ריק רוד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ריק רוד
Rick Rude
רוד בהקלטות של ארגון ההיאבקות ECW, אוקטובר 1997
רוד בהקלטות של ארגון ההיאבקות ECW, אוקטובר 1997
לידה 7 בדצמבר 1958
סנט פטר, מינסוטה שבארצות הברית
פטירה 20 באפריל 1999 (בגיל 40)
אלפארטה, ג'ורג'יה שבארצות הברית
שם במה ריק רוד
ריקי רוד
The WCW Phantom
משקל 114 ק"ג
גובה 1.91 מטר
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 1982–1994 (כ־12 שנים)
מאמנים אדי שארקי
היכל התהילה 2017

ריצ'רד ארווין רודאנגלית: Richard Erwin Rood;‏ 7 בדצמבר 195820 באפריל 1999) הידוע יותר בשם הבמה שלו, ריק רוד היה מתאבק אמריקאי, שהופיע בארגוני היאבקות רבים כמו World Championship Wrestling‏ (WCW),‏ World Wrestling Federation‏ (WWF) ו-Extreme Championship Wrestling‏ (ECW).

רוד התאבק משנת 1982 עד לפרישתו בשנת 1994 עקב פציעה. לעומת זאת, הקרב האחרון שלו היה בשנת 1997. ברשימת ההישגים שלו בקריירה ניתן לראות שרוד היה שלוש פעמים אלוף העולם הבינלאומי במשקל כבד של WCW, פעם אחת אלוף העולם במשקל כבד של WCWA, פעם אחת האלוף הבין יבשתי של ה-WWF ופעם אחת אלוף ארצות הברית במשקל כבד של WCW. בנוסף, רוד איתגר מתאבקים לקרבות על אליפות העולם במשקל כבד של ה-WWF ועל אליפות העולם במשקל כבד של NWA במספר אירועי שלם וצפה. לאחר הפרישה שלו, רוד שימש כמנג'ר של מתאבקים שונים.

בסוף שנת 1997, רוד הקים את קבוצת D-Generation X ביחד עם שון מייקלס, טריפל H וצ'יינה. ב-17 בנובמבר של אותה השנה, באמצע מלחמות יום שני, הוא היה המתאבק היחיד שהופיע גם בתוכנית Raw Is War של ארגון ההיאבקות WWF וגם בתוכנית Monday Nitro של ארגון ההיאבקות WCW, באותו הערב, כשהתוכנית של WWF הוקלטה מראש שישה ימים קודם לכן. רוד הוכנס להיכל התהילה של ה-WWE בשנת 2017.

החיים שלפני[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד נולד בסנט פטר, מינסוטה להורים ריצ'רד קלייד רוד וסאלי ג'ין ת'ומפסון. הוא למד בבית ספר תיכון ברובינסדייל, מינסוטה ביחד עם טום זנק, בריידי בון, ניקיטה קולוף, קורט הניג, ג'ון נורד ובארי דארסו, כל השמות האלה הפכו בסופו של דבר למתאבקים מקצועיים.

קריירת היאבקות מקצועית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קריירה מוקדמת (1982–1984)[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שסיים תואר ראשון בחינוך גופני, רוד החל להתאבק בשנת 1982 בתור הדמות החביבה על הקהל תחת הדרכתו של אדי שארקי. בקרב הבכורה הטלוויזיוני, שהתקיים ב-6 בנובמבר בארגון ההיאבקות Mid Atlantic Championship Wrestling, הוא הפסיד לג'וז לדוק. הוא החל להתאבק בארגון ההיאבקות NWA: All-Star Wrestling עד שעבר להתחרות בארגון ההיאבקות Georgia Championship Wrestling‏ (GCW) ואז ב-Continental Wrestling Association‏ (CWA) מממפיס. רוד ערך את קרב הבכורה שלו בארגון ההיאבקות World Championship Wrestling, כשרשם ניצחון על פאט רוז. מאוחר יותר הוא עזב את WCW והצטרף לארגון ההיאבקות National Wrestling Alliance‏ (NWA) ורשם את קרב הבכורה שלו בארגון ההיאבקות WCCW, שהיה שייך ל-NWA, כשהפסיד לקמאלה. לאחר מכן, הוא עבר לארגון מיוצג אחר של NWA בשם Jim Crockett Promotions‏ (JCP), שבו היה מעורב לצד מספר מתאבקים בפיוד נגד הרוד ווריורס. הוא חזר לממפיס, הפעם עם תוספת הכינוי "ראבישינג" לשם הבמה שלו, כאשר הוא גילם דמות שחצנית ובעלת ביטחון עצמי מופרז, שנוהלה על ידי המנג'ר ג'ימי הארט. רוד ניהל פיוד עם ג'רי לולר ולאחר מכן עם קינג קונג באנדי.

