קופיקו (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
קופיקו
קופיקו בעונה הראשונה של הסדרה
קופיקו בעונה הראשונה של הסדרה, בשנת 1993
סוגה קומדיית מצבים לילדים
יוצרים תמר בורנשטיין-לזר
כותבים חנן פלד
בימוי עדי בנימינוב
שחקנים יוסי מרשק
מעיין אלוני
עידית נוידרפר
הילה לוזיה
בר מיניאלי
רודי סעדה
טלי אורן
דניאל ליטוין
מדבבים בעברית גני תמיר
מיכל מוכתר
גלי חזן
ליאור דטאוקר
פסקול אסף אבידר (עונות 2–4)
שמוליק נויפלד (עונה 1)
ארץ מקור ישראלישראל ישראל
שפות ישראלישראל עברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 91 (נכון לעונה הרביעית)
תוכנית המשך חוקי הג'ונגל
הפקה
מפיקים בפועל רון אייזיק
חברת הפקה לונה תקשורת (עונה 1)
קבוצת טלית תקשורת
סמיוקו (עונה 2 - 4)
עורכים עדי בנימינוב, סיני בר דוד
אורך פרק 15-20 דקות
שידור
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונה 1)
ערוץ 2 (עונה 1)
ערוץ ג'וניור (עונה 1–5)
yesVOD kids (עונה 1-5)
תקופת שידור מקורית הסדרה המקורית (עונה 1):
אוגוסט 1993 - ספטמבר 1993
הסדרה השנייה (עונות 2–5):
2 באוגוסט 2009 – רץ
קישורים חיצוניים
פרקי הסדרה המקורית באתר yes וואלה
פרקי הסדרה החדשה באתר yes וואלה
דף התוכנית ב-IMDb

קופיקו היא סדרת טלוויזיה ישראלית לילדים המבוססת על סדרת ספרי הילדים הישראלית המצליחה בעלת אותו השם מאת הסופרת תמר בורנשטיין-לזר. קופיקו הגיח לראשונה בשנת 1954 במדור שבועי בעיתון 'דבר לילדים' המספר את קורותיו מאת תמר בורנשטיין לזר. בשנת 1958 הופיע הספר הראשון בסדרת קופיקו - "קופיקו האורח", המספר על הגעתו של הקוף המיוחד לבית משפחת לזר היישר מהאי הבדיוני, חונטוזה. יחד עם מעלליו של קופיקו, ישנו דגש על אוירת המושבה בשכונת עין גנים בפתח תקווה, שם מתרחשת העלילה.

העונה הראשונה של הסדרה הופקה עבור חברות הכבלים ושודרה בערוץ הילדים במהלך שנת 1993 ובשידורים חוזרים בערוץ 2 בין השנים 19941997. העונה השנייה, אשר הופקה עבור יס, שודרה בערוץ ג'וניור החל מ-2 באוגוסט 2009 עד ל-3 בספטמבר 2009. בעונה זו נוספה דמות חדשה בשם דובי, בנם של שושנה ואברום.

לאורך השנים יצאו לשוק בישראל כל פרקי העונה הראשונה בקלטות וידאו וב-DVD על ידי חברת קלסיקלטת.

העונה השלישית של הסדרה, שהופקה עבור yes, שודרה בדצמבר 2011. העונה הרביעית, אשר הופקה גם היא עבור yes, התחילה את שידוריה בפסח 2013. עונה זו שודרה בערוץ ג'וניור וב-yes vod.

בקיץ 2014 יצא DVD נוסף של "קופיקו", שנקרא "קופיקו והחונטוזים" ובו בדרך להופעה קופיקו מסביר לאימו על החיים בארץ דרך שירים וריקודים.

ב- 24 ביוני 2018 עלתה העונה החמישית של קופיקו שהופקה עבור yes, בשם ״קופיקו המנהל״. עונה זו משודרת בyesVOD kids ובערוץ ג׳וניור.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה כוללת 15 פרקים.

העונה שודרה במהלך שנת 1993.

