רצח האחות ג'ורג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הערך בטרם תוסר ההודעה הזו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניח התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך לפני כן רצוי להזכיר את התבנית למשתמש שהניח אותה, באמצעות הודעה בדף שיחתו.
רצח האחות ג'ורג'
The Killing of Sister George
The Killing of Sister George playbill.jpg
כרזת המחזה, הפקת ברודוויי המקורית משנת 1966, על שער Playbill
כתיבה פרנק מרקוס
מדינה הממלכה המאוחדתהממלכה המאוחדת  הממלכה המאוחדת
הצגת בכורה 1965 בריסטול
1965 לונדון
1966 ניו יורק
שפה אנגלית
פרסים מועמד לפרס טוני למחזה הטוב ביותר

רצח האחות ג'ורג'אנגלית: The Killing of Sister George) הוא מחזה משנת 1964 מאת המחזאי הבריטי פרנק מרקוס אשר לימים עובד לסרטו משנת 1968 של רוברט אלדריך באותו השם. המחזה היה מועמד לפרס טוני למחזה הטוב ביותר.

הגירסה התיאטרונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ון בוקרידג' היא שחקנית, המגלמת את דמותה של "האחות ג'ורג'", דמות אהובה בסדרת הרדיו הפופולרית Applehurst, המשמשת כאחות מחוזית המשרתת את הצרכים הרפואיים והבעיות האישיות של תושבי הכפר המקומיים. בחייה האמיתיים, ג'ון היא אנטיתזה לאישיות המתוקה שהיא מגלמת - למעשה, היא אישה גברית, מעשנת סידרתית ומעט סדיסטית. לעיתים קרובות, היא מכונה "ג'ורג'" גם בחייה האמיתיים. ג'ון מתגוררת יחד עם אליס "צ'ילדי" מק'נובה, אישה צעירה ומנומנמת שלעתים קרובות ג'ון מתעללת בה, הן מילולית והן פיזית. כאשר ג'ורג' מגלה כי דמותה צפוייה "להיהרג", היא הופכת עוד יותר לבלתי נסבלת ולמי שבלתי אפשרי לעבוד עימה או לחיות איתה. מרסי קרופט, מנהלת תחנת הרדיו, מתערבת בחייה המקצועיים והאישיים, כביכול כדי לעזור, אך למעשה יש לה תוכניות משלה.

עיבוד קולנועי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1968 המחזה זכה לעיבוד קולנועי לסרט עלילתי אשר, ביחס למחזה, היה אפל יותר וכלל אלמנטים לסביים בצורה מפורשת יותר.

עיבוד לרדיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ון טיידמן עיבד וביים את המחזה עבור הרדיו, לתסכית ששודר בתחנת BBC 4. התסכית שודר ב-25 באפריל 2009, בהשתתפותם של שרה באדל בתפקיד ג'ורג', לוסי וויברו בתפקיד צ'ילדי ואנה מאסי בתפקיד מרסי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]