שיחה:אבי נמני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"נמני נחשב לשחקן שנוי במחלוקת, בעיקר בגלל התנהגותו מחוץ לתחומי המגרש. הוא נערץ מאוד על רוב מאוהדי קבוצת מכבי תל–אביב, אך שנוא על רבים אחרים". לדעתי משפט זה עצמו שנוי במחלוקת.

ראשית, איזו התנהגות מחוץ למגרש גורמת לו בדיוק להיות שנוי במחלוקת? אבי נמני הוא בין השחקנים שיודעים להתבטא בדיפלומטיות בצורה הטובה ביותר, ותמיד הוא מפרגן ומתנהג בצורה חיובית באופן כללי.

שנית, מה הכוונה ב "שנוא על רבים אחרים" ? הרי כדורגל הוא משחק מאוד אמוציונלי, בעיקר בקרב אוהדים, ולכן חלק גדול מהאוהדים של קבוצות מסוימות שונאים שחקנים שלא משחקים באותה קבוצה. אין כאן שום דבר שהוא נחלתו הבלעדית של אבי נמני. אני יכול לכתוב את המשפט הזה על המון שחקני כדורגל אחרים.

מן הסתם יותר קל לשנוא אנשים שמצליחים ומתפרסמים בתחומם. אוהדים לא ישנאו את שחקן הנוער מוישה זוכמיר שעלה למשחקו הראשון בקבוצה הבוגרת של הפועל נווה זרדים, אלא ישנאו את השחקנים הבולטים והמפורסמים יותר שמשחקים בקבוצות היריבות.

לגבי האהדה אליו, אני מסכים שהמקרה שלו הוא יוצא דופן וראוי לציון משום שבאמת בחלק גדול מהמקרים יש אוהדים שתחילה אוהדים את אבי נמני ורק לאחר מכן את מכבי ת"א, ועובדה זו באה לידי ביטוי בצורה דיי פרדוקסלית כאשר אבי נמני שיחק בשורות בית"ר ירושלים, ובמפגשיה מול מכבי ת"א הייתה כמות גדולה של אוהדי מכבי ת"א ששמחו לאחר שבית"ר ירושלים הבקיעה שער - כל זאת משום שאבי נמני היה הכובש.

אתה יכול להוסיף את זה לערך. קקון 04:21, 15 דצמבר 2005 (UTC)

האמת שמה שציינתי לגבי האהדה החריגה לאבי נמני דווקא כן מוזכר שם. ההערה שלי הייתה יותר לגבי מחיקה של ההערות לגבי השנאה אליו, והאמת שבאופן אישי לפעמים לא נעים לי למחוק סתם דברים. אם הייתה כתובה עובדה שהיא בצורה החלטית לא נכונה כמו תאריך לידה וכו' אז הייתי מוחק ומתקן. אבל פה נכתב משהו שהוא כמו הבעת דעה, ואני פשוט חושב שהדעה הזאת לא מבוססת במציאות.

אבל אולי רק בגלל שאני קצת חדש פה אז אני משתדל להיות זהיר בעריכה שלי. אז מה אתם אומרים? למחוק בכל זאת?  :)

ניטרליות[עריכת קוד מקור]

כמה משפטים שלדעתי צריך לעדן:

  • "הקשר השני שהבקיע הכי הרבה" - מה זה אומר בעצם? האם הגולים שכבש הפכוהו למקום שני בין הקשרים באותה עונה? נראה לי קטנוני להזכיר את זה, כמעין צידוק לכך שהוא שחקן ענק.
  • "כאשר מונה שלמה שרף מיד אחרי סיום תפקידו כמאמן נבחרת ישראל למאמן מכבי תל אביב, היה נמני בין הגורמים העיקריים לכך שהלה הודח מתפקידו כעבור זמן קצר. פרשה זו גרמה לכך שמאמנה הבא של מכבי תל אביב, ניר קלינגר וגורמים אחרים בהנהלת הקבוצה שאפו לסלקו ממנה, משום שסברו כי השפעתו על הקבוצה וניהולה רעה." - מרמז שהסיבה שקלינגר ולוני הדיחו אותה מהקבוצה היא שהוא היה בין הגורמים להדחת שרף. לא מוזכר מספיק עניין המחנאות שלפחות לפי העיתונים היה באותה תקופה ושנראה כי היה הגורם העיקרי למהלך.
  • "בגיל 34, לאחר טורניר מוקדמות מונדיאל 2006, אותו סיים כסגן מלך השערים (עם שערים נגד קפריסין, אירלנד ואיי פארו), עם שער אחד פחות מיוסי בניון, נופה נמני מהנבחרת על ידי המאמן החדש, דרור קשטן." - מציג את ההחלטה של קשטן כלא הוגנת או לא הגיונית, מבלי להביע את עמדתו.
  • "2003-2005 בהן שיחק במדי בית"ר ירושלים, לאחר שסולק ממכבי תל אביב" - המילה "סולק" חריפה מדי. הוא הודח.
  • "אוהדי מכבי ת"א ועיתונאים קוראים לו מלך הכדורגל." - בעוד שאין לי ספק שיש אוהדים שקוראים לו כך, וכן כמה עיתונאים (ואני מניח שרובם צהובים בדם), המשפט לא סביר. לא כל אוהדי מכבי קוראים לו כך, לא כולם שוכחים להזכיר את המילה "הישראלי" ולגבי עיתונאים - צריך להביא מקורות שמדובר במשהו נפוץ. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 19:52, 18 באפריל 2007 (IDT)
הורדתי את "הקשר השני שהבקיע הכי הרבה" ואת "קוראים לו מלך הכדורגל". אני לא מסכים איתך לחלוטין לגבי השאר. דבר ראשון כתוב בהמשך שנמני הודח בגלל המחנאות שיצר. דבר שני אתה אומר מבלי להביע את עמדתו של קשטן, אבל גם אין פה את עמדת תומכי נמני. פשוט אומרים: המצב לפני הדחתו היה שנמני סיים כסגן מלך השערים, ובכל זאת דרור קשטן בחר להדיח אותו. כמו כן קשטן לא נימק את הדחתו באיזו צורה מיוחדת. סולק זו המילה המדויקת. NPOV זה לא אומר "לא לכתוב מילים קיצוניות" אלא לא לכתוב אותן בלי סיבה. אני חושב שבין אם אתה תומך בנמני ובין אם לאו, הוא אכן סולק ממכבי. זו מילה עברית תקנית ואין סיבה שלא להשתמש בה. חוץ מזה זו עובדה מוגמרת שנמני נערץ על אוהדי מכבי תל אביב כגוף אחד, ולכן אין סיבה שהחזרת את המילה "רוב". צהוב עולה 23:18, 18 באפריל 2007 (IDT)
אנסה להתייחס לכל מה שציינת:
  1. כתוב הרבה אחר כך שזה בגלל המחנאות. המשפט הבסיסי הזה יוצר רושם שעלול להשתקע. בכל מקרה, שיפרת את זה היטב ואין לי בעיה עם זה עכשיו.
  2. תיאור הדחה מהנבחרת הוא weasel sentence - נכון עובדתית אבל מצייר את העניין כחוסר צדק, כאילו קשטן פעל ממניעים לא עניינים. הכי סביר בעיני הוא שלקשטן פשוט היו תוכניות לקשרים אחרים ונמני פשוט לא השתלב בהן.
  3. אני לא אוהב את המילה "סולק", היא אמוציונלית מדי לדעתי. אבל לא אתווכח בנושא, זה לא עד כדי כך קריטי.
  4. הבעיה שלי היא לא כל כך עניין המספרים, אלא המילה "הערצה". אני מכיר מספיק אוהדי מכבי שלא כל כך מעריצים את נמני. הם חושבים שהוא שחקן טוב אולי, אבל נערץ? זה עניין של הגדרה. אולי ההגדרה שצריכה לעמוד על הפרק היא דווקא על "אוהדים". על זה תוסיף שגם היו לא מעט אוהדים (לא ההארד קור, מן הסתם, לא רובם, אבל היו) שתמכו במהלך של קלינגר ולוני להדיח אותו מהקבוצה - האם סביר להגיד שהוא נערץ גם על ידם? מה לגבי האוהדים הוותיקים, שמבחינתם רק גיבורי העבר ראויים להערצה ואיש לא משתווה להם? אני חושב שכולם מכירים בכך שהוא שחקן טוב, שחקן חשוב ואין עוררין שהוא הסמל, השאלה היא כמה מעריצים אותו כסמל. בעצם, השאלה היא כמה פשוט מקבלים את העובדה שיש מספיק שיעריצו אותו כדי שיהפוך להיות הסמל, אבל בלי שהם עצמם מתרגשים ממנו יתר על המידה. מכיוון שהפיסקה כן צריכה נקודת פתיחה להערצה שלו, אני לא חושב שיהיה זה נכון להסיר את המילה "נערץ", אבל לסייג אותה בכמותיות. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:02, 19 באפריל 2007 (IDT)
אני לא רואה בעיה, לכתוב על שחקן ולא חשוב איזה, "השחקן הצטיין במוקדמות טורניר מסוים ולאחר מכן הודח על ידי המאמן החדש". זה ברור שכל מאמן מביא איתו את השיקולים שלו. לא נאמר "הודח שלא כצדק", או "הודח ולאחר מכן ניכר בחסרונו" או אפילו "הודח, והנבחרת ספגה הפסדים מביכים". זה ברור שיש מספר אוהדים שלא קונים את ההערצה לנמני, אבל אני חושב שאפשר לקחת את "אוהדי מכבי תל אביב" כמקשה אחת, ואז להגיד שנמני נערץ על ידי "אוהדי מכבי תל אביב", בכללם. זה כמו (אפילו יותר) להגיד למשל, "איוואן הגדול נערץ על ידי הרוסים", או "לואי ה-14 נערץ על ידי הצרפתים". זה ברור שיש כמה שמתנגדים להם אבל הרוסים כמקשה אחת תמכו בו. צהוב עולה 00:12, 19 באפריל 2007 (IDT)
לא מסכים עימך בשני המקרים. את שניהם אפשר ולדעתי ראוי לעדן. המסר שהקורא הממוצע קולט מכל אחד מהם הוא שגוי - מהראשון כי כל אוהדי מכבי מעריצים (שוב, הבעיה שלי עם מעריצים) ומהשני כי על אף שכך וכך הוא הודח ומכיוון שלא מוזכרת סיבה אחרת - הדבר מרמז כאילו לא היה זה הוגן. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 00:53, 19 באפריל 2007 (IDT)
אין כזה דבר "כל", יש רק כמעט כל וזה אכן המקרה כאן. לגבי הדבר השני אני לא מסכים איתך כמו שאמרתי. אנחנו רק אומרים "נמני היה טוב במוקדמות המונדיאל, אך הוא לא זומן למוקדמות היורו". יש אלף ואחד שיקולים: הצערת הנבחרת, שינוי מערך וכו', זה ברור, אנחנו לא יכולים לנמק אותם אלא אם כן קשטן אמר מפורשות למשל "אני לא זימנתי את נמני כדי להצעיר את הנבחרת" ולדעתי הוא לא אמר זאת (למרות שהוא כן אמר שהוא רוצה להצעיר אותה). אני לא רואה שום חוסר נייטרליות בנוסח הנוכחי. בכל מקרה נראה מה אחרים יגידו. צהוב עולה 01:11, 19 באפריל 2007 (IDT)

