ראש גדול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ראש גדול
Rosh.png
ראש גדול
סוגה דרמה
קומדיה
רומנטיקה
חברת הפקה שי נשר רוני הפקות בשיתוף עם YES
יוצרים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
קובי חביה (עורך)
שחקנים

אדם הירש
אלמה בן זאב
מייקל לואיס
רוני דואני
חנן סביון
אלדר ברנטמן


משה פרסטר
ספיר דרמון
רועי ויינברג
איציק כהן
מיכאלה אלקין
פרסים פרס לסדרת הנוער הטובה ביותר בכל זמן השידורים של הסדרה
ארץ מקור ישראלFlag of Israel.svg  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 5
מספר פרקים 250
הפקה
עורכים קובי חביה
בעלי תפקידים נוספים אבי כהן (עורך)
מוזיקה לך עם החלום
אורך פרק 25-30 דקות
שידור
רשת שידור יסבבה
yes stars ישראלי
ערוץ הילדים
זום
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים, ערוץ זום.
תקופת שידור מקורית 7 בנובמבר 20049 ביולי 2009

ראש גדול היא סדרת דרמה יומית ישראלית, המיועדת לילדים ונוער, ושודרה בערוץ הילדים ובערוץ ניקלודיאון במסגרת yes הטלוויזיה בלוויין.

הסדרה שודרה לראשונה בערוץ yes 5, ערוץ סרטים לילדים ונוער ב-yes. לאחר מכן, בקיץ 2005, חזרה הסדרה לשידורים חוזרים בערוץ הילדים וב-yes stars ישראלי. ב-1 בינואר 2006 חזרה הסדרה לעונה שנייה. שידורי העונה השלישית החלו ב-7 בינואר 2007. העונה הרביעית החלה ב-5 באוגוסט והתוכנית ממשיכה בערוץ זום.

שיר הנושא של הסדרה, "ראש גדול", נכתב והולחן על ידי מיקי גבריאלוב ובוצע על ידי שירה גבריאלוב ואמיר פז.

פרוטגוניסט הסדרה בעונה הראשונה ובעונה השנייה הוא תומר בן נון (אדם הירש), בעונה השלישית הפרוטגוניסטים הם תומר בן נון ולירון בביוף (מייקל לואיס) במקביל, ובעונה הרביעית ובעונה החמישית הפרוטגוניסט הוא לירון בביוף.

משנת 2015 ראש גדול משודרת בערוץ זום ללקוחות HOT וללקוחות YES.

באמצע שנת 2015 הוקם ארגון להחזר הסדרה לעונות חדשות.הארגון הקים דף פייסבוק ואינסטגרם. שם הארגון נודע לשם "יחד נחזיר את ראש גדול".

בתאריך 7.12.15 הוחזרו זכויות השידור לערוץ הילדים וכעת ראש גדול משודרת ב-HOT VOD young.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה מגוללת את סיפורם של נערים ונערות בתיכון "אביבים". בתיכון "אביבים, יש פרויקט חדשני מסוגו: פרויקט יזמים צעירים. בתחילה תומר, נער מקובל ובעל חשיבות בקרב חבריו לכיתה, הוא מנהיג את הקבוצה ויחד עם הפתחים טיל, שהניסוי בו נכשל. תומר מודח מניהול הפרויקט. לאחר וידוי האהבה של מור, הוא והיא לא חברים והוא מתאהב בטלי, חברתה הטובה של מור שבדיוק חזרה לארץ מארצות הברית לאחר שהנהיגה פרסומת למסטיק. מור מחליטה להיות ראשת הקבוצה של פרויקט היזמים, וברוב קולות היא נבחרת להיות ראשת הקבוצה החדשה. יש לה המצאה חדשנית: מגבת מחוממת.

העונה כוללת 50 פרקים

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר אירועי פרויקט היזמים הצעירים, עוזבים מספר תלמידים את בית הספר: טלי חוזרת לאמריקה, ריקרדו ואיריס עוזבים לארגנטינה כדי לחיות עם משפחתו של ריקרדו , ואורי עובר לבית הספר למחוננים באילת. במהלך העונה תומר ואיתי בונים מכונית קארטינג על מנת להשתתף בתחרות קארטינג ולהשיג פרס כספי. מור ויעל עוברות לגור ביחד, לאחר שנורית ואביב הופכים לבני זוג. הדבר יוצר מריבות בין מור ליעל לאורך העונה - יעל טוענת שיש לה כוחות מיוחדים, אך מור טוענת שיעל עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב ולהפריד בין הוריהם.

איילה, אחותה של יעל, עוברת לגור לבד ובמהלך העונה מתאהבת באסף אך בסוף נפרדת ממנו כי אסף חזר לדרכו הקודמת. איילה ואיתי הופכים לבני זוג לזמן קצר לאחר הצלתה על ידי איתי , אך בסוף היא נפרדת ממנו. דניאל ואלכס, שני תלמידים חדשים בבית הספר, משתלבים בחבורה. דניאל רוצה להיות ראפר:ותומר ומור ביחד לאורך העונה דניאל מתאהב ביעל אך לא יודע איך לבטא את אהבתו כלפיה אך בסוף נהיה החבר של יעל.

