שבעת כדורי הבדולח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
שבעת כדורי הבדולח
Les 7 boules de cristal
The Seven Crystal Balls he.jpg
עטיפת הספר בגרסה העברית
מידע כללי
מאת הרז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
שנת הוצאה 1948
תרגום לעברית 1969
מספר עמודים 62
סדרת ספרים טינטין
ספר קודם אוצרו של רקהם האדום
ספר הבא אסירי השמש
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 001158493

שבעת כדורי הבדולחצרפתית: Les 7 boules de cristal) הוא הספר השלוש-עשר בסדרת הקומיקס "טינטין" אשר נכתב ואוייר על ידי הסופר והצייר הבלגי הרז'ה. רצועות הקומיקס של עלילת הספר הוצגו לראשונה במהלך שנת 1948 בצבע. הספר תורגם לעברית ב-1969.

הספר "אסירי השמש" הוא ספר ההמשך לספר זה.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ברכבת, טינטין קורא כתבה בעיתון על משלחת שיצאה שנתיים לפני כן לחפש מומיות בפרו, ומצאה מומיה משבט האינקה, בשם ראסקאר קאפאק. חברי המשלחת עומדים לחזור לאירופה. האיש שישב ליד טינטין, אמר לו "שיקרה להם משהו רע, כי הם מתעסקים עם עסקי המומיות, והם שכחו מה קרה עם תות ענך אמון, ושודדי הקברים שמתו בנסיבות מוזרות, ושאותו הדבר יקרה להם..." הרכבת של טינטין הגיעה למרלינספייק, הבית החדש של האדוק וקלקולוס.

בערב הם מוזמנים למופע ומאזינים למגדת העתידות אשר מנבאת את מחלתו של אחד מחברי המשלחת. בהמשך המופע הופיעו, ביאנקה קסטפיורה-זמרת שטינטין הכיר פעם, וזורק הסכינים. טינטין זיהה את זורק הסכינים כגנרל אלקאזאר מסן-תיאודורוס. טינטין והקפטן הלכו אל מאחורי הקלעים, כדי לשוחח עם הגנרל והם שתו כוס עם הגנרל ועוזרו החדש, צ'יקיטו.

מחלה מסתורית פוקדת בחברי המשלחת. אחד אחר השני הם נופלים לתרדמת מסתורית. הרמז היחיד הוא שברי כדור בדולח מנופץ, הנמצא ליד כל קורבן. טינטין, האדוק, פרופסור קלקולוס ושני שומרים שומרים על הבית שבתוכו נמצא החוקר היחיד שלא נמצא בתרדמת, ובתוך הבית יש את המומיה של ראסקאר קאפאק. הבית מוגן מכל הצדדים. סופת ברקים התחוללה, ושיחררה כדור אש לוהט, אשר פגע במומיה והמומיה התאדה. החוקר מזועזע מזה שהקללה של ראסקאר קאפאק נכונה. באותו לילה לטינטין, להאדוק ולפרופסור היה סיוט בו הופיע המומיה. הם מתעוררים ומגלים שהחוקר כבר נמצא בתרדמת.

לבסוף טינטין גילה שתוקפים הרדימו את החוקר, והמשטרה הצליחה להשיג תמונה אך הם לא תפסו את התוקף. טינטין הולך לבית חולים לבדוק את מצבם של החוקרים, ומגלה שבשעה מסוימת הם מתועררים בצווחות ואז נופלים בחזרה למיטותיהם, שקועים עוד פעם בתרדמת. בינתיים קלקולוס יוצא לטיול בגינת מרלינספייק שם הוא מוצא את הצמיד של המומיה ועונד אותו, ואז התוקף חוטף את קלקולוס.

המשטרה יוצאת לחפש את קלקולוס, וטינטין והאדוק הרוסים מהאובדן של הפרופסור. טינטין מגלה שהפרופסור לקח את התכשיטים של המומיה, ושצ'יקיטו נעלם באותו יום שהפרופסור נעלם. התסבוכת הובילה אותם לנמל ואז שלגי הבחין בכובע של הפרופסור, וטינטין והאדוק הלכו לשאול את המודיעין ואז נגלה להם שהפרופסור הפליג לפרו עם צ'יקיטו. טינטין והאדוק הפליגו לפרו בספר הבא אסירי השמש לפרו כדי למצוא את הפרופסור.

עיבוד קולנועי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]