שיחה:מיזוג אוויר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מיזוג אוויר היא הפעולה, מזגן הוא המבצע, ומזג-אויר היא התוצאה[עריכת קוד מקור]

מה זה "מיזוג אוויר או מזגן"? זה שם של מכשיר וזה שם הפעולה. אביעד‏ • שיחה 13:48, 14 באוקטובר 2007 (IST)

אמנם 'מעט' מאוחר (רק עכשיו ראיתי את שאלתך), אבל 'שווה' בשביל התיעוד: מיזוג-אויר זו הפעולה כמובן, מזגן הוא המכשיר או המערכת המבצעת את הפעולה, וישנו מושג קשור שלישי: מזג-אויר, שהוא התוצאה המתקבלת, או מושא הפעולה. בנצי - שיחה 21:49, 21 ביולי 2012 (IDT)

יעילות של מזגן[עריכת קוד מקור]

לא הבנתי. היעילות של מזגן נמדדת בכמה BTU הוא מסוגל להפיק בכמה זמן? כל שנייה? זה לא יתכן כי אז זה אומר שמזגן ביעילות של 1 EFR שפועל על 1 וואט פולט 1,055 ג'אול כל שנייה! --עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל- צפתי גאהשיחה

הרי כתוב בפירוש: "מחלקים את כמות ה-BTU שהמזגן מפיק בהספק החשמלי שהוא צורך". ‏odedee שיחה 23:49, 19 בפברואר 2008 (IST)
אני חושב שהבנתי מה הפריע לך, והוספתי הערה על קצב הפקת ה-BTU. ‏odedee שיחה 23:53, 19 בפברואר 2008 (IST)
תודה בדיוק לזה התכוונתי--עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל- צפתי גאהשיחה

יעילות מירבית[עריכת קוד מקור]

מישהו יודע לאיזה דרגת יעילות (COP) הצליחו להגיע?--עוד אבנך ונבנית בתולת ישראל- צפתי גאהשיחה

מצנן[עריכת קוד מקור]

מצנן זה מכשיר דמוי מזגן שנמצא בשימוש בעיקר באילת, תהיתי לעצמי אם זה שייך לפתוח עליו ערך שלם או לא לכן באופן טבעי אני שואלת כאן...--לאה צחור - שיחה 08:18, 25 ביולי 2010 (IDT)

דומני שבויקיפדיה באנגלית המצנן והמזגן באותו ערך. לא ברור לי באיזו מידה אצלם המלה המקובלת למצנן מובדלת מהמלה המקובלת למזגן, ועד כמה הם נבדלים. אין לי דעה באשר לערך נוסף או מאוחד. רק מצפה שבכל מקרה אפשר יהיה לחפש, ולמצוא, גם מצנן וגם מזגן. ושתהיה דרך לדעת שהאחר קים מעיון בחברו. אנונימי/ת לא חתם/ה 22 בפברואר 2015

כיצד ניתן להתאים מזגן על פי BTU לשטח הנדרש[עריכת קוד מקור]

כאשר אדם מן השורה מעוניין לרכוש מזגן הוא נאלץ להתייעץ עם המומחים בתחום כדי להתאים את המזגן למקום אותו הוא רוצה למזג. אשמח אם מישהו יוכל לפרט כמה BTU צריך כדי למזג שטח של מטר רבוע לפי זה כל אחד יחשב לעצמו איזה מזגן עליו לרכוש. כמו כן התברר שיתכן כי בדירה חמה מאוד קנה המידה ישתנה- כגון דירה בקומה אחרונה. 87.69.209.150 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

מה לגבי ההשפעה החברתית והתרבותית?[עריכת קוד מקור]

מאז שהמזגנים נפוצים, קל יותר לעבוד ולנהוג בצהריים ובקיץ ושנת הצהריים הפכה לנדירה. למה זה לא מוזכר בערך?