אלכס חולמת להיות דוגמנית. תלמיד נוסף שמגיע לבית הספר הוא רוי; במהרה הוא ותומר הופכים ליריבים עקב מלחמה על לבה של מור. בסוף העונה תומר ומור ביחד והוא לא נוסע עם גילי

הסדרה ממשיכה בעונה זו לעקוב אחר דילמות בהתבגרותם של בני הנוער, החיפוש אחר אהבה והלחצים המופעלים עליהם בגיל זה. עלילת עונה זו נסובה סביב סכסוך בין שתי קבוצות נערים על רקע מאבקי שליטה בצריף נטוש (זולה).

העונה כוללת 55 פרקים.מסופר שקצת לפני סוף העונה ריו שובר את הרגל ולכן לא יכול להשתתף בתחרות קרטינג ותומר משתתף במקומו

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית נפתחת ביום הראשון ללימודים בבית הספר אביבים. מצטרפים אליו תלמידי בית הספר ה"מקיף", אשר נשרף, ותלמידיו נתפסים כאלימים ועניים, ואף מכונים "המתקיפים". הסדרה עוסקת בעונה זו בהשתלבותם של התלמידים, בסיטואציות שונות מהווי בית הספר, במערכות יחסים בין התלמידים, ובמרובע יחסים רומנטי בין תומר, מור, סיוון ולירון.

אלחנן מנסה להפריד בין המקיף לאביבים ולאחר מתחרט על כך.

אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל בין היתר את איציק כהן, אדם הירש, נבו קמחי, לימור גולדשטיין ונטע הבר, הצטרפו בעונה זו רוני דואני, אורנה פיטוסי, תמר שם אור, סיוון מסט ומייקל לואיס.

העונה כוללת 55 פרקים.

בפרק האחרון של העונה הדמויות חוגגות ליונתן אח של תומר מסיבת בר מצווה בחוות הסוסים שבה סיוון ותומר עובדים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה זו עוסקת במפעל תרופות הפועל בעירם של גיבורי הסדרה; אנשי המפעל מפתחים גלולה לשיפור תפקוד המוח, ולצורך כך מבצעים ניסויים בבעלי חיים ומרעילים אותם. יעל מגלה את פעילות המפעל וחוקרת את הנושא עם לירון, שחושד שכלבו נחטף על ידי אנשי המפעל.

אלמה בן זאב וסיוון מסט השתתפו בעונה זו אל צוות השחקנים הצטרפו מירב פלדמן, דליק ווליניץ, אביגיל אריאלי, אליענה בקייר, מיטל מיכאלי, ארז בן הרוש, גיא כהן, תומר אופנר ויובל שבח.

העונה כוללת 55 פרקים.

חלק מהדמויות האהובות מהעונות הקודמות עזבו כגון: שרונה,תומר,סיוון ומור בהופעת אורח: סיוון, ומור

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך העונה גיבורי הסדרה לומדים בכיתה י"ב בבית הספר, ועוסקים בתחומי אנרגיה, אקולוגיה ואיכות הסביבה.

העונה, שעלתה לשידור ב-3 במאי 2009 והסתיימה ב-9 ביולי, שודרה לראשונה בערוץ yes stars ישראלי ובערוץ הילדים במקביל. אל צוות השחקנים הוותיק, הצטרפו שחקנים נוספים: שרון ענבר, הילי ילון, בן רביד, אלה אולמן ואופיר כהן.

