קניון רמות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הקניון.
העבודות במתחם הקניון ליד כביש גולדה מאיר ב-2010.

קניון רמות הוא מרכז קניות השני בגודלו בירושלים הממוקם בשכונת רמות על ציר כביש גולדה מאיר.

החפירות הראשונות של הקניון החלו ב-2008. בסופו של דבר הקניון נפתח בסוכות 2011 כשהבעלים הם חברת הפניקס וחברת בית חדש כשלכל אחת מהן 70% ו-30% ממניות הקניון בהתאמה.

התוכנית של האדריכלית נעמה מליס מדברת על קניון פתוח בן שלוש קומות אשר מעליהן ארבעה בנייני מגורים - בסך הכל כ-280 יחידות דיור אשר לצידם בניין אודיטוריום. הקומה השלישית של הקניון, בנייני המגורים והאודיטוריום עדיין בתכנון. השטח המסחרי של הקניון כיום הוא 18,000 מ"ר[1].

הקניון הממוקם על צדו המערבי של ציר גולדה מאיר שבו עוברים כ-40,000 רכבים ביום אמור לשמש את כל תושבי רמות אלון המונה כ-50,000 תושבים יחד עם תושבי גבעת זאב, גבעון ותושבי צפון ירושלים כשבסך הכל מדובר בקהל יעד של 300,000 איש, ביניהם חרדים, חילונים, דתיים וערבים.

לאור העובדה ששכונת רמות מיושבת ברובה הגדול בחרדים הייתה התנגדות בסיסית להקמת מרכז מסחרי גדול בשכונה. בסופו של דבר נפתח הקניון תוך הידברות בין המנהל הקהילתי הכללי והחרדי וזאת מתוך מטרה למנוע קונפליקטים. למשל, החנויות נמנעות מלשים תמונות של דוגמניות וזאת כדי לשמור על הצביון הדתי של המקום. בהתאם למגמת ההידברות נבחרו גם חנויות שיתאימו לקהל היעד הרב-גוני אותו הן אמורות לשרת. אולם לאחר קרוב לשנתיים מפתיחת הקניון קראו רבנים להימנע מלהיכנס למתחם, אשר מהווה "סכנה רוחנית".[2] בתשרי תשע"ד "הקפיאו" הרבנים את החרם לאחר שהחנויות קיבלו את התנאים לשמירת הכללים שנקבעו, למעט סניף סופר פארם בקניון, ולאחר מכן, כשהחליפו את הנהלת הסניף, הסירו את החרם גם מעל סניף סופר פארם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ לפי אתר הקניון
  2. ^ [1]באתר כיכר השבת