קופיקו (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
קופיקו
Koficonoga.jpg
קופיקו בעונה הראשונה בשנת 1993
סוגה קומדיית מצבים לילדים
חברת הפקה נגה תקשורת (עונה 1)
קבוצת טלית תקשורת
סמיוקו (עונה 2)
יוצרים תמר בורנשטיין-לזר
כותבים חנן פלד
תמר בורנשטיין לזר (סדרת ספרים)
בימוי עדי בנימינוב
שחקנים

עידו ביטון
יוסי מרשק
עידית נוידרפר
הילה לוזיה
בר מיניאלי
רודי סעדה
טלי אורן

דניאל ליטוין
מדבבים בעברית גני תמיר, מיכל מוכתר גלי חזן וליאור דטאוקר בתפקיד קופיקו
פסקול אסף אבידר (עונה 2+3+4), שמוליק נויפלד (עונה 1)
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 4
מספר פרקים 91
הפקה
מפיקים בפועל רון אייזיק
עורכים עדי בנימינוב, סיני בר דוד
אורך פרק 15-20 דקות
שידור
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים (עונה 1)
ערוץ 2 (עונה 1)
ערוץ ג'וניור (עונה 2-4)
yes VOD (עונה 2-4)
תקופת שידור מקורית עונה ראשונה:
אוגוסט 1993 - ספטמבר 1993
עונה שנייה:
2 באוגוסט 2009 - 3 בספטמבר 2009
קישורים חיצוניים
פרקי הסדרה המקורית באתר yes וואלה
פרקי הסדרה החדשה באתר yes וואלה
דף הסדרה ב-IMDb

קופיקו הוא סדרת טלוויזיה ישראלית לילדים אשר מבוססת על סדרת ספרי הילדים הישראלית המצליחה בעלת אותו השם מאת הסופרת תמר בורנשטיין-לזר. קופיקו הגיח לראשונה בשנת 1954 במדור שבועי בעיתון 'דבר לילדים' המספר את קורותיו מאת תמר בורנשטיין לזר. בשנת 1958 הופיע הספר הראשון בסדרת קופיקו - "קופיקו האורח", המספר על הגעתו של הקוף המיוחד לבית משפחת לזר היישר מהאי הבדיוני, חונטוזה. יחד עם מעלליו של קופיקו , ישנו דגש על אוירת המושבה בשכונת עין גנים בפתח תקווה, שם מתרחשת העלילה.

העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ הילדים במהלך שנת 1993 ושודרה בשידורים חוזרים בערוץ 2 בין השנים 1994 - 1997. העונה השנייה שודרה בערוץ ג'וניור החל מ-2 באוגוסט 2009 עד ל-3 בספטמבר 2009. בעונה זאת נוספה דמות חדשה בשם דובי, בנם של שושנה ואברום.

לאורך השנים יצאו לשוק בישראל כל פרקי העונה הראשונה בקלטות וידאו וב-DVD.

העונה השלישית של הסדרה שודרה בדצמבר 2011 והעונה הרביעית התחילה את שידוריה בפסח 2013, סדרה זו נגמרה בפרק 26 של עונה 4 ושודרה בערוץ ג'וניור וב-yes vod. בקיץ 2014 יצא די וי די של קופיקו שנקרא קופיקו והחונטוזים בדרך להופעה שם קופיקו מסביר לאימו את החיים בארץ דרך שירים וריקודים.

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה שודרה בערוץ הילדים ובערוץ 2.

העלילה עוסקת בקוף מדבר בשם קופיקו , החי בבית משפחת לזר בשכונת עין גנים בפתח תקווה, לאחר שניתן כמתנת יום הולדת לנוגה, הילדה הצעירה במשפחה. הקוף ניתן לנוגה על ידי דודה, אבי, שהביא את קופיקו מהאי "חונטוזה" שלא נמצא על המפה. קופיקו הוא קוף מזן מיוחד-"ימפאמפוז". הפרק מספר על מעלליו של קופיקו , ומראה את החברות המיוחדת בין הקוף המיוחד לבין אורנה, יורם ונגה, שלושת האחים שאליהם הגיע קופיקו . בכל פרק מנסה קופיקו לעזור למשפחת לזר ולמכריו בכל מיני דרכים, אולם תמיד נכשל בכך ומסבך את העניינים עוד יותר. השכנים של משפחת לזר, בני הזוג שושנה ואברוּם, שונאים את קופיקו בגלל שהם נפגעים לעתים קרובות ממעלליו, והם מנסים כל הזמן להפטר ממנו. העונה יצאה בשנת 1993.העונה משודרת בשידורים חוזרים בערוץ ג'וניור, ונמכרה בעבר בקלטות וידאו.

