שדרת אטלנטיק (ניו יורק)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שדרת אטלנטיק (אנגלית: Atlantic Avenue) הוא רחוב חשוב ברובעי העיר ניו יורק ברוקלין וקווינס. הוא משתרע מאזור החוף של ברוקלין לאורך האיסט ריבר כל הדרך לג'מייקה, קווינס. רחוב אטלנטיק מקביל לרחוב פולטון במרבית מסלולו בברוקלין, שם הוא משמש כגבול בין השכונות פרוספקט הייטס ופורט גרין ובין דפורד-סטייווסאנט וקראון הייטס.

אטלנטיק אווניו הוא הכביש מערב-מזרח היחידי עבור משאיות ברחבי ברוקלין, וממלא את מקומם של הכבישים המהירים Bushwick Expressway ‏(I-78) ו-Cross Brooklyn Expressway‏ (I-878).

מבנים בולטים לאורך הרחוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגדל ווילימסבורג סיווינגס בנק ממבט מרחוב אטלנטיק
  • מגדל ווילמסבורג סיווינגס בנק (Williamsburgh Savings Bank Tower) - מגדל בן 37 קומות (156 מ') ובראשו שעון. המגדל נבנה בשנת 1929, וכיום משמש בין השאר כקניון ומגדל משרדים.
  • ברקליס סנטר - מרכז תרבות וספורט, נבנה במהלך העשור השני של המאה ה-21. משמש (נכון ל-2015) כמגרש הביתי של קבוצת הכדורסל ברוקלין נטס ושל קבוצת ה-NHL ניו יורק איילנדרס.
  • טרמינל הנוסעים אטלנטיק אווניו - אחד מגדול טרמינלי הנוסעים בניו יורק רבתי. בין השאר עוברות ועוצרות בו קווי הרכבת התחתית של ניו יורק: 2, 3, 4, 5 ו-B, D, N, Q, R, קו הרכבת ללונג איילנד ועוד.