון 1998, כאשר עוד נקרא סרגיי קירילנקו. עקב השתתפותו בלהקת "מולדובסקיה פאלאצ'י" ("התליינים ממולדובה"), כונה סרגיי "פאלאץ'". בעקבות הביזיון שהגיעו למקום אחרון באירוויזיון, הוא שינה את שמו לאנטולי ועלה לישראל.

אסתי צגאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולמת על ידי: אביבה נגוסה

קופאית ממוצא אתיופי. צינית, שנונה וחכמה. מרבה להתנשא במוצאה או בחכמתה על שאר עובדי הסופר. לומדת תואר ראשון ועובדת בסופר כעבודה זמנית שהיא רק רוצה לסיים. ידידה של בנה של כוכבה, אוצר. אסתי מייצגת במידה רבה את הצופה עצמו בסדרה שרואה את המתרחש בסופר מהצד, אם כי לעיתים קרובות היא נגררת אחרי השטויות שעובדי הסופר האחרים עושים.

מנהל האזור, אביחי, רומז פעמים רבות כי מעוניין באסתי, אך היא אינה מעוניינת בו כלל, וחשה מוטרדת על ידו כמו כן, ראמזי ונעמי רבו על חיבתה של אסתי, אך לאסתי היה חבר באותה העת.

מרדכי צ'יבוטרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: יעקב בודו

לרוב מכונה בשם משפחתו, צ'יבוטרו, הוא המאבטח של הסופרמרקט המועסק כעובד קבלן מטעם חברת "רעם ביטחון". מבוגר מאוד שמגיב באיטיות לאירועים הקורים בסופר, אף על פי שמחשיב את עצמו כמתאגרף מצטיין. היה לטענתו מאמן מבוקש באיגרוף, ומעריץ את סדרת הסרטים רוקי. בזמנו הפנוי הוא שחקן פעיל בתיאטרון יידישפיל. אלוף ישראל 3 פעמים בבוקס. ירה בפרנקו.

אביחי גרציאן[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: יגאל עדיקא

מנהל אזור ברשת "שפע יששכר". אדם חם מזג, עממי ורודף פרסום. לא מחבב את שירה, טועה בשמה הפרטי ומכנה אותה ריקי, נוטה לקחת קרדיט על רעיונות שהיא יזמה. מאוהב באסתי צגאי ופונה אליה פעמים רבות בהערות ("אחלה טייטס"). נשוי לעופרה, נפרדו לזמן קצר ובמהלך זמן זה אביחי ניסה לצאת עם נשים אחרות באמצעות אפליקציות הכרויות, ואף ניסה לחזר בגלוי אחר אסתי הקופאית. לבסוף, חזר לנהל מערכת יחסים עם עופרה.

לקוחות ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אמנון טיטינסקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: דב נבון

רווק מזדקן הגר בבית אמו וחי על חשבונה. פרופסור להיסטוריה בטכניון. קמצן, ממורמר, אגואיסט, קטנוני ועקשן. מנסה לא לשלם על כלום ומרבה להתעמת עם כוכבה הקופאית ונעמי הירקנית. נוהג להגיע מדי יום לסופר על מנת לקנות לבן, מיץ עגבניות או כנף עוף אחת, כאשר הוא משלם במטבעות אותם מוציא משקית ששם בתוך פאוץ' שאיתו הולך תמיד. חש ברע כאשר לא מקבל דברים בחינם.

טיטינסקי יצא עם חפצי אלוני, אותה החשיב לאהבת נעוריו. אחת התכונות שאהב בה ביותר זה שהיא פמיניסטית ולא מוכנה שישלמו עליה. כאשר פגש בה בסופר לאחר שנים רבות, נראה שהתרגש מאוד לראותה, אך יחסיהם לא הבשילו עקב כך שדרש לקבל בחזרה את מקומו בתור לקצביה. כמו כן, ניהל רומן קצר עם כוכבה הקופאית כאשר זו חשבה שזכה בלוטו.

טיטינסקי בעל מכונית ירוקה מסוג סובארו ג'אסטי, המופיעה גם בעונה 2 (פרק "חמישים מיליון") וגם בעונה 3 (פרק "15 דקות").