העלילה עוסקת בקוף מדבר בשם קופיקו, החי בבית משפחת לזר בשכונת עין גנים בפתח תקווה, לאחר שניתן כמתנת יום הולדת לנוגה, הילדה הצעירה במשפחה. הקוף ניתן לנוגה על ידי דודה, אבי, שהביא את קופיקו מהאי "חונטוזה" שלא נמצא על המפה. קופיקו הוא קוף מזן מיוחד - "ימפאמפוז". הסדרה מספרת על מעלליו של קופיקו, ומראה את החברות המיוחדת בין הקוף המיוחד לבין אורנה, יורם ונגה, שלושת האחים שאליהם הגיע קופיקו. בכל פרק מנסה קופיקו לעזור למשפחת לזר ולמכריו בכל מיני דרכים, אולם תמיד נכשל בכך ומסבך את העניינים עוד יותר. השכנים של משפחת לזר, בני הזוג שושנה ואברוּם, שונאים את קופיקו מפני שהם נפגעים לעיתים קרובות ממעלליו, והם מנסים כל הזמן להיפטר ממנו.

הסדרה זכתה להצלחה רבה ובנוסף שודרה בטלוויזיה ההונגרית.

העונה הראשונה הופקה עבור חברות הכבלים ושודרה ב"ערוץ הילדים" ובשידורים חוזרים ב"ערוץ 2".

מספר הפרק שם הפרק
פרק 1 קופיקו האורח
פרק 2 עוגה למסיבה
פרק 3 שואב אבק
פרק 4 הכלבה חולה
פרק 5 הלו לילי
פרק 6 פרס ראשון
פרק 7 קופיקו מנחש עתידות
פרק 8 המדים של אבא
פרק 9 החיילת במילואים
פרק 10 איזו הקלטה
פרק 11 חולים, חולים
פרק 12 קופיקו בכדורסל
פרק 13 החופש נגמר
פרק 14 קופיקו חוקר טבע
פרק 15 הסייד המצחיק

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה כוללת 25 פרקים.

העונה שודרה החל מ-2 באוגוסט 2009 עד ל-3 בספטמבר 2009.

בעונה זו מצטרף לסדרה דובי, בנם של שושנה ואברום, אשר הוא הופך גם הוא ליריב של משפחת לזר בעונה זו. בעונה זו קופיקו מתעדכן והופך לעכשווי יותר, הן מבחינת הניראות והן מבחינת מעלליו שהפכו לחינוכיים יותר. יתר הדמויות גם הן התעדכנו והחל מעונה זו גולמו על ידי שחקנים אחרים, צעירים יותר. בעונה הזאת קופיקו ממשיך בתעלוליו ומתחפש לדמויות שונות, ועושה תעלולים והצקות שונות כגון התחפשות למורה ולשוטרת, הצקה בחוג ג'ודו של אורנה, הצקה לאויבו פטרוזיליה, הצקה למורה נירה, הצקה לשושנה, אברום ודובי, הצקה למוכרת בחנות חיות, התחפשות לילדה בתחרות הביצ'יקופטר, התחפשות למנצח במקהלה, למגדת עתידות, התחפשות לליצן ביום הולדתו של דובי, אפילו ניסיון לרוץ לממשלה, ניסיון שגרם לראש הממשלה הלחוץ לקבוע פגישת חירום עם קופיקו ועוד מגוון תעלולים ושטויות. בסוף העונה קופיקו בורח עם אברום בכדור פורח על מגדלי עזריאלי ושר איתו את השיר "יש לנו תיש".

העונה השנייה הופקה עבור yes ושודרה גם ב"ערוץ ג'וניור".

מספר הפרק בסדרה מספר הפרק בעונה שם הפרק
פרק 16 פרק 1 התוכי יוסי
פרק 17 פרק 2 גנב הפומפיות
פרק 18 פרק 3 פטרוזיליה
פרק 19 פרק 4 סוכריות צ'יקיטה
פרק 20 פרק 5 החייזר
פרק 21 פרק 6 פינג פונג
פרק 22 פרק 7 בספארי
פרק 23 פרק 8 במוזיאון
פרק 24 פרק 9 מורה מחליפה
פרק 25 פרק 10 כדורעף
פרק 26 פרק 11 כדורגל
פרק 27 פרק 12 שמיציק הליצן
פרק 28 פרק 13 במחנה
פרק 29 פרק 14 קופיקו שוטרת התנועה
פרק 30 פרק 15 אקוואריום
פרק 31 פרק 16 קופיקו מנצח המקהלה
פרק 32 פרק 17 סדר חדש
פרק 33 פרק 18 יום הולדת לנגה
פרק 34 פרק 19 ביצ'יקופטר
פרק 35 פרק 20 מפלגת הילדים
פרק 36 פרק 21 קופיקו מעצב השיער
פרק 37 פרק 22 הקוסם
פרק 38 פרק 23 מצלמה נסתרת
פרק 39 פרק 24 קופיקו בג'ודו
פרק 40 פרק 25 בכדור פורח

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית כוללת 25 פרקים.

