רצח משפחת אושרנקו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רצח משפחת אושרנקו התרחש בלילה שבין 16 ל-17 באוקטובר 2009, עת נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו בביתם שבראשון לציון על ידי דמיאן קרליק, רב-מלצרים במועדון "פרמייר" שבבעלות המשפחה, שפוטר מתפקידו כשנה וחצי לפני הרצח.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ששת בני משפחת אושרנקו, האב דמיטרי, האם טטיאנה, הבת רושל בת ה-3, התינוק נתנאל בן 4 החודשים, הסב אדוארד והסבתא לודמילה, התגוררו יחדיו בדירה בראשון לציון. בבעלות המשפחה היו המועדונים "פרמייר" ו"שאנון" שבעיר.

הרוצח, דמיאן קרליק, בן 39 בעת הרצח, התגורר בעיר צ'ליאבינסק שברוסיה עד שנת 2004 במהלך תקופה זו ישב פעמים אחדות בכלא הרוסי[1]. ב-2004 עלה לישראל יחד עם רעייתו נטליה ובתם ולהצטרף להוריו. בעת עלייתו היה מבוקש בידי האינטרפול[1]. זמן קצר לאחר עלייתו לישראל החל לעבוד יחד עם רעייתו במועדון "פרמייר" בראשון לציון שבבעלות משפחת אושרנקו. כשנתיים לפני רצח המשפחה פרץ סכסוך בין משפחת אושרנקו לבין קרליק, בעקבות פיטוריו של קרליק, לאחר שנתפס על ידי סב המשפחה גונב ארגזי וודקה ממחסן המועדון. לאחר פיטוריו עבד במשך זמן קצר כמאבטחו של מנכ"ל "שידורי קשת", אבי ניר.

הרצח[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלילה שבין 16 באוקטובר ל-17 באוקטובר 2009 פרץ קרליק לבית המשפחה ורצח בדקירות סכין את הסבתא לודמילה, ששמרה על שני הילדים הקטנים לאחר ששאר בני המשפחה יצאו למועדונים שבבעלותם. זמן קצר לאחר מכן חזר הסב אדוארד לביתו, וקרליק, אשר חשד כי הסב מחזר אחר רעייתו, רצח גם אותו. מיד לאחר רצח הסב שלח קרליק מסרון לאם טטיאנה מהמכשיר הנייד של הסבתא לודמילה, בו ביקש שתחזור במהירות הביתה מכיוון שהבת רושל אינה מרגישה טוב. כאשר הגיעה האם הביתה, רצח קרליק גם אותה. הילדים, הבת רושל בת ה-3 והתינוק נתנאל בן 4 החודשים, התעוררו לשמע הצעקות בבית, וקרליק רצח גם אותם. האחרון שהגיע הביתה היה האב דמיטרי, שנאבק ברוצח, אך נרצח גם הוא. קרליק עזב את הבית לאחר שהצית אותו במספר מוקדים וגנב את פדיון המועדון של אותו הערב, בסך 15 אלף ש"ח.

קרליק נעצר בחשד לרצח ב-2 בנובמבר 2009, כשבועיים לאחר הרצח, באילת.

ב-7 בנובמבר 2011, כשנתיים לאחר הרצח, הורשע קרליק ברצח ששת בני משפחת אושרנקו.[2] ב-22 בנובמבר 2011, נידונה נטליה קרליק, רעייתו של דמיאן, ל-13 שנות מאסר. ב-27 בדצמבר 2011 נגזרו על דמיאן קרליק 6 מאסרי עולם.[3]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 יאנה פבזנר, זיכרונות מרצח, באתר mako‏, 21 בנובמבר 2018
  2. ^ תפ"ח (פ"ת) 22918-11-09 מדינת ישראל נ' דמיאן קרליק, ניתן ב-7 בנובמבר 2011
  3. ^ גלעד גרוסמן‏, שישה מאסרי עולם מצטברים נגזרו על רוצח משפחת אושרנקו, באתר וואלה! NEWS‏, 27 בדצמבר 2011