שוני וייס סטרטינר[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולמת על ידי: דורית לב-ארי

מנטורית אמידה ומתנשאת הנוטה להתערב בכל דבר הקורה בסופר, ואוהבת לעשות שיימינג לאנשים, מצלמת בסמארטפון כל מיני דברים שלא לרוחה ומאיימת להביא את עיתונאית הצרכנות נגה ניר נאמן. מדברת רבות עם חברתה המכונה "פצק'לה" במהלך ביקוריה בסופר.

נשואה בשנית למוש ואמא לסוף וגומא.

שומרת באדיקות על תזונה בריאה ולא מכניסה לביתה דברי מתיקה מעובדים. כמו כן, מנסה לשמור על קיימות (לא תמיד בהצלחה) ואף מטיפה לכך, מתנגדת לחיסונים והפלות[6] ומאמינה בתאוריות קשר שונות עליהן אף כתבה מספר ספרים. כמו כן, היא אתיאסטית המתנגדת לכפייה דתית ואף התעמתה עם שליחי חב"ד בחנוכה ועם הכוונה למנוע ממנה רכישת חמץ בפסח.

שם משפחתה, סטרטינר, הוא מחווה לשם משפחתו של עורך הסדרה עמית סטרטינר.

נתן פרנקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגולם על ידי: רודי סעדה

ערמומי ותחמן אך מאוד חברותי. נשוי לשירלי. לעיתים קרובות מנסה לרצות את אשתו ובמקביל לסיים את הקניות כמה שיותר מהר, כדי לשחק כדורגל עם חבריו ולבלות איתם.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עובדים נוספים ב"שפע יששכר"[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקוחות נוספים בסופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גברת פפרני (רות פרחי) (עונות 1–2): לקוחה מבוגרת והמועדפת ביותר על ראמזי, על אף שהיא לא שומרת לו אמונים - בנוסף לסופר "שפע יששכר" קונה גם בסופר המתחרה "אושר לוי" ואף מנצלת אותו על מנת שיעזור לו בסחיבת המצרכים.
 • חיה ביסמנובסקי (ענת ברזילי) (עונה 1): לקוחה עשירה-לשעבר, "בת שלושים פלוס" להגדרתה. בעלה שאול נמצא בכלא בגלל הרצת מניות וגניבת כספי פנסיה מהעובדים.
 • גברת יצחקי (ענת פטלסקי): לקוחה קבועה וממורמרת בסופר. נוהגת להגיד "גועל נפש" על אירועים רבים הקורים בסופרמרקט, ובפרט בקופה. בנה (גור עדן) הופיע בעונה 3, אז עזר לה להתבטא כאשר איבדה את הקול.
 • סוניה טיטינסקי (רבקה גור): אימו של אמנון טיטינסקי. מאלצת את אמנון לערוך את הקניות עבורה. בעונה השלישית נכנסה לזוגיות עם מרדכי צ'יבוטרו השומר בסופר.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אורן שקדי (במאי הסדרה), לעיתים גם מכונה "שינקין", הוא הקול אשר מראיין את הדמויות השונות. הפרטים שהוא מצהיר על עצמו בסדרה לא תמיד מתואמים עם המציאות לגביו כך שהוא דמות בפני עצמה ולא מייצג את עצמו. בעונה 1 הוא מצהיר שהוא מתגורר ברמלה. בעונה 3 הוא מסרב לעשות קליפ חתונות עבור כוכבה בטענה שזה לא הז'אנר שלו.