העונה שודרה במהלך דצמבר 2011.

בעונה זו ממשיך קופיקו לבצע תעלולים והצקות לשושנה, כגון החלפת אברום לחמור, התחפשות לפסיכולוגית לטלוויזיות, והפעלת הקרוסלה בלונה פארק במהירות מופרזת כמו כן, כאשר ימימה המכשפה אומרת לשושנה למכור את הבית ולעבור דירה למטולה, האישה שרצתה לקנות את הדירה, הייתה הראשונה שגרמה לקופיקו לברוח בהיסטריה. קופיקו גולה כמהפנט. קופיקו, אברום ויורם מגלים מכשיר ניווט ימי עתיק שהיה שייך לפיראט בשם כחול השפם ובתוך המכשיר הייתה מגירה בה הוחבאה מפת אוצר מקוללת. קופיקו רוצה להיות בלש והולך לחקור מי גנב לשלומקה את המחשב ומגיש תלונה על גניבת המחשב. הוא יוצא לשטח לאסוף ראיות ובטעות הופך את שלומקה עצמו למבוקש על ידי המשטרה. יורם, החמוש בתוכנה סלולרית מתוחכמת, יוצא עם קופיקו ותמר לפצח את התעלומה. משפחת תפוחי מגיעים לישון אצל הלזרים בגלל ריסוס בביתם, שושנה מתעוררת בבוקר עם כתמים של חלב על הכותונת ומכחישה את השמועות שהיא הולכת מתוך שינה. קופיקו הסקרן נשאר ער בלילה כדי לעקוב אחרי שושנה הסהרורית ומגלה דבר מפתיע שהיא מאכילה חתולים חמודים ומטפלת בהם במסירות נפש. קופיקו מקבל ערכת כישוף של רופאי אלילים מדודו קופיקנגה השאמן בחונטוזה. אברום מעמיד פני חולה כי נמאס לו מהמטלות של שושנה, ויחד הם מאחדים כוחות והופכים את אברום לחמור. שושנה נאלצת לחיות עם אברום בצורת חמור עד שתלמד לשנות את דרכיה. תמר מקבלת חופשה בספא כמתנת יום הולדת. כשאברום ושושנה מחליטים להצטרף, ידוע שהחופשה עתידה להיהרס. קופיקו מתגייס להבטיח שתמר ושלומקה יהנו מהפינוק בספא וששושנה תהנה מתעלוליו כגון: להתחפש למסאז'יסטית ובמקום להשתמש באבנים חמות השתמש בסלעים והצקה לשושנה במכון שיזוף בהתזה ולנעול עליה את הדלת. שלומקה ושושנה מתחרים בדרך הביתה על מקום החנייה, שלומקה מועמד לעונש על נהיגה במהירות מופרזת בכניסה לעין גנים ואברום הסנגור מנסה לחלץ אותו בשיטות מפוקפקות. רגע לפני גזר הדין קופיקו מגיע להציל את המצב. בפרק האחרון של העונה קופיקו חוטף מכה בראש והופך לטכנאי חשמל מוצלח בשם יוג'ין טבסקוו ממוצא רומני ומתקן את התנור המקולקל, במכה השנייה הוא הופך לאינסטלטור מקצועי בשם אבדללה ממוצא ערבי ונקרא לטפל באמבטיה של שושנה, אולם בדיוק אז הוא מקבל את המכה השלישית שמחזירה אותו להיות קופיקו האמיתי, בטרם הספיק לתקן את הנזילה ואת הדוד - לכן הוא תקן בסגנון תעלול.

בעונה זו אברום ודובי מתרככים ומתחברים יותר ויותר למשפחת לזר, ודובי אף הופך לחבר טוב של יורם וקופיקו. לעומת זאת, שושנה רק שונאת את קופיקו ואת משפחת לזר יותר ויותר ככל שמתקדמות העונות. אבל גם הקוף טוב הלב, הציל ועזר להרבה דברים, כגון: הוא הציל את התרנגול מגניבה, וגם הציל ברווז משחיטה מידיו של חיים התרנגול. קופיקו, נגה ויורם אספו כסף מתושבי עין גנים עבור שיפוץ הגינה הציבורית, וקופיקו אף עזר למנשה הסנדלר בעזרתם של נגה ודובי כמו בספר "הסנדלר והגמדים".