Championship Wrestling from Florida‏ (1984–1987)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד הצטרף לארגון ההיאבקות Championship Wrestling from Florida‏ (CWF) בדצמבר 1984, שבו נוהל תחת פרסי פרינגל (לימים פול ברר). ב-16 בינואר 1985, הוא ניצח את פז וואטלי וזכה באליפות הדרומית במשקל כבד של NWA, אך הפסיד אותה לבריאן בלייר ב-10 באפריל. הוא השיב לידיו את תואר זה ב-20 ביולי, כשהוא גבר על מייק גרהאם כחלק מגמר טורניר שהיה על חגורת האליפות. הוא החזיק בתואר זה עד ל-2 באוקטובר, כשהוא הפסיד לוואהו מקדניאל. בזמן שהוא וג'סי בר היו שותפים, הוא זכה באליפות זוגות ארצות הברית של NWA ב-16 באפריל 1985, ובנוסף לכך ניהל פיוד עם בילי ג'ק היינס וואהו מקדניאל שסבב סביב חגורות אליפות הזוגות. הם הפסידו את חגורות האליפות להיינס ומקדניאל ב-9 ביולי.

World Class Championship Wrestling‏ (1985–1987)[עריכת קוד מקור | עריכה]

את הבכורה שלו בארגון ההיאבקות WCCW רוד ערך ב-18 באוקטובר 1985 ביחד עם פרסי פרינגל, שם הוא היה בפיוד עם קווין ואן אריק וכריס אדמס. במהלך תקופתו בארגון, רוד זכה באליפות אמריקה במשקל כבד של NWA ב-4 בנובמבר 1985. עם זאת, לאחר שארגון ההיאבקות WCCW נפרד מ-NWA ב-20 בפברואר 1986 ושינה את שמו ל-World Class Wrestling Association‏ (WCWA), שמה של חגורת האליפות אליפות אמריקה במשקל כבד של NWA שונתה גם היא לאליפות העולם במשקל כבד של WCWA, בזמן שרוד החזיק בתואר זה. כתוצאה מכך, רוד הפך לאלוף העולם הראשון של הארגון אשר החזיק בתואר זה. לאחר שהפסיד את התואר לכריס אדמס ביולי 1986, הוא פיטר את פרינגל מתפקיד המנג'ר שלו ומצא תחליף במקומו בדמותה של אחותו, רייבן. הוא פתח בשותפות קצרה עם הדינגו ווריור, אך שותפות זו הסתיימה לאחר שהאחרון בגד בו וביצע את מעברו לדמות הטובה.

Jim Crockett Promotions‏ (1986–1987)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספטמבר 1986, רוד חזר לארגון ההיאבקות JCP והצטרף למני פרננדז ביחד עם המנג'ר פול ג'ונס ביריבות שלהם נגד וואהו מקדניאל. רוד ופרננדז שנודעו בשם "Awesome Twosome", זכו באליפות הזוגות העולמית של NWA ב-6 בדצמבר 1986 לאחר שגברו על The Rock 'n' Roll Express. במקביל, הם המשיכו בפיוד שלהם נגד האחרונים, שהסתיים לאחר שרוד עזב את הארגון לטובת ה-World Wrestling Federation (ה-WWF, כיום ה-WWE) באפריל 1987. כדי להסביר את עזיבתו הפתאומית, ג'ים קרוקט ג'וניור שידר קרב בו חגורות האליפות לא היו על הכף בין רוד ופרננדז לבין Rock 'n' Roll Express, ואמר שבמהלך הקרב רוד ספג פציעה. פרננדז ורוד הפסידו בקרב והוא הוצג כאמתלה לכך שהפסידו את החגורות.