דמויות אורחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ישי פוטרוך (דרור טייכנר): עובד חדש בסופר שנקלט ביום שבו התרחש פיגוע בעיר, אך התגלה כמי שהיה אחראי לרצח אחר ונתפס על ידי המשטרה.
 • חווה (גליה ישי): באה להחליף את שירה כמנהלת הסופר לאחר חמישה מנהלים שונים. דומה באופייה לכוכבה, מה שגרם לכוכבה לחבב אותה תחילה, אבל לשנוא אותה בהמשך.
 • תומר (סער שרון): מנהיג חבורת נערים המנסה לשכנע את אמנון לקנות להם סיגריות.
 • ישראל אהרוני: מופיע בתפקיד עצמו כלקוח שהגיע ליום קניות רגיל בשפע יששכר. אביחי, מנהל הרשת, דורש משירה לדאוג ששהותו בסניף תתפרסם, על מנת שתהווה פרסומת לרשת.
 • סימה (יעל עמית): לקוחה רווקה, רוצה לקנות רק את הבושם לאישה מתוך מארז זוגי ומאחדת כוחות עם אמנון שרוצה רק את הבושם לגבר.
 • יששכר שקדי (שקדיסלבסקי) (רוני בליץ): מנכ"ל רשת הסופרמרקטים "שפע יששכר". מקפיד על ניקיון בסניפיו. מופיע גם בעונה 3.
 • ד"ר זיידל (רמי שטרן): ד"ר לפילוסופיה, לקוח בסופר.
 • אוצר שביט (עידו ברטל): בנה של כוכבה, ידוע וברור לעין שהוא הבן המועדף עליה, יש להם קשר טוב ביחד. כוכבה רצתה לקרוא לו "נסיך" אך עקב כך שהייתה טחינה בשם זה, בחרה בשם "אוצר". כוכבה הסתייגה מכך שכביכול התחיל עם אסתי אך לבסוף מגלה מאסתי שהוא בעצם הומוסקסואל. בפרק 6 בעונה 3 מתגלה כי הוא ביסקסואל. מאורס לגון (המכונה "סרוח"), אך נפרד ממנו עקב לחץ שהפעילה עליו אימו, כוכבה, ויוצא לתקופה קצרה עם מאור שטיינבוך. לבסוף, חוזר לאירוסיו עם גון. בסוף עונה 3 הם מתחתנים.
 • גבריאל משולם (ארז דריגס): עורך דין המייצג את אמנון טיטינסקי כאשר הוא מאיים לתבוע את רשת שפע יששכר.
 • מאשה קירילנקו (לידיה טרנבסקי): אשתו של אנטולי, מוזכרת רבות ונשמעת בקולה. מופיעה גם בעונה 3, כשהיא נמצאת בהריון מתקדם.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סוהא עבד ראמזי (לונא מנסור): אחות של ראמזי. עובדת בסופר למשך זמן מסוים, ומתאהבת בעובד של הרשת המתחרה, "אושר לוי".
 • חגי וייס/שי רשף (ירון ברובינסקי): בן זוגה של שירה לזמן קצר, על אף שהיא יודעת שהוא נוכל ומתחזה המשתמש בשם בדוי.
 • מוש וייס סטרטינר קלוגהפט (משה פרסטר): בעלה הכנוע של שוני סטרטינר. אדם רגיש וביישן. שוני מרבה לצעוק עליו, ללעוג לו ובפרק "אנטולי מתערב" מסתבר שהיא גם מתעללת בו בבית. שם משפחתו המקורי היה קלוגהפט אך עם נישואיו לשוני החליף אותו בשם משפחתה ושם המשפחה של הגרוש שלה. הופיע גם בעונה 3.
 • חפצי אלוני (דליה מזור): לקוחה מנומסת. אהבת נעוריו של אמנון טיטינסקי, נפגשת איתו בתור לקצבייה.
 • בוליסה ארביב (לבנה פינקלשטיין): הייתה המחנכת של כוכבה.
 • אורן קושתאי (רמי הויברגר): מנהל הסניף השכן של הרשת המתחרה "אושר לוי". אדם לא נעים, כהגדרתה של שירה שטיינבוך, שמחפש לריב איתה ולצחוק עליה. מכנה את שירה בהתנשאות 'סוכרזית'. מנסה להעביר את כוכבה ל"אושר לוי" ומצליח לתקופה מסוימת. איש מאוד אמיד, הנוהג ברכב יוקרה מסוג מרצדס-בנץ GLE (אנ'). מופיע גם בעונה 3.
 • עופרה גרציאן (הילה סורג'ון פישר): אשתו המוזנחת של אביחי, כאשר הוא נפרד ממנה היא מתחילה לטפח את עצמה. הופיעה בתפקיד ראשי בפרק "סלסלות" בעונה 3.
 • קו-סיטל שביט (לידור אדרי): הבת הצעירה של כוכבה, אחותם של אוצר וג׳סיקה. כוכבה רצתה לקרוא לה "שווה".
 • ברכה נויפלד (פלורנס בלוך): דתייה. מנכ"לית ארגון הקואוצ'ינג היהודי, לקוחה בסופר - חברה של שוני.
 • שירלי פרנקו (נעמה אמית): אשתו של נתן פרנקו. באחד הפרקים היא "מעבידה" את משפחתה בזמן שהיא קונה דברים לפסח. הופיעה גם בעונה 3.
 • יוני (דודו ארז): מציג את עצמו כעורך דין של הרשת כמתיחה של שירה נגד ניסים. בפועל הוא עובד בחנות הצעצועים שממול לסופר.
 • מיכאל עשת בלום (עמית רגב) ודן-דן פזיאלי (אייל אפטר): צמד אושיות רשת ששירה שטיינבוך שוכרת כדי שיערכו קמפיין לרשת ״שפע יששכר״. בעונה 3 נודע שדן-דן פזיאלי נכנס לכלא.
 • גזר (יובל שגב): עובד חדש בסופר, ששירה מעסקיה אותו בשביל ההובלות ובחרה בו לפי השיטה של סטיב ג'ובס, אך מתגלה כגנב.
 • דליה אביטל - גינוסר (נועה יהודאי): מתרימה למען ארגוני צדקה בסופר, המכירה את שוני וגורמת לה להתחרות עמה. הופיעה גם בעונה 3 כתומכת קיצונית באיכות הסביבה, הגורמת לשוני להתחרות איתה שוב. שוני מרבה להתבלבל בשמה בשם דליה אבוטבול.