בסוף כל פרק בעונה זו, קופיקו שולח מכתב וידאו להורים שלו בחונטוזה, ומסביר להם על מה שהוא למד על בני האדם ועל מה שקורה לו ביום יום.

העונה השלישית הופקה עבור yes ושודרה ב"ערוץ ג'וניור".

מספר הפרק בסדרה מספר הפרק בעונה שם הפרק
פרק 41 פרק 1 המהפנט
פרק 42 פרק 2 לילה לבן
פרק 43 פרק 3 הפיראט
פרק 44 פרק 4 בלונה פארק
פרק 45 פרק 5 כסף קל
פרק 46 פרק 6 רוחות וכשפים
פרק 47 פרק 7 חיית מחמד
פרק 48 פרק 8 הקמע
פרק 49 פרק 9 זולל הניירות
פרק 50 פרק 10 הפורץ הנוצץ
פרק 51 פרק 11 האוצר
פרק 52 פרק 12 באר המשאלות
פרק 53 פרק 13 הסנדלר
פרק 54 פרק 14 תרנגול בריון
פרק 55 פרק 15 חוקר פרטי
פרק 56 פרק 16 חולת ירח
פרק 57 פרק 17 אל תשרוף את המיליון
פרק 58 פרק 18 כדורגל
פרק 59 פרק 19 החמור
פרק 60 פרק 20 ביקור בספא
פרק 61 פרק 21 הקניון
פרק 62 פרק 22 השופט
פרק 63 פרק 23 הברווז
פרק 64 פרק 24 טלוויזיה מכושפת
פרק 65 פרק 25 מה קרה לקופיקו?!

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית כוללת 26 פרקים.

העונה הרביעית החלה את שידוריה בפסח 2013.

בעונה זו התחרה קופיקו מול שושנה בבישול, שיתף פעולה עם ראש הממשלה בכנסת, חלם שהוא מאוהב בשושנה, הוחלף בגוף של שושנה ושושנה בגוף שלו, התחפש להומלס, לחייזר, חיפש נפט והשתמש בקוף שמאן כדי לסלק את רגינה (סבתא של שושנה). בפרק הראשון שושנה מגלה שתמר ושלומקה נסעו לצימר במדבר בלי להודיע להם. שושנה מודיעה לאברום שהם נוסעים למדבר לחפש את שלומקה ושושנה ולנפוש איתם. קופיקו, ארנה ונגה, שחוששים ששושנה תפריע להורים בחופשה, מקימים אוהל בסלון של שושנה ואברום, ונוסעים כל הדרך לצימר כלומר לביתם. עד ששושנה מבינה שזה קופיקו וזה היה סתם הצגה. קופיקו בונה מגדל מכיסאות וחפצים ותמר חושבת שאם קופיקו מתעניין בארכיטקטורה, שלומקה צריך לקחת אותו ליום במשרד של ארכיטקט. קופיקו מקבל הזדמנות להוכיח את כישרונו כשזוג אקסצנטרי במיוחד מגיע למשרד של שלומקה. נחום חבר של אברום, הממציא הבלתי נלאה, מופיע אצל אברום עם ההמצאה החדשה שלו – מכונת זמן. שושנה רוצה לחזור חמש שנים לעבר, ליום שקופיקו הגיע, לשנות את ההיסטוריה ועל ידי כך להיפטר מקופיקו וממשפחת לזר לתמיד אך התוכנית שלה לא הצליחה עד הסוף. חבילה מגיעה לקופיקו מחונטוזה. בתוכה נמצאת מפה סודית שמראה את הדרך לחונטוזה. קופיקו פוחד להחזיק את המפה בבית, ובעצת אברום מפקיד אותה בכספת בבנק ופטרוזיליה רוצה לגנוב את המפה. בעונה זו חזר גם אויבו של קופיקו פטרוזיליה שרוצה לפרוץ לכספת של הבנק כדי ללכוד את קופיקו ולבסוף הוא ועוזרו נשלחו לכלא. בסוף העונה הרביעית שושנה ואברום נכנסו לכלא בגלל נמר שהסתובב בעין גנים.

העונה הרביעית הופקה גם היא עבור yes, ושודרה ב"ערוץ ג'וניור" וב-"yes vod".

