רועי אביקסיס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

רועי אביקסיס (נולד באוגוסט 1975) הוא ראש המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית. בשנים 20152021 היה מזכ"ל בני עקיבא העולמית[1].

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדל בקדומים שבשומרון בנם של ברכה וגד אביקסיס ששימש סמנכ"ל משרד החינוך. למד בישיבת הר עציון, שירת כלוחם בגולני.

בשנת 2002 הוסמך כעורך דין ובעל תואר שני במדעי המדינה בהתמחות במדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר-אילן.

חבר בהנהלת "המזרחי העולמית" "כנפי רוח" ו"קרן מאירים".

בני עקיבא[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז 1998 ובמשך ארבע שנים עבד במזכירות העולמית של בני עקיבא כרכז תוכניות ההכשרה ואחראי על כח אדם לשליחות[2] במקביל עבד כמתמחה במשרד עו"ד מירון בן ציון פריבס. בשנת 2003 היה שליח בני עקיבא והסוכנות היהודית לסקנדינביה, בין היתר בימים בהם המתח בין היהודים לערבים בעיר מאלמו הגיע לשיאו. עם חזרתו ארצה בשנת 2006 מונה למנכ"ל המחלקה להגשמה בהסתדרות הציונית העולמית יחד עם גאל גרינוולד ששימש כראש המחלקה.

חמש שנים לאחר מכן בשנת 2011 מונה לסמזכ"ל בני עקיבא ושימש כסגנם של מזכ"לי בני עקיבא לשעבר זאב שוורץ והרב נעם פרל. מאז 2015 משמש אביקסיס מזכ"ל בני עקיבא העולמית. בתפקידו זה הרחיב את הפעילות בארץ ובעולם[3]. הוביל את מהלך הקמת המועצה העולמית (חבר המנהלים של התנועה), הקים את המכינה העולמית- מכינה קדם צבאית מעורבת לבני חו"ל וישראלים, הרחיב את הפעילות של התנועה בקרב אוכלוסיות חדשות והוביל את בנייתם של שני מבנים המשמשים בתי בני עקיבא בירושלים (טירת יוסף) ובניין המכינה העולמית בחיפה (קולנוע עצמון). באוקטובר 2020 נבחר לנציג תנועת המזרחי במוסדות הלאומיים בקיץ 2021 נכנס לתפקידו כראש המערך לשירותים רוחניים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית.

חייו האישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

גר במודיעין-מכבים-רעות נשוי ליעל ואב לחמשה ילדים.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ABIGAIL ADLER, בני עקיבא בעולם
  2. ^ רועי אביקסיס, שליחות בחו"ל
  3. ^ כתבה מערוץ 7, בני עקיבא העולמית