העונה כוללת 50 פרקים.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן) (עונה 1-5): סגן מנהל בית הספר אביבים, שהופך עם הזמן למנהל בית הספר. בעונה השנייה הוא מתאהב בחבצלת גינת, בתו של שר החינוך שהתמנתה לסגניתו, אך היא לא מעוניינת בו. בעונה השלישית מצטרף זרח כמנהל נוסף לבית הספר, ואלחנן מנסה להיפטר ממנו. בעונה הרביעית הוא שוכר מאמנת אישית, נאורה; הם מפתחים קשר רומנטי, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים. בעונה החמישית אלחנן מתמודד בבחירות לראשות העיר, ומנצח ובכך נהפך להיות ראש העיר. בעל דג ששמו משתנה מעונה לעונה
 • תומר בן נון (אדם הירש) (עונה 1-3): נחשב לדמות מובילה בכיתה. במהלך העונה הראשונה היה מאוהב בטלי, אך לבסוף הבין שאהבתו האמיתית היא מור. בעונה השנייה הוא מתעניין בקארטינג, והזוגיות שלו עם מור נגמרת כתוצאה מקנאתו ברוי. מתקרב לגילי והם נהיים זוג לזמן קצר,מתקרב לדת לאחר שהכיר את הוריה של גילי. בעונה השלישית היחסים שלו עם מור התדרדרו בגלל חיכוכים עם תלמידי בית הספר המקיף שהצטרפו לכיתתו. מור חשדה בקשר שלו עם סיוון לאחר שהתקרב אליה כשעבד איתה בחוות הסוסים. לאחר גיוסו של השחקן אדם הירש לצה"ל, הוא לא המשיך לעונה הרביעית; בסדרה מסופר כי עבר ללמוד בארצות הברית.
 • איתי לאופר (רועי ויינברג) (עונה 1-5): חברו הטוב של תומר, שמבצע כל מה שהוא מורה לו לעשות. בעונה השנייה הוא יוצא עם אלכס וגונב עבורה מהכספת של תומר, כדי שאלכס תוכל לדגמן. לאחר שהוא מבין שאלכס מנצלת אותו, הוא מתאהב באיילה, אחותה של יעל, ולבסוף איילה נפרדת ממנו והוא פגוע. בעונה השלישית איתי מתאהב בשרונה; לאחר שהוא מוכה בשל הקשר עימה, הוא מתחיל ללמוד היאבקות ומכה את יריביו. המאמן שלו נותן לו סטרואידים ואיתי מאבד שליטה; בסוף העונה אביו מגלה זאת והמאמן מובל למאסר. בעונה הרביעית איתי יוצא עם דבש אך בהמשך העונה רואה שהיא דואגת רק לעצמה ונפרד ממנה וממשיך להיות אויבו של לירון. בעונה החמישית הוא עובד אצל נירית ברק, אשתו של מנהל חברת הקידוח. דניאל מנסה לשדך בינו לבין יהלומית, אך ללא הצלחה, לבסוף יהלומית תיצא עם דניאל.
 • לירון בביוף (מייקל לואיס) (עונה 3-5): ראפר מחתרתי, המכונה "ליריקל". עובר לתיכון "אביבים" לאחר שבית ספרו הקודם "המקיף" נשרף, ומתקשה להשתלב ולרכוש לעצמו מעמד גבוה בכיתה, כפי שהיה לו בעבר. בהמשך העונה הוא חובר לדניאל, והם הופכים לצמד ראפרים. בעונה הרביעית חוטפים את הכלב האהוב שלו, לכן הוא עוזר ליעל לחשוף את הסודות של מפעל התרופות והופך לבן זוגה של נעמה אך בהמשך העונה רואה כי אינו אוהב אותה והופך לבן זוגה של דבש. בעונה החמישית לירון מקנא באור ודבש, ובסוף מציב לדבש אולטימטום כדי שתהיה בת זוגו. ובעונה החמישית הוא מתאהב באילאיל, אך בסוף העונה חוזר לדבש.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן) (עונה 2-5): אוהב ראפ ורוצה להתפרסם כראפר. הוא מאוהב ביעל מהרגע הראשון שראה אותה. הוא מחזר אחריה ולבסוף הם הופכים לבני זוג. בעונה השנייה ניסה להרשים בחורה בשם פט. אביו היה בכלא, ודניאל מתבייש בו על כך. בעונה השלישית הופך לחבר טוב של קובי, מאזין בתוכנית הרדיו של יעל, אך יעל מתנשקת עם קובי, אך הם חוזרים בזכות שיר ששרה לו בתחרות הלהקות הצעירות. ובעונה הרביעית דניאל נפרד ממנה והופך לבן זוגה של קשת. במהלך העונה החמישית הוא נפרד מקשת והופך לבן זוגה של יהלומית, אבל בהמשך חוזר שוב לקשת.
 • מור ירון (אלמה בן זאב) (עונה 1-3, אורחת ב4): ילדה אמיצה, בעלת כישרון ציור. בעונה הראשונה היא הייתה החברה הכי טובה של יעל, ובסיום העונה תומר והיא הופכים לזוג. בעונה השנייה מור מתלבטת בין תומר ורוי, אך ממשיכה ביחסיה עם תומר. בעונה השלישית יחסיהם מידרדרים בגלל חיכוכים עם תלמידי ה"מקיף". ובסוף העונה הופכת לבת זוגו של גיא. בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקידי אורח. בסדרה מסופר כי עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר. מופיעה במספר פרקים בעונה הרביעית בהם מייעצת ליעל על ענייני זוגיות דרך שיחת וידאו אינטרנטית, אינה הגיעה לשיחה פנים מול פנים.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון) (עונה 1-4): נערה חברותית, אשר הוריה התגרשו והיא מתקשה לקבל זאת. חברתה הטובה ביותר של מור. בעונה השנייה היא מתעניינת בכישופים, טוענת במהלך העונה שיש לה כוחות קסם, למרות שאף אחד לא מאמין לה (פרט לדניאל) ומכנה את עצמה "הללי", מתאהבת בדניאל והופכת לבת זוגו. בעונה השלישית יעל מקבלת פינת ייעוץ לנוער בתוכנית ברדיו; היא מפתחת קשר עם מאזין בשם קובי, ובעקבות זאת אמה מפסיקה את השתתפותה בתוכנית, אך לאחר עזרה של דניאל וקובי יעל חוזרת לתוכנית. באחד הפרקים דניאל רואה את יעל וקובי מתנשקים ונפרד ממנה ,אך אחר כך הם חוזרים בעקבות שיר שכתבה לו. בעונה הרביעית דניאל נפרד מיעל והיא חושפת את הניסויים שמבצע מפעל התרופות בעיר ועוזרת באימונים לספורטאי המצטיין בבית ספרה, שחר; לאחר זמן הם הופכים לבני זוג. בעונה החמישית סופר שעברה בית ספר.
 • יונתן בן נון (תום גל) (עונה 1-4): ילד מחונן, אך הוריו לא ידעו זאת. רק לאחר שהתיידד עם מור, שמגלה את יכולתיו, הן נחשפות לעיני הוריו. הוא פעיל מאוד בפלייסטיישן, ועוזר לאחיו הגדול תומר ברעיונותיו. בעונה השנייה מור מנסה למצוא לו בת זוג. בהתחלה הוא מפתח קשר עם שרית, אך זה לא מצליח. אחר כך הוא מתחבר לתותי כדי שתסייע לו להפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. תותי משכנעת את יונתן לשדוד מכולת, עקב זה בסוף העונה השנייה אימו של יונתן מפרידה ביניהם. בעונה השלישית הם נפגשים שוב והופכים לבני זוג, קודם לכן תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ וזה רק מחזק את התאוריות השליליות של דנה כלפי תותי. בעונה הרביעית יונתן מזניח את חבריו בגלל החברות עם תותי, אבל מוצא פתרון יצירתי. ומכיר את גורי חברם החדש.
 • איילה שכטר (שמרית לוסטיג) (עונה 1-2): אחותה של יעל. בעונה הראשונה היא מפתחת קשר רומנטי עם בועז, אחיו החורג של איתי. בעונה השנייה היא מתאהבת בעבריין בשם אסף, ומצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף עונה זו הוא חוזר לסורו בהשפעת דוד, שותפו לפשע לשעבר. איילה נפגעת, נפרדת ממנו, ומתחילה לצאת עם איתי. בסוף היא נפרדת גם ממנו ויוצאת עם חייל שפגשה בתחנת אוטובוס.
 • תותי (כרמל סידי) (עונה 2-4): חברתו של יונתן, פוגשת אותו בעזרת מור. יונתן מבקש את עזרתה כדי שיפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. בסוף העונה השנייה אמו של יונתן מפרידה ביניהם, אבל הם נפגשים שוב בעונה השלישית והופכים לבני זוג, תותי מנסה לשכנע את יונתן שהוא מאומץ, אך ללא הצלחה, מקרה זה רק מחזק את התאוריות השליליות החריפות של דנה אמו של יונתן כלפי תותי. ובעונה רביעית פוגשים את גורי חברם החדש.
 • דבש ענר (מירב פלדמן) (עונה 4-5): אחותה התאומה של קשת. אמן רותי לעתים מתייחסת יותר אליה, וזה גורם לקשת לקנא. מצטיינת בכל תחום ומשכילה ביותר, אך לעתים מציקה ומלשינה על אחרים. מתחברת לאיתי אך מאוהבת בלירון שלא מעוניין בה, מה שהופך את שני הבנים ליריבים. בסוף העונה היא הופכת לבת זוגו של לירון. בעונה החמישית היא כותבת כתבה על חברת הקידוח של נוביצקי ושל הראל ונירית ברק, ובפרק האחרון של העונה החמישית נוביצקי חוטף אותה, אך לירון,דניאל,איתי,קשת,יהלומית ואור מצילים אותה.
 • קשת ענר (מיטל מיכאלי) (עונה 4-5): אחותה התאומה של דבש. מקנאת בכך שאמן רותי מתייחסת יותר לדבש. נערה פרועה, לא יציבה, שלא מתעניינת בלימודים, ומבלה לרוב בים. קשת מתיידדת עם דניאל שמבין אותה ולא שופט אותה, ועם הזמן הם הופכים לבני זוג. היא פוגשת עבריין בשם גבי שמנסה להתקרב אליה, אך דניאל מזעיק את המשטרה ומונע זאת ממנו. בעונה החמישית היא נפרדת מדניאל אך בסוף חוזרת אליו.
 • שחר לוין (תומר אופנר) (עונה 4-5): ספורטאי מצטיין. משקיע זמן רב באימונים לאליפות ישראל. עם הזמן יעל הופכת לבת זוגו. המהלך העונה הרביעית הידידות עם יעל התחילה להרוס לו את הקרירה והפחתת אימונים במידה רצינית עד למידה של פרישה;אך בסוף חוזר.לאחר מכן מגלה לקראת סוף העונה שיש לו מחלה בלב המונעת ממנו להתאמן, אך הוא ממשיך בכל זאת. בעונה החמישית הוא מסתבך לאחר שפגע במכונית של ראש העיר, כשנהג עוד לפני שניגש למבחן הטסט. במהלך העונה מתיידד עם דקלה, אחותו של מירון, למרות שמירון אוסר עליו זאת. בסופו של דבר הופך לבן הזוג של דקלה.
 • נעמה פרי (רוני דואני) (עונה 3-4): נערה צפונית, מקובלת ודוגמנית מבוקשת. בעונה השלישית היא חברתו של גיא, אך לבסוף נפרדת ממנו. ובעונה הרביעית היא נהיית חברה של לירון בעזרת קוזו שמייעץ לה על בנים, בהמשך העונה הם מתקרבים. בסוף העונה הרביעית היא נסעה לדגמן בצרפת.