 • מנחם (איצ'ו אביטל): היה השיפוצניק של אמנון טיטינסקי. טיטינסקי מחדש איתו קשר כדי לנצל אותו לבחירת ירקות בסופר, אך כשהוא מגיע מתברר שאיבד את שתי זרועותיו בתאונה.
 • גיל קופטש ונדב פרישמן (אחד מיוצרי הסדרה): משחקים לקוחות הדומים לאמנון טיטינסקי, "המתרבים" בסופר בעת היעדרותה של כוכבה.
 • סוף סטרטינר (ירין אורון): הילד המעצבן של שוני. הופיע גם בעונה 3.
 • גומא סטרטינר (מוזכר): הילד המעצבן של שוני.
 • מאיה פרנקו (אביטל סוויסה): בתן הגדולה של פרנקו ושירלי, מופיעה בפרק "פסח בא".
 • נאור פרנקו: (שקד סריג) בנם הקטן של פרנקו ושירלי, מופיע בפרק "פסח בא.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אפי רפפורט (אופיר וייל): סמנכ"ל כוח אדם בשפע יששכר.
 • ערן ירון (ידידיה אדמסה): עיתונאי, כתב המקומון "קול יבנה" שנשלח לסקר את הגזענות בסניף.
 • כוכבה שריג (יובל שרף): עובדת חדשה בסופר אותה מכנים העובדים "כוכבה היפה" למורת רוחה של כוכבה שביט.
 • כוכבה גורדון (קנדי אבלסון): עובדת חדשה בסופר אותה מכנים העובדים "כוכבה המצחיקה" למורת רוחה של כוכבה שביט.
 • שאול פוצרשמיט (מיכאל כורש): התאלמן מאשתו טובה לאחר ניתוח שעברה אשר מומן על-ידי אביחי גרציאן. מותקף על-ידי אביחי לאחר ששם לב שקנה שעון יד יוקרתי מתוצרת רולקס, לכאורה על חשבון תרומתו.
 • פביאן (אורי יניב): מנכ"ל ארגון "לתת בחסד" לעזרה לנזקקים.
 • גון (בן יוסיפוביץ'): בן זוגו, ארוסו ובעלו של אוצר, בנה של כוכבה. קוסמטיקאי, מטפל בכוכבה באופן קבוע בחינם. מכונה "סרוח". הומוסקסואל.
 • מאור שטיינבוך (כרמל נצר): בת דודתה מדרגה שנייה של שירה שטיינבוך, מנהלת הסניף. מאור ניהלה מערכת יחסים קצרה עם אוצר לאחר שעזב את ארוסו, גון, עבורה עקב לחץ שהפעילה עליו אימו, כוכבה. בעצתה של שירה, מאור נפרדה מאוצר, שחזר לזוגיות עם גון.
 • ליעוז (אלעד צפני): גמד אשר תופס לנתן פרנקו את מקום החנייה, אף על פי שהיה יכול לחנות בחניית נכים צמודה. בנוסף, הוא גם אחראי על פקחי החנייה שגוררים את הרכב של נתן פרנקו.
 • יורי פשוטין (ולדימיר פרידמן): זמר ובעל להקת שמחות "עושים שמח" שעלה ממולדובה. אנטולי היה חלק מלהקתו, שאף ייצגה את מולדובה באירוויזיון 1998. ניסים מבין בטעות שהוא חלק מהמאפייה המולדובנית.
 • נטע ברזילי בתפקיד עצמה, מציגה את עצמה כמעריצה של אנטולי כסולן הלהקה "מוֹלְדָבְסְקִיֶה פּאלאצ'י" ואף מעלה איתו (ועם ניסים) סטורי. מופיעה שוב בפרק סיום העונה כשהיא מבצעת שיר בחתונתם של גון ואוצר, ולאחר מכן מבצעת עם אנטולי את שירה של להקתו מהאירוויזיון.
 • לאה שקדי (בת שבע רינגלר): רעייתו של יששכר שקדי, הבעלים של רשת "שפע ישככר".
 • רב פקד מני גרציאן (יואב לוי): אחיו של אביחי, סגן מפקד תחנת משטרת עפולה.
 • אלירן מוצפי (אור בן מלך): עובד כללי שהצטרף לצוות הסופר, למרות היותו ימני קיצוני, עם קעקוע של "כהנא צדק", חבר בקבוצת לה פמיליה ויש לו ארבעה כתבי אישום על תקיפה ואיומים.
 • רונה בלומנבלט (גיתית פישר): הקולגה של שירה ברשת, מנהלת צוות מלקטים שהופכת לחברת הנהלת הרשת.
 • גדעון אוקו, אמנון וולף וג'וני רוזנבלום כ"קקפונים" - לקוחות המדברים בטלפון תוך כדי עריכת החשבון בקופה.
 • גבי יפרח (אוהד קנולר): מנכ"ל "גלובלטק ישראל". הזמין משוני הרצאות לעובדיו.
 • גרשון וייסרפירר מגלם נגן רחוב, המתעמת עם אמנון טיטינסקי שלא מוכן לשלם על נגינתו.
 • פולה (רות בר אור): דודתו של אמנון טיטינסקי, נכה על כיסא גלגלים אשר אמנון עוזר לקחת אותה לקניות על מנת לזכות בירושה ממנה.
 • רמי ונטורה (יניב ביטון): עובד "מעדניית ונטורה" הסמוכה הנמצא ביחסי שכנות רבי תהפוכות מול ראמזי.[7]
 • אדל גרציאן (אדל אורון): בתו של אביחי גרציאן.
 • זאביק: נער חרדי שמחלק סופגניות בתמורה ל"חיוך" מחוץ לסופר ביחד עם חברו יוסק'ה. לקוחו המרכזי הוא אמנון. יריב של שוני.[8]
 • יוסק'ה: נער חרדי שמחלק סופגניות בתמורה ל"חיוך" מחוץ לסופר ביחד עם חברו זאביק. לקוחו המרכזי הוא אמנון. יריב של שוני.[8]
 • ג'סיקה שביט (שלי בכר): אחת מבנותיה של כוכבה, השתתפה בקליפ החתונה ובחתונה עצמה.
 • מירה אוזינג'י (חווה שיר מעודה): עובדת סוציאלית ומנהלת אגף למצוקת ילדים בעירייה. (בפרק "חנוכה").