מספר הפרק בסדרה מספר הפרק בעונה שם הפרק
פרק 66 פרק 1 צימר במדבר
פרק 67 פרק 2 קופיקו הארכיטקט
פרק 68 פרק 3 מכונת זמן
פרק 69 פרק 4 התלמידה שושנה
פרק 70 פרק 5 שודדי המפה
פרק 71 פרק 6 שבת אחים
פרק 72 פרק 7 הבובה
פרק 73 פרק 8 אורח ללילה
פרק 74 פרק 9 אי בודד
פרק 75 פרק 10 האימוץ
פרק 76 פרק 11 קופיגנגה
פרק 77 פרק 12 קופיננדה
פרק 78 פרק 13 כתבתנו מדווחת
פרק 79 פרק 14 השליח
פרק 80 פרק 15 נפט בחצר
פרק 81 פרק 16 החולה המדומה
פרק 82 פרק 17 השרקן
פרק 83 פרק 18 נפש הבריאה
פרק 84 פרק 19 מכבי האש
פרק 85 פרק 20 ההחלפה
פרק 86 פרק 21 מה זאת אהבה
פרק 87 פרק 22 מגרש השדים
פרק 88 פרק 23 שומר הביצים
פרק 89 פרק 24 דובי המדען
פרק 90 פרק 25 מוס חונטוזי
פרק 91 פרק 26 הנמר

עונה חמישית (קופיקו המנהל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה זאת נחשבת ספין-אוף לסדרה ולה 40 פרקים קצרים (כל פרק באורך 5 דקות)

העונה החמישית החלה את שידוריה בקיץ 2018

עלילתה מספרת שהמנהל סלחוביץ יוצא לטיול חילוף מנהלים בחוטוזה. תמר ושושנה רבות מי מהם תחליף אותו ובנתיים המנהל סלחוביץ ממנה את קופיקו למנהל החדש לחודש מכיון שהמנהל המחליף מחונטוזה לא יכל להגיע ואז קופיקו נתן חופשה לחנה המזכירה ומינה את אברום למזכיר החדש.

כל פרק עוסק ביום אחר בבית הספר בזמן שקופיקו מנהל אותו.

העונה החמישית הופקה גם היא עבור yes, ושודרה ב"ערוץ ג'וניור" וב-"yes vod".

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת לזר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קופיקו (קרן וייס; קול - גני תמיר (עונה 1), טל לוי; קול: מיכל מוכתר, (עונה 2), טל לוי; קול: ליאור דטאוקר (עונות 3-5)) - קוף מדבר אשר גר עם משפחת לזר בעין גנים שבפתח תקווה. קופיקו הוא החבר הטוב ביותר של נוגה. הוא ושושנה השכנה שונאים זה את זה כאשר מצד אחד קופיקו עושה שטויות שגורמות לשושנה להתעצבן עליו ומהצד השני שושנה עושה הכל כדי להחזיר אותו לחונטוזה שבאפריקה. קופיקו הוא קוף מאוד שובב אך יחד עם זאת חכם. בתחילת העונה השלישית התגלתה יכולתו להפנט. בין עונות 2–3 שימש כשופט בסדרת אינטרנט בה שופט אנשים שבאים אליו כדי לבקש עזרה בסכסוך שנקלעו אליו אך קופיקו עושה זאת בדרך המיוחדת שלו. קופיקו שונא סדר וחוקים ובמהלך העונות כאשר נאמר לו להתנהג בצורה מנומסת, סותר זאת קופיקו באמירות מנוגדות לפי חוקי חונטוזה, המדינה ממנה הגיע , בעונה החמישית הופך למנהל החדש לאחר שסרחוביץ יוצא לטיול בחוטזה , וממנה את אברום למזכר שלו לאחר שנתן לחנה חופשה .
 • שלומקה לזר (דור צויגנבום - עונה 1; יוסי מרשק - עונות 2–4) - שלומקה נשוי לתמר והוא אביהם של אורנה יורם ונגה, אשר הופך להיות גם אביו של קופיקו. עובד כארכיטקט. מרבה להתחרות באברום בדברים מטופשים. מעריץ את קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב, בחור ציני שאוהב מאוד סדר ודיוק. לא מופיע בעונה החמישית .
 • תמר לזר (דורית פלד הרפז - עונה 1; עידית נוידרפר - עונות 2–5) - אשתו של שלומקה ואמם של אורנה יורם ונוגה, אשר הופכת להיות גם אימו של קופיקו. תמר היא מורה ומחנכת בישראל אשר מתוארת כאישה מאוד מוכשרת וחכמה. אישה חמה ולבבית, חייכנית ורכה. באחד הפרקים ב"קופיקו חוקי הג'ונגל" נודע כי תמר היא רחוקת משפחה של שושנה. בעונה החמישית מתגלה שבעלה שלומקה וילדה אורנה נוגה וירם שהם עזבו.
 • אורנה לזר (דפנה אילן - עונה 1; הילה לוזיה - עונות 2–4) - בתם הבכורה של שלומקה ותמר ואחותם של יורם ונוגה, אשר הופכת להיות גם אחותו של קופיקו. מנגנת בלהקה על חליל צד. לומדת בחוג ג'ודו. אורנה היא נערה מתבגרת קלאסית. יש לה את הדרישות שלה והשגעונות שלה. ניתן לראות שהרצון שלה לקבל חדר משלה מתעצם עם התפתחות הפרקים והעונות, התבגרותה של אורנה. לא מופיעה בעונה החמשית .
 • יורם לזר (יותם שאו - עונה 1; מעיין אלוני - עונות 2–4) - בנם האמצעי של שלומקה ותמר ואחיהם של אורנה ונוגה, אשר הופך להיות גם אח של קופיקו. לומד באותה כיתה עם דובי, בו הוא מרבה להתחרות. מרבה לשחק במחשב. מחבב ספורט, ואף גם הוא מעריץ את הפועל תל אביב בכדורגל. מתחביביו לשחק בכדורגל.לא מופיע בעונה החדשה והחמשית
 • נגה לזר (נדיה רוזנברג - עונה 1; בר מיניאלי - עונות 2–4) - בתם הקטנה של שלומ'קה ותמר, ואחותם של אורנה ויורם, אשר הופכת גם לאחותו של קופיקו. חברה הטוב ביותר הוא קופיקו שמקבלת אותו כמתנת יום הולדת מדודה אבי אח של תמר. לא מופיעה בעונה החמישית .
 • צ'יקיטה לזר - כלבתם של משפחת לזר, צבעה שחור לבן.