הערך פשוט על הפנים.[עריכת קוד מקור]

פשוט על הפנים. הכי לא "אקדמי" שיכול להיות. אני מהנדס , ולא הצלחתי להבין את הקשר בין הדברים, הכל מבולגן לא מוסבר ולא קשור. במקום לכתוב מאמר מקיף, על מזגן לחימום, ומזגן לקירור, איך כל אחד עובד, ועל איזה אפקט, בצורה מסודרת, נעשה כאן בלאגן שלם בין כל הדברים, וכבר לא מבינים מה קשור למי. תרגום רע מאנגלית, ופשוט קטסטרופה. 84.228.175.62 13:10, 26 ביולי 2012 (IDT)

יתרונות מזגני האינוורטר[עריכת קוד מקור]

בפסקה "אינוורטר" מוצגים הייתרונות של מזגני האינוורטר על פני מזגנים רגילים (שאותם ערכתי במקצת לפני כמה זמן, מכיוון שבגלל דברים מפה לאוזן פיקפקתי בהם). הייתרונות שרשומים בערך, קרובים פחות או יותר לאלה שחברות המזגנים אומרות.

לאחרונה, מדיון על יתרונות של מזגני אינוורטר על פני מזגנים רגילים בפורום של אתר המחשבים HWzone (קישור:[1]), הבנתי כי אין כל יתרון כלשהו במזגן אינוורטר מאשר במזגן רגיל מלבד העובדה שבשל העובדה שהמזגן עובד רצוף, בתפוקה משתנה ובלי הפסקות, זה לא מפריע לאנשים שלא אוהבים שהמזגן מפסיק לקרר או לחמם לסירוגין וכתוצאה מכך מורידים טמפרטורה כדי שהוא יעבוד כל הזמן, והדבר גורר בזבוז של חשמל מיותר.

מזגן אינוורטר הוא למעשה מזגן שמכיל משנק אלקטרוני, רק שבמקום להפעיל נורה פלואורסצנטית, הוא מפעיל מדחס. ה"משנק" הזה ממיר את הזרם של רשת החשמל מזרם חילופין לזרם ישר ואחר כך חזרה לזרם חילופין שניתן לשנות את התדר שלו ובכך יכול לשנות את מהירות הסיבוב של המדחס של המזגן.

מזגנים אלה פחות אמינים ממזגנים רגילים, מועדים יותר לפורענות (בשל ריבוי הרכיבים האלקטרוניים שבהם לעומת מזגן רגיל), צורכים את אותה הכמות של חשמל כמו מזגנים רגילים, גורעים לחות באותה המידה כמו מזגנים רגילים, גורמים לאותה רמת יובש בחימום כמו מזגנים רגילים (אם מכוונים מזגן על 25 מעלות בחימום, גם המזגן הרגיל לא יגרום לתחושת יובש בחדר), אינם שקטים יותר ממזגנים רגילים, מקררים ומחממים את החדר באותה המהירות כמו מזגנים רגילים ויקרים הרבה יותר וגם תחזוקתם והכרטיס האלקטרוני שלהם יקרים יותר.

על כן, הייתי ממליץ למחוק את הפסקה "אינוורטר" או לערוך אותה מחדש, כך שתספק עובדות נכונות עליהם. זור987 - שיחה 16:14, 10 באוגוסט 2012 (IDT)

חיפשתי ולא מצאתי שום מקור לא מסחרי באנגלית, שמצטט את היתרונות והחיסרונות של מזגני אינוורטר. אפילו בערך בויקיפדיה האנגלית[1], יש תבנית של [נדרש מקור], על היתרון היחיד שמוצג שם בנוגע למזגני אינוורטר (חיסכון באנרגיה).
על כן אני מוחק את הפסקה של מזגני האינוורטר מהערך. זור987 - שיחה 10:12, 11 במאי 2015 (IDT)

חמודי[עריכת קוד מקור]

מתן חמוד מאוד מאוד 109.66.19.231 15:30, 28 במאי 2019 (IDT)

נוטאטאקו[עריכת קוד מקור]

קהל 109.66.19.231 15:31, 28 במאי 2019 (IDT)