נקראתי לפשר[עריכת קוד מקור]

אנסה לשנות נסוחים בעדינות, לבקשתו של זהר ממני. למרות היותי אדום בדם, איני נמנה על המחנה ששר לפני הדרבי "נמני מת"... חגי אדלר 00:59, 20 באפריל 2007 (IDT)

התוצאה לשיפוטכם. צריך לוודא אם כבש בנבחרת 17 או 18 שערים, כי היו בערך גרסאות סותרות. חגי אדלר 01:27, 20 באפריל 2007 (IDT)

תפקידו החדש[עריכת קוד מקור]

נמני נכנס כבר לניהול חלקי בקבוצה, כמנג'ר או משהו כזה. אני לא בטוח שיש לו סמכויות מוגדרות, או שיש לו חוזה בתור מנג'ר, בכל מקרה זה צריך להיות מוזכר בערך בצורה כלשהי. בברכה ‏david 1‏ • שיחה 12:27, 5 ביולי 2007 (IDT)

הבהרת התפקיד

אבי נמני הוא מאמן מכבי תל אביב יחד עם מרקו בלבול וזה נכון מאוד! מאת המשתמש : מיקי וטום

זה לא נכון שתפקידו של נמני היום הוא כמו שהיה לפני שרן בן שמעון התמנה למאמן, אז הוא היה רק ג'נרל מנג'ר לא מנג'ר, כלומר מנהל מקצועי או ספורטיבי, כמו שגרנט היה פעם בפורטסמות'. היום נמני הוא המנג'ר כמו שמוריניו או פרגוסון מכונים מנג'ר ולא מאמן(טריינר) ומזרחי הוא מאמן תחתיו עם זכיות מורחבות, נכון שזה קצת מסובך, אבל צריך לציין שנמני הוא זה שקובע והוא נותן את המילה האחרונה והוא לא סתם מחזיק בתפקיד ביזארי בשביל לרצות אותו

מה רוצים מחיי[עריכת קוד מקור]

קיבלתי הודעה מוזרה בדבר השחתה שמתבצעת מה-IP שלי ושעלולה להוביל לחסימה! מה לי ולאבי נמני? מי זה בכלל?! לא נכנסתי לערך שלו מעולם ובוודאי שמעולם לא ערכתי שום דבר שקשור באיש הזה... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

האדם שהשתמש במחשב לפניך, או ב-IP לפניך, הוא המשחית. תתעלם מהאזהרה. אריה ה. - שיחה 01:43, 26 ביוני 2011 (IDT)
מכתובת ה-IP הזו התבצעו השחתות בערך הנוכחי, זו הסיבה לאזהרה. כמו שמצויין בדף השיחה, ייתכן והאזהרה לא מכוונת אישית אליך, מכיוון שישנם עורכים נוספים בכתובת זו. אני מזמין אותך לקרוא את ויקיפדיה:למה ליצור חשבון?, להרשם לאתר, ולתרום למיזם כמשתמש רשום. Botend - שיחה 03:52, 26 ביוני 2011 (IDT)

מה בדבר הוספת מידע על מנת המשכל של ספורטאים, אורח חייהם כנערים ורקע משפחתי (סוציו-אקונומי) ממנו הם באו?[עריכת קוד מקור]

קשה למצא כיום מידע על ספורטאים בעולם, גם בשפה האנגלית, בנוגע לנושאים הנ"ל ועוד נושאים רבים אחרים. מידע שכזה יכול לתרום להבנה לגבי הקשר בין תרבות הספורט לחינוך וכיצד משפיעה רמת המשכל ואורח החיים על ההישגיות גם בתחום זה.Avi at - שיחה 13:15, 18 באפריל 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:51, 13 במאי 2013 (IDT)

הוסר. Mod - שיחה 11:49, 15 במאי 2013 (IDT)