קשרים משפחתיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה ישנם מספר קשרים של משפחות אשר מופיעים בתוכנית:

 • אמנון טיטיסנקי הוא רווק, אשר מתגורר עם אמו סוניה.
  • חזי כהן הוא בן דודו של אמנון.
  • פולה היא דודתו של אמנון (לא מוזכר אם היא אחותה של סוניה, או אם היא אמו של חזי).
 • כוכבה שביט היא אם לארבעה ילדים: קו-סיטל, אוצר, ג'סיקה ועוד ילד נוסף ששמו לא הוזכר במהלך הסדרה.
 • נתן פרנקו נשוי לשירלי, ואב לילד בשם נאור וילדה בשם מאיה.
 • אביחי גרציאן נשוי לעופרה, ויש לו בת בשם אדל ועוד שני ילדים נוספים גדולים ממנה. (לא ידוע אם אימם היא עופרה).
 • שירה היא בת-דודה של אבא של מאור, חברתו לשעבר של אוצר (בנה של כוכבה).
 • מרדכי צ׳יבוטרו היה בן זוגה של סוניה טיטינסקי (אמו של אמנון) לפרקים 11, 12.
 • אנטולי ומאשה הם זוג נשוי.
משפחתה של שוני סטרטינר[עריכת קוד מקור | עריכה]
(שם פרטי לא ידוע) סטרטינר
 