World Wrestling Federation[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכורה (1987–1988)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד ערך את הבכורה שלו בארגון ההיאבקות World Wrestling Federation‏ (WWF) בתוכנית Superstars Of Wrestling ב-15 ביולי 1987 כחבר החדש במשפחת בובי הינן. הפיוד הראשון שלו ב-WWF היה עם "מר נפלא" פול אורנדורף (שאותו הינן סילק מקבוצתו לאחר שרוד הצטרף), לפני שהוא החל באחד הפיודים המפורסמים ביותר שלו עם ג'ייק "הנחש" רוברטס. לרוד היה מופע שגרתי משלו, כשלפני כל קרב, הוא ערך מופע שבו הוא הסיר מעליו את הגלימה שלו, תוך כדי שהוא הטיח העלבות בגברים שבקהל, ולאחר ניצחונותיו הוא נהג לנשק אישה מהקהל, שאותה הינן בחר. אחד הסימנים המסחריים של רוד היה מכנסי הטייטס הצבעוניים שאותם לבש במהלך הקרבות והתחלפו מדי כל קרב. בפיוד שלו עם רוברטס, הוא ניסה להשיג את אשתו במציאות של רוברטס, שריל, להשתתף עימו במופע שלו. לאחר סירובה סטרה לו, מה שהכעיס את רוד. בעקבות זאת, הוא תפס אותה בידה ועלב בה עד שרוברטס הגיע כדי להיחלץ לעזרתה. כמה ימים לאחר מכן, רוד הגיע לזירה כאשר תמונתה של שריל הופיעה על מכנס הטייטס שלו מקדימה. רוברטס הזועם הגיע לזירה והפשיט ממנו את מכנסיו. במהלך אמצע שנת 1988, רוד המשיך ללבוש זוג מכנסיים נוסף שהיה עליו מתחת למכנסי הטייטס. במהלך הקרב שלו נגד ג'אנקיארד דוג באירוע הסאמרסלאם הראשון בתולדות הארגון, הוא הופיע עם זוג מכנסיים אחד שנשא את תמונת יריבו. לעומת זאת, כשטיפס אל החבל העליון הוא חשף את זוג מכנסיו השני שעליו הופיעה תמונתה של שריל. בעקבות מראות אלה, הוא הותקף על ידי רוברטס, מה שגרם לרוד לנצח בפסילה. הפיוד של רוד עם רוברטס הגיע לסיומו לאחר שרוברטס הדיח אותו על ידי הצמדה בסדרת ההישרדות של אותה השנה.

האלוף הבין יבשתי ועזיבה (1989–1990)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפיוד הגדול הבא של רוד היה עם האולטימייט ווריור, שהחל בינואר 1989 במהלך אירוע הרויאל ראמבל. לאחר עזרה מצד הינן, רוד זכה באליפות הבין יבשתית מידי האולטימייט ווריור לאחר שניצח אותו ברסלמניה 5. מנגד, הוא איבד את התואר בחזרה לווריור בסאמרסלאם של אותה השנה, לאחר עזרה מצד "ראודי" רודי פייפר. בעקבות זאת, הוא פתח בפיוד עם פייפר שהגיע עד לקיום קרב הדחות באירוע סדרת ההישרדות 1989, שבו קבוצתו של רוד ניצחה, אך רוד ופייפר הודחו מהקרב בשל ספירת חוץ כפולה. לאחר מכן, השניים התמודדו האחד מול השני בסדרת קרבות, שברובם הפסיד רוד. הוא נכנס לפיוד קצר עם ג'ימי סנוקה, אותו ניצח ברסלמניה 6. רוד חידש את הסכסוך שלו עם האולטימייט ווריור בקיץ של שנת 1990 לאחר שווריור זכה באליפות העולם במשקל כבד של ה-WWF. רוד החל בסדרת אימונים קפדנית לקראת ההתמודדות שלו מול הווריור, כשהפעם הוא נמנע ממפגש עם נשים ואף קיצר את שיערו. הפיוד ביניהם הגיע לנקודת שיא באירוע סאמרסלאם 1990 במסגרת קרב כלוב על תואר האליפות, שבו רוד הפסיד. לאחר מכן, הוא היה אמור להיות מעורב בפיוד עם הביג בוס מן, זאת לאחר שהמנג'ר של רוד, בובי הינן, התבטא בתגובות משפילות כלפי אימו של בוס מן. בסדרת ההישרדות, רוד היה אמור להיות חלק מקבוצת הנאצ'ורל דיסאסטרס ביחד עם ארת'קוייק, דינו בראבו והברברי נגד קבוצתם של האלק הוגאן ובוס מן. לעומת זאת, הוא הוחלף במתאבק האקו לאחר שהושעה לזמן בלתי מוגבל על ידי ג'ק טאני. טאני הסביר שההתבטאויות של רוד והינן כלפי בוס מן היו הסיבה להשעייתו. לעומת זאת, במציאות לרוד הייתה מחלוקת עם הבעלים של ה-WWE, וינס מקמהן, מה שהוביל לעזיבתו את הארגון.