דמויות מהעונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טלי אגמי (מיכאלה אלקין) (עונה 1): "מלכת הכיתה". עלתה מארצות הברית לאחר שכיכבה בפרסומת למסטיק. ניצלה את ריקרדו כדי שיפגע באיריס על מנת לקבל את תפקיד הסולו במופע הסיום של השנה. היא מתחברת לתומר והופכת להיות בת זוגו, אך לבסוף הם נפרדים. בסוף השנה היא חוזרת לארצות הברית, על מנת לנסות להצליח שם.
 • ריקרדו מיגל חואן (יונתן שיינברג) (עונה 1): הגיע מארגנטינה. מתאהב בטלי ועושה כל מה שהיא מבקשת ממנו, בין השאר להשפיל את איריס, אך לאחר מכן טלי מפסיקה את הקשר עמו. הוא מתאהב באיריס, והם הופכים להיות זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים. בעונה השנייה מסופר שעבר לארגנטינה יחד עם משפחתו.
 • אורי גברון (גור מורד) (עונה 1): עוסק בצילום, ומנחה תוכנית בערוץ המקומי. הוא מתאהב במור, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. אך הם יוצאים לזמן קצר לבסוף הוא עובר לבית הספר למחוננים באילת.
 • איריס אינדיבו (שרון דטנר) (עונה 1): נערה שמנמנה ודחויה בכיתה. מאוהבת באיתי. ריקרדו, שמעליב ומשפיל אותה לאורך העונה, מגלה בהמשך חיבה כלפיה, הם הופכים לבני זוג, אך בסוף העונה הם נפרדים.
 • איתן שכטר (אוהד שחר) (עונה 1): אביהן של יעל ואיילה ובעלה לשעבר של נורית. בגד בנורית עם נערה בגיל של איילה.
 • בועז לאופר (אושרי כהן) (עונה 1): אחיו למחצה של איתי. מתאהב באיילה, אחותה של יעל. וכשמכיר את אנסטסיה מתאהב גם בה. לאחר שהוא ואנסטסיה התקרבו, מצב זה יצר מתחים וכעסים ביחסים שלו עם איילה.
 • ריטה אגמי (גיליה שטרן) (עונה 1): אמא של טלי. רוצה שטלי תהיה כמוה כיון שלא הצליחה במקצוע כזמרת בעבר.
 • רוני חנוכה (נטע וינר) (עונה1):עבריין ובריון של בית הספר אביבים. באחד הפרקים, הוא מנסה לאיים ולהרביץ על איתי.

דמויות מהעונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוי / ראובן (ענר מורג) (עונה 2): מסתכסך עם תומר כבר בתחילת העונה השנייה, כשתומר חושד בו בגניבת אופניו. במהלך העונה הוא מתאהב במור ומפריד בינה לבין תומר, אך לאחר מכן הם חוזרים לקשר הזוגי שהיה להם. רוי בורח מפנימייה צבאית ואחותו מחביאה אותו.
 • אלכס רייזמן (שירה פריאנט) (עונה 2): נערה לבבית שרוצה להיות דוגמנית. בת זוגו של איתי, ומתאכזבת כשהוא לא מקנא לה מספיק. אמה של אלכס עוסקת בנושאים "רוחניים", אבל אלכס מתרחקת מכך.
 • גילי מרקוס (ליה פילוסוף) (עונה 2): חכמה,לבבית, יפה ומלאת סקרנות ותום. גילי היא חובבת טניס מושבעת, אך משום שהוריה והיא דתיים, הוריה מתנגדים בכל תוקף שהיא תשחק טניס. בסופו של דבר תומר משכנע אותם. מאוהבת בתומר והם נהיים זוג לזמן קצר אך בסוף מבינה שהוא עדיין מאוהב במור, חברתו הקודמת,והם נפרדים.
 • אוגניה רייזמן (ירדן בר-כוכבא) (עונה 2): אמה של אלכס, במקצועה אסטרולוגית ומיסטיקנית. עוזרת ליעל בפירוש חלומותיה.
 • אסף (אלי אלטוניו) (עונה 2): עבריין שמתאהב באיילה. היא מצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף העונה דוד מכריח אותו להיצטרף אליו לפשעים שלו עקב איומים, שותפו לפשע לשעבר, לשדוד חנות, וכתוצאה מכך איילה נפרדת ממנו.
 • דוד (גיא עמיר) (עונה 2): עבריין שאחראי על עניין הגניבות. שותפו של אסף שמצווה עליו לעשות כל מה שהוא אומר. איילה מחזירה את אסף לדרך הישרה ושניהם בסופו של דבר מפילים אותו. אך במהלך העונה הוא מנסה לשכנע את אסף לחזור איתו לעניין הגניבות ומצליח.
 • שרית (אלי קרן אסף) (עונה 2) חברה של מור,אמא של יונתן ביקשה ממנה שתתחבר ליונתן בכך שיפסיק עם הפלייסטיישן

דמויות מהעונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סיוון גבריאל (סיוון מסט) (עונה 3 אורחת ב-4): נערה נאה ועדינה עם דימוי עצמי נמוך. רגישה, עוזרת לאחרים ומצטיינת בלימודים. עובדת מילדותה בחוות סוסים, שם היא חשה חופשיה ומאושרת. סיוון חברה של לירון, ראפר חתיך המחוזר על ידי בנות רבות, והוא שולט בזוגיות שלהם. תומר מתאהב בה בתחילת העונה השלישית ואף מצטרף לעבודה בחוות הסוסים. בסוף העונה היא מודיעה ללירון ולתומר שהיא מעדיפה להיות לבד. בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקיד אורח בפרקים האחרונים של העונה, כאשר היא באה ללירון ורוצה לחזור אליו, אך הוא מסרב.
 • שרונה (תמר שם אור) (עונה 3): צלמת מוכשרת. מאוהבת בלירון אך מתאהבת באיתי בעקבות חיזוריו אחריה. בסוף העונה השלישית, מסופר כי עברה לגור בצפון עם משפחתה.
 • קובי רוט (ארד ייני): מאזין ליעל , היה החבר של מרב אך בעקבות העצות של יעל נפרד ממרב , מאוהב ביעל , יעל והוא התנשקו , עזר לדניאל להשיב את יעל לתוכנית .
 • גיא (ארתור פרי) (עונה 3): חבר של נעמה ועושה כל מה שהיא מבקשת. לומד במגמת אמנות, צלם נלהב. הופך לחונך של מור ושרונה, ולבסוף גם חבר של מור

דמויות מהעונה רביעית

 • אחיקם צוקר (ארז בן הרוש) (עונה 4): מנהל מפעל "פאראמאג". נתפס כאיש מושחת שמבצע ניסויים של תרופה חדשה על בעלי חיים.
 • יוסי (ששי סמוכה) (עונה 4): קצין הביטחון של המפעל, קשור מאוד לאחיקם שהיה המפקד שלו כל חייו.
 • גבי (אלון ליטבק) (עונה 4): גולש עם קשת בים. בהמשך מתברר שהוא עבריין והוא אחראי למעצר של קשת על גניבת רכב. לבסוף הוא נתפס על ידי המשטרה.
 • עודד "קוזו" (גיא כהן) (עונה 4): חברם של איתי ודניאל. חנון, נער לא מקובל חברתית בכיתה. עוזר לנעמה לשנות את תדמיתה והיא בתמורה עוזרת לו להתחיל עם בנות. עם הזמן הם הופכים לבני זוג ונפרדים מהר.

דמויות מעונה חמישית

 • יואב ברק (איתמר ארגמן) (עונה 5): נער על כיסא גלגלים. בנם של הראל ונירית, בעלי חברת הקידוח. חברו של גורי; לעתים הוא מייעץ לגורי עצות אחיתופל רק כדי להשתעשע. נער ישיר, שמתחמק מעונשים ומנצל זאת.
 • הראל ברק (ערן איווניר) (עונה 5): אביו של יואב. מנהל חברת הקידוח. חושש להסתבך עם החוק, חלש אופי לעומת אשתו השתלטנית נירית. לא נאמן לנוביצקי.
 • נירית ברק (אסנת פישמן) (עונה 5): אשתו של הראל ואמו של יואב. אביה מנהל את "מלצר קידוחים". היא ונוביצקי פועלים ביחד.
 • לילך (אלה אולמן) (עונה 5): חברתו של אלירן. גורי מאוהב בה. במהלך הסדרה עוזבת את אלירן ומתחילה לצאת עם גורי. אלירן מציע לו להצטרף ל"כנופיית הממבה השחורה" והוא מסכים, והם נפרדים ובסוף אלירן מבקש מגורי לחבל ללילך בצ'לו לאודישן שלה והיא לא עוברת את האודישן, והוא מבקש שייתנו לה עד הזדמנות, והם מסכימים ומקבלים אותה לאודישן. הוא מספר לה את האמת והיא כועסת עליו, ובפרק האחרון הם חוזרים להיות יחד.
 • אלירן (אופיר כהן) (עונה 5): מנהיג כנופיית "הממבה השחורה". בן זוגה של לילך, אך בסוף היא עוזבת אותו. כנופיית "הממבה השחורה" מטילה אימה ובריונות על תלמידי בית ספר באמצעות פרוטקשן (דמי חסות) ואלימות. אלירן עורך לגורי מבחני קבלה לכנופיה, אך בסוף גורי תופס את מקומו.
 • דקלה (הילי ילון) (עונה 5): אחותו הקטנה של מירון המוכר בקפיטריה. מפונקת על ידי הוריה ואחיה הגדולים. אסרטיבית ומלאת ביטחון עצמי. מגיעה לעיר כדי לשהות בה עד גיוסה לצה"ל, ויוצרת בלאגן בקפיטריה. למרות התנגדותו של מירון, היא מתאהבת בשחר, והם הופכים לבני זוג.
 • אור שטמפפר (בן רביד) (עונה 5): נער בעל אופי מיוחד ומורכב. בן למשפחה עשירה, הוריו אנשי קריירה עסוקים. אמו פסיכולוגית ידועה שמרצה ברחבי העולם, ואביו הוא הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם. אחיו היה טייס שנהרג, ואור חש שמאשימים אותו על כך שאינו מוכשר כמו אחיו. אור מתחזה בתחילה לנער עני כדי לבחון את יחס הסביבה לאדם חסר כל. הוא טס עם דבש לאנגליה כדי להתקרב אליה, אך מבין שהם לא מתאימים כבני זוג.
 • יהלומית (שרון ענבר) (עונה 5): נערה ג'ינג'ית מוכשרת בכימיה, מצחיקה וביישנית. מתופפת מיומנת בשעות הפנאי, אך חברי להקת "אקונומיקה" בבית הספר לא שוקלים לצרף אותה אליהם, מכיוון שאינה מקובלת חברתית. יהלומית מתחזה לנער בשם אריק כדי שתתקבל ללהקה, וכשחברי הלהקה מגלים זאת הם מסלקים אותה. בסוף הם לומדים להעריך אותה ומחזירים אותה ללהקה. יהלומית מאוהבת בסתר בדניאל, ולאחר פרידתו מקשת, הם מתחילים לצאת. בסוף דניאל נפרד ממנה. וחוזר לקשת
 • נוביצקי (פיני קידרון) (עונה 5): מנהל אתר הקידוח. נתפס כאדם מושחת ושקרן. נאמן לנירית. בפרק האחרון נעצר על ידי המשטרה.
 • אילאיל (יובל שרף) (עונה 5): זמרת שמופיעה עם להקת "אקונומיקה". מתאהבת בלירון.
 • יניב (דורון עמית) (עונה 5): חייל, בן זוגה של דקלה. מגלה שהיא יוצאת עם שחר. צילם את שחר שפגע בטעות באוטו של ראש העיר ואיים עליו שאם הוא לא ייפרד מדקלה הוא יספר על כך למשטרה.
 • גדעון סלע (יוסי מרשק) (עונה 5): קשור בחברת הקידוחים. דבש מראיינת אותו בכתבה שהיא כותבת על השחיתויות בחברה. חברת הקידוחים מאיימת עליו ודבש מסתירה אותו בביתה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דנה בן נון (נטע הבר) (עונה 1-4): אמם של תומר, יונתן ועידן. עורכת דין במקצועה, נשואה ליורם בן נון, מנסה להפריד בין יונתן לתותי כשהיא מגלה שהיא משפיעה עליו לרעה ומכניסה לו רעיונות טיפשיים לראש.
 • יורם בן נון (יגאל שדה) (עונה 1-3): אביהם של תומר, יונתן ועידן. מפקפק בכשרונו של יונתן, אך לבסוף מבין שהוא מחונן. לפעמים נוהג להיות קשוח כאשר ילדיו סוטים מדרך הישר.אומר הרבה "איפה נשמע דבר כזה?!"
 • נורית הירש (לימור גולדשטיין) (עונה 1-4): אימן של יעל ואיילה ואמה החורגת של מור. כתבת פלילית ברדיו. מתגרשת מבעלה לאחר שבגד בה. מפתחת קשר עם אביב ירון, אביה של מור, ועוברת לגור איתו.
 • אביב ירון (נבו קמחי) (עונה 1-3): אביה של מור ואביהם החורג של יעל ואיילה. הוא צייר מפורסם, אך לאחר מות אשתו מפסיק לצייר. הוא מתאהב בנורית, שעוברת לגור איתו. בעונה הרביעית מסופר כי עבר לשמש כנספח תרבות בצרפת וכי בתו מור עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר.
 • מירון (חנן סביון) (עונות 2-5): מוכר בקפיטריה של בית הספר, חברותי מאוד, איש מצחיק שמשתף את התלמידים ברעיונותיו. הוא אחיה של דקלה, ואינו מרוצה מהקשר שלה עם שחר.
 • ד"ר רותי ענר (אביגיל אריאלי) (עונה 4-5): אימן של דבש וקשת. המדענית הראשית במפעל התרופות בעיר, אחראית על פיתוח גלולה לשיפור תפקוד המוח. לקראת סוף העונה מפטרים אותה מהעבודה במפעל.
 • גורי (יובל שבח) (עונה 4-5): חברם של יונתן ותותי, ובעונה החמישית הוא חבר של יואב. בנה של נאורה, המאמנת של אלחנן; גורי מנסה להפריד ביניהם. בעונה החמישית הוא רוצה להצטרף לכנופיית "הממבה השחורה", ורב עם לילך. לבסוף הופך לבן זוגה של לילך והם נפרדים אך בפרק האחרון חוזרים להיות ביחד. הופך למנהיג כנופיית ״הממבה השחורה״ בכך שמטיל כפפה ומזמין את אלירן לדו-קרב ואז מבין שאין לו סיכוי מולו הוא מחליף את הדיאט קולה של אלירן בתרופה שגורמת לו להתעלף.
 • נאורה (שרון מלכי-שמש) (עונה 4-5): אמו החד הורית של גורי, שנונה ומעט מוזרה. פותחת עסק עצמאי לייעוץ אסטרטגי לעסקים. לקוחה הראשון והיחיד הוא אלחנן, מנהל בית הספר של בנה. נאורה מלמדת את אלחנן להתייחס לעצמו כאל מוצר שיש לשווק את תדמיתו בצורה נכונה בקרב התלמידים. עם הזמן השניים מפתחים רגשות רומנטיים והופכים לבני זוג. בסוף העונה הרביעית הם מתחתנים.
 • גידי לוין (עמית ליאור) (עונה 4-5): אביו של שחר. מנסה להפריד בין בנו לבין יעל משום שלדעתו הקשר מפריע לשחר להתאמן.
 • יואל בביוף (דן תורן) (עונה 4-5): אביהם של לירון ורחלי. עובד במפעל התרופות של אחיקם צוקר. לאחר שפוטר תלמידי בית הספר חושדים שדבש עשתה זאת ועושים עליה חרם.
 • רחלי בביוף (אליענה בקייר) (עונה 4-5): אחותו הגדולה של לירון. עיתונאית חוקרת מצטיינת. לוקה בדיכאון לאחר שבן זוגה שי נרצח על ידי אחיקם עקב חילוקי דעות אך כל הזמן הייתה בטוחה כי נהרג בתאונה במפעל לייצור תרופות עד שלירון אחיה מספר לה את האמת. מתחברת בעונה הרביעית עם דבש. בעונה החמישית היא מנסה להגן על לירון מדבש, אך לא מצליחה בכך
 • טל מאור (שירי גדני) (עונה 4) סלב שאף צלם לא מצליח לצלם אותה דבש ואיתי מצלמים אותה מתנשקת עם גוי ומבקשת מהם לא לפרסם את התמונות והיא משכנעת איתי אך דבש אינה מסכימה לכך באה ממשפחה מסורתית לבסוף התמונות התפרסמו
 • דוד שטמפפר (אלון נוימן) (עונה 5):אבא של אור,הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם.

סגל בית הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן (איציק כהן) (עונה 1-5): סגן מנהל בית הספר אביבים, שהופך עם הזמן למנהל בית הספר. בעונה השנייה הוא מתאהב בחבצלת גינת, בתו של שר החינוך שהתמנתה לסגניתו, אך היא לא מעוניינת בו. בעונה השלישית מצטרף זרח כמנהל נוסף לבית הספר, ואלחנן מנסה להיפטר ממנו. בעונה הרביעית הוא שוכר מאמנת אישית, נאורה; הם מפתחים קשר רומנטי, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים. בעונה החמישית אלחנן מתמודד בבחירות לראשות העיר, ומנצח ובכך נהפך להיות ראש העיר. בעל דג ששמו משתנה מעונה לעונה
 • אילנה (יעל פוליאקוב) (עונה 1): יועצת בית הספר. אישה נחמדה ותמימה שאלחנן מאוהב בה.
 • צביקה (יוסי קאנץ) (עונה 1): מנהל בית הספר אביבים. בסוף העונה צביקה עובר לנהל בית ספר יותר טוב וממנה את אלחנן למנהל.
 • חבצלת גינת (עירית קפלן) (עונה 2): בתו של שר החינוך וסגנית המנהלת של אלחנן ברדוגו. אלחנן מאוהב בה, ועושה הכל כדי להרשים אותה.
 • זרח (משה פרסטר) (עונה 3): מנהל בית ספר המקיף שמצטרף לנהל את בית ספר אביבים ביחד עם אלחנן.
 • נאורה (שרון מלכי-שמש) (עונה 4-5): אמו החד הורית של גורי, מוזרה בטירוף. פותחת עסק עצמאי לייעוץ אסטרטגי לעסקים. לקוחה הראשון והיחיד הוא אלחנן, מנהל בית הספר של בנה. נאורה מלמדת את אלחנן להתייחס לעצמו כאל מוצר שיש לשווק את תדמיתו בצורה נכונה בקרב התלמידים. עם הזמן השניים מפתחים רגשות רומנטיים והופכים לבני זוג. בסוף העונה הרביעית הם מתחתנים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]