קלואי או'בריאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מרי לין רייסקוב בתור קלואי או'בריאן

קלואי או'בריאןאנגלית: Chloe O'Brian) היא דמות בדיונית שמגולמת על ידי מרי לין רייסקוב בסדרת הטלוויזיה האמריקאית 24.

אישיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלואי מיומנת בתפעול מחשבים. למרות התנהגותה האגרסיבית, קלואי הצליחה לרכוש מספר רב של חברים והפגינה נאמנות רבה כלפיהם. קלואי עזרה לצ'ייס אדמונס (ג'יימס דייל) לטפל בבתו שאימה נטשה אותה ואת צ'ייס. היא אפילו הכריזה שהילדה שלה כדי למנוע מחברתו של צ'ייס, קים באואר (אלישה קאת'ברט), לדעת על התינוקת.

לקלואי יש מערכת יחסים מורכבת עם גיבור הסדרה, הסוכן ג'ק באואר (קיפר סאתרלנד). בהתחלה, ג'ק החשיב אותה כמטרד, מה שלא מנע ממנו לבקש ממנה להשתמש במערכת המחשבים של CTU ללא אישור. ג'ק ביקש ממנה פעמים רבות לסכן את הקריירה שלה. בדרך כלל, קלואי נענתה לבקשותיו ללא התלהבות.

בתחילת העונה הרביעית, יחסם של קלואי וג'ק השתנו בצורה דרמטית בגלל נכונתה לעזור לו. כאשר חבר של קלואי נחטף על ידי טרוריסטים מפני שהוא גילה מידע חיוני על פעילותם, היא פנתה לג'ק שיעזור לה. למרות זאת, ג'ק זעזע את קלואי כאשר הוא אמר לה שהוא מעדיף לתת לחברה למות מאשר שהטרוריסטים ידעו שהוא עוקב אחריהם. אחרי כמה דקות של שכנועים, ג'ק נכנע והבטיח לקלואי שהוא יציל את חברה. מעשה זה גרם לה להיות נאמנה באופן מוחלט לג'ק, עד כדי שכך שהייתה מוכנה להתפטר מ-CTU ולא להפסיק לעזור לג'ק (שלא עבד באותו זמן עם CTU).

קלואי התפטרה מ-CTU, אך מאוחר יותר גויסה מחדש על ידי מישל דסלר (רייקו איילסוורת') שהתמנתה למנהלת CTU. מישל טענה שהיא רוצה את קלואי כי אין ב-CTU מישהו מיומן ומוכשר כמוה. קלואי רכשה את נאמנותה של מישל במהירות, והיא עזרה לה ולטוני אלמיידה (קרלוס ברנארד) לזייף את מותו של ג'ק בסופו של אותו יום.

בזמן שקלואי עבדה עם אדגר סטיילס (לואיס לומברדי) ב-CTU, הייתה להם מערכת יחסים עוינת יחסית, אם כי מספר פעמים שניהם הרגישו רגשות דאגה כנים זה לזה. בעונה הרביעית, כאשר קלואי נשלחה למשימת שטח מסוכנת, אדגר רצה להחליפה. היא הגיבה בצורה קשה מאוד כאשר הוא נהרג מול עיניה, אחרי שנחשף לגז קטלני.

לקלואי יש בעל-לשעבר, מוריס א'ובריאן (קרלו רוטה) שגם הוא עבד ב-CTU. בעונה החמישית, כאשר היא מנסה לגייסו מחדש ל-CTU, מתברר שהוא עובד בחנות לנעלי נשים בבוורלי הילס. מוריס הוא די פטפטן, מקסים ופלרטטן. אבל כאשר הוא חוזר לעבוד ב-CTU, קלואי מלאת טינה כלפיו. אף על פי כן, בסוף העונה הם מתפייסים. בעונה השישית, הם חוזרים להיות ביחד אך לא נשואים.

לפני העונה השישית, קלואי ומיילו פרסמן (אריק בלפור) יצאו, אך הם החליטו לוותר על מערכת היחסים ביניהם. זה גרם לעוינות בין מיילו למוריס.

לקראת סוף העונה מתברר שקלואי בהריון ממוריס. היא יולדת לפני העונה השביעית.

במהלך העונה השביעית, קלואי עוזרת לטוני, ביל וג'ק לחשוף מזימה של אנשים מהשלטון של הנשיאה אליסון טיילור (שרי ג'ונס). היא אף נעצרת על ידי ה-FBI לאחר ששיתפה פעולה עם ג'ק כשהוא נמלט מהם. בסוף העונה, היא נשארת ב-FBI כדי להיות עם ג'ק בשעותיו האחרונות לאחר שנחשף לנגיף שממנו הוא מחלים לבסוף.

גם במהלך העונה השמינית קלואי עוזרת לג'ק למרות פקודות הפוכות שקיבלה. בפרק האחרון היא מונעת ממנו להתנקש בנשיא רוסיה.

בעת יציאת העונה התשיעית (מיני סדרה) של 24 התברר שבעלה מוריס ובנה מתו בתאונת דרכים בארצות הברית, בעקבות כך, נכנסה קלואי לדיכאון ועברה ללונדון. שם התחברה לקבוצת האקרים המנסים להשיג מסמכים סודיים מהממשלה האמריקאית. בשלב מסוים נתפסה קלואי וג'ק יצאה ממחבואו בשביל למלט אותה מעינוים שביצעו עליה ה-CIA. במשך העונה התשיעית ניכר שוב היחסים המיוחדים בין ג'ק באואר לקלואי, המתאפיינים בעזרה הדדית.

הופעותיה בסדרה 24[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלואי א'ובריאן הופיעה ב-101 פרקים בסדרה. מהעונה השלישית עד לעונה השמינית. היא הדמות הנשית המובילה החל מהעונה השישית. היא הופיעה בכל פרקי העונות השלישית, החמישית והשישית, אך בעונה הרביעית היא לא הופיעה בשמונה פרקים ובעונה השביעית היא לא הופיעה באחד עשר פרקים.

מרי לין רייסקוב שמגלמת את קלואי א'ובריאן, התייחסה לדמותה וטענה שהיא בטוחה שקלואי מאוהבת בג'ק אך מפחדת להודות בזה. לפני העונה השביעית, קיפר סאתרלנד שמגלם את ג'ק באואר אמר שבעונה זו קלואי תהיה עצבנית ויפה יותר מאי פעם.[דרוש מקור]

ב-2007, מרי לין רייסקוב וקיפר סאתרלנד השתתפו בפרק מיוחד של משפחת סימפסון שהיה פרודיה על הסדרה 24.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]