World Championship Wrestling[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדנג'רס אליאנס ואלוף ארצות הברית במשקל כבד (1991–1993)[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שעבד שנה עבור ארגוני היאבקות עצמאיים, בנוסף למסע ההופעות ביולי 1991 של ארגון ההיאבקות היפני All Japan Pro Wrestling‏ (AJPW), רוד חזר ל-WCW, הפעם בדמות בעלת מסכה בשם "WCW פנטום". דמות זו הוצגה לראשונה באירוע האלווין האבוק ב-27 באוקטובר 1991, כשבאותו האירוע הוא חשף את עצמו. הוא הוביל את קבוצת הדנג'רס אליאנס, שכללה אותו, פול אי דיינג'רסלי, מדוזה, ארן אנדרסון, בובי איטון, לארי זביסקו ו"סטנינג" סטיב אוסטין. ב-19 בנובמבר, רוד ניצח את סטינג וזכה באליפות ארצות הברית במשקל כבד של WCW. הוא נקלע למספר עימותים בולטים, כולל אחד נגד ריקי סטימבוט.

בשנת 1992, רוד ומדוזה עזבו את הדנג'רס אליאנס ופתחו בפיוד עם ניקיטה קולוף. רוד איתגר את אלוף העולם במשקל כבד באותה התקופה, רון סימונס, לקרב על התואר בכמה מקרים, שבכולם הוא כשל בניסיונותיו. בדצמבר של אותה השנה, רוד ספג פציעה בצווארו והוכרח לוותר על תואר אליפות ארצות הברית, מה שקטע תקופת כהונה של 14 חודשים כאלוף. רוד חזר מן הפציעה באפריל 1993 במטרה להשיב אליו את התואר שבו החזיק דאסטין רודס. לאחר קרב איירון מן של 30 דקות באירוע Beach Blast, שנערך ב-18 ביולי והסתיים בתיקו אחת, הוחלט לקיים סדרת קרבות הטוב משלוש. רוד ניצח בקרב הראשון ב-28 באוגוסט, אך הפסיד לרודס בשני הקרבות הבאים ב-4 וב-11 בספטמבר, ובכך הוא איבד כל סיכוי לזכות בחזרה באליפות ארצות הברית במשקל כבד.

אלוף העולם הבינלאומי במשקל כבד ופרישה (1993–1994)[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר חוסר הצלחתו בניסיון השבת אליפות ארצות הברית במשקל כבד, רוד החל להתמקד באליפות העולם במשקל כבד של NWA, כשהצהיר על כוונותיו לעשות זאת ב-28 באוגוסט 1993, כשהוא היה אורח בפינת האירוח של האלוף באותה התקופה, ריק פלייר. רוד ניצח את פלייר על התואר באירוע Fall Brawl, שנערך בספטמבר 1993. לאחר שהארגון WCW נפרד מהשותפות עם NWA, הוא איבד את הזכות להמשיך להיקרא בשם אליפות העולם במשקל כבד של NWA. בעקבות זאת, הארגון החליט ליצור חגורת אליפות משל עצמו אשר נקראה בשם אליפות העולם הבינלאומית במשקל כבד של WCW. רוד איבד את התואר להירושי האסה ב-16 במרץ 1994 ביפן, אך הצליח להשיב לידיו תואר זה שמונה ימים בלבד לאחר מכן. לאחר שהפסיד את התואר באירוע Spring Stampede, שנערך ב-17 באפריל, לסטינג, רוד הצמיד את האחרון לניצחון ב-1 במאי והפך לאלוף זה בפעם השלישית בקריירה. לעומת זאת, רוד ספג פציעה בגבו במהלך הקרב ביניהם וכתוצאה מכך הוא לא הוכשר להתאבק לאחר מכן והופשט מחגורת האליפות. כדי לכסות על הפציעה, העלילה הסבירה את הפשטתו מהתואר לאחר שהוא השתמש בחגורת האליפות כחפץ לא חוקי במהלך הקרב. בעקבות הפציעה, הוא פרש מהיאבקות זמן קצר לאחר מכן.