השכנים - משפחת תפוחי[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אברום תפוחי (ערן בן זאב - עונה 1; רודי סעדה - עונות 2–5) - בעלה של שושנה ואביו של דובי. מקנא בכל דבר ששלומ'קה עושה, ומרבה להתחרות מולו. ממלא את כל עבודות הבית, מבשל, שוטף, מכבס ומוריד את הזבל. מפחד משושנה ורוצה שתיתן לו קצת שקט. בפרק ה-19 בעונה השלישית אברום מעמיד פני חולה כי נמאס לו מהמטלות של שושנה וקופיקו הופך את אברום לחמור. בסיום העונה הרביעית נכנס לכלא יחד עם שושנה בגלל נמר שהסתובב בעין גנים. בעונה החמישית המזכירה של קופיקו יוצאת לחופשה והוא מחליף אותה.
 • שושנה תפוחי (אסתי ברעד פורים - עונה 1; טלי אורן - עונות 2–5) - אשתו של אברום ואימו של דובי. היא שונאת את קופיקו מהיום הראשון שהגיע מאפריקה לעין גנים, ועושה הכל כדי להחזיר אותו לאפריקה, אך תמיד נכשלת. מקנאה בכל דבר שתמר עושה. נוהגת להידחף לכל מקום ששלומ'קה ותמר נוסעים אליו. מרבה בכל סוף פרק לצעוק בקול רם את המילה "קופיקו". באחד הפרקים ב"קופיקו חוקי הג'ונגל" נודע כי היא קרובת משפחה של תמר. מעבידה את אברום וגורמת לו לעשות את כל עבודות הבית. בסיום העונה הרביעית נכנסה לכלא יחד עם אברום בגלל נמר שהסתובב בעין גנים. בעונה החמישית היא מורה בבית הספר שקופיקו מנהל.
 • דובי תפוחי (דניאל ליטוין, עונות 2–4) - בנם היחיד של שושנה ואברום. לומד באותה כיתה עם יורם. מתנגד לכל דבר שאימו שושנה עושה כדי להחזיר את קופיקו לאפריקה וחבר של קופיקו. לעיתים דובי מקנא במה שיורם עושה ואפילו מתחרה מולו.
 • מירה וליאור תפוחי (עונה 1) - ילדיהם של שושנה ואברום שאינם נראים בסדרה אך מוזכרים בפרק הראשון בפרק השישי.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מר סלחוביץ' (יניב חיים) (עונה 2) (עודד מנשה) (עונה 5) - מנהל בית הספר בו לומדים אורנה, יורם, נגה, דובי וחיים "התרנגול". הופיע גם בפרק אחד ב"חוקי הג'ונגל". בעונה השנייה בתפקיד משני. והופיע בדמות אורח בעונה הרביעית פרק 4 "התלמידה שושנה". בפרק הראשון של העונה החמישית יוצא לחופשה וממנה את קופיקו להחליפו.
 • ימימה (שרון מלכי שמש) (עונות 2–3) - מגדת עתידות וקוראת בקפה, המכשפה של שושנה ואברום. בסוף העונה השנייה חזתה שקופיקו ואברום טסים בכדור פורח. בפרק השישי של העונה השלישית אמרה לשושנה לעבור דירה למטולה. בפרק 19 שושנה התקשרה אליה כדי לברר מה קרה לאברום כי הוא לא אוכל, לא ישן ולא מנקה.
 • חיים סלע "התרנגול" (איתי סלהוב) (עונות 2–3) - תלמיד בריון הלומד בבית הספר עין גנים. כולם קוראים לו חיים התרנגול משום שהוא כל הזמן אומר "קוקוריקו". גונב לתלמידים את רכושם ללא רשות. הופיע גם בפרק אחד ב"חוקי הג'ונגל". בעונה שנייה בתפקיד משני, ובעונה השלישית הופיע בפרקים "תרנגול בריון" (פרק 14) ו"הברווז" (פרק 23).
 • פטרוזיליה (פטר אוזיליה) (ניר רון) (עונות 4,2) - פושע הרוצה לתפוס את קופיקו ולצרף אותו למופע החיות שלו. בעונה הרביעית חוזר ופורץ לכספת של הבנק כדי ללכוד את קופיקו. אך התוכנית שלו לא מצליחה והמשטרה תפסה אותו.
 • נחום (יונתן גרופר) (עונה 4) - מדען מטורף עם פאה חומה (בגלל התקרחות), חבר של אברום מהתיכון, שושנה שונאת אותו כמו שהיא שונאת את קופיקו, הוא גם ממציא מכונת זמן (בפרק "מכונת הזמן") ומכשיר החלפה (בפרק "ההחלפה") בסוף שני הפרקים שהופיע שושנה מגרשת אותו מדירתה.