העונה הראשונה כוללת 15 פרקים, הסדרה זכתה להצלחה רבה ובנוסף שודרה בטלוויזיה ההונגרית.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה שודרה בערוץ ג'וניור. בעונה השנייה מצטרף לסדרה דובי, הבן של שושנה ואברום. בעונה זו קופיקו מתעדכן והופך לעכשווי יותר, הן מבחינת הניראות והן מבחינת מעלליו שהפכו לחינוכיים יותר. יתר הדמויות גם הן התעדכנו והחל מעונה זו גולמו על ידי שחקנים אחרים, צעירים יותר. בעונה הזאת קופיקו ממשיך בתעלוליו ומתחפש לדמויות שונות, ועושה תעלולים והצקות שונות כגון התחפשות למורה ולשוטרת, הצקה בחוג ג'ודו של אורנה, הצקה לאויבו פטרוזיליה, הצקה למורה נירה, הצקה לשושנה, אברום ודובי, הצקה למוכרת בחנות חיות, התחפשות לילדה בתחרות הביצ'יקופטר, התחפשות למנצח במקהלה, למגדת עתידות, התחפשות לליצן ביום הולדתו של דובי, אפילו ניסיון לרוץ לממשלה, ניסיון שגרם לראש הממשלה הלחוץ לקבוע פגישת חירום עם קופיקו ועוד מגוון תעלולים ושטויות. בסוף העונה קופיקו בורח עם אברום בכדור פורח על מגדלי עזריאלי ושר איתו את השיר "יש לנו תייש".

החל מהעונה השנייה השחקנים כולם השתנו.

העונה השנייה כוללת 25 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית שודרה בערוץ ג'וניור. בעונה זו ממשיך קופיקו לבצע תעלולים והצקות לשושנה, כגון החלפת אברום לחמור, התחפשות לפסיכולוגית לטלוויזיות, והצקה לסנדלר, הפעלת הקרוסלה בלונה פארק במהירות מופרזת,. כמו כן, כאשר ימימה המכשפה אומרת לשושנה למכור את הבית ולעבור דירה למטולה, האישה שרצתה לקנות את הדירה, הייתה הראשונה שגרמה קופיקו לברוח בהיסטריה.

אבל גם הקוף טוב הלב, הציל הרבה דברים, כגון: הוא הציל את התרנגול מגניבה, וגם הציל ברווז משחיטה.

בכול סוף פרק בעונה זו, קופיקו שולח מכתב וידאו להורים שלו בחונטוזה, ומסביר להם על מה שהוא למד על בני האדם ועל מה שקרה לו היום.

העונה השלישית כוללת 25 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרביעית התחילה את שידוריה בחודש מרץ 2013. העונה שודרה בערוץ ג'וניור. בעונה זו התחרה קופיקו מול שושנה בבישול, שיטף פעולה עם ראש המממשלה בכנסת, חלם שהוא מאוהב בשושנה, הוחלף בגוף של שושנה בגוף שלו, והשתמש בקוף שנאן כדי לסלק את רגינה (סבתא של שושנה) בעונה זו חזר גם אויבו של קופיקו פטרוזילה שרוצה לפרוץ לכספת כדי ללכוד את קופיקו, בסוף העונה שושנה ואברום נכנסו לכלא בגלל נמר (מה שכנראה מבשר על סופה של הסדרה).