Extreme Championship Wrestling‏ (1997)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד לא הופיע בעסקי ההיאבקות עד לתחילת שנת 1997, שבה הצטרף לארגון ההיאבקות ECW כמתאבק בעל מסכה שהטריד את שיין דאגלס. לבסוף, הוא חשף את עצמו והפך לפרשן לפני שהצטוות לשורות דאגלס לתקופה קצרה כחלק מהקבוצה The Triple Threat. בקרב המרכזי של האירוע Heat Wave, רוד ערך קרב חזרה חד פעמי לזירה במהלך קרב שלושה נגד שלושה, כשהוא חבר לטומי דרימר והסאנדמן נגד ג'רי לולר, רוב ואן דאם וסאבו. במהלך התחרות בין ECW לבין USWA/WWF, רוד עזר ללולר לנצח בקרבות נגד דרימר והסאנדמן.

החזרה ל-WWF‏ (1997)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-11 באוגוסט 1997, רוד חזר ל-WWF כ"פוליסת הביטוח" של קבוצה שנודעה לאחר מכן בשם D-Generation X אשר כללה בהתחלה את שון מייקלס, טריפל H וצ'יינה. כחבר בקבוצה, רוד לעולם לא התאבק, אך הוא שימש כמי שעמד בצד הזירה במהלך הקרבות של חברי הקבוצה. כמה ימים לאחר מקרה "הדפיקה במונטריאול" המפורסם בסדרת ההישרדות, רוד עזב פעם נוספת את ה-WWF. לפי ברט הארט, רוד נשאר מאחורי הקלעים בזמן העימות של הארט עם וינס מקמהן לאחר הקרב של הארט במונטריאול ולאחר מכן התקשר לאריק בישוף והודיע לו מה התרחש באמת. רוד לא הוחתם לחוזה במשרה מלאה ב-WWF, ובמקום זאת הופיע במסגרת תשלום עבור הופעה. משום כך, הוא יכל לנהל משא ומתן עם בישוף ו-WCW, כשהזעם שלו כלפי מקרה "הדפיקה במונטריאול" היה אכן חלק שהשפיע על החלטתו לעזוב את ה-WWF.

החזרה ל-WCW‏ (1997–1999)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-17 בנובמבר של אותה השנה, באמצע מלחמות יום שני, הוא היה המתאבק היחיד שהופיע גם בתוכנית Raw Is War של ארגון ההיאבקות WWF וגם בתוכנית Monday Nitro של ארגון ההיאבקות WCW, באותו הערב, כשהתוכנית של WCW הוקלטה מראש. רוד הופיע בתוכנית Monday Nitro כאשר הוא הביע ביקורת על וינס מקמהן, שון מייקלס, DX וה-WWF, ואף כינה את הארגון בשם "טיטניק" כמשל לספינה טובעת. שעה לאחר מכן בתוכנית Raw Is War (שהוקלטה מראש שישה ימים קודם לכן), רוד הופיע גם כן. רוד הופיע בנוסף באותו סוף השבוע גם בהקלטות התוכנית Hardcore TV של ארגון ההיאבקות ECW. הוא ערך הופעות ב-ECW, בזמן שהיה בקבוצת D-Generation X, זאת הודות לשיתוף הפעולה בין ארגוני ההיאבקות WWF ו-ECW.

