רולפינג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

רולפינגאנגלית: Rolfing) הידועה גם בשם אינטגרציה מבנית, היא שיטת טיפול בתחום הרפואה המשלימה, אשר באמצעות סדרה של מניפולציות על רקמת המעטפת של השרירים, מנסה להחזיר את האיזון הטבעי של הגוף. השם רולפינג נגזר משמה של אידה רולף (1896‏-1979), אשר פיתחה את השיטה בשנות החמישים המוקדמות. לשיטה אין בסיס הוכחות מוצק, ואין ספרות מחקרית התומכת ביעילות השיטה.[1][2]

רולף, בעלת תואר דוקטור בביוכימיה מאוניברסיטת קולומביה, חיפשה פתרונות רפואיים עבור בעיות גופניות שמקורן במבנה הגוף. הרקע המדעי שלה, יחד עם סקרנותה, הובילו אותה להבנת חשיבותו של המבנה הגופני לבריאות האדם.

ד"ר רולף פיתחה את שיטת הטיפול, אותה כינתה "אינטגרציה מבנית של גוף האדם". תלמידיה וממשיכי דרכה כינו את השיטה "רולפינג". לפי רולף, כוח הכבידה הפועל על גופנו משפיע על רקמות החיבור הרכות שעוטפות את איברי הגוף. גם טראומות נפשיות וזעזועים גופניים משפיעים עליהן ומכאן על היציבה ועל הבריאות הכללית. השיטה שואפת לייצב את הגוף בקו ישר, כיוון שהאדם הוא בעל החיים היחיד ההולך זקוף, ככל שכיווני הגוף מתרחקים מן הקו המרכזי, נוצר צורך בהפעלת קבוצות שרירים נוספות המונעות ממנו ליפול. רולף טענה שהיחס בין חוסר איזון, מתח שרירי וכאב כרוני יכול להתאזן מחדש בעזרת התערבות האינטגרציה המבנית, ואיזון נכון ביחס לכוח המשיכה משפר את יכולת התנועה של האדם.

תהליך העבודה הבסיסי בנוי מעשרה מפגשי עבודה. כל מפגש בנוי בדרך כלל כהמשך למפגש הקודם. בכל מפגש משחרר המטפל את הרקמות על ידי הנעה ומאפשר לגוף להחזיר אותן מחדש למקום נכון יותר.

בשנת 1971 בעיר בולדר שבקולורדו הוקם מכון רולף, המרכז את הפעילות במחקר ובהסמכת מטפלים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Jacobson E (Oct 2011) "Structural integration, an alternative method of manual therapy and sensorimotor education". J Altern Complement Ther (10):891-899
  2. ^ Jones TA (בנובמבר 2004). "Rolfing" (PDF). Phys Med Rehabil Clin N Am. 15 (4): 799–809, vi. doi:10.1016/j.pmr.2004.03.008. PMID 15458753. {{cite journal}}: (עזרה)

הבהרה: המידע בוויקיפדיה נועד להעשרה בלבד ואינו מהווה ייעוץ רפואי.