שטפני צו גוטנברג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הרוזנת שטפני צו גוטנברג 2010

הרוזנת שטפני צו גוטנברג (נולדה שטפני פון ביסמרק שנהאוזן, ב-24 בנובמבר 1976 במינכן), בת למשפחת האצולה הגרמנית בית ביסמארק, היא פעילה גרמנית נגד התעללות בילדים, ונשיאה לשעבר של "תמימות בסכנה", עמותה הדוגלת בצנזורה באינטרנט של פורנוגרפיית ילדים.

חייה הפרטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שטפני צו גוטנברג היא צאצאיו של הקנצלר אוטו פון ביסמרק, ונינתו של שר החוץ הרברט הנסיך של ביסמרק. היא גם צאצאית של רוברט וויטהד ממציא הטורפדו, ומצאצאי הדיפלומט הרוזן אלכסנדר פון הויוס.

צו גוטנברג היא בתם היחידה של הרוזן אנדרס פון ביסמרק שונהאוזן, ושרלוט קינברג אדריכלית פנים שוודית ממוצא הולנדי/גרמני חלקי, כמו כן יש לה שני חצאי אחים מבוגרים מצד אמה. מעבר לשפת מוצאה גרמנית, היא דוברת שוודית, אנגלית, צרפתית ואיטלקית.

קיבלה את התואר במנהל עסקים וטקסטיל הנדסי (ניהול עסקי אופנה) מן "האקדמיה לטקסטיל ונעליים", ובמהלך לימודיה עבדה בחברות טקסטיל שונות.

ב-12 בפברואר 2000 נישאה לקרל תיאודור צו גוטנברג, שאותו פגשה כאשר השתתפו במצעד האהבה בברלין בשנת 1995. יש להם שתי בנות, שנולדו בשנים 2001 ו -2002.

פעילות התנדבותית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעברה הייתה נשיאת הסניף הגרמני של "תמימות בסכנה", ארגון למאבק התעללות בילדים, ושתדלנות על הצנזורה באינטרנט בנושאי פורנוגרפיית ילדים.

בספטמבר 2010 פורסם ספרה "אל תחפש רחוק! מה עלינו לעשות כדי למנוע התעללות מינית", אשר נכתב בשיתוף עם אן איב אוסטורף.

בינואר 2011, הפכה פטרוניתם של "האגודה הגרמנית לטרשת נפוצה" בבוואריה.

בדצמבר 2011 ליוותה את בעלה (כשכהן בתור שר הביטחון הגרמני) בעת ביקור בכוחות הצבא הגרמני באפגניסטן, פעולה שגררה ביקורת מצד האופוזיציה בפוליטיקה הגרמנית.