ב-WCW, רוד היה חלק מקבוצת New World Order‏ (nWo), כאשר הוא שימש כמאמן של קורט הניג. כך, רוד הפך למתאבק הראשון שהיה חלק גם מקבוצת DX וגם מקבוצת nWo. כשקבוצת nWo התפרקה, הניג ורוד הצטרפו לקבוצת nWo Wolfpac, ואף ניסו להניע את קונאן לנצח את גולדברג, שהיה בלתי מנוצח באותה התקופה. כשקונאן נוצח על ידי גולדברג, רוד והניג תקפו אותו, כשמאוחר יותר הם הצטרפו לקבוצת nWo Hollywood אשר שימשה כקבוצה היריבה של nWo Wolfpac. לקראת סוף שנת 1998, רוד והניג נעדרו מהופעות טלוויזיוניות עקב פציעות שספגו. הניג נפצע ברגלו, בעוד שרוד חשש שיש לו גידול סרטני באשכים, שמאוחר יותר התברר כבעיה בתא הזרע. הניג חזר לקבוצת ה-nWo לאחר הפציעה שספג בלי רוד, שעדיין לא היה יכול להופיע. רוד עזב את WCW במרץ 1999.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד נישא למישל בשנת 1988. לזוג היה שלושה ילדים, ריצ'רד ג'וניור, מריסה וקולטון. ב-3 בספטמבר 2016, בנו הצעיר, קולטון, נהרג בתאונת אופנוע ברום, ג'ורג'יה, בגיל 19.

מוות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד נפטר בבוקר של ה-20 באפריל 1999 לאחר שנמצא חסר הכרה על ידי אשתו. הוא נפטר בגיל 40, כשסבל מאי-ספיקת לב. רוד הותיר אחריו אישה בשם מישל, ושלושה ילדים. דוח הנתיחה שלאחר המוות הראה שהוא נפטר בעקבות מנת יתר של ערבוב תרופות. באותה התקופה לפני פטירתו, רוד היה באימונים לקראת חזרה לפעילות בזירה.

מורשת[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוד הצטיין בהורדת ידיים, כשסיים במקום השישי באליפות העולם במחלקת משקל כבד בשנת 1983.

ב-6 במרץ 2017, נודע שריק רוד יוכנס להיכל התהילה של ה-WWE על ידי ריקי "הדרקון" סטימבוט. מישל, מריסה וריצ'רד ג'וניור הסכימו לקבל את הפרס בשמו.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הישגים בארגון ההיאבקות Championship Wrestling from Florida
  • האליפות הדרומית במשקל כבד של NWA (גרסת פלורידה) (פעמיים)
  • אליפות זוגות ארצות הברית של NWA (גרסת פלורידה) (פעם אחת) - עם ג'סי בר
 • הישגים בארגון ההיאבקות Continental Wrestling Association
  • האליפות הדרומית במשקל כבד של NWA/AWA (פעם אחת)
  • האליפות הדרומית זוגות של NWA/AWA (פעם אחת) - עם קינג קונג באנדי
 • הישגים בארגון ההיאבקות Jim Crockett Promotions / World Championship Wrestling
  • אליפות העולם הבינלאומית במשקל כבד של WCW‏ (3 פעמים)
  • אליפות ארצות הברית במשקל כבד של WCW (פעם אחת)
  • אליפות הזוגות העולמית של NWA (גרסת מיד-אטלנטי) (פעם אחת) - עם מני פרננדז
 • הישגים במגזין ההיאבקות Pro Wrestling Illustrated - PWI
  • המתאבק השנוא של השנה (1992)
  • PWI דירג אותו במקום ה-4 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 1992
 • הישגים בארגון ההיאבקות World Class Championship Wrestling / World Class Wrestling Association
  • אליפות אמריקה במשקל כבד של NWA (פעם אחת)
  • אליפות הטלוויזיה של WCWA (פעם אחת)
  • אליפות העולם במשקל כבד של WCWA (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההיאבקות World Wrestling Entertainment - WWE
 • הישגים במגזין ההיאבקות Wrestling Observer Newsletter - WON
  • ההיל הטוב ביותר (1992)
  • המתאבק שהכי לא השתפר (1993)
  • הקרב הגרוע של השנה (1992) - נגד מסהירו צ'ונו בהאלווין האבוק

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ריק רוד בוויקישיתוף