שגיא חיימוביץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

שגיא חיימוביץ (בספרד היה קרוי: Sergio Haimovich; נולד בשנת 1965) הוא גיניקולוג ישראלי, משנת 2018 אחראי טיפול אמבולטורי והיסטרוסקופיה[1] במחלקת נשים יולדות ופריון[2] במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה, הראשון בעולם שפיתח ומבצע היסטרוסקופיות באמצעות לייזר[3].

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיימוביץ נולד באורוגוואי, בשנת 1976 בגיל 11 עלה עם משפחתו לישראל, בני המשפחה התיישבו בכפר סבא, אביו קיבל מינוי של סגן מנהל מחלקה גיניקולוגית בבית החולים מאיר.

לאחר סיום תיכון כצנלסון בכפר סבא, שירת חיימוביץ בצה"ל.

בשנת 1987 התקבל חיימוביץ ללימודי הרפואה באוניברסיטת ברצלונה (אנ').

בשנת 1994 סיים חיימוביץ את הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ברצלונה. בשנת 1998 סיים חיימוביץ התמחות בגיניקולוגיה ומיילדות בבית החולים האוניברסיטאי "Hospital Universitario Materno Infantil Vall d´Hebron".

בנוסף לתואר "MD" ברפואה, לחיימוביץ הוענק תואר "PhD" בגיניקולוגיה[4].

בין השנים 19992006 עבד חיימוביץ כגיניגולוג בכיר בבית החולים "Hospital Sant Jaume de Calella", בברצלונה. ממרץ 2007 ניהל חיימוביץ את היחידה להיסטרוסקופיה בבית החולים האוניברסיטאי "דל מאר" בברצלונה (Hospital del Mar de Barcelona)

מאפריל 1997 עד נובמבר 1998 כיהן חיימוביץ כנשיא האגודה הגיניקולוגית הספרדית. בין השנים 1997–1998 היה חיימוביץ חבר מועצת המנהלים של החברה הספרדית לגיניקולוגיה. מפברואר 2006 חבר חיימוביץ בוועדת הפיתוח של רשות השיקום בקטלוניה. כמו כן, הוא מכהן כנשיא הקונגרס העולמי להיסטרוסקופיה.

בברצלונה אירגן חיימוביץ מחנות קיץ לבני הקהילה היהודית.

בסוף 2017 החליטו בני משפחת חיימוביץ לעלות למדינת ישראל וחיימוביץ התחיל לעבוד בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. מלבד עיסוקו של חיימוביץ כאחראי טיפול אמבולטורי והיסטרוסקופיה, עוסק חיימוביץ בהשתלמויות והכשרה מקצועית בתחום. יחידת ההיסטרטסקופיות שבניהולו, הפכה למוקד הדרכה לרופאים מכל הארץ ומהעולם.

פיתוח היסטרוסקופיות באמצעות לייזר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2007 פיתח חיימוביץ שיטת ניתוחים תוך רחמיים באמצעות לייזר ללא הרדמה. חיימוביץ היה הגיניקולוג הראשון בעולם שהתחיל לנתח היסטרוסקופיות באמצעות "לייזר"[5][6][7]. היסטרוסקופיה הוא הליך רפואי שבמסגרתו מוחדר סיב אופטי לתוך הרחם. החדרת הסיב מאפשרת התבוננות על הרחם מבפנים. ההליך מיועד לברור סיבות להפלות, לעקרות לטיפול בפוליפים ועוד.

מדובר בבעיות של מומים מולדים כגון מחיצה תוך רחמית, רחם בצורת T או ממצאים חריגים ברחם אשר עשויים לגרום להפלות חוזרות או חוסר יכולת להרות, או במצבים של שרירנים בגדלים משתנים, פוליפים חריגים ועוד. היתרון בטיפול בלייזר הוא שמדובר בהליך קצר, נעשה ללא הרדמה ובעצם האישה מגיעה לאשפוז יום קצר או אפילו לביקור במרפאה ובאותו היום הבעיה שלהן כבר נפתרת.

זמן הניתוח בשיטת הלייזר התקצר משעה - שעה וחצי ל-10 דקות. חיימוביץ ביצע יותר מ-5,000 ניתוחים בשיטה זו.

ממאמריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

ספר שערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חיימוביץ תושב הרצליה, נשוי בשנית, אב ל-3 בנות מאשתו הראשונה, ובן מאשתו הנוכחית.

חיימוביץ נולד בשם: שגיא, ב-30 השנים שהתגורר בספרד היה קרוי: סרג'יו, ובחזרתו לישראל בשנת 2018 חזר לשמו הקודם: שגיא.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]