שחקנים אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוטי קירשנבאום, אורן זגמן, זבולון מושיאשווילי, נוי פרי, רון שחר, נתן ברגר, דני שטג, עידן גיל, טל גרושקה, עירית נתן בנדק, גליה ישי תומר שרון, דדי בן דיין, אדם שומר, אודי קיסרי, טולי נבון, יגאל עדיקא, יורם שנער, דן קפלן, יובל ינאי, אופיר שקיר, בר רפאלי, אור חן, נטע כהן, איילת גבאי, מני סביר, ישראל צדוק, אורי כבירי, דווי כהן, דרור טפילצקי, עמיקם לוי, רפי רוטשטיין, קרן וייס, אודי גיל, ואדים קוטרלוב, יסמין קידר, דלית קהן, אילן לינדבנד, יהודית מוסקוביץ', שמעון קליין, חנה קליין, מוטי קירנשנבאום, שמוליק לוי, ז'יל בן דוד, דליק ווליניץ.

חוקי הג'ונגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

"קופיקו חוקי הג'ונגל" היא ספין אוף (סדרת-בת) של העונה השנייה. התוכנית מבוססת על התנהגות שופט בבית המשפט. בכל פרק בספין אוף, קופיקו משתמש בפטישים מוזרים ומשונים. בפרק השני נוגה נותנת לקופיקו תחפושת שופט וכך בכל הפרקים העלילה מתחילה להסתבך. כל פעם שני אנשים נכנסים למשפט, אחד מהם טוען משהו לגבי האחר ולפעמים מגיעים גם עדים. נוגה היא העוזרת של קופיקו ומופיעה לעיתים קרובות מאוד בפרקים, ובסופם קופיקו מחליט מי האשם ומי הנאשם או שמציעים פתרון שיוסכם בין שני הצדדים.

הסדרה הופקה עבור אתר וואלה!, וכללה 20 פרקים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה המקורית:

הסדרה החדשה: