רובין הוד (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רובין הוד
Robinhoods2titlescreen.jpg
סוגה דרמה, הרפתקאות
יוצרים מתיו ויינר
שחקנים ג'ונס ארמסטרונג
לוסי גריפית'
ריצ'רד ארמיטאג'
דייוויד היירווד
קית' אלן
גורדון קנדי
סאם טרוטון
ג'ו ארמסטרונג
ארץ מקור הממלכה המאוחדתFlag of the United Kingdom.svg בריטניה
מספר עונות 3
מספר פרקים 39
הפקה
אורך פרק 45 דקות
שידור
רשת שידור BBC
רשת שידור בישראל HOT3
תקופת שידור מקורית 7 באוקטובר 200627 ביוני 2009

רובין הודאנגלית: Robin Hood) היא סדרת טלוויזיה בריטית שנוצרה על ידי דומיניק מינגלה ומשודרת ברשת הכבלים הבריטית BBC. הסדרה מבוססת על אגדות עממיות ומעשיות על חייו של רובין הוד.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה שודרה במשך 3 עונות, כשכל עונה השתרעה על פני 13 פרקים. העונה הראשונה הייתה בעלת תקציב של 8 מיליון לירות שטרלינג ועלתה לאוויר ב-7 באוקטובר 2006. חודש לאחר מכן, ב-23 בנובמבר 2006, הודיעה הרשת כי הסדרה תשוב לעונה שנייה. צילומי העונה השנייה החלו במרץ 2007 והיא שודרה החל מה-6 באוקטובר 2007. ב-7 באוגוסט 2008 הודיע ג'ונס ארמסטרונג כי בכוונתו לפרוש לאחר העונה השלישית. בעקבות הודעה זו וירידה באחוזי הצפייה הסדרה בוטלה לאחר שלוש עונות.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-13 (13 פרקים)

הסדרה נפתחת בחזרתם של רובין ומשרתו הנאמן, מאץ', ללוקסלי, עיירת הולדתם, מן המלחמה בארץ הקודש במהלך מסע הצלב השלישי. רובין מגלה שהמצב השתנה והשריף וייזי ויד ימינו גאי מגיסבורן, מטילים מיסים כבדים על העניים ומאמללים את חייהם. רובין מקים קבוצת פורעי חוק הכוללת את רובין, מאץ', אלן א. דייל, ויל סקרלט וג'ון ליטל במטרה לעזור לעניים. גם ג'ק, נערה מוסלמית, מצטרפת לחבורה. רובין מגלה שקיים אדם המכונה "שומר הלילה" שעזר לעניים בהיעדרו. עם הזמן הוא מגלה כי שומר הלילה הוא למעשה ליידי מריאן, ארוסתו לשעבר ואהובת ליבו. במקביל, גאי רוצה להינשא למריאן, אך זו, מאוהבת ברובין. רובין מגלה שגאי היה בארץ הקודש וניסה להרוג את המלך, ריצ'רד לב הארי, על מנת שהוא והשריף ישלטו על לוקסלי. בסוף העונה המלך מגיע ללוקסלי אך רובין מגלה כי זה רק מתחזה שהשריף שכר, כדי שיחתן את מריאן וגאי. לאחר מאבקים, רובין מצליח לעצור את החתונה ברגע האחרון.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 14-26 (13 פרקים)

העונה נפתחת כשמריאן מצטרפת לחבורת פורעי החוק. רובין וחבורתו משפצים את מקום המסתור שלהם. רובין מגלה על תוכניתו של השריף להרוג את ריצ'רד לב הארי ועל כך שהקים חבורה הנקראת "האבירים השחורים", המורכבת מאנשי אצולה שחותרים תחת המלך. אלן, אחד מפורעי החוק בחבורתו של רובין, נתפס על ידי גאי וסובל עינויים אך גאי משחרר אותו בתמורה למידע על חבורתו של רובין. רובין מגלה כי בחבורתו יש מרגל, הוא יוצר מלכודת ותופס אותו. האבירים השחורים התאספו וחתמו על ברית על מנת להשתלט על אנגליה רובין מנסה לגנוב אותה, אך בפועל גונב אותה אבא של מריאן בעקבות נזיפה שלה על כניעתו ומשלם על כך בחייו. מריאן נאלצת לשוב לחיות בארמון, אך לא לפני שרובין מציע לה נישואין והיא מסכימה. בסוף העונה גאי מגלה שמריאן היא בעצם "שומר הלילה". מריאן מנסה להרוג את השריף אך נכשלת. כעונש השריף וגאי לוקחים אותה איתם לארץ הקודש לראות כיצד הם הורגים את המלך. רובין וחבורתו מגיעים לארץ הקודש אך הדברים מסתבכים. ג'ק מתוודה על אהבתה לוויל והשניים הופכים לזוג ונשארים בארץ הקודש. השריף יורה חץ במלך ריצ'רד בגבו ומראין מנסה למנוע מגאי לסיים את העבודה ולהרוג את המלך ומספרת לו שהיא אוהבת את רובין הוד ושהיא רוצה להתחתן איתו. ומהלך של טירוף גיא תוקע את חרבו בבטנה. מריאן ורובין מתחתנים כשהיא גוססת. העונה נגמרת עם מותה של מראין, חזרתו של רובין הוד לאנגליה והכשלת ניסיון ההתנקשות בחיי המלך.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרק הראשון של העונה רואים את הנזיר טאק מגיע בסירה לחוף באנגליה בינתיים רובין הוד חוזר מארץ הקודש במטרה לנקום בגיזבורן על הרצחה של מריאן. בהמשך העונה מתגלה אחותו של גיזבורן איזבלה (לארה פולבר) אשר מתאהבת ברובין אך לאחר סירובו של רובין חוברת לצידו של הנסיך ג'ון אשר הגיע לנוטינגהאם. בהמשך הפרקים הנסיך ג'ון מנסה לסכסך בין גיזבורן לשריף ועקב כך גורם לגיזבורן להרוג את השריף. לקראת סיום העונה מתגלה כי לרובין וגיזבורן קשר משפחתי והם מתחברים זה עם זה ,עם כך מצטרף גיזבורן לפורעי החוק של רובין ויוצא איתם כנגד הנסיך ג'ון וגם מתגלה כי לשניהם אח נוסף ושמו ארצ'ר אשר מסייע להם גם הוא במאבק. בפרק סיום העונה מתגלה כי השריף בכלל לא מת וחוזר עם צבא לעצור את רובין הוד ופורעי החוק, עקב כך מגייסים רובין הוד וחבורתו את תושבי נוטינגהם להגן על עצמם ולהלחם בשריף ובצבאו. גיזבורן נותן לאיזבלה רעל כדי שתתאבד. בסיום הפרק מתרחש קרב בין גיזבורן ורובין נגד איזבלה והשריף שבסיומו משתמשת איזבלה ברעל ושמה אותו על החרב ולפיכך מרעילה את רובין וגם דוקרת את גיזבורן. רגע לפני מותו של רובין יורה חץ בוער לעבר חדר בטירה בו נמצאים השריף, חייליו ואיזבלה ופוגע בחביות המכילות אש ביזנטית עקב כך מפיל את הטירה ואת מי שהיו בתוכה. רובין הגוסס מגיע ליער שרווד ובו מדמיין את מריאן בחלומו ושמח ששניהם עומדים להתאחד וכעבור שניות אחדות מת על ידי הרעל.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • רובין הוד (ג'ונס ארמסטרונג): רובין הוא תושב לוקסלי שבתחילת הסדרה חוזר לעיירת מולדתו לאחר חמש שנים שבהם נלחם בארץ הקודש במהלך מסע הצלב השלישי. הוא חוזר עם עוזרו הנאמן ויד ימינו, מאץ'. רובין מקים חבורה של פורעי חוק במטרה להשיב את הסדר על כנו ולהתחתן עם ליידי מריאן.
  • ליידי מריאן (לוסי גריפית'): בתו של השריף הקודם. מאוהבת ברובין שמאוהב בה גם אך מחויבת להתחתן עם אדון גאי מגיסבורן. מריאן עוזרת לרובין ומספרת לו על מעשיהם של גאי והשריף לפגוע בו.
  • גאי מגיסבורן (ריצ'רד ארמיטאג'): יד ימינו של השריף שאחראי לגביית המסים מלוקסלי. גאי מנסה בכל פעם לתפוס את רובין אך לא מצליח. הוא מחכה שהמלך יגיע מארץ הקודש וישיא את מריאן לאשתו אך מצד שני מנסה לפגוע במלך בהוראתו של השריף.
  • וייזי, השריף של נוטניגהאם (קית' אלן): השריף שאחראי בזמן היעדרותו של המלך. חותר תחת המלך כדי לרשת אותו. בעזרתו של גאי מבצע מאמצים לתפוס את רובין ופורעי החוק אך לא מצליח.
  • מאץ' (סאם טרוטון): יד ימינו ועוזרו הנאמן של רובין שנלחם לצידו בארץ הקודש וכעת השניים חוזרים ללוקסלי ומקימים חבורת פורעי חוק משלהם שתשיב את הסדר על כנו.
  • ג'ון הקטן (גורדון קנדי): תושב לוקסלי לשעבר. מצטרף לחבורת פורעי החוק של רובין במטרה להגן על החלשים מפני השריף. אשתו ובנו חשבו שהוא מת אך במהלך אחת ממשימותיו עם רובין הם מגלים על חייו כפורע חוק.
  • אלן א'דייל (ג'ו ארמסטרונג): פורע חוק שמועמד לתלייה אך ניצל על ידי רובין ומצטרף לחבורתו אך מאוחר יותר בוגד בהם.
  • ויל סקרלט (הארי לויד): בנו של הנגר של לוקסלי. הפך לפורע חוק לאחר שאימו מתה מרעב ואביו איבד יד בהוראתו של השריף. וויל משרת לצידו של רובין ובסוף העונה השנייה מתאהב בג'ק ונשאר איתה.
  • ג'ק (אנג'לי ג'יי): סרצנית אשר הובאה ללוקסלי במסווה של גבר כדי להפוך לחלק מעבדיו של השריף אך הופכת לחלק מהחבורה של רובין שמגלים כי היא בת אך בכל זאת מעניקים לה מקום של כבוד במחתרתם. שמה האמיתי הוא ספיה.את השם ג'ק היא מאמצת מאחיה שמת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא רובין הוד בוויקישיתוף
  • סדרת הטלוויזיה "רובין הוד", במסד הנתונים הקולנועיים IMDb (באנגלית)