שוני סטרטינר (וייס)
 
מוש וייס סטרטינר (קלוגהפט)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף
 
גומא
משפחת עבד ראמזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

(המודגשים הופיעו בסדרה)

 
סבא(שם לא ידוע, היה רועה צאן[9])
 
חרירה[10][11]
 
מוג'דה[10]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבא (שם לא ידוע[12])
 
 
אמא (שם לא ידוע[13])
 
 
דוד שלא הוזכר בתוכנית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראמזי
 
 
לונה
 
בן דוד בלי עין[14]
 
נאזים[15]
 
בן דוד נוסף:
בשארה עבד-ראמזי[16]
 
 
 
ג'מאל
 
 
פארוק
 
 
 
תאופיק
 
 
סלים
 
 
 
קוסאי
 
 
מונאס
 
 
 
ואליד
 
 
סוהא
 

כמו כן, הוזכרו בסדרה קרובי משפחתו שלא ידוע קשר המשפחתי המדויק לראמזי: איסמעיל וג׳יהאד.[17]

דמויות שאינן אנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסדרה היו פעמים מספר שנעשתה האנשה לחפצים ויחסו להם תכונות אופי:

 • יולנדה (עונות 1–3): מכונה לשטיפת רצפות נהוגה בדרך-כלל על ידי ראמזי שליוותה את הסדרה מתחילתה. בעונה 3 נפרדים ממנה בפרק על שמה, בו ראמזי מתקשה להיפרד ממנה חרף הרעש בהפעלתה, נזילת שמן ובעיות בטיחות שונות.
 • מלכה (עונה 2): עגלת קניות שנגנבה בזמן שראמזי הופקד לשמור על העגלות. לטענת ראמזי, היא הכי שובבה ויש לה הזווית המדויקת של 15 מעלות.
 • פורטונה (עונה 2): מכונית ישנה מאוד מתוצרת מרצדס לכאורה שכוכבה רוכשת לעצמה. לאחר מכן מסתבר לה שהיא בכלל מתוצרת פיאט.
 • מנואל (עונה 3): שפריצר של ראמזי שמוסגר כתמונה על הקיר לאחר שנים של עבודה מפרכת.
 • סטייסי (עונה 3): מכונת שטיפת הרצפות החדשה, שהגיעה כמכונה זמנית לניסיון אך הפכה לקבועה, החליפה את יולנדה.
 • גילה (עונה 3, פרק 8. "סלסלות"): קולרבי מעוות, שראמזי מצא וטיפח וניסה "לשדך" אותו ללקוחות. בסוף הבין שהוא ה"חתן", ואושפז בשל הרעלת מזון, לאחר שאכל אותו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ פרק "אחות של ראמזי", פרק 2, עונה 2.
 2. ^ פרק 2 בעונה 3.
 3. ^ ניר וולף, ‏"קופה ראשית": קרן מור בשיא תפארתה, באתר ישראל היום, 27 ביולי 2021
 4. ^ 1 2 עונה 2, פרק 5: "הדרבי הגדול".
 5. ^ עונה 1, פרק "ראמזי מאוהב"
 6. ^ לפי עונה 3, פרק 7: "הפצוע המולדבי"
 7. ^ עונה 3, פרק 18: "מאשה חודש תשע"
 8. ^ 1 2 עונה 3 פרק 19: "חנוכה"
 9. ^ הוזכר בפרק "ראמזי יוצא לחופש"; פרק 9 עונה 1, וכן בפרק "ראמזי ושודדי העגלות", פרק 17 עונה 2.
 10. ^ 1 2 הוזכרה בפרק "קוקו וקוקו", פרק 2 עונה 3.
 11. ^ הוזכרה כסבתו בעונה 3, פרק "ראמזי טהור לעד"
 12. ^ הוזכר בפרק "סיפורי-סבתא", פרק 7 עונה 2.
 13. ^ הופיעה בפרק "אחות של ראמזי", פרק 2, עונה 2.
 14. ^ הוזכר בפרק "נס בקצבייה", פרק 2 עונה 1.
 15. ^ הוזכר בפרק "סופר-פוד", פרק 4 עונה 2.
 16. ^ הוזכר בפרק "המרצדס", פרק 9 עונה 2.
 17. ^ הוזכרו בפרק "בוקר של פיגוע", פרק 3 עונה 1.