העונה הרביעית כוללת 26 פרקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קופיקו (גני תמיר עונה 1, מיכל מוכתר גלי חזן בתפקיד המחליפה עונה 2, ליאור דטאוקר עונה 3-4) - קוף מדבר אשר גר עם משפחת לזר בעין גנים שבפתח תקווה, קופיקו הוא החבר הטוב ביותר של נוגה, שושנה שונאת אותו ועושה הכל כדי להחזיר אותו לאפריקה. קופיקו מאוד שובב ואוהב למרר את אברום ובעיקר לשושנה את החיים. בתחילת העונה השלישית התגלה כמהפנט.
 • קופיקו הוא, קוף שובב, ואוהב, לעצבן את שושנה תפוחי, ואת אברום תפוחי.
 • שלומ'קה לזר (דור צויגנבום עונה 1, יוסי מרשק עונה 2-4) - שלומ'קה הוא בעלה של תמר ואביהם של אורנה יורם ונוגה, אשר הופך להיות גם אביו של קופיקו . עובד כארכיטקט. מרבה להתחרות באברום בדברים מטופשים. מעריץ את הפועל תל אביב בכדורגל.
 • תמר לזר (דורית פלד הרפז עונה 1, עידית נוידרפר עונה 2-4) - אשתו של שלומ'קה ואמם של אורנה יורם ונוגה, אשר הופכת להיות גם אימו של קופיקו . עובדת כמורה. באחד הפרקים נודע כי תמר היא קרובתה של שושנה.
 • אורנה לזר (דפנה אילן עונה 1, הילה לוזיה עונה 2-4) - בתם הבכורה של שלומ'קה ותמר ואחותם של יורם ונוגה. מנגנת בלהקה על חליל צד.
 • יורם לזר (יותם שאו עונה 1, מעיין אלוני עונה 2-4) - בנם האמצעי של שלומ'קה ותמר ואחיהם של אורנה ונוגה, לומד באותו כיתה עם דובי. ומרבה לשחק במחשבים. מחבב ספורט, ואף גם הוא מעריץ את הפועל תל אביב בכדורגל.
 • נוגה לזר (נדיה רוזנברג עונה 1, בר מיניאלי עונה 2-4) - בתם הקטנה של שלומ'קה ותמר, ואחותם של אורנה ויורם. חברה הטוב ביותר הוא קופיקו שמקבלת אותו כמתנת יום הולדת מדודה אבי.
 • אברום תפוחי (ערן בן זאב עונה 1, רודי סעדה עונה 2-4) - בעלה של שושנה ואביו של דובי. מקנא בכל דבר ששלומ'קה עושה, ומרבה להתחרות מולו. מפחד משושנה ורוצה שתיתן לו קצת שקט, וממלא את כל עבודת הבית. בסיום העונה הרביעית נכנס לכלא ביחד עם שושנה בגלל נמר.
 • שושנה תפוחי (אסתי ברעד פורים עונה 1, טלי אורן עונה 2-4) - אשתו של אברום ואימו של דובי. שונאת את קופיקו , ועושה הכל כדי להחזיר אותו לאפריקה, אך תמיד נכשלת. מקנאה בכל דבר שתמר עושה ונוהגת להידחף לכל מקום ששלומ'קה ותמר נוסעים אליו. מרבה בכל סוף פרק לצעוק בקול רם את המילה קופיקו . באחד הפרקים נודע כי היא קרובתה של תמר. מעבידה את אברום וגורמת לו לעשות את כל עבודות הבית. בסיום העונה הרביעית נכנסה לכלא ביחד עם אברום בגלל שטענה שיש נמר בעין גנים.
 • דובי תפוחי (דניאל ליטוין עונה 2-4) - בנם היחיד של שושנה ואברום. לומד באותה כיתה עם יורם. מתנגד לכל דבר שאימו שושנה עושה כדי להחזיר את קופיקו לאפריקה. מקנא בכל דבר שיורם עושה.
 • צ'יקיטה - היא כלבתם של משפחת לזר.

שחקנים אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוטי קירשנבאום, אורן זגמן, זבולון מושיאשווילי, נוי פרי, ניר רון, רון שחר, נתן ברגר, דני שטג, סיגלית פוקס, עידן גיל, יניב חיים , טל גרושקה, עירית נתן בנדק, גליה ישי, איתי סלהוב, תומר שרון, אדם שומר, אודי קיסרי , בר רפאלי, אור חן, יובל בר-און, נטע כהן, איילת גבאי, מני סביר, ישראל צדוק, אורי כבירי, דווי כהן, דרור טפילצקי, עמיקם לוי, רפי רוטשטיין, קרן וייס, אודי גיל, ואדים קוטרלוב, יסמין קידר, דלית קהן, אילן לינדבנד, יהודית מוסקוביץ' , שמעון קליין, חנה קליין .

חוקי הג'ונגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

"קופיקו חוקי הג'ונגל" היא ספין אוף(סדרה-בת) של העונה השנייה. התוכנית מבוססת על התנהגות שופט בבית המשפט. בכל פרק בספין אוף, קופיקו משתמש בפטישים מוזרים ומשונים. בפרק השני נוגה נותנת לקופיקו תחפושת שופט וכך בכל הפרקים העלילה מתחילה להסתבך. כל פעם שני אנשים נכנסים למשפט אחד מהם טוען משהו לגבי האחר ולפעמים יש עדים לאנשים נוגה היא העוזרת של קופיקו ומופיעה לעתים קרובות מאוד בפרקים בסוף קופיקו מחליט מי האשם ומי הנאשם או שמציעים פתרון שיוסכם בן שני הצדדים הסדרה יצאה עבור אתר וואלה!.

קופיקו חוקי הג'ונגל כולל 20 פרקים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה המקורית:

 • "קופיקו", בפרויקט "אישים" לתיעוד היצירה הישראלית
 • "קופיקו", במאגר הידע לקולנוע ישראלי ועולמי "אידיבי"
 • "קופיקו", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)

הסדרה החדשה:

 • "קופיקו", בפרויקט "אישים" לתיעוד היצירה הישראלית
 • "קופיקו", במאגר הידע לקולנוע ישראלי ועולמי "אידיבי"