קורס רבנים צבאיים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
צוערים בקורס רבנים צבאיים במסדר
צוערים בקורס רבנים צבאיים בשיעור בבית הספר לקצינים

קורס רבנים צבאיים בצה"ל הוא קורס המכשיר רבנים ליחידות צה"ל. הקורס מיועד לחיילי מילואים המעוניינים לכהן כרבנים צבאיים. מטרתו העיקרית של הקורס היא להכשיר רבנים צבאיים במילואים עבור יחידות המילואים של צה"ל, אך מעטים מבוגרי הקורס עוברים לתפקידי קבע.

אורכו של הקורס שישה שבועות, והוא מתקיים בחודשי הקיץ בבית הספר לקצינים של צה"ל (בה"ד 1). חציו הראשון הוא קורס כללי להכשרת קציני מילואים הכולל חומר לימודי זהה לקורס קצינים לחיילים סדירים, וחציו השני הוא השלמה חילית של חיל הרבנות הצבאית. בסיום הקורס מוענקות לבוגריו דרגות סגן במילואים וסיכת מ"מ. חלק קטן מבוגרי הקורס מתקבלים לשירות קבע, על פי החלטת הרב הצבאי הראשי ומפקדי היחידות, ולאחר סדנת הכשרה נוספת.

תנאי הקבלה לקורס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעבר, תנאי הסף לקבלה לקורס היו סמיכה לרבנות על ידי שני רבני עיר. החל מתקופת כהונתו של הרב אביחי רונצקי זצ"ל כרב הצבאי הראשי הוקלו תנאי הסף, והוחלט להסתפק במכתב המלצה מראש הישיבה שבה למד המועמד. בנוסף, על המועמדים להיות בוגרי שירות חובה מלא (כלומר, סיום המסלול - הסדר, שלוש שנים, וכדומה), מעל גיל 25, ובעלי השכלה תורנית של חמש שנות לימודים ישיבתיים גבוהים לאחר גיל 18.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]